Προς το περιεχόμενο

Total War: Warhammer 3


Aruil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρουμε από τώρα ποιές φυλές θα προστεθούν εν καιρώ;

Γιατί πολύ γλίτσα έχει πέσει με δαίμονες κλπ και μου λείπουν τα όρκια, νάνοι 😭

Επεξ/σία από Mpiftekis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Ξέρουμε από τώρα ποιές φυλές θα προστεθούν εν καιρώ;

Γιατί πολύ γλίτσα έχει πέσει με δαίμονες κλπ και μου λείπουν τα όρκια, νάνοι 😭

Μιλάμε για χρονια ξεζούμισμα, ούτε αυτοί παίζει να μην ξέρουν. Πρώτη φορα ασχολείσαι?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μιλάμε για χρονια ξεζούμισμα, ούτε αυτοί παίζει να μην ξέρουν. Πρώτη φορα ασχολείσαι?!

Αυτό το ξέρω. Ξέρω και για τα patch και για το ξεζούμισμα. Υπομονή υπάρχει.

Αν δεν ήταν στο Gamepass δε θα ασχολιόμουν τώρα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mpiftekis είπε

Ξέρουμε από τώρα ποιές φυλές θα προστεθούν εν καιρώ;

Γιατί πολύ γλίτσα έχει πέσει με δαίμονες κλπ και μου λείπουν τα όρκια, νάνοι 😭

Σίγουρα:
Όλα που είχαμε σε Ι & ΙΙ, μαζί με τα νέα του ΙΙΙ, τα οποία θα είναι διαθέσιμα όλα ταυτόχρονα σε έναν μεγάλο χάρτη που θα περιέχει όλες τις διαθέσιμες φυλές. Κάτι κυκλοφορεί ότι θα γίνει σε λίγες εβδομάδες με λίγους μήνες.

Σχεδόν σίγουρο (με βάση διαρροές και άμεσες αναφορές στο ΙΙΙ):
Chaos dwarfs, το οποίο είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα έρθει με κάποιο από τα πρώτα DLC.

Έπειτα από αυτά, ποιος ξέρει; 
Ίσως dogs of war. 
Κρίμα που απέκλεισαν Ind, Kuresh & Araby. Τουλάχιστον για το άμεσο μέλλον.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γενικα δν εχω μεγαλη επαφη με την σειρα .  Εχω παιξει μονο το rome 2 επειδη ειχε τους ελληνες σαν στρατο και με τις αυτοματες μαχες γενικα ηταν ευκολο αν και βαρετο . Θελω να αρχισω τωρα ομως την warhammer σειρα επειδη μαρεσουν οι φυλες. Πρεπει να ξεκινησω μετα προηγουμενα δυο η μπορω απευθειας το τρια? Τα εχει ολα? Ειναι πιο προσβασιμο για αρχαριους σχετικα γιατι θελω και να ασχολουμε με τις μαχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις απευθειας το 3 αλλα θα χασεις τα παντα και ο λογος ειναι οτι, οταν ανοιξουν τον μεγαλο χαρτη δεν θα μπορεις να παιξεις με τις αλλες φυλες γιατι πρεπει να εχεις τα προηγουμενα παιχνιδια και τα DLC. Λογω του οτι το 3 ειναι σε ασχημη κατασταση αυτη την στιγμη θα σου προτεινα να παρεις το 1 και το 2 μαζι με ολα τα  DLC και να παιξεις το 2 μεχρι να στρωσει το 3. Ελπιζω σε κανα μηνα το 3 θα ειναι κομπλε οποτε και θα μπορεις να παιξεις με τους δαιμονες κτλ. Φυσικα πιο μετα θα μπει και ο μεγαλος χαρτης και θα μπορεις να παιξεις τα παντα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα του κοστίσει ο κούκος αηδόνι αν πάρει 1 & 2 με όλα τα dlc τώρα! :P

@Vigilante1319 Θα σου πρότεινα να δεις τις φυλές στο YouTube, να καταλάβεις με ποια θες να παίξεις και να ξεκινήσεις με το αντίστοιχο. Μετά προχωράς αν επιθυμείς σταδιακά.

Για το 3 συμφωνώ 100%, μακριά ακόμα.

wa.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2022 στις 10:00 ΜΜ, Vigilante1319 είπε

Γενικα δν εχω μεγαλη επαφη με την σειρα .  Εχω παιξει μονο το rome 2 επειδη ειχε τους ελληνες σαν στρατο και με τις αυτοματες μαχες γενικα ηταν ευκολο αν και βαρετο . Θελω να αρχισω τωρα ομως την warhammer σειρα επειδη μαρεσουν οι φυλες. Πρεπει να ξεκινησω μετα προηγουμενα δυο η μπορω απευθειας το τρια? Τα εχει ολα? Ειναι πιο προσβασιμο για αρχαριους σχετικα γιατι θελω και να ασχολουμε με τις μαχες?

Καταρχάς περίμενε για τα πραγματικά deep sale. 
Εκεί πάρε το warhammer I & II που συνήθως βγαίνει σε κάποιο bundle ή μαζί. 
Δίχως DLC πρώτα (που είναι και τα πολλά λεφτά).

Το λέω αυτό γιατί το 2 δίχως το 1 δεν έχει τον μεγάλο χάρτη.
Τον χάρτη που έχεις την καλύτερη εμπειρία.
Το 2 έχει μόνο του μόνο τον μικρότερο χάρτη με το Vortex, το οποίο ως εμπειρία δίχως τα DLC είναι πολύ μέτριο.

Μην ξεχάσεις και τα mods, τα περισσότερα λειτουργούν και δίχως DLC (δεν μπορείς να παίξεις τις φυλές που έχουν τα DLC φυσικά).

Έπειτα άρχισε να μαζεύεις αυτά που σε ενδιαφέρουν. 
Έχει συχνά-πυκνά πολύ καλές προσφορές στα διάφορα μαγαζιά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω παιδιά.....

Δηλαδή σε αυτό το παιχνίδι αρχίζεις campaign με όποια φυλή θέλεις... ολοκληρώνεις με αυτή και μετά ξαναπαίζεις όλο το campaign με άλλη φυλή αν επιθυμείς? Εχει διαφορετικές ιστορίες για κάθε φυλή ή απλά είναι μόνο θέμα διαφορετικών μονάδων και στρατηγικής που θα ακολουθήσεις για να επιβληθείς ανάλογα την φυλή στους ίδιους όμως χάρτες και στην ίδια ιστορία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, gust είπε

Για να καταλάβω παιδιά.....

Δηλαδή σε αυτό το παιχνίδι αρχίζεις campaign με όποια φυλή θέλεις... ολοκληρώνεις με αυτή και μετά ξαναπαίζεις όλο το campaign με άλλη φυλή αν επιθυμείς? Εχει διαφορετικές ιστορίες για κάθε φυλή ή απλά είναι μόνο θέμα διαφορετικών μονάδων και στρατηγικής που θα ακολουθήσεις για να επιβληθείς ανάλογα την φυλή στους ίδιους όμως χάρτες και στην ίδια ιστορία?

Και τα 2. Εχει και campaign με συγκεκριμενους λαους και στορυ αλλα και ολους τους λαου σε ενα χαρτη που προσπαθεις να κατακτησεις συνηθως ενα μεγαλο κομματι του. Το παιχνιδι σου δινει short and long campaign winning conditions.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλάδη για κάποιον που του αρέσουν τα campaign με πλοκή, έχει ιστορία με ξεχωριστά objectives χάρτες και ιστορία για κάθε φυλή?

Αν είναι έτσι ξεκινάω με το 1 και συνεχίζω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το 3, που όντως είναι σε πρώιμο στάδιο, είναι στο Gamepass. Οπότε τη βγάζεις σχετικά φθηνά αλλά παίζεις, ας πούμε, ένα demo του παιχνιδιού. Αρκεί βέβαια για να σου λυθούν οι απορίες που έχεις περί ιστορίας και objectives.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gust είπε

Δηλάδη για κάποιον που του αρέσουν τα campaign με πλοκή, έχει ιστορία με ξεχωριστά objectives χάρτες και ιστορία για κάθε φυλή?

Αν είναι έτσι ξεκινάω με το 1 και συνεχίζω......

Ξεκίνησα πριν λίγο το πρώτο Warhammer που είχε δοθεί από το epic, υπάρχουν μάλιστα και κάποια δωρεάν DLC/packs που μπορείς να κατεβάσεις ως extra. Σε σχέση με άλλα TW το βρήκα αρκετά πιο action και military focused, προσωπικά όχι ιδιαίτερα κακό λόγω του περιορισμένου χρόνου που έχω. Δεν έχω επαφή με τον κόσμο του Warhammer και διάλεξα τυχαία να παίξω με Vampire Counts.

Αν περιμένεις story campaign αντίστοιχο με άλλα fantasy strategy games (είτε μιλάμε για rts τύπου Warcraft είτε για turn based/4X τύπου HoMM/Age of Wonders) τότε θα απογοητευθείς. Υπάρχει πολύ lore, μεγάλη ποικιλία μονάδων, ηρώων και unique Lords αλλά η προσωπική ιστορία πχ του Lord που ηγείται το faction που έχεις επιλέξει δεν είναι αυτό που οδηγεί το gameplay του παιχνιδιού.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...