Προς το περιεχόμενο

εργασία στη wolt


salvador_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αίτηση αν εννοείς αυτό 2 λεπτά υπόθεση είναι, το θέμα είναι πότε θα σε πάρουν. 

Θα δουλεύεις δηλαδή στην περιοχή σου ή θα πηγαίνεις με το ποδήλατο κέντρο για να δουλεψεις εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, SakafliaC είπε

Η αίτηση αν εννοείς αυτό 2 λεπτά υπόθεση είναι, το θέμα είναι πότε θα σε πάρουν. 

Θα δουλεύεις δηλαδή στην περιοχή σου ή θα πηγαίνεις με το ποδήλατο κέντρο για να δουλεψεις εκεί?

θα το δω , αυτό  θα το ψάξω ώστε να βρώ τα λημέρια μου  , αμα με πάει η περιοχή μου θα έχω βάση εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδανικό για σένα θα ταν αυτό. Αν και σε τραβάει λίγο λίγο. Με το ποδήλατο πιο δύσκολα βέβαια, αλλά με το μηχανάκι δεν υπάρχει το να δουλέψεις σε μια συγκεκριμένη περιοχή και μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, vagos789 είπε

Οι εργαζομενοι στην wolt εχουν αραγε υπολογισει το κοστος που εχουν ανα χλμ; 

Μεσος ορος για ενα μηχανακι καλοσυντηρημενο (δεν βαζω εκτακτα ) ειναι περιπου 0,10-0,15 αν κμ σε παπια και 0.15-0,18 σε αυτοματο νορμαλ κυβισμου (100-200cc) , αν θυμαμαι καλα και η wolt Οπως και η efood εχουν και χιλιομετρικη αποζημιωση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Inuyasha είπε

Μεσος ορος για ενα μηχανακι καλοσυντηρημενο (δεν βαζω εκτακτα ) ειναι περιπου 0,10-0,15 αν κμ σε παπια και 0.15-0,18 σε αυτοματο νορμαλ κυβισμου (100-200cc) , αν θυμαμαι καλα και η wolt Οπως και η efood εχουν και χιλιομετρικη αποζημιωση

Δηλαδή στα 10 χιλιόμετρα 1 € με 1,80€ στα 100 10-18€ ;; Πολλά μου φαίνονται ειδικά για παπί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 λεπτά πριν, salvador_ είπε

Δηλαδή στα 10 χιλιόμετρα 1 € με 1,80€ στα 100 10-18€ ;; Πολλά μου φαίνονται ειδικά για παπί

Και ομως τοσο ειναι αυτο τον καιρο δουλευω μονο πακετο , αν βαλεις αναλωσιμα  (λαδια φρενα αλυσιδες ) εισαι εκει γυρω , το ποσο ειναι συνολο με βενζινες

18 πας σε περιπτωση με αυτοματο στο εγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Μεσος ορος για ενα μηχανακι καλοσυντηρημενο (δεν βαζω εκτακτα ) ειναι περιπου 0,10-0,15 αν κμ σε παπια και 0.15-0,18 σε αυτοματο νορμαλ κυβισμου (100-200cc) , αν θυμαμαι καλα και η wolt Οπως και η efood εχουν και χιλιομετρικη αποζημιωση

ok καλα ειναι τοτε,αυτα τα καλυπτεις ευκολα με τα tips 

τα εκτακτα βεβαια ειναι αυτα που θα κανουν τη διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Και ομως τοσο ειναι αυτο τον καιρο δουλευω μονο πακετο , αν βαλεις αναλωσιμα  (λαδια φρενα αλυσιδες ) εισαι εκει γυρω , το ποσο ειναι συνολο με βενζινες

18 πας σε περιπτωση με αυτοματο στο εγραψα

φίλε μου έχω δουλέψει ντιλίβερυ με παπί  μου φαίνεται πολύ μεγάλο το κόστος που λες

5 ευρω  περίπου να κάψεις στα 100 χλ  με παπί  τα υπόλοιπα 5 με 10ευρώ  έξοδα δεν βγαίνουν   ανα 100χλ.  για ενα λιτρο λαδί  ανα 2000 2500 χιλ χιλιόμετρα  ενα σετ αλυσογραναζα ανα 30 κ  και τακάκια.  και ασφάλεια να υπολογίσεις μαζί παλι δεν βγαίνουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, salvador_ είπε

φίλε μου έχω δουλέψει ντιλίβερυ με παπί  μου φαίνεται πολύ μεγάλο το κόστος που λες

5 ευρω  περίπου να κάψεις στα 100 χλ  με παπί  τα υπόλοιπα 5 με 10ευρώ  έξοδα δεν βγαίνουν   ανα 100χλ.  για ενα λιτρο λαδί  ανα 2000 2500 χιλ χιλιόμετρα  ενα σετ αλυσογραναζα ανα 30 κ  και τακάκια.  και ασφάλεια να υπολογίσεις μαζί παλι δεν βγαίνουν 

Σε πιο συμπαν θελει αν 30κ αλυσιδα ? και τακακια ? λαστιχα ?

λαδια αν δεν θες να γινουν νερο ειναι 1500-2000 , τακακια αναλογα πως δουλευεις το μηχανακι αλλα μεσος ορος ειναι γυρω στα 5000κμ

χονδρικα λαδια 15 ευρω

τακακια εμπρος ~15

ταμπουρο πισω ~10

αλυσιδα γραναζια ~55 ευρω για καλο σετ (υπαρχουν και σετ με μιση τιμη )

σινεμπλοκ πισω ~10

λαστιχα ~90

και εχει και αλλα δεν θα αναφερουμε καθε εργασια που ειναι , αν τα μαζεψεις ολα , μαζι με ενα κοστος για την απαξιωση στο μηχανακι θα δεις για ποτε μαζευοντε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Σε πιο συμπαν θελει αν 30κ αλυσιδα ? και τακακια ? λαστιχα ?

λαδια αν δεν θες να γινουν νερο ειναι 1500-2000 , τακακια αναλογα πως δουλευεις το μηχανακι αλλα μεσος ορος ειναι γυρω στα 5000κμ

χονδρικα λαδια 15 ευρω

τακακια εμπρος ~15

ταμπουρο πισω ~10

αλυσιδα γραναζια ~55 ευρω για καλο σετ (υπαρχουν και σετ με μιση τιμη )

σινεμπλοκ πισω ~10

λαστιχα ~90

και εχει και αλλα δεν θα αναφερουμε καθε εργασια που ειναι , αν τα μαζεψεις ολα , μαζι με ενα κοστος για την απαξιωση στο μηχανακι θα δεις για ποτε μαζευοντε

αλυσογραναζα καθε ποτε αλλάζεις δηλαδη  ;;; τακάκια πες ανα 5 +++  οκ ..   λαστίχα 2 φορές το χρόνο  απο 60 -90 ευρω βάζεις τίμια λαστιχα.

λάδια με 15 ευρώ ανα 1500 χλ  , πολλά είναι  , να εβάζες  με 6-7 ευρω το λιτρο οκ.

εας πούμε ενα μέσο  σε μια βάρδια 100χλ χ 25  (ρεπό)   2.500 χιλίομετρα το μήνα  1 αλλαγη λαδίων  

το χρόνο βγαίνει μία φορα  αλλαγή αλυσογράναζα  καθε μηνα λάδια καθε ,  καθε 3 μήνες τακάκια   

να τα αλλάξεις ολα μαζι  δεν γινεταί  , δηλαδή θα περιμένεις 30κ για να αλλαξεις λάδια μαζι με τακακια και αλυσογράναζα 

δεν το συνεχίζω άλλο το οφφ τοπικ , το θέμα ειναι για την wolt

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 λεπτά πριν, salvador_ είπε

αλυσογραναζα καθε ποτε αλλάζεις δηλαδη  ;;; τακάκια πες ανα 5 +++  οκ ..   λαστίχα 2 φορές το χρόνο  απο 60 -90 ευρω βάζεις τίμια λαστιχα.

λάδια με 15 ευρώ ανα 1500 χλ  , πολλά είναι  , να εβάζες  με 6-7 ευρω το λιτρο οκ.

εας πούμε ενα μέσο  σε μια βάρδια 100χλ χ 25  (ρεπό)   2.500 χιλίομετρα το μήνα  1 αλλαγη λαδίων  

το χρόνο βγαίνει μία φορα  αλλαγή αλυσογράναζα  καθε μηνα λάδια καθε ,  καθε 3 μήνες τακάκια   

να τα αλλάξεις ολα μαζι  δεν γινεταί  , δηλαδή θα περιμένεις 30κ για να αλλαξεις λάδια μαζι με τακακια και αλυσογράναζα 

δεν το συνεχίζω άλλο το οφφ τοπικ , το θέμα ειναι για την wolt

 

6-7 ευρω το λιτρο δεν εχει ουτε το ελαιολαδο πλεον , μεση τιμη στα λαδια ειναι 8-9 για αγνωστες εταιριας , σε επωνυμα πας 10-15 το λιτρο

μεσο ορο εχω 120-150κμ τη μερα εγω οποτε το μηνα εχω 2 αλλαγες ανετα , μεσο ορο αλυσιδα γραναζια θελει στα 16-18κ κμ ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Inuyasha είπε

μαζι με ενα κοστος για την απαξιωση στο μηχανακι

Και αυτο πολυ σημαντικο,η αξια του τεινει στο μηδεν.

Το μηχανακι καποια στιγμη θα πρεπει να αντικατασταθει,καθε χλμ φερνει πιο κοντα αυτη τη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηλεκτρικό ποδήλατο πολύ πιο ξεκούραστο και γρήγορο από το απλό ενώ δεν έχει και τα μειονέκτημα της παπιας, ωστόσο χαιρετα την μπαταρία αν το αφήσεις μόνο του. 

Επεξ/σία από Gatoskylo8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...