Προς το περιεχόμενο

Poco F3/x3 pro


Fonaiver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Για αυτό τι λέτε? Μούφα ή έχει και κάποια εώς πολύ δόση αλήθειας?

Δε πιστεύω ότι δεν υπήρξε εξωτερικός παράγοντας. Γιατί όντως φαίνεται μια τρύπα στο πίσω μέρος της συσκευής εκεί που είναι η μπαταρία. Αν δεν κάνω λάθος τα Samsung Note 7 το 2016 ανακλήθηκαν όλα μέσα σε ένα μήνα από την κυκλοφορία τους, γιατί είχαν εμφανιστεί πολλα περιστατικά πυρκαγιάς κατά την φόρτιση. Τώρα για ένα κινητό που βγήκε τον Σεπτέμβριο και από τότε ακούστηκε μόνο ένα περιστατικό...Εεε εμένα μου φαίνεται για μούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως από ότι μου αποκάλυψε ο Ιταλός φίλος από ebay όντως υπάρχει πρόβλημα με την οθόνη του γενικά στο f3 pink green display όπως σε αυτά που είχαν αναφερθεί και στα οneplus 8 8 pro.Κριμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα κι εγώ, δεν έχει κάποιο θέμα η οθόνη. Επίσης βγήκε πριν λίγο update π λύνει το θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας το βράδυ π μένει idle καθώς και με το φωτισμό εν ώρα παιχνιδιού. Τσεκάρετε τα κινητά σας!

Επεξ/σία από Velocity91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ από αμαζον. Προς το παρόν ταλαιπωρούμαι με τα gestures του nova. Κάποιοι λένε ότι είναι κομπλέ. Άλλοι όχι. Αν κάποιος έβαλε nova launcher (κατά προτίμηση να έχει prime) και είναι κομπλέ ας μοιραστεί τι έκανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Παρέλαβα κι εγώ από αμαζον. Προς το παρόν ταλαιπωρούμαι με τα gestures του nova. Κάποιοι λένε ότι είναι κομπλέ. Άλλοι όχι. Αν κάποιος έβαλε nova launcher (κατά προτίμηση να έχει prime) και είναι κομπλέ ας μοιραστεί τι έκανε. 

Μοιραστείτε μαζί μας για όσους ενδιαφερόμαστε για το κινητό αν ισχύουν όλα αυτά που λένε για την οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

Μοιραστείτε μαζί μας για όσους ενδιαφερόμαστε για το κινητό αν ισχύουν όλα αυτά που λένε για την οθόνη;

Σε μένα δεν ισχύει αυτό με το πράσινο. Για το dimming δεν μπορώ να πω ακόμα. 

Ωστόσο προβλέπω να ξεχνάω τον nova launcher αν το κρατήσω, είμαι σε σκέψεις να το στείλω πίσω στο αμαζον ομολογώ μόνο και μόνο για αυτό. 

Κατά τα άλλα, είμαι ευχαριστημένος. Δεν είδα να αναφέρουν αρκετά ότι έχει εκπληκτικό touch. Το καταλαβαίνω και τώρα που γράφω σε σχέση με το mi9. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Andytse13 είπε

Μοιραστείτε μαζί μας για όσους ενδιαφερόμαστε για το κινητό αν ισχύουν όλα αυτά που λένε για την οθόνη;

Κι εγώ παρέλαβα εχθές από αμαζον. Σε εμένα ισχύει αυτό με την οθόνη αλλά δε μπορώ να πω ότι είναι ενοχλητικό ή ότι θα το είχα καταλάβει αν δεν είχα διαβάσει γι αυτό. Προσπάθησα να το αναπαράγω όταν μου ήρθε αλλά δεν είχα καταφέρει. Το βράδυ όμως όταν ήμουν ξαπλωμένος στο κρεβάτι με όλα κλειστά το παρατήρησα. Συμβαίνει κυρίως στο πάνω μέρος της οθόνης σε μένα. Όταν είναι χαμηλή η φωτεινότητα και έχει background σκούρο χρώμα, πχ αυτό το γκρι προς μαύρο που έχουν κάποιες εφαμρογες σε night mode. Όταν ήμουν στον Chrome και άλλαξα καρτέλα το παρατήρησα. Σε μαύρο εντελώς φόντο δε συμβαίνει. 

Εγώ προσωπικά δεν έχω σκοπό να το στείλω πίσω, συμβαίνει σε συγκεκριμένες περιπτώσεις που δε θεωρώ ότι επηρεάζουν την χρήση του κινητού ιδιαίτερα. Και αν δεν είχα διαβασει γι αυτό πιθανώς να μην το είχα παρατηρήσει καν. 

Κατά τα άλλα πολύ όμορφο το κινητό και μ αρέσει που δεν είναι ιδιαίτερα βαρύ ή χοντρό. Έρχομαι από mi 10t (μου το έκλεψαν :(, δεν αναβάθμισα) και η διαφορά μπορώ να πω είναι αισθητή στην αίσθηση στο χέρι.

Το μόνο που με προβληματίζει ίσως είναι η μπαταρία που δε μπορώ να πω ότι με έχει ενθουσιασει αλλά είναι νωρίς ακόμα, μια μέρα το έχω και το έστηνα εχθές οπότε δεν είναι αντιπροσωπευτικη, θα δείξει με τον καιρό. 

Edit: 

Ξέχασα να προσθέσω, για το dc dimming που δεν έχει, εγώ προσωπικά δεν κτλβα κάτι ούτε με ενόχλησε κάπου το pwm. Δεν είχα ποτέ τέτοια ευαισθησία βέβαια

Επεξ/σία από infamous2456
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα και εγώ το Σάββατο , σφαίρα σε ότι και αν κάνεις δεν διστάζει πουθενά, δοκίμασα καί εγώ την οθόνη του καί δεν βρήκα κάποιο προβλήματα με light leak , είχα θεματακι με drain σε standby αλλά σήμερα πήρε update πού λέι ότι το διορθώνουν, άντε να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw χωρίς πολύ ψάξιμο έβαλα μια gcam 8.1 (ίσως κυκλοφορεί και καλύτερη, δεν βρήκα configs) και έχει μεγάλη διαφορά από την στοκ ακόμα και την μέρα. Θέλει πολύ δουλειά η στοκ. Βράδυ δεν δοκίμασα ακόμα. 

Με τα gestures του nova καμία τύχη. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλημέρα σας! Τρέχει καμιά προσφορά για x3 pro κάτω από 200€??? Στο goboo δυστυχώς την σταμάτησαν σήμερα καθώς ήμουν έτοιμος να κάνω την αγορά και ξενέρωσα απίστευτα. Έλεγα ότι θα το έχω σε καμιά εβδομάδα στα χέρια μου κ τώρα μην σας πω τι θα πάρω #$%@!#$.

Σας παρακαλώ αν κάποιος έχει κάτι υπόψη του ας βάλει καποιο link.  

Στις 19/4/2021 στις 11:00 ΠΜ, Mp@mp1s είπε

X3 Pro 199 ευρώ και F3 329 ευρώ στο επίσημο store της mi Ιταλίας 

Καλημέρα! Μηπως μπορείς να παραθέσεις κάποιο link????

Επεξ/σία από TREXONAPROLAVW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, TREXONAPROLAVW είπε

Παιδιά καλημέρα σας! Τρέχει καμιά προσφορά για x3 pro κάτω από 200€??? Στο goboo δυστυχώς την σταμάτησαν σήμερα καθώς ήμουν έτοιμος να κάνω την αγορά και ξενέρωσα απίστευτα. Έλεγα ότι θα το έχω σε καμιά εβδομάδα στα χέρια μου κ τώρα μην σας πω τι θα πάρω #$%@!#$.

Σας παρακαλώ αν κάποιος έχει κάτι υπόψη του ας βάλει καποιο link.  

Καλημέρα! Μηπως μπορείς να παραθέσεις κάποιο link????

Εδώ είναι το link αλλά ήταν προσφορά της προηγούμενης εβδομάδας , αν και είμαι σίγουρος ότι θα τα ξαναβάλουν . https://www.mi.com/it/product/poco-x3-pro/

Και εδώ   https://www.ebay.it/itm/193919744694?_trkparms=ispr%3D1&hash=item2d26847ab6:g:h90AAOSwYd5gc-XH&amdata=enc%3AAQAFAAACcBaobrjLl8XobRIiIML1V4Imu%2Fn%2BzU5L90Z278x5ickkfKe2vUidqHRg3XM2X2xOVOxJ1jsP2g0eT5ot7b4j12ZeCcXsgkcR1UgzUj8bSPXw0pATvrB9JpuS%2BpM4bBH3%2FZlb9A4jamD%2FkFq9iIpQSCesu%2BvXZbO87Opb8VP0JzG%2FkS%2B0082ap860lr4WpEIfMBl7BerNnwS050gxJwo8Qm%2FEgIn8jArLzpxE5RKH7CjfZGLkb3Kd1et1ziDmeR2TUDGyRjhHR%2BhssjmY8zDTk2IFAjnU9he0DdnfsPJWCCoSmRj9WyR4AtPPAhQamBvTjGYEOEcYYytNFOSGj%2F3xsYhag1Tn4WUbj23Zq%2BkvtfyduYO1NZEAaSkRycGdwxsG%2FSAa1MOqP9gnRmHopxwJzR4roR544v0%2FdrDpEdxbVmcQTxt2RS7WUziHXJQ3YGl%2BsCnp8t5J5VE%2BcLFb1uF0LkD%2B4HnJzIa9c8o630E5EutVhkof8f%2Bh6RMson%2FO8vA1E9QgFEhei0s4l1aKVdepohx%2FItMPOtyO8yDy5QmcJy7cdV3BGsxKgcsc3qehF%2BR0NIeO%2FUkM13wLAPia3EIvxnDJKbfnAgsq%2Bb1NcCUCkSBhpra7cUhtJtgw8DxBYlvrcfCL%2BxoV2JEZv1BWJrlf24kslcKQS%2FTNvfrjY3xI%2BIYiPOJ%2F1EdugQP%2B9OANWinhPk33iqGgM%2FKcSI4tLM%2Bl68TM0LutPPUlo4sAno%2FXfqiRsAcFtQb1KK3dq5zL6cE482CLIrh1sLylywF7fxE92pOHUZaOPPqKLtWfdl5ABw8VWn%2BegvWuwFykai8H100QTg%3D%3D|cksum%3A193919744694f1e6507c02f34919b82064ff5b4efe5f|ampid%3APL_CLK|clp%3A2334524

Επεξ/σία από Mp@mp1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Mp@mp1s είπε

Εδώ είναι το link αλλά ήταν προσφορά της προηγούμενης εβδομάδας , αν και είμαι σίγουρος ότι θα τα ξαναβάλουν . https://www.mi.com/it/product/poco-x3-pro/

Τελική τιμή με μεταφορικά ήταν τα 199€  ? 

Λογικά σε αυτήν την περίπτωση θα ισχύει και τα 2 χρόνια εγγύηση εδώ εφόσον είναι από το επίσημο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...