Προς το περιεχόμενο

Δε φταίω εγώ, εσύ φταις


Nabuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπόν, επειδή δε πρόκειται να βγει άκρη σε αυτό το θέμα και θα λέμε τα ίδια και τα ίδια που έχουμε συζητήσει τόσες φορές.... Να ρωτήσω κάτι ουσιαστικότερο.

ο τύπος με την κάμερα, τι κάμερα έχει; προφανώς δε ρωτάω ακριβώς τι έχει αλλά τον τύπο, τι μοντέλα υπάρχουν, προτάσεις. Λογικά είναι αυτές που στηρίζονται στο κράνος ε; μου είχε καρφωθεί κάποτε να πάρω, τώρα που είδα το βίντεο μου ξαναήρθε η ιδέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/4/2021 στις 8:11 ΜΜ, achilles_g_ είπε

Go pro 

πως κατεληξες οτι ειναι gopro και οχι κατι αλλο  ;

Στις 24/4/2021 στις 9:11 ΜΜ, Nabuko είπε

Ο Ελληνάρας οδηγός δε φταίει ποτέ. Πάντα οι άλλοι. Ευτυχώς που υπήρχε και κάμερα

 

Στο μεταξυ στο κανονικο βιντεο δε μιλαει καν στον αλλο που εχει πεσει,μιλαει σε αυτον με την καμερα,του βαζει και κωλοχερο και στο τελος του απανταει ο καμεραμαν: Καταρχην δεν τρακαραμε μαζι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έκανε φιγουρα στο "μωρό" που είχε πίσω, αλλά και ο TS βάλθηκε να μας κολάσει Άγιες μέρες.

Ευτυχώς πάντως δεν φαίνεται να έπαθε κανείς κάτι σοβαρό. ΠΡΟΣΟΧΗ γιατί το κακό δεν αργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Στο αμαξι χρειαζεται καμερα μπρος πισω ...δεν φτανει μια

Οι ασφαλιστικές εταιρείες γιατί δεν το κάνουν υποχρεωτικό, μιλάμε θα άλλαζε η οδική συμπεριφορά όλων μας προς το καλύτερο. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Οι ασφαλιστικές εταιρείες γιατί δεν το κάνουν υποχρεωτικό, μιλάμε θα άλλαζε η οδική συμπεριφορά όλων μας προς το καλύτερο. 

Δεν ειναι θεμα ασφαλιστικών αλλα προσωπικων δεδομένων.. Μαλακιες δηλαδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Spect~ είπε

Δεν ειναι θεμα ασφαλιστικών αλλα προσωπικων δεδομένων.. Μαλακιες δηλαδη

Όχι μόνο αυτό, αλλά πιστεύω είναι παγκόσμια πρωτοτυπία της χώρας μας να τίθενται τα "προσωπικά δεδομένα" του οποιουδήποτε εγκληματία, ιεραρχικά πάνω από το δικαίωμα του θύματος να αποδείξει πως διετελέσθηκε έγκλημα εις βάρος του. Όπως επίσης παράλογο είναι να θεωρείται αποδεκτό και αξιόπιστο ο εγκληματίας να έχει 10 ψευδομάρτυρες που  να τον τοποθετούν 100 χιλιόμετρα μακριά από το τροχαίο που προκάλεσε, ενώ το ένα βίντεο που δείχνει την πινακίδα του και ενδεχομένως το πρόσωπό του, να είναι μη αποδεκτό και αναξιόπιστο επειδή "μπορεί να έχει υποστεί επεξεργασία".

Αλλά όταν κάποιοι πληρώνονται τον ίδιο παχυλό μισθό, είτε δικάσουν 10 υποθέσεις την ημέρα είτε 100, αυτά συμβαίνουν.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, Narayan είπε

Όχι μόνο αυτό, αλλά πιστεύω είναι παγκόσμια πρωτοτυπία της χώρας μας να τίθενται τα "προσωπικά δεδομένα" του οποιουδήποτε εγκληματία, ιεραρχικά πάνω από το δικαίωμα του θύματος να αποδείξει πως διετελέσθηκε έγκλημα εις βάρος του. Όπως επίσης παράλογο είναι να θεωρείται αποδεκτό και αξιόπιστο ο εγκληματίας να έχει 10 ψευδομάρτυρες που  να τον τοποθετούν 100 χιλιόμετρα μακριά από το τροχαίο που προκάλεσε, ενώ το ένα βίντεο που δείχνει την πινακίδα του και ενδεχομένως το πρόσωπό του, να είναι μη αποδεκτό και αναξιόπιστο επειδή "μπορεί να έχει υποστεί επεξεργασία".

Αλλά όταν κάποιοι πληρώνονται τον ίδιο παχυλό μισθό, είτε δικάσουν 10 υποθέσεις την ημέρα είτε 100, αυτά συμβαίνουν.

Για μενα πρεπει αν γινει φαση ρωσία. Υποχρεωτικη κάμερα στο αμαξι/μηχανη και οταν γινεται η στραβη βλεπεις το βιντεο και ξερεις ανα πασα στιγμη τι εγινε και ποιος φταίει. Ουτε δικαστήρια ουτε τίποτα. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2021 στις 9:50 ΠΜ, Spect~ είπε

Για μενα πρεπει αν γινει φαση ρωσία. Υποχρεωτικη κάμερα στο αμαξι/μηχανη και οταν γινεται η στραβη βλεπεις το βιντεο και ξερεις ανα πασα στιγμη τι εγινε και ποιος φταίει. Ουτε δικαστήρια ουτε τίποτα. 

 

το ελληνικό VAR το είδες ; θα βρουν να τουμπάρουν όλον το ΚΟΚ άμα χρειαστεί για να σώσουν αρκετούς παρατρεχάμενους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2021 στις 9:30 ΜΜ, thanasisxask είπε

Οι ασφαλιστικές εταιρείες γιατί δεν το κάνουν υποχρεωτικό, μιλάμε θα άλλαζε η οδική συμπεριφορά όλων μας προς το καλύτερο. 

Θα καναν αποσβεση του εργου σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε όλοι για το κράνος, το γεγονός ότι είναι ξεβράκωτοι κ οι δυό τους πάνω στο παπί; Στα 18 μου, φόραγα κ εγώ σορτσάκι πάνω σε παπί στην Πανόρμου, όταν ένας μεθυσμένος 3 το μεσημέρι 15Αυγουστο με έριξε, κάηκε όλο το πόδι μου από το σύρσιμο στην άσφαλτο (κ το κεφάλι μου έκανε γκελ στο οδόστρωμα). Κοντεύω τα 50 κ το σημάδι στο γόνατο έχει μείνει. Ούτε εγώ έτρεχα, ούτε ο μεθύστακας. Για έναν μήνα δεν μπορούσα να κουνηθώ από το κάψιμο, ούτε οι μόλωπες ούτε το κεφάλι πονούσε, το κάψιμό όμως....

Στο βίντεο πάντως, νομίζω ότι όντως τον κλείνει. Το είδα πολλές φορές αλλά δεν είμαι σίγουρη. Είναι στα αριστερά της λωρίδας του,κοιτάζει πίσω κ αρχίζει να πηγαίνει προς τα δεξιά. Δεν δικαιολογώ το παπί βέβαια, απαράδεκτος ο τύπος... αλλά κ οι υπόλοιποι όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vampira είπε

Λέτε όλοι για το κράνος, το γεγονός ότι είναι ξεβράκωτοι κ οι δυό τους πάνω στο παπί; Στα 18 μου, φόραγα κ εγώ σορτσάκι πάνω σε παπί στην Πανόρμου, όταν ένας μεθυσμένος 3 το μεσημέρι 15Αυγουστο με έριξε, κάηκε όλο το πόδι μου από το σύρσιμο στην άσφαλτο (κ το κεφάλι μου έκανε γκελ στο οδόστρωμα). Κοντεύω τα 50 κ το σημάδι στο γόνατο έχει μείνει. Ούτε εγώ έτρεχα, ούτε ο μεθύστακας. Για έναν μήνα δεν μπορούσα να κουνηθώ από το κάψιμο, ούτε οι μόλωπες ούτε το κεφάλι πονούσε, το κάψιμό όμως....

Στο βίντεο πάντως, νομίζω ότι όντως τον κλείνει. Το είδα πολλές φορές αλλά δεν είμαι σίγουρη. Είναι στα αριστερά της λωρίδας του,κοιτάζει πίσω κ αρχίζει να πηγαίνει προς τα δεξιά. Δεν δικαιολογώ το παπί βέβαια, απαράδεκτος ο τύπος... αλλά κ οι υπόλοιποι όμως..

Δεν υπάρχει "τον κλείνει".

Στη λωρίδα του κινείται. Αν θέλει κάποιος να προσπεράσει αλλάζει λωρίδα.

Άσχετο, αλλά όσοι οδηγείτε μηχανάκι σταματήστε να κάνετε σφήνες ανάμεσα σε αυτοκίνητα εν κινήσει. Από τύχη ή συγκυρίες δεν σας έχουν "στείλει"... και θα τους πληρώνετε κιόλας!

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι τίποτα, τώρα που έγιναν όλοι ντελιβεράδες από ανάγκη, δεν έχουν ιδέα από οδήγηση μοτοσυκλέτας και έχουν πάρει κάτι σαβούρες παπιά/scooter που είναι έτοιμα να διαλυθούν έχουμε ακόμα καλύτερο show , πλήρης άγνοια κινδύνου και δεν έχει ασφάλεια κανένας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...