Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο παιχνίδι δεν το τερμάτισα και τις 2 φορές που προσπάθησα δεν με κέρδισε ποτέ....Ε λοιπόν έχω να πω ότι αυτό με έχει μαγέψει σε όλα...Γραφικά,σενάριο, rpg στοιχείο,χαρακτήρες μάχη όλα(με εξαίρεση κάποια όχι immersion breaking bugs)....Δεν έχω μετανιώσει ούτε ευρώ απ' τα 90 που έδωσα για τη special edition, έχω γράψει 11 ώρες στο παιχνίδι και είμαι ακόμα στο 6% καθώς κάνω σχεδόν τα άπαντα από side quest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρέλαβα και εγώ χθες αλλά δυστυχώς λόγω δουλειάς ασχολήθηκα περίπου 1μιση ώρα μόνο αργά το βράδυ. Δεν προχώρησα δηλαδή σχεδόν καθόλου και αυτό γιατί περισσότερο χάζευα το περιβάλλον και έπαιζα με το γάντζο.

Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικά θετικές, απόλαυση τα 60fps στις αναμετρήσεις με τις μηχανές και πολύ προσεγμένο περιβάλλον. Ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι να καώ ένα 4ωρο-5ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2022 στις 2:24 ΠΜ, Grim Ripper είπε

Χμμ παίζει κανείς άλλος στο Very Hard ή εγω είμαι ο μόνος τρελός; 😅

3 ώρες έπαιξα τώρα που το ξεκίνησα, ούτε που το κατάλαβα και το απλά έφτασα στο πρώτο manual save, δηλαδή μετά το opening... Βέβαια εξερεύνησα αρκετά.

Και εγώ.. και θα θελα κ άλλη δυσκολία αν υπάρχει!! Το horizon είναι θρησκεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Death's Door Main Quest:

Bryan Cranston Mic Drop GIF

Και είναι ακόμα η αρχή, αν, όπως φαντάζομαι (γιατί δεν θέλω ούτε αυτό να μάθω, πριν την ώρα του), έχει παρόμοιο αριθμό main quest με το HZD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν θα το πιστέψετε, έλαβα SMS από το Κωτσόβολο με το preorder bonus. 😂

 Κσι εμενα μου το εστειλε κανονικα το plaisio  χωρις να ασχοληθω με  sony hellas

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν θα το πιστέψετε, έλαβα SMS από το Κωτσόβολο με το preorder bonus. 😂

 

36 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

 Κσι εμενα μου το εστειλε κανονικα το plaisio  χωρις να ασχοληθω με  sony hellas

Οσοι δεν έχετε λάβει κωδικό, δείτε κ στα spam. Εμένα εκεί ήταν.

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί στην Guerrilla δεν τους πάει και πολύ αυτό το παράθυρο κυκλοφορίας. 2/2 γκαντεμιά με τα Horizon. Κανονικό deja vu!

Αν υπάρξει τρίτο παιχνίδι (λογικά θα βγάλουν, υπάρχει ατελείωτο lore), ξέρουμε από τώρα τι περίοδο ΔΕΝ θα το βγάλουν! 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο χαρηκα που ειδα μολις οτι εχει ελληνικους υποτιτλους το παιχνιδι δεν φανταζεστε. Το 1 δεν ειχε και εχασα πραγματα απο το lore στα changelog γιατι ειχε λεξεις που δεν γνωριζα εδω εχουμε ελληνικα. Μπραβο ρε sony η μονη εταιρια που εκτιμαει τους Ελληνες εδω και αρκετα χρονια οι αλλοι μας εχουν γραμμενους.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Εκεί στην Guerrilla δεν τους πάει και πολύ αυτό το παράθυρο κυκλοφορίας. 2/2 γκαντεμιά με τα Horizon. Κανονικό deja vu!

Αν υπάρξει τρίτο παιχνίδι (λογικά θα βγάλουν, υπάρχει ατελείωτο lore), ξέρουμε από τώρα τι περίοδο ΔΕΝ θα το βγάλουν! 😄

Από την μία το OCD βαράει και θέλω να βγει την ίδια περίοδο με τα προηγούμενα αλλά από την άλλη είδαμε πώς πήγε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλειά που έχει γίνει πάντως στο facial animations και γενικότερα στον τρόπο που κινούνται οταν μιλάνε είναι πραγματικά θεαματική βελτίωση από το πρώτο παιχνίδι.

Όταν έχει διαλόγους το παιχνίδι ο τρόπος που κουνάνε τα χέρια τους οι εκφράσεις που παίρνουν τα πρόσωπα τους προσωπικά μου βγάζουν μια φυσικότητα που κανέναν άλλο παιχνίδι δεν μου την έχει βγάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...