Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Αγοράζω από το Πλαίσιο είδη με σταθερή τιμή, χωρίς διακυμάνσεις, δλδ χαρτί Α4, και κανένα στυλό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, Herald είπε

Του λές γνωρίζω μην μου παραθέσεις τον νόμο, τον παραθέτει....και τώρα εγώ πρέπει να φάω 3 ώρες να ψάξω 20 διατάξεις να τον βγάλω λάθος. Η αλλιώς η τακτική gish gallop. Εντάξει λοιπόν, έχεις δίκιο, γνωρίζεις καλύτερα από μένα που κυριολεκτικά είναι η δουλειά μου. 

Έμαθα και κάτι καινούργιο. 👍

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ για την αργοπορία αλλά λόγω δουλειάς τρέχω! Λοιπόν... αφού λήφθηκαν οι προτροπές σας υπόψιν....έπεσε τηλ στο πλαίσιο όπου ζήτησα να μου στείλουν με email την παραγγελία μου....ζήτησα να αρθούν οι συνομιλίες μας (έδωσα ακριβείς ημερομηνίες)! Μου είπαν ότι θα το μεταβιβάσουν στον αρμόδιο και θα επικοινωνήσει μαζί μου! Δεν επικοινώνησε κανένας .....ξαναπήρα τηλ, μου είπαν σύντομα θα επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά πάλι τίποτα!

Έβαλα τον δικηγόρο της δουλειάς και τους πήρε τηλ.... Συνοπτικά....τους τα είπε ωραιότατα τα νομικά και ότι θα γίνει καταγγελία στο ΙΝ.ΚΑ, μηνύσεις τόσο ως προς την εταιρεία πλαίσιο αλλά και σε όσους επικοινώνησαν μαζί μου ζητώντας όλες τις συνομιλίες...  Ότι υπάρχει απόδειξη πληρωμής τραπέζης για όλο το πόσο μαζι με την συνομιλία για την αποστολή του link πληρωμής, ότι θα ζητηθεί ιστορικό με τις τιμές για εκείνη την περίοδο... κτλ....!

Αποτέλεσμα??? Το απόγευμα με ενημέρωσαν ότι........η παραγγελία μου θα δρομολογηθεί στη συμφωνημένη τιμή! Λογικά θα πρέπει να μπήκα και στη black list τους τώρα!😁

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα γινόταν δεν είχε κανένας αμφιβολία εφ όσον αυτά που διατύπωσες ίσχυαν όπως τα είπες, ΣΑΝ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ εάν είχες μασήσει απλώς θα σου είχαν φάει τα χρήματα σου και κάποια ηλίθια θα σου πόσταραν οτι έτσι είναι και δεν γίνεται διαφορετικά, προφανώς αυτό που πήγαν να κάνουν σε εσένα θα το κάνουν σε κάποιον άλλο αργότερα.

Με την ΙΔΙΑ τακτική τρώνε και τα RMA νετα σκέτα......η δική σου δύναμη είναι το πορτοφόλι σου και να μην τους ξαναφήσεις €.......

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, redbighunter είπε

Σόρρυ για την αργοπορία αλλά λόγω δουλειάς τρέχω! Λοιπόν... αφού λήφθηκαν οι προτροπές σας υπόψιν....έπεσε τηλ στο πλαίσιο όπου ζήτησα να μου στείλουν με email την παραγγελία μου....ζήτησα να αρθούν οι συνομιλίες μας (έδωσα ακριβείς ημερομηνίες)! Μου είπαν ότι θα το μεταβιβάσουν στον αρμόδιο και θα επικοινωνήσει μαζί μου! Δεν επικοινώνησε κανένας .....ξαναπήρα τηλ, μου είπαν σύντομα θα επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά πάλι τίποτα!

Έβαλα τον δικηγόρο της δουλειάς και τους πήρε τηλ.... Συνοπτικά....τους τα είπε ωραιότατα τα νομικά και ότι θα γίνει καταγγελία στο ΙΝ.ΚΑ, μηνύσεις τόσο ως προς την εταιρεία πλαίσιο αλλά και σε όσους επικοινώνησαν μαζί μου ζητώντας όλες τις συνομιλίες...  Ότι υπάρχει απόδειξη πληρωμής τραπέζης για όλο το πόσο μαζι με την συνομιλία για την αποστολή του link πληρωμής, ότι θα ζητηθεί ιστορικό με τις τιμές για εκείνη την περίοδο... κτλ....!

Αποτέλεσμα??? Το απόγευμα με ενημέρωσαν ότι........η παραγγελία μου θα δρομολογηθεί στη συμφωνημένη τιμή! Λογικά θα πρέπει να μπήκα και στη black list τους τώρα!😁

Μπα δεν σε βαζουν μαυρη λιστα εδω δεν εβαλαν εμενα πριν αρκετα χρονια.

Ειχα παρει ενα σετακι μητρικη επεξεργαστη μνημες Rambus επειδη χαλασε η μητρικη και δεν υπηρχε μητρικη να παιρνει αυτες τις περιεργες μνημες τους αναγκασα να τα παρουν και τα τρια πισω και μου εδωσαν μετρητα 600 ευρω. :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εμενα το ιδιο παραμύθι με παγκόσμια έλλειψη , δεν έχουν ιδεα ποτε θα έρθουν και άλλες πιπες , βέβαια μια χαρα κρατάνε τα 2700 ευρώ που ειναι το σύνολο της παραγγελιας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που μπαίνει κάποιος στο φόρουμ έχοντας ένα πρόβλημα, ανοίγει ένα θέμα και μπαίνουν κάποιοι "καλοθελητές / ωχαδερφιστες / μοιρολογοι κτκ" και λένε στον ΤS που ενώ έχει δίκιο ότι έχει άδικο είτε τον χλευάζουν κτλ και στο τέλος τρώνε ένα ηχηρό χαστούκι είναι απόλαυση! σχεδόν το ίδιο με τη δικαίωση του κάθε ΤS. 😊

 

@redbighunter

Έκανες παραγγελιά κατά τις 20 Ιανουαρίου; ρωτάω για την σειρά / ουρά στις 3060τι στο Π σε σχέση με το πότε παραλαμβάνεις.

Όταν με το καλό παραλάβεις ανέβασε και καμιά φωτογραφία, για το γμτο.

Επεξ/σία από Havik
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Εμενα το ιδιο παραμύθι με παγκόσμια έλλειψη , δεν έχουν ιδεα ποτε θα έρθουν και άλλες πιπες , βέβαια μια χαρα κρατάνε τα 2700 ευρώ που ειναι το σύνολο της παραγγελιας. 

 

Τι κάρτα περιμένεις? 3090?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kmilioris είπε

Καλησπέρα σε όλους το πλαίσιο έχει διαθέσιμες 2060 σε σχετικά νορμαλ τιμές για την εποχή 

569€ για ζοτακ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, redbighunter είπε

Αποτέλεσμα??? Το απόγευμα με ενημέρωσαν ότι........η παραγγελία μου θα δρομολογηθεί στη συμφωνημένη τιμή! Λογικά θα πρέπει να μπήκα και στη black list τους τώρα!😁

Γρηγορόσημο δεν πλήρωσες? 

Τέλος καλό όλα καλά, αλλά κάτι πρέπει να γίνει με το απαίσιο. Δεν γίνεται κάθε μα κάθε φορά να σου βγάζει τον καρκινό. Στην τελική, από την όλη ιστορία το απαίσιο βγήκε κερδισμένο. Δεν πήρε το καπέλο μεν αλλά δεν έπαθε κάτι για αυτή την πρακτική, θα συνεχίζει να την εφαρμόζει σε άλλους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση πως μια τόσο μεγάλη επιχείρηση δεν το κάνει με τρόπου που να είναι νομικά καλυμμένη αν πραγματικά σκοπεύει να ζητήσει παραπάνω μετά. Λες και είναι το μπακάλικο της γειτονιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...