Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις - Μετατροπές - Αναβαθμισεις - Πατέντες όλα εδώ!


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιος Γιώργο που το έψαξες θα το πάρω κι εγώ.

Αυτό που λες είναι λίγο σπαστικό με.την έννοια ότι αγοράζεις το gadget Αυτό ακριβώς ώστε να μην μπαινοβγαζεις το κινητό στο USB.

Έχεις καμιά άλλη πρόταση για hacks στο Q3;😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, john1987 είπε

Ωραιος Γιώργο που το έψαξες θα το πάρω κι εγώ.

Αυτό που λες είναι λίγο σπαστικό με.την έννοια ότι αγοράζεις το gadget Αυτό ακριβώς ώστε να μην μπαινοβγαζεις το κινητό στο USB.

Έχεις καμιά άλλη πρόταση για hacks στο Q3;😇

Για τα λεφτά του καλό είναι. Προσωπικά όπως κλείνω το start stop έτσι θα συνδέω και αυτό με την ίδια κίνηση. 

2 ώρες πριν, ritualistic είπε

@paylidis Τζορτζ ποση ωρα κανει να συνδεθει οταν μπεις στο αυτοκινητο ;

Δευτερόλεπτα, 15’ μαξ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, ένα σύντομο review σε αναρτήσεις που έβαλα πριν ένα μήνα. Bilstein b8(κίτρινα). Αρχικά πήγαινα για koni sport ρυθμιζόμενα. Λίγο κάτι που διάβασα ότι σκουριάζουν, λίγο ότι μόνο τα μπροστά μπορείς να ρυθμίσεις εύκολα από το καπό-τα πίσω θέλουν σήκωμα σε ράμπα, λίγο το μεγαλύτερο κόστος, προτίμησα τα bilstein. Λοιπόν το αμάξι επιτέλους πάτησε κάτω, δεν κουνιέται και στις στροφές πλασάρεται χωρίς ανησυχία με ταχύτητες που πριν φάνταζαν αυτοκτονία. Επίσης έδειξαν και τα λάστιχα τι μπορούν να κάνουν-τα έκραζα αλλά μετά την αλλαγή είδα μεγάλη διαφορά στην πρόσφυσή τους. Κρατάω μια πισινή να δω πως θα πάνε με τις βροχές. Ούτως ή άλλος πάνε για αλλαγή και αυτά αλλά αν δείξουν αντίστοιχη βελτίωση στη συμπεριφορά και στο βρεγμένο δρόμο ίσως τα κρατήσω και φέτος. Κινούμαι σε δρόμους με πολύ λακούβα και περίμενα πολύ κοπάνημα όμως διαψεύστηκα ευχάριστα. Συνολικά πάρα πολύ ικανοποιημένος, μένει να δω και την αντοχή στο χρόνο. Κόστος 700 ευρώ με την τοποθέτηση(άτοκες δόσεις). Το αμαξι είναι passat b6 2.0 tfsi 1ο στάδιο(συντηρητικό).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/08/2023 at 15:02, paylidis said:

Παιδιά μετά από 37 μήνες ήρθε η λύτρωση (κ στα δικά σου θωμα!). Θυμίζω την ιστορία, είχα παραγγείλει ασύρματο CarPlay και ήρθε ενσύρματο χωρίς ουδεμία δυνατότητα να έχω αυτό που θέλω από την αντιπροσωπεία. Μετά από πολλές διαπραγματεύσεις καταλήξαμε σε ένα συμβιβασμό και δέχτηκα να τελειώσω εκεί το θέμα. 
Σημερα παρέλαβα το gadget της φωτογραφιας το οποίο αυτομάτως μου έδωσε ασύρματη σύνδεση εντός ενός λεπτού από το unboxing. To αρνητικό που αναγνώρισα μέχρι ώρας (και ίσως λύνεται με ένα update αλλά δεν ασχολήθηκα) είναι ότι αν το αφήσω συνδεμένο και σβήσω το αμάξι κολλάει και την επόμενη δε συνδέεται αυτόματα. Ίσως αν κλείσω την οθόνη προτού σβήσω να μη το κάνει αυτό, για την ώρα δείχνει εάν το αποσύνδεσω απλά και το ξανάσυνδέσω να παίζει κανονικά. Σε αυτό ενδεχομένως να έχει να κάνει και το αμάξι που δε κόβει το ρεύμα στις usb αφού σβήσει. Σε γενικές γραμμές για τα λεφτά του είναι τίμιο, όχι τέλειο (εκτός αν καταφέρω να βρω τη λύση στο σκάλωμα που τρώει)

Καλημερες!

Στην ιδια βαρκα με τον @paylidis ειχα παρει το Q3 με την προυποθεση του ασυρματου carplay, προφανως ηταν ενσυρματο χωρις δυνατοτητα αυτο να αλλαξει καποια στιγμη. Φτασαμε σε συμβιβασμο με τον εισαγωγεα και το θεμα εληξε.

Μπηκα στον πειρασμο να παραγγειλω και εγω το παρακατω γκατζετακι χτες που το μετατρεπει σε ασυρματο και θα επανελθω με review οταν με το καλο παραλαβω.

https://autokitcarplay.com/products/carlinkit-2air-wireless-carplay-android-auto-usb-adapter

Με ενα εκπτωτικο κουπονι βγαινει στα 64ε με τα μεταφορικα χωρις τελωνειο για οποιον ενδιαφερεται.

Σε αλλα νεα αυριο εχω προγραμματισμενη αλλαγη ελαστικων υστερα απο 3 χρονια και 42000 χιλιομετρα. Το αμαξι φορουσε Continental EcoContact 5, απο τα οποια ημουν απολυτα ευχαριστημενος και παω σε Continental PremiumContact 7. Οποιος τα εχει δοκιμασει ας μας πει μια αποψη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Καλημερες!

Στην ιδια βαρκα με τον @paylidis ειχα παρει το Q3 με την προυποθεση του ασυρματου carplay, προφανως ηταν ενσυρματο χωρις δυνατοτητα αυτο να αλλαξει καποια στιγμη. Φτασαμε σε συμβιβασμο με τον εισαγωγεα και το θεμα εληξε.

Μπηκα στον πειρασμο να παραγγειλω και εγω το παρακατω γκατζετακι χτες που το μετατρεπει σε ασυρματο και θα επανελθω με review οταν με το καλο παραλαβω.

https://autokitcarplay.com/products/carlinkit-2air-wireless-carplay-android-auto-usb-adapter

Με ενα εκπτωτικο κουπονι βγαινει στα 64ε με τα μεταφορικα χωρις τελωνειο για οποιον ενδιαφερεται.

σωστός, περιμενουμε εντυπωσεις, ιδιως για το αν χρειαζεται να το αποσυνδεεις καθε φορά...!

3 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Σε αλλα νεα αυριο εχω προγραμματισμενη αλλαγη ελαστικων υστερα απο 3 χρονια και 42000 χιλιομετρα. Το αμαξι φορουσε Continental EcoContact 5, απο τα οποια ημουν απολυτα ευχαριστημενος και παω σε Continental PremiumContact 7. Οποιος τα εχει δοκιμασει ας μας πει μια αποψη!

ααα εσυ εισαι καλος... εγω εχω περιπου το 1/3 των χλμ σου 😂

τυχερε σου ειχε ερθει με continental, εμενα με τα χαζοfalken ητανε... μετα λογικα επεσε κραξιμο απο αγοραστες σε πολιτισμένες χωρες και ξαναγυρισαν σε καλυτερο λαστιχο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/9/2023 στις 10:04 ΠΜ, ritualistic είπε

Καλημερες!

Στην ιδια βαρκα με τον @paylidis ειχα παρει το Q3 με την προυποθεση του ασυρματου carplay, προφανως ηταν ενσυρματο χωρις δυνατοτητα αυτο να αλλαξει καποια στιγμη. Φτασαμε σε συμβιβασμο με τον εισαγωγεα και το θεμα εληξε.

Μπηκα στον πειρασμο να παραγγειλω και εγω το παρακατω γκατζετακι χτες που το μετατρεπει σε ασυρματο και θα επανελθω με review οταν με το καλο παραλαβω.

https://autokitcarplay.com/products/carlinkit-2air-wireless-carplay-android-auto-usb-adapter

Με ενα εκπτωτικο κουπονι βγαινει στα 64ε με τα μεταφορικα χωρις τελωνειο για οποιον ενδιαφερεται.

επανερχομαι στο θεμα το κουτακι ηρθε χτες το βραδυ

η εγκατασταση κρατησε το πολυ μαξ 10 λεπτα 

η εκκινηση οταν βαζω μπροστα το αυτοκινητο δεν κανει πανω απο 12-15 δευτερολεπτα

λειτουργει απροβληματιστα χωρις lag χωρις θεματα

ειναι πολυ μικρο το κουτακι με μια ταινια διπλης θα το κρυψω και μεσα στην θηκη της αυτοματης φορτισης και θα ειναι τοπ.

δεν ξερω για ποσο θα λειτουργει ετσι σαν κινεζια που ειναι αλλα προς στιγμην το συστηνω ανεπιφυλακτα για ασυρματη συνδεση carplay/android auto !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ritualistic είπε

επανερχομαι στο θεμα το κουτακι ηρθε χτες το βραδυ

η εγκατασταση κρατησε το πολυ μαξ 10 λεπτα 

η εκκινηση οταν βαζω μπροστα το αυτοκινητο δεν κανει πανω απο 12-15 δευτερολεπτα

λειτουργει απροβληματιστα χωρις lag χωρις θεματα

ειναι πολυ μικρο το κουτακι με μια ταινια διπλης θα το κρυψω και μεσα στην θηκη της αυτοματης φορτισης και θα ειναι τοπ.

δεν ξερω για ποσο θα λειτουργει ετσι σαν κινεζια που ειναι αλλα προς στιγμην το συστηνω ανεπιφυλακτα για ασυρματη συνδεση carplay/android auto !

Σκαλώνει όταν σβήσεις και ξαναβάλεις μπρος μετά από λίγο ή μόνο το δικό μου το κάνει..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ritualistic είπε

οταν λες σκαλωνει ??

Εάν σβήσω το αμάξι φύγω κ ξαναμπώ δε συνδέεται αυτόματα, πρέπει να βγάλω το usb και να το ξαναβαλω για να συνδεθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Εάν σβήσω το αμάξι φύγω κ ξαναμπώ δε συνδέεται αυτόματα, πρέπει να βγάλω το usb και να το ξαναβαλω για να συνδεθει

αα οχι δεν το κανει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, paylidis είπε

μια χαρα εισαι τοτε... σε εμενα το κανει αλλα δεν εχω ασχοληθει μηπως θελει Update

αστο μωρε αμα δουλευει μην το σκαλιζεις.... αμα κανεις update μετα μπορει να μη δουλευει και ολα αυτα εχουν μηδενικο support

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ritualistic είπε

αστο μωρε αμα δουλευει μην το σκαλιζεις.... αμα κανεις update μετα μπορει να μη δουλευει και ολα αυτα εχουν μηδενικο support

Ναι απλά θέλει ένα βαλε βγάλε αυτό μόνο τίποτα άλλο. Σάμπως το χρησιμοποιεί κ κανένας το Audi? 40 χλμ έχει κάνει από 1/9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

  • Δημιουργία νέου...