Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις - Μετατροπές - Αναβαθμισεις - Πατέντες όλα εδώ!


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, imr είπε

Χωρίς πρόγραμμα δεν θα δεις καμία ουσιαστική διαφορά, μόνο στον ήχο μια μικρή βελτίωση. 

Αν είναι να μπεις σε αυτή τη διαδικασία βάλτου και ένα πρόγραμμα και είσαι κομπλε

 

Δε με καίει για αποδόσεις αλλά δε το αποκλείω. Λίγο ήχο και να μην είναι τόσο πνιγμένο σκεφτόμουν (συν ότι με 20€ διαφορά από το γνήσιο χαρτινο παίρνω ελεύθερας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, paylidis said:

Δε με καίει για αποδόσεις αλλά δε το αποκλείω. Λίγο ήχο και να μην είναι τόσο πνιγμένο σκεφτόμουν (συν ότι με 20€ διαφορά από το γνήσιο χαρτινο παίρνω ελεύθερας)

Ε ναι δεν θα χασεις κατι. Ηχο αν κρατησεις το φιλτροκουτι θα δεις μια βελτιωση αλλα οχι και κατι τρομερο.  Για σημαντικη διαφορα θα πρεπει να πας σε ολοκληρη εισαγωγη

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, imr είπε

Ε ναι δεν θα χασεις κατι. Ηχο αν κρατησεις το φιλτροκουτι θα δεις μια βελτιωση αλλα οχι και κατι τρομερο.  Για σημαντικη διαφορα θα πρεπει να πας σε ολοκληρη εισαγωγη

 

Το σκέφτηκα κ αυτό αλλά θα γίνει τσίρκο Κύριλλε αμάξι… θα μείνω στο φίλτρο - θα το παραγγείλω λογικά σε κανα μήνα…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το σκέφτηκα κ αυτό αλλά θα γίνει τσίρκο Κύριλλε αμάξι… θα μείνω στο φίλτρο - θα το παραγγείλω λογικά σε κανα μήνα…

Άσε την εισαγωγή Γιώργο μία φορά έβαλα και το μετάνιωσα. Τσαφ τσουφ σε κάθε ταξίδι οπότε φουσκώνει ξεφουσκώνει κουραστικό όσο δεν πάει

Βάλε φίλτρο και τους πνιχτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tsofras είπε

Άσε την εισαγωγή Γιώργο μία φορά έβαλα και το μετάνιωσα. Τσαφ τσουφ σε κάθε ταξίδι οπότε φουσκώνει ξεφουσκώνει κουραστικό όσο δεν πάει

Βάλε φίλτρο και τους πνιχτες

λιγο καγκουρια ρε συ θωμα, πολυ κυριλλε μας επιασε ξαφνικά...

δεν ειμαστε για εισαγωγη ολοκληρη θα γινει τσιρκο αλλα ενα ελευθερας θα μπει κ οι πνιχτες μαλλον θα φυγουν ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, paylidis είπε

λιγο καγκουρια ρε συ θωμα, πολυ κυριλλε μας επιασε ξαφνικά...

δεν ειμαστε για εισαγωγη ολοκληρη θα γινει τσιρκο αλλα ενα ελευθερας θα μπει κ οι πνιχτες μαλλον θα φυγουν ;) 

Ναι Γιώργο με πιάνει και εμένα κατα καιρούς λίγη καγκουριά και σκέφτομαι εισαγωγές και εξατμίσεις.

Απο την άλλη βλέπω ότι η κύρια χρήση του αυτοκινήτου είναι ταξίδια με την οικογένεια και επειδή τα έχω περάσει όλα τα παραπάνω με βαβούρα , βουητά και τσαφ/τσουφ , στο ταξίδι και με 2 παιδιά πίσω έχεις αρκετή φασαρία για να προσθέσεις και άλλη :D

Οπότε κάθομαι στα αυγά μου , αν και μία εξάτμιση με κλαπέτο την σκέφτομαι απο το Leon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

μπα για εξατμιση δεν ανοιγω ιστορίες... γιατι θα καταληξω με ολοσωμη decat και φιλτρο προγραμμα

Εμένα με σώζει που λέω θα τα κάνω ολα όταν τελειώσει η εγγύηση , αλλά δεν κρατάω αμάξι μέχρι τότε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εμένα με σώζει που λέω θα τα κάνω ολα όταν τελειώσει η εγγύηση , αλλά δεν κρατάω αμάξι μέχρι τότε :D

και εμενα τωρα που τελειωνει με επιασαν οι "ανυσηχίες" μου 🤣

ειτε για σκαλιγμα, είτε για αντικατασταση με...ουτε 20000 χλμ! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, paylidis said:

και εμενα τωρα που τελειωνει με επιασαν οι "ανυσηχίες" μου 🤣

ειτε για σκαλιγμα, είτε για αντικατασταση με...ουτε 20000 χλμ! :P 

Βαλτου ενα καλο custom προγραμμα στα γουστα σου και θα εχεις αλλο αμαξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, imr είπε

Βαλτου ενα καλο custom προγραμμα στα γουστα σου και θα εχεις αλλο αμαξι

To προγραμμα το φοβαμαι γιατι η βασικη οδηγος του ειναι γκαζοφονιάς 🤣

εγω θα το οδηγησω 1 φορα τη βδομαδα καμια κυριακη, ισα να χαιρομαι θελω κατι... το σκεφτομουν βεβαια πολυ σοβαρα και εχω μιλησει και με τον microchips... Το συγκεκριμένο μοτερ το εχουν ΠΟΛΥ κλειδωμενο και δεν εχουν καταφερει να το φουσκωσουν πολυ ακομα, γυρω στα 180-185 αλογα φτανει μαξ μεχρι στιγμής... Και δυστυχως δεν εχει σκαστρα οποτε πνιγεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

To προγραμμα το φοβαμαι γιατι η βασικη οδηγος του ειναι γκαζοφονιάς 🤣

εγω θα το οδηγησω 1 φορα τη βδομαδα καμια κυριακη, ισα να χαιρομαι θελω κατι... το σκεφτομουν βεβαια πολυ σοβαρα και εχω μιλησει και με τον microchips... Το συγκεκριμένο μοτερ το εχουν ΠΟΛΥ κλειδωμενο και δεν εχουν καταφερει να το φουσκωσουν πολυ ακομα, γυρω στα 180-185 αλογα φτανει μαξ μεχρι στιγμής... Και δυστυχως δεν εχει σκαστρα οποτε πνιγεται...

Μία χαρά το δουλευουν το αμάξι με υβρίδιο τουρμπίνα , σκάστρα και πρόγραμμα Γιώργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Μία χαρά το δουλευουν το αμάξι με υβρίδιο τουρμπίνα , σκάστρα και πρόγραμμα Γιώργο

To DADA εχει το δικο μου, κατι ειχα διαβασει οτι δεν ανεβαινει πολυ ειναι και καλα πολυ κλειδωμενο...; who knows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 10/01/2024 at 12:42, paylidis said:

To DADA εχει το δικο μου, κατι ειχα διαβασει οτι δεν ανεβαινει πολυ ειναι και καλα πολυ κλειδωμενο...; who knows?

Σου έχω νεότερα από κουμπάρο. 

Θα μου στείλουν και δυναμομετρήσεις και διάφορες βελτιώσεις.

Ανεβαίνει, απλώς έχει όριο λόγω μικρής τουρμπίνας (σε seat από 140 πήγε 160 με 30κιλά ροπής).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...