Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις - Μετατροπές - Αναβαθμισεις - Πατέντες όλα εδώ!


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Και η Goodyear έχει προσφορά μέχρι τέλος του μήνα.

Με αγορά 4 ελαστικών 16 ιντσών και άνω σου δίνουν prepaid (μάλλον Edenred) έως 80€.

https://goodyear2win.gr/

Καλή περίπτωση. Στο παρελθόν είχα πάρει 40€ καύσιμα από τη Michelin 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 540
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Και η Goodyear έχει προσφορά μέχρι τέλος του μήνα.

Με αγορά 4 ελαστικών 16 ιντσών και άνω σου δίνουν prepaid (μάλλον Edenred) έως 80€.

https://goodyear2win.gr/

Μακάρι και η Michelin να είχε prepaid....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/4/2023 στις 4:36 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Και η Goodyear έχει προσφορά μέχρι τέλος του μήνα.

Με αγορά 4 ελαστικών 16 ιντσών και άνω σου δίνουν prepaid (μάλλον Edenred) έως 80€.

https://goodyear2win.gr/

Οοοοοχι ρε γμτ... έχω 15αρες ζάντες...  και συνηθως βαζω Goodyear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, atrigane είπε

Τόσο πολύ σας αρέσουν τα Goodyear; εμένα τα potenza sport πάνω στο χρόνο γλιστράνε για πλάκα..

Με τα efficientgrip μου είχε πάει 3.5-4 χρόνια καλά στο bmw… απλά δε τα έκανα ποτε μπρος πίσω (γιατί άκουσα τις διάνοιες της αντιπροσωπείας ότι δε κάνει) και τα πίσω έλιωσαν κοντά ένα χρόνο νωρίτερα από ότι τα μπροστά…  

βέβαια δεν ημουν κ φρόνιμος για να είμαι ειλικρινής καθώς είμαι επιρρεπής στη μλκια όταν έχω πισωκίνητο στα χέρια μου, όποτε πήγαν πολύ καλά αναλογικα…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Με τα efficientgrip μου είχε πάει 3.5-4 χρόνια καλά στο bmw… απλά δε τα έκανα ποτε μπρος πίσω (γιατί άκουσα τις διάνοιες της αντιπροσωπείας ότι δε κάνει) και τα πίσω έλιωσαν κοντά ένα χρόνο νωρίτερα από ότι τα μπροστά…  

βέβαια δεν ημουν κ φρόνιμος για να είμαι ειλικρινής καθώς είμαι επιρρεπής στη μλκια όταν έχω πισωκίνητο στα χέρια μου, όποτε πήγαν πολύ καλά αναλογικα…

Πολύ καλή επίδοση 3.5-4 χρόνια

9 λεπτά πριν, paylidis είπε

βέβαια δεν ημουν κ φρόνιμος για να είμαι ειλικρινής καθώς είμαι επιρρεπής στη μλκια όταν έχω πισωκίνητο στα χέρια μου, όποτε πήγαν πολύ καλά αναλογικα…

Όχι και μλκια έκανες αυτό που ώφειλες να κάνεις🤜

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, atrigane είπε

Πολύ καλή επίδοση 3.5-4 χρόνια

Όχι και μλκια έκανες αυτό που ώφειλες να κάνεις🤜

Ναι… δεν είχα παράπονο. Τελικα έχω καταλήξει παντωσ μετά από δοκιμές σε διαφορετικά μάλιστα αυτοκίνητα, τα pirelli είναι ότι χειρότερο σε επώνυμα… 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ναι… δεν είχα παράπονο. Τελικα έχω καταλήξει παντωσ μετά από δοκιμές σε διαφορετικά μάλιστα αυτοκίνητα, τα pirelli είναι ότι χειρότερο σε επώνυμα… 

Απόλυτα συμφωνώ. Μα απόλυτα. Σεπτέμβρη θα πάω για τα pilot να δούμε αν θα δικαιολογήσουν τη φήμη τους🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, atrigane είπε

Τόσο πολύ σας αρέσουν τα Goodyear; εμένα τα potenza sport πάνω στο χρόνο γλιστράνε για πλάκα..

Στα 30 χρόνια που οδηγώ τις περισσότερες φορές τα ελαστικά που είχα ήταν Goodyear και κρατανε και αντέχουν στο χρόνο, παρεμπιπτόντως σε δύο προσφατα τεστ ελαστικών αναδειχθηκαν κορυφαία 

https://www.ieidiseis.gr/auto-moto/186794/dokimi-50-elastikon-poia-pairnoun-arista-kai-poia-apodeiknyontai-epikindyna

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Test-elastikwn-Goodyear-Bridgestone-Michelin-Continental_238935.asp

53 λεπτά πριν, paylidis είπε

Με τα efficientgrip μου είχε πάει 3.5-4 χρόνια καλά στο bmw… απλά δε τα έκανα ποτε μπρος πίσω (γιατί άκουσα τις διάνοιες της αντιπροσωπείας ότι δε κάνει) και τα πίσω έλιωσαν κοντά ένα χρόνο νωρίτερα από ότι τα μπροστά…  

βέβαια δεν ημουν κ φρόνιμος για να είμαι ειλικρινής καθώς είμαι επιρρεπής στη μλκια όταν έχω πισωκίνητο στα χέρια μου, όποτε πήγαν πολύ καλά αναλογικα…

Τα  efficientgrip έχω και κοντεύω τα έξι χρόνια... Εντάξει, κάπου ξεχάστηκα κάπου το παραξύλωσα

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Στα 30 χρόνια που οδηγώ τις περισσότερες φορέα τα ελλαστικά που είχα ήταν Goodyear και κρατανε και αντέχουν στο χρόνο, παρεμπιπτόντως δύο προσφατα τεστ ελαστικών αναδειχθηκαν κορυφαία 

https://www.ieidiseis.gr/auto-moto/186794/dokimi-50-elastikon-poia-pairnoun-arista-kai-poia-apodeiknyontai-epikindyna

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Test-elastikwn-Goodyear-Bridgestone-Michelin-Continental_238935.asp

Τα  efficientgrip έχω και κοντεύω τα έξι χρόνια... Εντάξει, κάπου ξεχάστηκα κάπου το παραξύλωσα

I hear you. Συνεπώς μπαίνουν και τα grip στα υπόψιν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα f1 assymetric 6 που εχουν κάνει ~5κ χλμ στο allroad είναι άψογα προς το παρόν αν και δεν είναι το πιο ευκολο αυτοκίνητο για να βγούν συμπεράσματα για πολλούς λόγους (βάρος/δύναμη/4κινηση).

Θα δείξει σε βάθος χρόνου πως θα συμπεριφερθούν

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μετά από 37 μήνες ήρθε η λύτρωση (κ στα δικά σου θωμα!). Θυμίζω την ιστορία, είχα παραγγείλει ασύρματο CarPlay και ήρθε ενσύρματο χωρίς ουδεμία δυνατότητα να έχω αυτό που θέλω από την αντιπροσωπεία. Μετά από πολλές διαπραγματεύσεις καταλήξαμε σε ένα συμβιβασμό και δέχτηκα να τελειώσω εκεί το θέμα. 
Σημερα παρέλαβα το gadget της φωτογραφιας το οποίο αυτομάτως μου έδωσε ασύρματη σύνδεση εντός ενός λεπτού από το unboxing. To αρνητικό που αναγνώρισα μέχρι ώρας (και ίσως λύνεται με ένα update αλλά δεν ασχολήθηκα) είναι ότι αν το αφήσω συνδεμένο και σβήσω το αμάξι κολλάει και την επόμενη δε συνδέεται αυτόματα. Ίσως αν κλείσω την οθόνη προτού σβήσω να μη το κάνει αυτό, για την ώρα δείχνει εάν το αποσύνδεσω απλά και το ξανάσυνδέσω να παίζει κανονικά. Σε αυτό ενδεχομένως να έχει να κάνει και το αμάξι που δε κόβει το ρεύμα στις usb αφού σβήσει. Σε γενικές γραμμές για τα λεφτά του είναι τίμιο, όχι τέλειο (εκτός αν καταφέρω να βρω τη λύση στο σκάλωμα που τρώει)

@ritualistic @john1987

A6872D19-28C0-4830-BC8B-A4F9052F7B09.jpeg

4D2BCDAE-70BD-46FC-A052-B681EB75F924.jpeg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, paylidis είπε

Παιδιά μετά από 37 μήνες ήρθε η λύτρωση (κ στα δικά σου θωμα!). Θυμίζω την ιστορία, είχα παραγγείλει ασύρματο CarPlay και ήρθε ενσύρματο χωρίς ουδεμία δυνατότητα να έχω αυτό που θέλω από την αντιπροσωπεία. Μετά από πολλές διαπραγματεύσεις καταλήξαμε σε ένα συμβιβασμό και δέχτηκα να τελειώσω εκεί το θέμα. 
Σημερα παρέλαβα το gadget της φωτογραφιας το οποίο αυτομάτως μου έδωσε ασύρματη σύνδεση εντός ενός λεπτού από το unboxing. To αρνητικό που αναγνώρισα μέχρι ώρας (και ίσως λύνεται με ένα update αλλά δεν ασχολήθηκα) είναι ότι αν το αφήσω συνδεμένο και σβήσω το αμάξι κολλάει και την επόμενη δε συνδέεται αυτόματα. Ίσως αν κλείσω την οθόνη προτού σβήσω να μη το κάνει αυτό, για την ώρα δείχνει εάν το αποσύνδεσω απλά και το ξανάσυνδέσω να παίζει κανονικά. Σε αυτό ενδεχομένως να έχει να κάνει και το αμάξι που δε κόβει το ρεύμα στις usb αφού σβήσει. Σε γενικές γραμμές για τα λεφτά του είναι τίμιο, όχι τέλειο (εκτός αν καταφέρω να βρω τη λύση στο σκάλωμα που τρώει)

@ritualistic @john1987

 

 

Ωραίος George , μπορεί καλύτερα να το βγάζεις κιόλας να μην ρουφάει μπαταρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ωραίος George , μπορεί καλύτερα να το βγάζεις κιόλας να μην ρουφάει μπαταρία

Ίσως ναι να είναι το πιο σωστο. Ούτως η αλλιώς δε κρύβεται σε κάποιο ντουλαπάκι κλπ, είναι στη θήκη μπροστά από τις ταχύτητες όποτε είναι άμεσα προσβάσιμο. H λογική βέβαια λέει ότι το εχεισ Μόνιμα συνδεδεμένο και με το που μπεις στο αμάξι παίζει με τη μια. Σε γενικές γραμμές πάντως Ευχαριστημενος αν σκεφτούμε ότι το πλήρωσα 23€ ενώ στην Audi το ειχα πληρώσει λίγο κάτω από 500 (συν κανένα τριαντάρα βενζινες μέχρι να «δουν γιατί δε δουλεύει»-που στη πράξη με δούλευαν) κ δε δουλευε καν όπως πρέπει 😂

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...