Προς το περιεχόμενο

Νέο μήνυμα ενημέρωσης του Netflix για όσους διαμοιράζονται το λογαριασμό τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά όταν το κάνουν θα φύγουν παραπάνω απο τους μισούς στην Ελλάδα. Δεν.αξίζει ούτε για πλάκα τα 14€ που ζητάει για ένα άτομο. Δια τέσσερα λες οκ μωρέ τι ψυχή εχουν 3.5€. Αν το κόψουν απλά θα γελάσουμε.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, adi32 είπε

Καλύτερα να το κλείσουν τελείως να γλιτώσει ο κόσμος από τις μπούρδες. 

 

Πέστα βρε φίλε! Μόνο ΣΚΑΙ/ANT1/κλπ 😁

χιούμορ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sunseeker είπε

Δεν πάει να κλείσει να τελειώνουμε. Σιγά τις Αμερικανιές τις βλακείες που προσφέρει.

Μάλλον εσύ βλέπεις μόνο αμερικάνικες βλακείες για αυτό στις σερβίρει. Όχι ότι είναι η ουτοπία του παγκόσμιου  κινηματογράφου, αλλά σε σύγκριση με άλλες παρόμοιες υπηρεσίες έχει αρκετό μη αμερικάνικο αξιόλογο περιεχόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν ήταν και πραγματικά σκουπίδι η υπηρεσία, θα το δεχόμουν. Το netflix έχει ημερομηνία λήξης καθώς ότι αξίζει να δεις, το βλέπεις άνετα σε λίγους μήνες συνδρομής και μετά απλά είναι τζάμπα λεφτά.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, vaskor said:

Αν πληρώνει καποιος, ( όχι εγω, για κάποιο φίλο ρωτάω) συνδρομή για 2 σ’ συσκευές, πρέπει αναγκαστικά να μένει στην ίδια στέγη με τον άλλον; Ή ειναι ενταξει αν μένει με τη συσκευή του σε άλλη στέγη, μακριά;

Από ότι ξέρω (ένας φίλος μου το είπε) για την ώρα δεν είναι πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς, όλοι ήμαστε κάτω από την στέγη της "Μαμάς Ελλάδας"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimisd είπε

Καλά δεν έχουμε και πολλά ψυχολογικά να κλείσουμε το account, αυτοί θα χάσουν

τι άλλο παίζει σε αυτά τα κόστη πάνω κάτω; HBO?

Έρχεται το ant1flix και το megaflix. Θα τους κλείσουν όλους 🤣

https://mediaday.gr/media-news/erchontai-megaflix-superleague-tv/

http://www.typologies.gr/etoimazetai-i-syndromitiki-tileorasi-toy-ant1/

Σε πρώτη μετάδοση ο τρίτος κύκλος των μελισσών στο ant1flix. Τρέμε HBO 😂

https://www.tvnea.com/2021/03/1_68.html

7 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Πέστα βρε φίλε! Μόνο ΣΚΑΙ/ANT1/κλπ 😁

χιούμορ

Όταν το ant1flix και το megaflix τα κλείσουν όλα θα δεις 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, seventh_son είπε

Καλά όταν το κάνουν θα φύγουν παραπάνω απο τους μισούς στην Ελλάδα. Δεν.αξίζει ούτε για πλάκα τα 14€ που ζητάει για ένα άτομο. Δια τέσσερα λες οκ μωρέ τι ψυχή εχουν 3.5€. Αν το κόψουν απλά θα γελάσουμε.

200.000.000 συνδρομητές το netflix, πολύ που το ενδιαφέρει αν στο ελλαδισταν χάσει μερικές χιλιάδες. 

25 λεπτά πριν, Damned7 είπε

Δεν κατάλαβα,να μένουν όλοι στο ίδιο σπίτι. Δηλαδή για να είμαι νόμιμος πρέπει να έχω γυναίκα και 3 παιδιά?

Όχι. Μπορείς να πληρώνεις 13.99 και να έχεις το premium πακέτο. Το νετφλιξ δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα να χαρίζει 4 συνδρομές στην τιμή της μιας. Μην παρεξηγηθώ. Και το έκανα για πολύ καιρό. Αλλά πλέον το νετφλιξ δεν παίζει μπάλα μόνο του. Έχεις δυνατούς αντιπάλους. Το Disney νομίζω ξεπέρασε ήδη τα 100 μύρια και στον μισό πλανήτη δεν είναι διαθέσιμο. Επομένως όχι δεν θα χαρίζει πλέον συνδρομές. Και είναι λογικό. 

Όσο για τους υπόλοιπους και τις βλακειες περί μη content κτλ δεν καταλαβαίνω τι σας επηρρεαζει στην είδηση. Αφού το νετφλιξ είναι γεμάτο βλακειες σημαίνει πως δεν έχετε νετφλιξ και άρα η αλλαγή πολιτικής δεν σας απασχολεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Konstantinos92 είπε

Έχεις θεματάκια. Να το ψάξεις.

Πιστεύω θα βρεις και εδώ καλούς ψυχολόγους. Αλλιώς κάνε skype calls με κάποιον καλό από America

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

Δεν ζει παντού, έχει ψοφήσει σε πολλές χώρες.

Netflix no longer offers free trials in the US

https://www.theverge.com/2020/10/13/21514661/netflix-free-trial-us-cancel-content-sampling-streaming

Netflix quietly kills off its 1-month trial in Australia

https://www.reviews.org/au/entertainment/netflix-australia-free-trial/

Netflix free trial UK: why the streaming platform has stopped 30 day free service

https://www.yorkshireeveningpost.co.uk/arts-and-culture/film-and-tv/netflix-free-trial-uk-why-streaming-platform-has-stopped-30-day-free-service-3004475

NETFLIX TO CANCEL FREE TRIAL MONTH IN LATIN AMERICAN, CARIBBEAN AND EUROPEAN COUNTRIES

https://nextvnews.com/netflix-to-cancel-free-trial-month-in-latin-american-caribbean-and-european-countries/

Ξεκίνησε και στην Ευρώπη το τέλος των trials, η σειρά της ανατολικής Ευρώπης που λογικά πιανόμαστε κι εμείς είναι κοντά..

Καλά λογικό είναι κάποτε να σταματήσει ... αλλά μέχρι να σταματήσει θα βλέπω τσάμπα ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

200.000.000 συνδρομητές το netflix, πολύ που το ενδιαφέρει αν στο ελλαδισταν χάσει μερικές χιλιάδες. 

Όχι. Μπορείς να πληρώνεις 13.99 και να έχεις το premium πακέτο. Το νετφλιξ δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα να χαρίζει 4 συνδρομές στην τιμή της μιας. Μην παρεξηγηθώ. Και το έκανα για πολύ καιρό. Αλλά πλέον το νετφλιξ δεν παίζει μπάλα μόνο του. Έχεις δυνατούς αντιπάλους. Το Disney νομίζω ξεπέρασε ήδη τα 100 μύρια και στον μισό πλανήτη δεν είναι διαθέσιμο. Επομένως όχι δεν θα χαρίζει πλέον συνδρομές. Και είναι λογικό. 

Όσο για τους υπόλοιπους και τις βλακειες περί μη content κτλ δεν καταλαβαίνω τι σας επηρρεαζει στην είδηση. Αφού το νετφλιξ είναι γεμάτο βλακειες σημαίνει πως δεν έχετε νετφλιξ και άρα η αλλαγή πολιτικής δεν σας απασχολεί. 

Ούτε μετοχές να είχες. :) Νετφλιξ έχω κανά τριάρι χρόνια και το μοιράζομαι με άλλους αλλά πραγματικά αυτά που παρακολουθώ είναι ελάχιστα. Ozark, sex education (ναι ξέρω μαλακιούλα αλλά εύπεπτο) και κανά δυο άλλες σειρές που παρακολουθούσα αλλά τις κόψανε. Παραγωγή νετφλιξ ταινία είχα καιρό να δω κάτι καλό. Εξαίρεση το I care a lot που είδα πρόσφατα. Αλλά σε γενικές γραμμές δε θα μου λείψει αν το κόψω. 200άρα γραμμή έχω οπότε πραγματικά ότι θέλω να δω βρίσκω τρόπους να το δω. Τώρα αν το κάνουν, νομίζω οτι και από αλλού θα χάσει όχι μόνο απο Ελλάδα. Δε νομίζω μόνο εμείς να μαστε λαμόγια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή στο σπίτι ο ένας εχει κινητο Cosmote, ο αλλος Vodafone και ο τρίτος Wind αλλα για να δουν Netflix θα πρέπει να τα συνδέσουν στο σταθερό ιντερνετ του σπιτιού που ίσως μπαίνει η TV η το PS4-Xbox και όχι με τα δεδομένα του κινητού..... Μπράβο netflix θέλεις να μας κάνεις οικονομία στα data. 😂

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, υπάρχει κανένας λογικός άνθρωπος που θα κάνει οικογενειακό λογαριασμό με 4 χρήστες για να βλέπουν netflix μέσα στο ίδιο σπίτι;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...