Προς το περιεχόμενο

εργασία στη wolt


salvador_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκέφτομαι να ξεκινήσω στην wolt , διανομές με ποδήλατο  .με ποδηλάτη dilivera που μίλησα μου είπε οτι πληρώνεται , ανα παραγγελία  και δουλεύει την μέρα όσες ώρες θέλει . γνωρίζει κανείς σας τι ακριβώς παίζει ;; και εαν είναι εύκολο να ξεκινήσεις να εργάζεσαι με την εν λόγω εταιρία ;;

επίσης όταν είσαι χωρίς στάνταρ ωράριο , πως ακριβώς λειτουργεί το σύστημα είσαι με ΕΦΚΑ;; Mπλοκάκι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, salvador_ είπε

σκέφτομαι να ξεκινήσω στην wolt , διανομές με ποδήλατο  .με ποδηλάτη dilivera που μίλησα μου είπε οτι πληρώνεται , ανα παραγγελία  και δουλεύει την μέρα όσες ώρες θέλει . γνωρίζει κανείς σας τι ακριβώς παίζει ;; και εαν είναι εύκολο να ξεκινήσεις να εργάζεσαι με την εν λόγω εταιρία ;;

επίσης όταν είσαι χωρίς στάνταρ ωράριο , πως ακριβώς λειτουργεί το σύστημα είσαι με ΕΦΚΑ;; Mπλοκάκι;;

Καλησπέρα.. Με την παραγγελια θα πληρωνεσαι.. Μπορείς να δουλέψεις όσες ώρες θέλεις.. Απλά δεν θα μπορείς να πηγαινεις γρήγορα αυτές.. Είσαι με το ποδηλατο... Δυσκολο λιγο.. Με  ασφάλεια είσαι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν είχαμε μιλήσει μου είχαν πει για αυτοαποσχοληση αν πας έως 10κ το χρόνο (πρακτικά κρατάνε το 23% από αυτά που βγάζεις για να καλύπτουν την ασφάλεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποδήλατο σου δίνει παραγγελίες εως 3χλμ ακτίνα αν θυμάμαι καλά.

Πληρώνεσαι με την παραγγελία, πράγμα που σημαίνει ότι θα βγάζεις αρκετά λιγότερα απ ότι αν δούλευες με μηχανάκι. Και γενικά να ξέρεις ότι επειδή και γω το σκεφτόμουν στην αρχή για ποδήλατο, θέλει κουράγια. Δεν είναι άντε πήρα ποδήλατο και ξεκινάω. Σκέψου ότι έχεις και το κουτί στην πλάτη.

Πληρώνεσαι είτε με το να σου κρατάνε το 24% είτε ανοίγεις μπλοκάκι.

Αν θέλεις κάτι άλλο ρώτα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Με ποδήλατο σου δίνει παραγγελίες εως 3χλμ ακτίνα αν θυμάμαι καλά.

Πληρώνεσαι με την παραγγελία, πράγμα που σημαίνει ότι θα βγάζεις αρκετά λιγότερα απ ότι αν δούλευες με μηχανάκι. Και γενικά να ξέρεις ότι επειδή και γω το σκεφτόμουν στην αρχή για ποδήλατο, θέλει κουράγια. Δεν είναι άντε πήρα ποδήλατο και ξεκινάω. Σκέψου ότι έχεις και το κουτί στην πλάτη.

Πληρώνεσαι είτε με το να σου κρατάνε το 24% είτε ανοίγεις μπλοκάκι.

Αν θέλεις κάτι άλλο ρώτα.

εαν δεν θέλεις να τα γράψεις εδώ στείλε μου σε πμ 

πόσα σου δίνουν σε κάθε παραγγελία ;; 

το 24% στο ποσό που μου δίνουν σε κάθε παραγγελία ;

υπάρχουν μπόνους εκτός τα πουρμπουάρ;

 το σκέφτομαι για ποδήλατο ώστε να συνδυάζω άσκηση με δουλεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ίδιο σκεπτικό ακριβώς έκανα και γω αίτηση στην 1η καραντίνα το Μάρτη πέρσυ γιατί είχα σαπίσει. Καλό είναι σαν ιδέα και ακόμα καλύτερο από πλευράς άσκησης, απλά σου λέω να ξέρεις ότι θέλει κουράγιο. Κάνεις έστω λίγο ποδήλατο τώρα δηλαδή ή θα ξεκινήσεις λόγω της δουλειάς?

Η ελάχιστη πληρωμή σε κάθε παραγγελία είναι 2.10, αλλά ανεβαίνει ανάλογα την ώρα, την απόσταση και εννοείται αν βρέχει.

24% σου κρατάνε απ την πληρωμή σου αν κατάλαβα καλά τι ρωτάς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώνεις λογιστή για αρχή.

Αν είναι να το λιώσεις, να κάνεις δηλαδή πάνω από 800ε κάθε μήνα συμφέρει μπλοκάκι σίγουρα.

Τώρα με εφορία τι θα παίξει στο τέλος θα σε γελάσω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Με το ίδιο σκεπτικό ακριβώς έκανα και γω αίτηση στην 1η καραντίνα το Μάρτη πέρσυ γιατί είχα σαπίσει. Καλό είναι σαν ιδέα και ακόμα καλύτερο από πλευράς άσκησης, απλά σου λέω να ξέρεις ότι θέλει κουράγιο. Κάνεις έστω λίγο ποδήλατο τώρα δηλαδή ή θα ξεκινήσεις λόγω της δουλειάς?

Η ελάχιστη πληρωμή σε κάθε παραγγελία είναι 2.10, αλλά ανεβαίνει ανάλογα την ώρα, την απόσταση και εννοείται αν βρέχει.

24% σου κρατάνε απ την πληρωμή σου αν κατάλαβα καλά τι ρωτάς.

εχω κανει παλιότερα ,  τώρα   κάνω ασταμάτητα 14 15 χιλιόμετρα  περπάτημα + τζόκιν  ,    πιστεύω θα μπορώ να τα βγάλω , πέρα  με ενα καλο ποδήλατο.

της πρώτες μέρες θα είναι δύσκολο , αλλά οκ .   να κάνω κάτι που μου αρέσει και να πληρώνομαι είναι ότι καλύτερο! 

ο ποδηλάτης που μίλησα , δεν είχαμε πολύ χρόνο μου είπε οτί βγάζει 30 ευρώ στο 5 ωρο χωρίς τα tips

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σκέφτομαι και βαριέμαι περισσότερο απ όλα εγώ είναι το να δέσε/λύσε το ποδήλατο σε κάθε παραγγελία.

Μια χαρά μου ακούγεσαι από φυσική κατάσταση, go for it και βλέπεις πώς πάει.

Όπως στα πε είναι 2 παραγγελίες την ώρα, 1 παραγγελία το μισάωρο. Για μηχανάκι αυτό δεν είναι καλό, αλλά για ποδήλατο μου ακούγεται μια χαρά. Και σκέψου ότι δεν έχεις και βενζίνες/service.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Όπως στα πε είναι 2 παραγγελίες την ώρα, 1 παραγγελία το μισάωρο. Για μηχανάκι αυτό δεν είναι καλό, αλλά για ποδήλατο μου ακούγεται μια χαρά. Και σκέψου ότι δεν έχεις και βενζίνες/service.

ναι αυτό ακριβώς και κάνεις και το χομπυ σου επάγγελμα , πώς ακριβώς δίνει της διαδρομές;; πχ κάθομαι σύνταγμα , έχει άλλους 10 τριγύρω μου 

θα πάρει την διαδρομή αυτός που είναι πιο κοντά στο , μαγαζί η αυτός που έχει πάει λιγότερες παραγγέλλεις;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν παίζει ρόλο το πόσες έχει πάει ο κάθε διανομέας. Δεν υπήρχε δικαιοσύνη στα μηχανήματα :lol:

Θεωρητικά παίζει ρόλο η απόσταση σου απ το μαγαζί, αλλά έχει τύχει άπειρες φορές να κάθομαι έξω από μαγαζί και να σκάσει άλλος να πάρει την παραγγελία που τον έφερε από αλλού, οπότε δική μου εκτίμηση είναι ότι είναι ψιλοrandom η φάση καλώς ή κακώς.

Σύνταγμα απλά να ξέρεις έχει άπειρους διανομείς.. Παίζει ρόλο και το πού μένεις βέβαια για σένα που σαι με ποδήλατο. Παγκράτη νομίζω είναι επίσης καλά για ποδήλατο εκτός από κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...