Προς το περιεχόμενο

Πρότζεκτ και altcoins που ίσως έχουν μέλλον(κατα την ταπεινή και τιποτένια γνώμη μας)


FromMyAshesRRR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Σαν να έπεσε λίγο το exfi :P

Μόλις έγινε listed και το SGB δεν έχει την προβολή του Flare, τι περιμένατε; Ατυχές οτι έγινε και απόπειρα "ΤΑ" σε asset που έγινε μόλις listed . Προφανώς και δε φταίει κανένα Bitcoin επειδή το EXFI δεν ανεβαίνει σε αξία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι ψιλά exfi πάντως τώρα σε τέτοια τιμή ίσως αξίζει(πολύ ίσως). Σκέφτομαι να αγοράσω κάνα 100-120ρι(ευρώ... όχι κομμάτια). Δεν έχω καταλάβει ακριβώς το staking στο flare finance. Είναι ημερήσιο και αποδίδει στο τέλος του μήνα; Είναι ανά 100 κομμάτια το 0.2 που δίνει;

 

Επίσης δε ξέρω αν πρέπει να βάλεις καλυτερα delegation sgb, να στακαρεις για sfin η να βάλεις ένα 20-80🤔. Βασικά έχει ξεφτιλιστει το dele στο sgb IMHO με το μαξ να είναι 0.39😞 ratio και με τέτοια τιμή ψαχνομαι μήπως να τα βάλω όλα για στακινγκ sfin(εγώ είμαι 85-15 περίπου τώρα στα νομίσματα μ σε dele & stacking).

 

Έχει κάνει κάποιος καμία ψακτική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

Κάτι ψιλά exfi πάντως τώρα σε τέτοια τιμή ίσως αξίζει(πολύ ίσως). Σκέφτομαι να αγοράσω κάνα 100-120ρι(ευρώ... όχι κομμάτια). Δεν έχω καταλάβει ακριβώς το staking στο flare finance. Είναι ημερήσιο και αποδίδει στο τέλος του μήνα; Είναι ανά 100 κομμάτια το 0.2 που δίνει;

 

Επίσης δε ξέρω αν πρέπει να βάλεις καλυτερα delegation sgb, να στακαρεις για sfin η να βάλεις ένα 20-80🤔. Βασικά έχει ξεφτιλιστει το dele στο sgb IMHO με το μαξ να είναι 0.39😞 ratio και με τέτοια τιμή ψαχνομαι μήπως να τα βάλω όλα για στακινγκ sfin(εγώ είμαι 85-15 περίπου τώρα στα νομίσματα μ σε dele & stacking).

 

Έχει κάνει κάποιος καμία ψακτική?

Έχω βάλει τα εξφι μου για στεικ για να πάρω σφιν. Έκανα μια φορά κλαιμ και μου εμφανίστηκαν στο bifrost 0.00000.. κάτι σφιν. Μετά αυτά τα σφιν τα εβαλα και αυτά στεικ και παίρνω επιπλέον σφιν…δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια καθορισμένη ημέρα που πρέπει να κανείς κλαιμ αλλά νομίζω ότι κανείς όποτε θες. Σε ένα βιντεάκι που είδα κάποιος είπε ότι ο στόχος του και ειδικά τώρα που είναι αρχή και έχει καλύτερα rewards είναι να βάζει στεικ wsgb η εξφι και να κερδίζει σφιν. Μετά κάνει κλαιμ τα σφιν και τα βάζει καπάκια για στεικ για περισσότερα σφιν. 
«the more you claim the more you earn” είπε. 
εγω όπως το βλέπω θα τα κάνω κλαιμ αφού παίρνω τα sgb που έχω στεικ στο bifrost για να αφήνω περίπου 0.5 sgb για τα φεες  για το σφιν.

Όποτε μάλλον τελικά θα σκάσω κανα 50αρι μάλλον ακόμα για να πάρω εξφι…μπορεί και κατοστάρι 🤪 πνε καλά οι δουλειές τώρα και ρίχνουμε στα κρυπτο σαν τον @FromMyAshesRRR… αλήθεια εσυ ασχολήθηκες καθόλου με το flarefarm??? Φαίνεται γαματο και είναι το παθητικό εισόδημα του μέλλοντος…. Κατσε να βγει και το flr…. Σε μερικά χρόνια το κόβω να βγάζουμε καλά λεφτακια από αυτό….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2022 στις 12:45 ΜΜ, thetiesthatbind είπε

Μόλις έγινε listed και το SGB δεν έχει την προβολή του Flare, τι περιμένατε; Ατυχές οτι έγινε και απόπειρα "ΤΑ" σε asset που έγινε μόλις listed . Προφανώς και δε φταίει κανένα Bitcoin επειδή το EXFI δεν ανεβαίνει σε αξία. 

Εάν εννοείς αυτό, 90% έγινε αυτό που πρόβλεψα. Το οτι δέν βλέπεις η αγνοείς οτι έπεσε μαζί με το μάρκετ (και το μάρκετ έπεσε λογο του ακατανόμαστου) δέν έχει να κάνει κάτι με την ΤΑ μου αλλα με σένα και το πώς θέλεις εσυ να δείς το θέμα. 

image.png.329c3d042cdb43c7b893a389c5adbbdd.png

Στις 6/1/2022 στις 2:53 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

 

image.png.efbcdb516785950877a302698568adb5.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εάν εννοείς αυτό, 90% έγινε αυτό που πρόβλεψα. Το οτι δέν βλέπεις η αγνοείς οτι έπεσε μαζί με το μάρκετ (και το μάρκετ έπεσε λογο του ακατανόμαστου) δέν έχει να κάνει κάτι με την ΤΑ μου αλλα με σένα και το πώς θέλεις εσυ να δείς το θέμα. 

image.png.329c3d042cdb43c7b893a389c5adbbdd.png

 

Δεν κορόιδεψα το ΤΑ σου απλα ειπα οτι ειναι αφελές γιατί ειναι φρεσκο το ΕΧΦΙ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosbel είπε

Έχω βάλει τα εξφι μου για στεικ για να πάρω σφιν. Έκανα μια φορά κλαιμ και μου εμφανίστηκαν στο bifrost 0.00000.. κάτι σφιν. Μετά αυτά τα σφιν τα εβαλα και αυτά στεικ και παίρνω επιπλέον σφιν…δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια καθορισμένη ημέρα που πρέπει να κανείς κλαιμ αλλά νομίζω ότι κανείς όποτε θες. Σε ένα βιντεάκι που είδα κάποιος είπε ότι ο στόχος του και ειδικά τώρα που είναι αρχή και έχει καλύτερα rewards είναι να βάζει στεικ wsgb η εξφι και να κερδίζει σφιν. Μετά κάνει κλαιμ τα σφιν και τα βάζει καπάκια για στεικ για περισσότερα σφιν. 
«the more you claim the more you earn” είπε. 
εγω όπως το βλέπω θα τα κάνω κλαιμ αφού παίρνω τα sgb που έχω στεικ στο bifrost για να αφήνω περίπου 0.5 sgb για τα φεες  για το σφιν.

Όποτε μάλλον τελικά θα σκάσω κανα 50αρι μάλλον ακόμα για να πάρω εξφι…μπορεί και κατοστάρι 🤪 πνε καλά οι δουλειές τώρα και ρίχνουμε στα κρυπτο σαν τον @FromMyAshesRRR… αλήθεια εσυ ασχολήθηκες καθόλου με το flarefarm??? Φαίνεται γαματο και είναι το παθητικό εισόδημα του μέλλοντος…. Κατσε να βγει και το flr…. Σε μερικά χρόνια το κόβω να βγάζουμε καλά λεφτακια από αυτό….

Σίγουρα το ΦΛΡ ειναι το μελον μας, ειδικά για τους ΧΡΠδες και με αυτό εννοώ όλη την ομπρέλα (ΧΡΠ ΣΓΒ ΕΧΦΙ) και ΧΛΜ ΛΤΣ και Ντόουζ γιατί το κόβω όμως είχα πεί παλιά, να το χρησιμοποιούν (για τα πανηγύρια είχα πει) και δεν το γελάω καθολου. Φαντάσουν σε όλα τα ΛουναΠαρκ να το χρησιμοποιείς για να πληρώσεις. Μην το γελάτε. 

Δεν το εψαξα γιατί ακόμα ασχολιόμουν με το γαμω Μπίτρου που μας έκλεψε τα ΕΞΦΙ. 

6 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Δεν κορόιδεψα το ΤΑ σου απλα ειπα οτι ειναι αφελές γιατί ειναι φρεσκο το ΕΧΦΙ 

Σε ένα centrelized μαρκετ που κρέμεται απο το ακατανόμαστο δέν μπορούμε να περιμένουμε να το απαγορέψουν οι κυβερνήσεις για να ελευθερωθεί το μαρκετ. ΤΑ κάνεις και βλέπεις. Έχει πολλούς παράγοντες που επιρεάζουν. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιά να βοηθήσει κάποιος γιατί κάτι δέν μου κολλάει εδώ. 

Έχουμε και λέμε. 

1) Total SFIN = 11.000

2)σύμφωνα με το βίντεο του τύπου μας λέει πως η εξίσωση για τα SFIN έχει ώς εξής

Σύνολο WSGB / Σύνολο staked * με το Reward Rate όμως λεει οτι ( Σύνολο WSGB / Σύνολο staked ) μας δίνει ένα ποσοστό, το οποίο πολαπλασιάζουμε με το Reward Rate. Όταν λέει ποσοστό τί εννοεί ; γιατί αν κάνω την μία φορά 

100 WSGB / Σύνολο staked * με το Reward Rate  πόσο τελικά θα είναι το αποτέλεσμα ;

1000 WSGB / Σύνολο staked * με το Reward Rate και πόσο εδώ ; 

 

image.png.7818e5397fed0f0acf1e7695d634a767.png

 

image.png.84384c1c2bdfbce7c025d9d649deb5a3.png

 

 

και 11000 ΣΦΙΝ ειναι πολύ λίγα, δηλαδή όποιος προλάβει τώρα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Γιά να βοηθήσει κάποιος γιατί κάτι δέν μου κολλάει εδώ. 

Έχουμε και λέμε. 

1) Total SFIN = 11.000

2)σύμφωνα με το βίντεο του τύπου μας λέει πως η εξίσωση για τα SFIN έχει ώς εξής

Σύνολο WSGB / Σύνολο staked * με το Reward Rate όμως λεει οτι ( Σύνολο WSGB / Σύνολο staked ) μας δίνει ένα ποσοστό, το οποίο πολαπλασιάζουμε με το Reward Rate. Όταν λέει ποσοστό τί εννοεί ; γιατί αν κάνω την μία φορά 

100 WSGB / Σύνολο staked * με το Reward Rate  πόσο τελικά θα είναι το αποτέλεσμα ;

1000 WSGB / Σύνολο staked * με το Reward Rate και πόσο εδώ ; 

 

 

100 WSGB / 335325652.1533 (Συνολο stacked) = 0.0000002982 (αυτό είναι και το % της συμμετοχής σου στο pool)

0,0000002982 * 0,2739 = 0,0000000817 SFIN/ημέρα θα παίρνεις (7 μηδενικά)

1000 WSGB / 335325652.1533 = 0.000002982 (αυτό είναι και το % της συμμετοχής σου στο pool)

0,0000002982 * 0,2739 = 0,000000817 SFIN/ημέρα θα παίρνεις (6 μηδενικά)

Φυσικά οι υπολογισμοί αυτοί είναι υπό προϋποθέσεις

1. Να τα είχες κάνει staked ώστε να μη μεταβληθεί το συνολικό stake αν τα προσθέσεις τώρα

2. Το ποσοστό του pool που συμμετάχεις με αυτά που έχεις κάνει stake μπορεί να μεταβληθεί per day καθώς προστίθενται-αφαιρούνται κλπ

Θέλεις περίπου 10 χρόνια (με σταθερές το reward rate και το %pool) και χωρίς reinvestment στο SFIN για να κατέχεις 0.002982 SFIN (αναφέρομαι στην τελευταία περίπτωση με τα 1000 WSGB).

Φυσικά αύξηση x10 των WSGB που κάνεις staked επιφέρει μείωση ενος μηδενικού τόσο στο per day όσο και στο σύνολο.

Εμένα άλλο μου κάνει εντύπωση τώρα που το ξανακοιτάω. Το πόσα SFIN/per day παίρνεις (στην πάνω περίπτωση 0.000000817) αν πολλαπλασιαστει με το 365 (ημέρες το χρόνο) βγάζει το νούμερο που προκύπτει απο τη διαίρεση του πόσα έχεις κάνει stake/συνολο staked 2982. Θεωρία συνωμοσίας;

Επίσης αν εγώ & όποιος άλλος είχε όλα WSGB στο pool μόνος του θα είχε συντελεστή 1 δηλαδη θα επαιρνε 0.2739 SFIN/day. Με 11000 SFIN και το μοναδικό pool και χωρις αλλαγες χρειαζονται 110 χρόνια

Επεξ/σία από akis9117
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δηλαδή πρέπει κάθε μερα να κάνεις claim και ξανα stake στο Bifrost είναι καθε εβδομάδα και κάποιοι θα το ξεχάσουν κιολας. Γαμησε τα δηλαδή. Αλλα το οτι ειναι 11.000 κομμάτια είναι πολύ λίγα... κάπου διάβασα οτι πέφτει στα 350κ το κομάτι O_o   

αλλα και πάλι αποκαρδιοτικά είναι τα ποσοστά. Δεν ξερω αργότερα με το ΦΛΡ τί θα παιχτεί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

και δηλαδή πρέπει κάθε μερα να κάνεις claim και ξανα stake στο Bifrost είναι καθε εβδομάδα και κάποιοι θα το ξεχάσουν κιολας. Γαμησε τα δηλαδή. Αλλα το οτι ειναι 11.000 κομμάτια είναι πολύ λίγα... κάπου διάβασα οτι πέφτει στα 350κ το κομάτι O_o   

αλλα και πάλι αποκαρδιοτικά είναι τα ποσοστά. Δεν ξερω αργότερα με το ΦΛΡ τί θα παιχτεί. 

 

Ναι σιγα μην είναι κάποιος πάνω απο pc/κινητό κάθε μέρα να κανει claim και stake ξανα και απο οσο ειδα προς στιγμη δεν υπάρχει auto invest για να γίνεται μόνο του και με τα ψιχουλα κάθε μέρα δουλειά δεν γίνεται. Και 1M να έχει το κομμάτι  τα 0,0029 μετά απο 10 χρόνια αντιστοιχούν σε 2900$ ε δεν νομίζω, εκτός αν παιχτεί κάτι άλλο. Ισως αξίζει για όσους έχουν πολλα WSGB 100k και πάνω και πάλιι δεν ξέρεις τις μελλοντικές μεταβολές των παραμέτρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akis9117 είπε

Ναι σιγα μην είναι κάποιος πάνω απο pc/κινητό κάθε μέρα να κανει claim και stake ξανα και απο οσο ειδα προς στιγμη δεν υπάρχει auto invest για να γίνεται μόνο του και με τα ψιχουλα κάθε μέρα δουλειά δεν γίνεται. Και 1M να έχει το κομμάτι  τα 0,0029 μετά απο 10 χρόνια αντιστοιχούν σε 2900$ ε δεν νομίζω, εκτός αν παιχτεί κάτι άλλο. Ισως αξίζει για όσους έχουν πολλα WSGB 100k και πάνω και πάλιι δεν ξέρεις τις μελλοντικές μεταβολές των παραμέτρων.

Δεν ειναι απαραιτητο το καθε μερα, εγω κανω καθε 3-4 μερες claim και παιρνω οτι μου αναλογει.. τωρα θα το κανω καθε σαββατο οπως το Sgb για να εχω το κεφαλι μου ησυχο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνεχεια της φυγης μου απο τα ανταλλακτηρια εχω αφησει στη bitrue πλεον μονο btr EQ  propy ncr και pac…

και θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις.

Τα propy που τα παμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, WEE8282 είπε

Σε συνεχεια της φυγης μου απο τα ανταλλακτηρια εχω αφησει στη bitrue πλεον μονο btr EQ  propy ncr και pac…

και θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις.

Τα propy που τα παμε;

Σε οτιδήποτε υποστηρίζει ERC20 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πραγματικά σε δείλιμα....

Ίσως αγοράσω κάτι ακόμα αλλα δέν ξέρω τί. 

α)περισσότερα ΣΓΒ 

β)ΕΧΦΙ

γ)περισσότερα XDC 

δ)Σολο (για να πάρω επιπλέον στα μηνιαία snapshots) ?

δυστυχώς δέν θα πάρω Πρόπυ αν και είναι στα αγαπημένα και τοπ 10 προτεινόμενα μου  κρύπτο. 

Για πρώτη φορά είμαι αναποφάσιστος αλλα θα ήθελα γνώμες η στρατηγικές. Όσοι πιστοί προσέλθετε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...