Προς το περιεχόμενο

Πρότζεκτ και altcoins που ίσως έχουν μέλλον(κατα την ταπεινή και τιποτένια γνώμη μας)


FromMyAshesRRR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, panosbel είπε

Καλησπέρα. Έγινε και από εμένα η αγορά xdc από bitrue. Σε ποιο wallet τα έχετε; Αποτι βλέπω στο ledger δεν γινεται(;).

Τώρα που ανεβαίνει ; Πιστεύεις δεν θα έχει ντιπ άλλο; Και εγώ θέλω να πάρω ποσότητα άλλα περιμένω κάποια πτώση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

Τώρα που ανεβαίνει ; Πιστεύεις δεν θα έχει ντιπ άλλο; Και εγώ θέλω να πάρω ποσότητα άλλα περιμένω κάποια πτώση 

Ίσως πεσει λίγο αλλά γενικά άρχισε την άνοδο και δεν θέλω να το χασω σε περιπτωση που δεν έχει άλλο ντιπ. Στο κάτω κάτω φθηνό είναι και είναι για μακροχρόνιο χολντ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panosbel είπε

Καλησπέρα. Έγινε και από εμένα η αγορά xdc από bitrue. Σε ποιο wallet τα έχετε; Αποτι βλέπω στο ledger δεν γινεται(;).

Στο μπιτρου τα έχω αφήσει. Το λέτζερ είχε πει πως θα κάνει update και θα το φτιάξει. Παλιά το ΧΔΣ είχε άλλο όνομα (και άλλο τοκεν), έκαναν μετακόμιση και αντάλλαξαν 1:1 τα τοκενς και από τότε το λέτζερ δεν το εχει ακόμα. 

 

7 ώρες πριν, panosbel είπε

Ίσως πεσει λίγο αλλά γενικά άρχισε την άνοδο και δεν θέλω να το χασω σε περιπτωση που δεν έχει άλλο ντιπ. Στο κάτω κάτω φθηνό είναι και είναι για μακροχρόνιο χολντ. 

Είχα σκοπό να αγοράσω άλλα 10κ αλλα υπάρχουν και για το ΒΤΤ νέα.... :/ 

Το ΒΤΤ θα κάνει μετακόμιση τόκενς απο TRC10 => TRC20

Πιθανολιγώ πως όσοι τα έχουμε σε συναλλακτήρια δεν χρειάζετε να κάνουμε κάτι, θα μας τα αλλάξουν εκείνοι. 

Δέν είναι σίγουρο όμως ακόμη. Όσοι τα έχουν σε πορτοφόλια, σίγουρα θα χρειαστεί να τα αλλάξουν. 

https://medium.com/@BitTorrent/launch-of-bttc-mainnet-and-btt-redenomination-plan-2eacfe26d22

image.png.6278273363fe9cd7018f750b0d689352.png

με 10 δολλάρια  αγοράζεις 3584ΒΤΤ έτσι και ανεβεί ξανά πάλι στο 1,5 σεντ τότε έχεις βγάλει με 10 δολλάρια επένδυση, 5376$ . Οπότε λέει....Εγώ έχω ΒΤΤ έτσι και αλλιώς και το πρότζεκτ έχει μεγάλες βλέψεις.....

Εάν κάποιος έχει στρέμιο ξέρει τι εννοώ....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panosbel είπε

Καλησπέρα. Έγινε και από εμένα η αγορά xdc από bitrue. Σε ποιο wallet τα έχετε; Αποτι βλέπω στο ledger δεν γινεται(;).

Κατέβασε το DCENT στο κινητό σου και βάλτα εκεί. 

Αφήνω και αυτό εδώ έτσι για δωράκι για τη νέα χρονιά: 

https://wadzpay.com/

(ERC20 & σύντομα XRC20)

Για εμένα είναι gamble το συγκεκριμένο αλλά η ομάδα που έχουν στα χαρτιά είναι πολύ δυνατή.

Total circulation: 250M και θα κάνουν buy backs + burns για να το ριξουν στα 100-150Μ 

https://wadzpay.com/executive-team/

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά κι από μένα, να γράψω κι εδώ λοιπόν τίποτε, απλώς επειδή στάθηκα Lucky (long story short, φίλος μου είπε προ μηνός περι curve και πόσο καλό του φαίνεται - χωρίς λεπτομέριες ΓΙΑΤΙ είναι καλό - κι έκανα hedging τα μισά μου χρήματα [από πουληθέντα xrp που τα ξανααγόρασα, απλώς έβαλα εκεί μονο τα μισά] στο Curve CRV) και βλέπω ότι ανεβαίνει πολύ απότομα. 

Έχει κανείς άποψη, μελέτη, ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο (CRV)? μου κάνει αρκετή εντύπωση το volatility που εμφανίζει τελευταίο μήνα αλλά αυτή τη στιγμή εμένα μου κάθεται καλά και αναρωτιέμαι αν είναι ΤΟΣΟ καλό και χρηστικό ώστε να δώσω λίγο πόνο ακόμη (εννοώντας από τα xrp μου, μιας και φαίνεται να έχει χαλάσει ο βασικός κινητήρας για το φεγγάρι - από πέρυσι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού ΄βγάζεις κέρδος είσαι οκ. νο προβλεμ και πολύ καλά έκανες. Δέν ασχολήθηκα περισσότερο με τα DAO. 

Πρόπυ για 2-2.20 

image.png.b8510a39cffa9410aadea796f096f187.png

απο εβδομάδα θα αρχίσει η άνοδος ευελπιστώ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καιρό έχουμε να αναφερθούμε στο SGB!

Μετά το snapshot για το ExFi το πήρε η κατηφόρα! Φαίνεται να πλησιάζει το ιστορικό χαμηλό κοντά στα ~$0.165

Άντε να δούμε που θα είναι ο πάτος! Και αν θα ανακάμψει στα επίπεδα του $0.40-0.50

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

 

 

 

4 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

Τα exfi ποτε θα τα πάρουμε γιατί έχω μπερδευτεί ; 

Τετάρτη με Παρασκευή?

Έτσι έγραψαν στο telegram group! Θα υπάρξει ανακοίνωση όταν ολοκληρωθεί το airdrop!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

αφού ΄βγάζεις κέρδος είσαι οκ. νο προβλεμ και πολύ καλά έκανες. Δέν ασχολήθηκα περισσότερο με τα DAO. 

Πρόπυ για 2-2.20 

image.png.b8510a39cffa9410aadea796f096f187.png

απο εβδομάδα θα αρχίσει η άνοδος ευελπιστώ. 

Κάτσε να γινει η πωληση του σπιτιου στις ΗΠΑ και θα αρχισει το πανηγυρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2022 στις 9:17 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

Στο μπιτρου τα έχω αφήσει. Το λέτζερ είχε πει πως θα κάνει update και θα το φτιάξει. Παλιά το ΧΔΣ είχε άλλο όνομα (και άλλο τοκεν), έκαναν μετακόμιση και αντάλλαξαν 1:1 τα τοκενς και από τότε το λέτζερ δεν το εχει ακόμα. 

 

Είχα σκοπό να αγοράσω άλλα 10κ αλλα υπάρχουν και για το ΒΤΤ νέα.... :/ 

Το ΒΤΤ θα κάνει μετακόμιση τόκενς απο TRC10 => TRC20

Πιθανολιγώ πως όσοι τα έχουμε σε συναλλακτήρια δεν χρειάζετε να κάνουμε κάτι, θα μας τα αλλάξουν εκείνοι. 

Δέν είναι σίγουρο όμως ακόμη. Όσοι τα έχουν σε πορτοφόλια, σίγουρα θα χρειαστεί να τα αλλάξουν. 

https://medium.com/@BitTorrent/launch-of-bttc-mainnet-and-btt-redenomination-plan-2eacfe26d22

image.png.6278273363fe9cd7018f750b0d689352.png

με 10 δολλάρια  αγοράζεις 3584ΒΤΤ έτσι και ανεβεί ξανά πάλι στο 1,5 σεντ τότε έχεις βγάλει με 10 δολλάρια επένδυση, 5376$ . Οπότε λέει....Εγώ έχω ΒΤΤ έτσι και αλλιώς και το πρότζεκτ έχει μεγάλες βλέψεις.....

Εάν κάποιος έχει στρέμιο ξέρει τι εννοώ....

image.png.4c30c62d4cad700b998951eb048e6eb0.png

Mία ακόμα ημέρα ήθελα για να αγοράσω.....γκαμώτο.... μεγάλη χασούρα

 

 

15 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Καιρό έχουμε να αναφερθούμε στο SGB!

Μετά το snapshot για το ExFi το πήρε η κατηφόρα! Φαίνεται να πλησιάζει το ιστορικό χαμηλό κοντά στα ~$0.165

Άντε να δούμε που θα είναι ο πάτος! Και αν θα ανακάμψει στα επίπεδα του $0.40-0.50

  

Στις 2/1/2022 στις 1:27 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

@shadowfax-1- 

μιά χαρά το βλέπω το 302 Ο_Ο  EDIT ..... Λάθος....εάν πέφτει περισσότερα ΣΓΒ τότε χαμηλώνει το ποσό ΕΞΦΙ που θα πάρουμε... :( κακο αυτό....

 

χοντρά χοντρά είχα υπολογίσει 1 ΕΧΦΙ = (235.375 ΣΓΒ ) => 235.274 * (τον αριθμό ΕΧΦΙ που σου πέφτει) * 0.19 η τωρινή τιμή....

Οπότε πές πως έχεις 10 ΕΧΦΙ  = (235.275 * 0.19) * 10 = 447$  ..... (Ο_Ο)..... 

Κάτσε να κάνουμε σωστά τον υπολογισμό....

1 ΕΞΦΙ  = 309.722 ΣΓΒ. 

Οπότε  (ο αριθμός ΣΓΒ που έχουμε)  (διαιρούμε με) (309.722)

αν έχει κάποιος 1000 ΣΓΒ τοτε 

1000 / 309.722 = 3,22 ΕΧΦΙ θα πάρει. 

 

Σε αντιθεση με τα 235.275 που ήταν

 

1000/235.275 = 4,25 ΕΞΦΙ  θα είχαμε προηγουμένος πάρει.....

 

Οπότε χαμένοι βγήκαμε.....αλλα και πάλι δωρεάν είναι οπότε κλάιν....

 

 

 

 

@geoptik

image.png.a40a194e6814f5caa096f7346dc80b59.png

image.png.91cc6908564cf3412de78c49af5589e5.png

Με το που μπεί μέσα στο κανάλι κέλτνερ είμαστε σε καλό δρόμο. Αρχίζει η άνοδος. Απλά καλά θα είναι να μείνει απο την μέση και πάνω. 

daily πρέπει να κλείσουμε ένα κερί μέσα στο κανάλι. απο εκει και περα μακάρι να μείνει εκει. 

Τί εννοείς "καιρό έχουμε να αναφερθούμε ; δέν προσέχεις μου φαίνετε..... στις 2 ιανουαρίου προχθές αναφέρθηκα. 

 

ώς προς την ώρα δέν φαίνετε να κρατιέται πάνω απο το KC οπότε συνεχίζει πλάγια να ολισθένει. 

Οι oscillators που κοιτάω είναι σχεδόν όλοι να δίχνουν πως ετοιμάζεται για ανοδική πορεία. 

Περιμένω να δώ διασταύρωση στις ΜΑ/ΕΜΑ και KC. 

image.png.875e77305031b2c38d5875c9daaa13c1.png

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Τί εννοείς "καιρό έχουμε να αναφερθούμε ; δέν προσέχεις μου φαίνετε..... στις 2 ιανουαρίου προχθές αναφέρθηκα. 

 

 

Δάσκαλε @FromMyAshesRRR δεν θα ξανά γίνει! 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...