Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, xxatziva είπε

σεταρισμα απο την αρχη εγινε στο νεο πισι. 3800x cpu -5500xt gpu -m2 nvme 970 evo plus -32gb dddr4 3200mhz (16x2). ola εργοστασιακα. ουτε overclock Ουτε τιποτα.

μια χαρά είναι το σύστημα για το game αυτό, άρα κάτι άλλο παίζει ίσως με drivers..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ξεκινησα σημερα και εγω με 6800 στα 4K very high settings  και παιζει μια χαρα το παιχνιδι.. Μηπως να μαθουμε σε τι αναλυση εγινε δοκιμη κλπ ..και πολυ καλη HDR υλοποιηση επισης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ κινηση εβλεπα στο thread μετα καταλαβα..  😆

Δεν μπορω να καταλαβω τι περιμεναν μερικοι απο το παιγνιο αν ειχαν εικονα τι ειδους παιχνιδιου ειναι. 

Μια χαρα παιζει σε αρκετα συστηματα απο οτι βλεπω και σκαλαρει καλα και μεχρι στιγμης προβληματα ιδιαιτερα δεν εχω ακουσει να εχουν υπαρξει. Το ειχα χαρει στο ps4 pro και φυσικα το ξαναπαιζω τωρα οπως πρεπει στο pc μου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Armoral είπε

Από τα χειρότερα ever δεν είναι σε καμία περίπτωση όσο υποκειμενικά και να το δεις.

Από τα μετριότατα ever όμως ναι. Σε λίγο θα το παντρευτείς το game. :P Και όσο για το performance τέλειο δεν είναι, αλλα καλύτερο από HZD στο launch για παράδειγμα.

Days Gone PC Performance Analysis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνιδι μια χαρα σκαλαρει αναλογα τις καρτες γραφικων εδω κοντευει η 6 χρονων και 3 γενεων πισω 980Ti να κρατησει 60αρι σταθερο σε open world παιχνιδι με αρκετα καλα γραφικα και αρκετα εξελιγμενη μηχανη. 

Και μια χαρα δειχνει να σκαλαρει και με τους πυρηνες επισης χωρις να εχει τρελες απαιτησεις σε cores/threads. 

Τωρα αν μας αρεσει ή οχι ειναι αλλη συζητηση. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

μια χαρά είναι το σύστημα για το game αυτό, άρα κάτι άλλο παίζει ίσως με drivers..

21.5.2 amd support for days gone. σε οτιδηποτε αλλο παιχνιδι ή εφαρμογη δεν κανει κολπα. να πω οτι ειχα το προηγουμενο build να πω δεν τραβαει. αλλα τωρα το συστημα ειναι νεοτατο-στημένο φέτος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Από τα μετριότατα ever όμως ναι. Σε λίγο θα το παντρευτείς το game. :P Και όσο για το performance τέλειο δεν είναι, αλλα καλύτερο από HZD στο launch για παράδειγμα.

Days Gone PC Performance Analysis

Καμία σχέση κατά τη γνώμη μου, το έχω ξαναπει. Μια βόλτα να κάνεις από όλα τα βίντεο που αφορούν το παιχνίδι και από user reviews θα καταλάβεις ότι το περί μετρίου δεν ισχύει. Και δε με νοιάζει το παιχνίδι. Ένα στα εκατοντάδες που έχουμε παίξει είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι ενα πολυ καλο γκειμ απο αυτα που παιζεις για αρκετη ωρα συνεχομενα. Το στορυ ενταξει λιγο μετριο μεχρι τωρα αλλα δν με πειραζει. Γκειμπλεικα μαρεσει φουλ το παιζω στο  hard 2 και αρχιζει ηδη να γινεται ευκολο αλλα επειδη το παιζω με χειστηριο δυσκολευει τον στοχο. Το κακο ειναι οτι οι ανθρωποι γινονται σφουγκαρια και μ χαλαει την αισθηση. Γραφικα ΤΡΟΜΕΡΑ και παιζει ΤΕΛΕΙΑ στην 1060 1440p αναλυση σχεδον ολα τερμα. Μπραβο καμια σχεση με το χοραιζοον.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συναντήσει αρκετά bugs πάντως, κολλημένοι freakers σε διάφορα σημεία, transparent μοντέλα companions σε αποστολές και να φαίνονται μόνο τα όπλα τους, textures που δεν φορτώθηκαν ποτέ σε συγκεκριμένο σημειό. Το τελευταίο με ανάγκασε να κάνω load από το προηγούμενο save, ήταν στην αποστολή με την Rikki στον υδροηλεκτρικό σταθμό, όπου ενώ έδινα μάχη με τους rippers, ένας συγκεκριμένος ripper ήταν σε god mode, άδειαζα τα όπλα πάνω του και δεν έτρωγε καθόλου damage, το ίδιο και όταν πλησίασα για melee. Αυτός κανονικά μου έκανε damage πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, optimus prime είπε

 

Τι παγωτα και κεικ μας λες..

είναι δροσιστικό το παγωτό για το καλοκαίρι, αλλά σα την γρανίτα δεν έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, optimus prime είπε

Σιγα τα καιρικα φαινομενα,στο χιονι δεν προσεξες που πατας και δεν αφηνει ουτε καν πατημασια?

Τι παγωτα και κεικ μας λες..

εσυ εισαι που προσπαθεις να βγαλεις το παιχνιδι σκαρτο εδω και 30 σελιδες?...δε πειθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tι να σε πεισω,το ιδιο παιχνιδι δεν παιζουμε?

Εχεις δει εσυ στο Days Gone να αφηνει ο χαρακτηρας σου πατημασιες στο χιονι ωστε να φαινεται καπως αληθινο?

Σου χαλαει ολη την αισθηση αυτο,φαινεται ψευτικο.

Για να μην πω οτι ξαφνικα εκει που οδηγεις και εισαι στα μεσα στο πρασινο και στα δεντρα ξαφνικα μπαμ εισαι στα χιονια δια μαγειας λες και περασες σε αλλη διασταη.

Εαν εσυ αυτο το θεωρεις παγωτο,εγω το θεωρω φασολαδα!

Επεξ/σία από optimus prime
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Tι να σε πεισω,το ιδιο παιχνιδι δεν παιζουμε?

Εχεις δει εσυ στο Days Gone να αφηνει ο χαρακτηρας σου πατημασιες στο χιονι ωστε να φαινεται καπως αληθινο?

Σου χαλαει ολη την αισθηση αυτο,φαινεται ψευτικο.

Για να μην πω οτι ξαφνικα εκει που οδηγεις και εισαι στα μεσα στο πρασινο και στα δεντρα ξαφνικα μπαμ εισαι στα χιονια δια μαγειας λες και περασες σε αλλη διασταη.

Εαν εσυ αυτο το θεωρεις παγωτο,εγω το θεωρω φασολαδα!

δεν εχω συναντησει πουθενα τετοια θεματα...μονο σε σενα συμβαινουν ολως τυχαιως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...