Προς το περιεχόμενο

Η πολυκατοικία τελικά δε θέλει οπτική ίνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, geoavlonitis είπε

Αν ηταν ηλεκτρολογος θα ελεγες "μακρια απο ηλεκτρολογους";

Δεν ξέρω εγώ είμαι καταναλωτής μου υποσχέθηκαν ότι θα μου φέρουν οπτική ίνα χωρίς την ελάχιστη ζημιά και τρύπησαν και πλημμύρισαν μια επιχείρηση. Η επιχείρηση αυτή από κει βγάζει κάποια χρήματα δεν υπάρχει λογική σε αυτό εδώ το πράγμα. Μακάρι να έφταιγα εγώ και να κάνω εγώ τις τρύπες αλλά δεν τις έκανα εγώ. Δεν έκαναν καν μελέτη για να ξέρουν από που περνάνε οι σωληνώσεις

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Μόνο απο οπτικές;Μακρυά απο ιντερνετ,μακρυά άπο άσχετους απο όλες τις πλευρές.

Έχω οπτική ίνα στο άλλο το ιατρείο. Και την τοποθέτησαν με χειρουργική ακρίβεια. Όμως καταλαβαίνω κι αυτούς που δεν θέλουν γιατί δεν μπορώ να πω ότι το διασκέδασα σήμερα και ταλαιπωρήθηκα και είχα και χάσιμο χρημάτων. Μακάρι να έφταιγα εγώ μακάρι να έκανα εγώ το λάθος

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, tilaverboy είπε

Δεν ξέρω εγώ είμαι καταναλωτής μου υποσχέθηκαν ότι θα μου φέρουν οπτική ίνα χωρίς την ελάχιστη ζημιά και τρύπησαν και πλημμύρισαν μια επιχείρηση. Η επιχείρηση αυτή από κει βγάζει κάποια χρήματα δεν υπάρχει λογική σε αυτό εδώ το πράγμα. Μακάρι να έφταιγα εγώ και να κάνω εγώ τις τρύπες αλλά δεν της έκανα εγώ. Δεν κάναν έκαναν καν μελέτη για να ξέρουν από που περνάνε οι σωληνώσεις

Έχω οπτική ίνα στο άλλο το ιατρείο. Και την τοποθέτησαν με χειρουργική ακρίβεια. Όμως καταλαβαίνω κι αυτούς που δεν θέλουν γιατί δεν μπορώ να πω ότι το διασκέδασα σήμερα και ταλαιπωρήθηκα και είχα και χάσιμο χρημάτων. Μακάρι να έφταιγα εγώ μακάρι να έκανα εγώ το λάθος

Αν ακόμα δεν καταλαβαίνεις πόσο λάθος είσαι στο ποιος φταίει.....σου φταίει ο γάιδαρος και βαράς το σαμάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αν ακόμα δεν καταλαβαίνεις πόσο λάθος είσαι στο ποιος φταίει.....σου φταίει ο γάιδαρος και βαράς το σαμάρι.

Άρα φταίω εγώ δηλαδή; Δε μου φταίει η οπτική ίνα σίγουρα απλά και αυτοί που δεν θέλουν τους κατανοώ απολύτως. Εάν αυτό γινότανε απογευματινή ώρα που έχουμε αρκετά ραντεβού θα αυτο-αποζημιωνόμουν; Μα εμένα το θέμα μου είναι ότι τα έπιπλα έγιναν μούσκεμα. Τέλος πάντων. Καταλαβαίνω και τις δυο μεριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tilaverboy είπε

Άρα φταίω εγώ δηλαδή; Δε μου φταίει η οπτική ίνα σίγουρα απλά και αυτοί που δεν θέλουν τους κατανοώ απολύτως. Εάν αυτό γινότανε απογευματινή ώρα που έχουμε αρκετά ραντεβού θα αυτο-αποζημιωνόμουν; Μα εμένα το θέμα μου είναι ότι τα έπιπλα έγιναν μούσκεμα. Τέλος πάντων. Καταλαβαίνω και τις δυο μεριές.

Λες ότι φταίει η οπτική και μακρυά απο τις οπτικές ενώ φταίει ο εγκαταστάτης.

Καταλαβαίνω την αγανακτηση σου αλλά δεν φταίει η οπτική,δεν τρύπησε η οπτική τον τοίχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, geoavlonitis said:

Αν ηταν ηλεκτρολογος θα ελεγες "μακρια απο ηλεκτρολογους";

To πιο επικίνδυνο μέρος στον κόσμο είναι το κρεβάτι, η πλειοψηφία των ανθρώπων εκεί πεθαίνει.

Μακρυά από κρεβάτια!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Λες ότι φταίει η οπτική και μακρυά απο τις οπτικές ενώ φταίει ο εγκαταστάτης.

Καταλαβαίνω την αγανακτηση σου αλλά δεν φταίει η οπτική,δεν τρύπησε η οπτική τον τοίχο.

Όχι δεν θέλω να κατηγορήσω και τους εγκαταστάτες και αυτοί για ένα μεροκάματο δουλεύουν. Απλώς από το πρωί ταλαιπωρήθηκα απίστευτα. 

Επεξ/σία από tilaverboy
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, tilaverboy said:

Όχι δεν θέλω να κατηγορήσω και τους εγκαταστάτες και αυτοί για ένα μεροκάματο δουλεύουν. Απλώς από το πρωί ταλαιπωρήθηκα απίστευτα. 

τελικά δε φταίει ο εγκαταστάτης αλλά η οπτική ίνα!

hugh laurie facepalm GIF

Shame Facepalm GIF by MOODMAN

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

τελικά δε φταίει ο εγκαταστάτης αλλά η οπτική ίνα!

hugh laurie facepalm GIF

Shame Facepalm GIF by MOODMAN

Εγώ φταίω δηλαδή; Κατάλαβα να κατεδαφιστεί πάραυτα το οίκημα. 
Μπορεί να φταίει η μαμά η εταιρία μπορεί τα παιδιά να μην υπολόγισαν σωστά. Εγώ σίγουρα δεν φταίω. 

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Εγώ φταίω δηλαδή; Κατάλαβα να κατεδαφιστεί πάραυτα το οίκημα. 
Μπορεί να φταίει η μαμά η εταιρία μπορεί τα παιδιά να μην υπολόγισαν σωστά. Εγώ σίγουρα δεν φταίω. 

Ο Χ"πετρής φταίει!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, tilaverboy said:

Εγώ φταίω κατάλαβα να κατεδαφιστεί πάραυτα το οίκημα. 
Μπορεί να φταίει η μαμά η εταιρία. Εγώ σίγουρα δεν φταίω. 

αλήθεια και φιλικά στο λέω χωρίς να θέλω να ειρωνευτώ ή να σου την πω....

αν αυτά που γράφεις δεν είναι από τη σύγχυση και ταλαιπωρία που τράβηξες αδίκως, να ζητήσεις ιατρική βοήθεια.

η συλλογιστική σου είναι "όλα ίσωμα".

πάμε λοιπόν στα 1 και 1 κάνει 2.

1 εσύ δε φταις.

1 δε φταιει η οπτική

2 φταίει ο εγκαταστάτης που ανέλαβε και τρύπησε χωρίς να έχει πάρει στα χέρια του τα απαραίτητα χαρτιά της οικοδομής με το σχέδιο μηχανολόγου για να δει που μπορεί να τρυπήσει με ΑΣΦΑΛΕΙΑ δίχως να επηρεάσει άλλες υποδομές όπως αυτή του νερού.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
58 minutes ago, tilaverboy said:

Όχι δεν θέλω να κατηγορήσω και τους εγκαταστάτες και αυτοί για ένα μεροκάματο δουλεύουν. Απλώς από το πρωί ταλαιπωρήθηκα απίστευτα. 

Δλδ αν σε πυροβολήσει κάποιος, φταίει το πιστόλι/σφαίρα κι όχι αυτός που τράβηξε τη σκανδάλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δλδ αν σε πυροβολήσει κάποιος, φταίει το πιστόλι/σφαίρα κι όχι αυτός που τράβηξε τη σκανδάλη?

Δεν φταίει ούτε το πιστόλι/σφαίρα ούτε αυτός που τράβηξε τη σκανδάλη... Η οπτική ίνα φταίει...

  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

To πιο επικίνδυνο μέρος στον κόσμο είναι το κρεβάτι, η πλειοψηφία των ανθρώπων εκεί πεθαίνει.

Μακρυά από κρεβάτια!

και οι περισσοτεροι ανθρωποι .. σε κρεβατια ερχονται στον κοσμο / στην ζωη. Και ο πληθυσμος της γης αυξανει καθημερινα

29 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δλδ αν σε πυροβολήσει κάποιος, φταίει το πιστόλι/σφαίρα κι όχι αυτός που τράβηξε τη σκανδάλη?

απλα ετυχε να εισαι στο λαθος μερος την λαθος στιγμη.

Υ.Γ.

απαντησεις με μια δοση χιουμορ ή απλα για να περναει ευχαριστα η ωρα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους!

Μόλις πρόσφατα περάσθηκαν γραμμές στην περιοχή μας και η Cosmote μου πρότεινε αναβάθμιση σε 1000άρα γραμμή, πράγμα που δέχτηκα. Κλείσαμε ραντεβού, ήρθε ο τεχνικός τους και συζητήσαμε τα διαδικαστικά για την εγκατάσταση της γραμμής. Μέχρις εδώ όλα καλά!

Μίλησα με τον διαχειριστή της πολυκατοικίας κι εδώ άρχισαν τα δύσκολα. Κάθε άλλο παρά θετικός μου φάνηκε. "Μόλις βάψαμε τους τοίχους, θα φαίνονται άσχημα τα καναλάκια" κλπ.

Διάβασα τον σχετικό νόμο 4463/2017. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει συγκατάθεση:

1.    Θα πρέπει να μπλέξουμε με δικηγόρους κι εξώδικα;

2.    Πόσο καιρό κάνει να τελεσφορήσει η απόφαση των αρμόδιων αρχών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, wolfmandim said:

Καλημέρα σε όλους!

Μόλις πρόσφατα περάσθηκαν γραμμές στην περιοχή μας και η Cosmote μου πρότεινε αναβάθμιση σε 1000άρα γραμμή, πράγμα που δέχτηκα. Κλείσαμε ραντεβού, ήρθε ο τεχνικός τους και συζητήσαμε τα διαδικαστικά για την εγκατάσταση της γραμμής. Μέχρις εδώ όλα καλά!

Μίλησα με τον διαχειριστή της πολυκατοικίας κι εδώ άρχισαν τα δύσκολα. Κάθε άλλο παρά θετικός μου φάνηκε. "Μόλις βάψαμε τους τοίχους, θα φαίνονται άσχημα τα καναλάκια" κλπ.

Διάβασα τον σχετικό νόμο 4463/2017. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει συγκατάθεση:

1.    Θα πρέπει να μπλέξουμε με δικηγόρους κι εξώδικα;

2.    Πόσο καιρό κάνει να τελεσφορήσει η απόφαση των αρμόδιων αρχών;

Την Παρασκευή πέρασαν οπτική οι γονείς μου. Δεν χρειάστηκαν καμία υπογραφή και καμία συγκατάθεση από κανέναν. Είναι ιδιοκτήτες του διαμερίσματος που μένουν. Το ίδιο τους είπε και ο μηχανικός που πέρασε να ελέγξει πριν την εγκατάσταση. Αν είσαι ιδιοκτήτης προχωράς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...