Προς το περιεχόμενο

Apple vs Epic Games. Αποκαλυπτική η κατάθεση του Tim Cook στο δικαστήριο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Γιατί δεν παίρνεις ως παράδειγμα το play store και για πες μου πόσο εύκολα μπορείς να καταστρέψεις το Android αν τρέξεις μια εφαρμογή από μια άλλη πηγή…

Από πάρα πολύ δύσκολα έως αδύνατον. Πρώτον και κυριότερων, γιατί έχεις την δυνατότητα να μην κατεβάζεις μια εφαρμογή από άλλη πήγη εφόσον φοβάσαι μην καταστρέψεις το android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Από πάρα πολύ δύσκολα έως αδύνατον. Πρώτον και κυριότερων, γιατί έχεις την δυνατότητα να μην κατεβάζεις μια εφαρμογή από άλλη πήγη εφόσον φοβάσαι μην καταστρέψεις το android.

Άρα σε όλα τα δημοσιεύματα που διαβάζουνε για τις ευπάθειες που βλέπουμε στο Android, δεν φταίνε οι χρήστες που κατεβάζουν ότι να ναι αλλά το ίδιο το Android??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Άρα σε όλα τα δημοσιεύματα που διαβάζουνε για τις ευπάθειες που βλέπουμε στο Android, δεν φταίνε οι χρήστες που κατεβάζουν ότι να ναι αλλά το ίδιο το Android??? 

Που κολλάνε οι ευπάθειες? Στο iOS δεν υπάρχουν ευπάθειες? Τι σχέση έχει το store με ευπάθειες του λειτουργικού? Και εν πάσει περιπτώση, αφού τόσα άτομα την πάθανε με τις ευπάθειες στο android (lol) ε μην κατέβαζεις εκτός store, κάτσε στο επίσημο store που είναι ασφαλές. Επιλογή λέγεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Herald είπε

Που κολλάνε οι ευπάθειες? Στο iOS δεν υπάρχουν ευπάθειες? Τι σχέση έχει το store με ευπάθειες του λειτουργικού? Και εν πάσει περιπτώση, αφού τόσα άτομα την πάθανε με τις ευπάθειες στο android (lol) ε μην κατέβαζεις εκτός store, κάτσε στο επίσημο store που είναι ασφαλές. Επιλογή λέγεται. 

Αρα παραδέχεσαι ότι η λειτουργία παράλληλων store πιθανών και να δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα στο λειτουργικό μιας και αν κατεβάζεις μόνο από το play store δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Αρα παραδέχεσαι ότι η λειτουργία παράλληλων store πιθανών και να δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα στο λειτουργικό μιας και αν κατεβάζεις μόνο από το play store δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα???

"Παραδέχομαι" για χάρην της συζήτησης. Φυσικά και αυτό που λές δεν ισχύει. Δηλαδή παραδέχεσαι ότι στο playstore δεν υπάρχουν εφαρμογές με ευπάθειες? 

Θελώ να σου πω πώς, και δίκιο να είχες (που δεν έχεις), είναι σαν να μου λές αμα δεν βγείς απτό σπίτι δεν κινδυνεύεις να σε πατήσει αμάξι. Για χάρην της συζητήσης θα σου πώ ότι έχεις δίκιο, αλλά παραύτα καλό θα ήταν να έχεις την επιλογή, όταν θέλεις, να μπορείς να βγείς απτό σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

"Παραδέχομαι" για χάρην της συζήτησης. Φυσικά και αυτό που λές δεν ισχύει. Δηλαδή παραδέχεσαι ότι στο playstore δεν υπάρχουν εφαρμογές με ευπάθειες? 

Θελώ να σου πω πώς, και δίκιο να είχες (που δεν έχεις), είναι σαν να μου λές αμα δεν βγείς απτό σπίτι δεν κινδυνεύεις να σε πατήσει αμάξι. Για χάρην της συζητήσης θα σου πώ ότι έχεις δίκιο, αλλά παραύτα καλό θα ήταν να έχεις την επιλογή, όταν θέλεις, να μπορείς να βγείς απτό σπίτι. 

Εγώ δεν έχω δίκιο… θα ήθελα να δω τι θα γράψεις στο επόμενο άρθρο με τις ευπάθειες του Android και τι δικαιολογίες θα βρεις να γράψεις για το τεράστιο πρόβλημα που υπάρχει…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fuz10n είπε

για πες μια εφαρμογη στο appstore που δημιουργησε ευπαθειες στο κινητο.

https://www.techradar.com/news/apple-app-store-is-apparently-still-littered-with-malicious-apps


Eδώ έχει πολλές. Αλλά και να μην υπήρχε ούτε μια, so what? 

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Εγώ δεν έχω δίκιο… θα ήθελα να δω τι θα γράψεις στο επόμενο άρθρο με τις ευπάθειες του Android και τι δικαιολογίες θα βρεις να γράψεις για το τεράστιο πρόβλημα που υπάρχει…

Άστα, είναι όντως τεράστιο το πρόβλημα. Τρομαγμένοι και με τρεμάμενα γόνατα χρησιμοποιούν οι Android χρήστες τις συσκευές τους 😛 

Αλήθεια τα πιστεύεις αυτά που γράφεις ή έτσι, λέγε λέγε κάτι θα κολλήσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Herald είπε

https://www.techradar.com/news/apple-app-store-is-apparently-still-littered-with-malicious-apps


Eδώ έχει πολλές. Αλλά και να μην υπήρχε ούτε μια, so what? 

Άστα, είναι όντως τεράστιο το πρόβλημα. Τρομαγμένοι και με τρεμάμενα γόνατα χρησιμοποιούν οι Android χρήστες τις συσκευές τους 😛 

Αλήθεια τα πιστεύεις αυτά που γράφεις ή έτσι, λέγε λέγε κάτι θα κολλήσει? 

Τουλάχιστον εγώ δεν έβαλα άρθρο που διαφημίζει antivirus για iOS βασιζόμενο στα παράπονο ενός dev που του έκλεψαν την ιδέα και κάνει παράπονα…

γελάνε και τα τελευταία bits του κινητού μου βρε…

πραγματικα τα διαβάζεις τα άρθρα που ανεβάζεις ή απλά αντιλαμβάνεσαι λίγο παραλλαγμένα αυτά που γράφουν?

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fuz10n είπε

το αρθρο αναφερει scam εφαρμογες, οχι εφαρμογες που δημιουργουν προβλημα στο τηλεφωνο.

Tι πρόβλημα θες να δημιουργήσει στο τηλέφωνο δηλαδή, αυτόανάφλεξη?

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτό που καταλαβαίνω στην συζήτηση είναι πως πέρα από την Apple και οι χρήστες δεν θέλουν να ανοίξει το λογισμικό, γιατί πολύ απλά αυτό θέλουν.

Το μόνο πρόβλημα για μένα είναι στην δυνατότητα επισκευής.

τώρα να κλειδώνει τις κάμερες στα 12αρια αν δεν το πας στο σερβις τους είναι το χειρότερο όλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...