Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξεκινησα και ειμαι ακομα στην 1η περιοχη με το 1ο campfire. Καθως κατεβαινα κατω με το τελεφερικ, ειδα απο την αντιθετη μερια απο εκει που με αφηνει, loot (αρξετα ψηλα και πανω στον βραχο, με κιτρινο χρωμα το loot). Πως το φτανουμε?

Κάπου εδώ 

20220307_015222.jpg

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Το ξεκινησα και ειμαι ακομα στην 1η περιοχη με το 1ο campfire. Καθως κατεβαινα κατω με το τελεφερικ, ειδα απο την αντιθετη μερια απο εκει που με αφηνει, loot (αρξετα ψηλα και πανω στον βραχο, με κιτρινο χρωμα το loot). Πως το φτανουμε?

Κάπου εδώ 

20220307_015222.jpg

Πολλά σημεία στην αρχή δεν είναι προσβάσιμα, χρειάζεσαι νέο εξοπλισμό για να προχωρήσεις.

Φαντάζομαι θα μπορείς να πας κάποια στιγμή αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, AntonisKo είπε

Πολλά σημεία στην αρχή δεν είναι προσβάσιμα, χρειάζεσαι νέο εξοπλισμό για να προχωρήσεις.

Φαντάζομαι θα μπορείς να πας κάποια στιγμή αργότερα.

Ρωτησα και reddit. Αν πρεπει να φτασω στην προτελευταια αποστολη, για να μπορω να εχω προσβαση, λιγο τραγικο. Γενικα δεν συμπαθω Games που σε αναγκαζουν να γυρισεις πισω για loot ή collectibles, και βλεπω το συγκεκριμενο εχει αρκετο (με τις μη προσβασιμες πυλες, και αυτο που πρεπει να ειναι απο αυτα τα πρασινα πετραδια απο οτι μου ειπαν reddit).

Μου κανει εντυπωση κιολας, γιατι το zero dawn δεν ηταν ετσι. Για το μονο που γυρισα πισω, ηταν η αρχαια πανοπλια (που προσφερει εξτρα armor), αλλα δεν εφτασα και στο τελος του παιχνδιου για να την ξεκλειδωσω. Απλα πηγα με mount και μαζεψα οτι ηθελε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και θα μπορούσα να το rush-άρω για να το βγάλω από τώρα, τελικά αποφάσισα να το πάω με τον δικό μου ρυθμό. Οπότε το παρκάρω προς το παρόν, στις 35+ ώρες, κάπου μετά την μέση (θαρρώ) όσον αφορά τα main quest και προσπερνώντας τα πάντα, πλην των side quests. Ίσως στην άδεια ορκωμοσίας να το τελειώσω, ποιος ξέρει; 😄 Το έχω αφήσει και σ' ένα σημείο που γίνονται πραγματάκια. The plot thickens, που λέμε και στο χωριό.

[s]Παρεμπιπτόντως, αν κάποιος είχε προπαραγγείλει και δεν πήρε ποτέ pre-order κωδικό ή πήρε το παιχνίδι στο launch, ας στείλει ένα ΠΜ. Περίσσεψε ένας κωδικός που θα τον δώσω με την πρώτη ευκαιρία (κατά προτίμηση σε κάποιο ενεργό μέλος του νήματος). Δεν χάνετε και τίποτα, δύο skins ("easter egg" για το πρώτο παιχνίδι) είναι ουσιαστικά.[/s] Δόθηκε😃

Στις 7/3/2022 στις 1:44 ΠΜ, SabotazNic είπε

Πως το φτανουμε?

Θα έλεγα να μην το ψάξεις πολύ γιατί θα φας κανένα σποιλερ (αν έχει να κάνει με αυτό που έκανε σποιλ ο Keighley κοντά στο launch και, φυσικά, την πάτησα). 😎

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Θα έλεγα να μην το ψάξεις πολύ γιατί θα φας κανένα σποιλερ (αν έχει να κάνει με αυτό που έκανε σποιλ ο Keighley κοντά στο launch και, φυσικά, την πάτησα). 😎

Δεν με ενοχλεί το σποιλερ για την προτελευταία αποστολή. Με εκνευρίζουν games που σε στέλνουν πίσω στην αρχή για να μαζέψεις απλά ένα loot. Στο zero dawn δεν είχε τέτοιες μ@λ@κιες, και όταν τελείωνες από μια περιοχή, δεν ξανά γυρνούσες. 

Τελικά το έφτασα με jump abuse, αλλα εχω ξενερώσει που πρέπει να γυρίσω πίσω, πχ για να ανοίξω κάποιες πόρτες με το upgraded spear. 

Τεσπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσοχη σποιλερ εξερευνησης ασχετο με το game κ την ιστορια easter egg φαση  

Spoiler

στο κοσμο του hotizon υπάρχει το σπίτι του kratos ο νανος κ ο αντρεας.... 😂

image.png.0d3dd4ba315b528e8281cc23b62d3e97.png

 

Spoiler

image.png.8aae03be5fa8eae8f7102424d5ed7918.png

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sndev είπε

προσοχη σποιλερ εξερευνησης ασχετο με το game κ την ιστορια easter egg φαση  

  Απόκρυψη περιεχομένων

στο κοσμο του hotizon υπάρχει το σπίτι του kratos ο νανος κ ο αντρεας.... 😂

image.png.0d3dd4ba315b528e8281cc23b62d3e97.png

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.8aae03be5fa8eae8f7102424d5ed7918.png

 

Τα είδα και εγώ και έκλαψα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει και μερικε αλλαγές στο performance. Πάντως ενώ το west είναι απίστευτο στα γραφικά του μια και παίζω παράλληλα και το πρώτο της σειράς αυτό είναι πολύ πιο κινηματογραφικό στην παρουσίαση του. 

Και οι δύο κορυφαίοι τίτλοι όπως και να έχει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και θα συνεχισει φαινεται να εχει για καμποσο καιρο γιατι απο οτι καταλαβα ειναι περιπλοκη η μειωση του shimmering .

Αφου ακομα δυσκολευονται θελει χρονο.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Το performance συνεχιζει να εχει απαραδεκτη εικονα 

Πραγματικά το απαράδεκτη δεν το καταλαβαίνω. Προσωπικά παίζω σε 65αρα Q9FN και το performance mode είναι απλά μαγεία. Και έχει βελτιωθεί σε σχέση με το αρχικό release. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, cocous είπε

Πραγματικά το απαράδεκτη δεν το καταλαβαίνω. Προσωπικά παίζω σε 65αρα Q9FN και το performance mode είναι απλά μαγεία. Και έχει βελτιωθεί σε σχέση με το αρχικό release. 

Αλλα στανταρ εχει ο καθενας προφανως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Αλλα στανταρ εχει ο καθενας προφανως..

Εσύ πως το βλέπεις και σε τί οθόνη παίζεις?

Και πραγματικά έχω μεγάλη ιδιοτροπία στο τι βλέπω και την τωρινή στιγμή δεν βλέπω κάτι άσχημο. Αντιθέτως βλέπω πολύ ευκρίνεια στην εικόνα.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχει να κανει με την οθονη και σου λεω ξανα οτι αλλα κριτηρια εχω εγω οταν παιζω ενα παιχνιδι αλλα εσυ.

Εσυ το θεωρεις μαγεια με ευκρινεια μεγαλη ετσι οπως το βλεπεις,εγω παλι βλεπω το anti alliasing πολυ εντονο και σε συνδιασμο με το shimmering που κανει για μενα δεν ειναι ετσι οπως θα ηθελα να το παιξω.

Ασε που εχουν ανεβασει τοσο πολυ το sharpening που εχει χτυπησει κοκκινο για να το βλεπουν καποιοι σαν κι εσενα π.χ και να νμζουν οτι η εικονα εχει ''πολυ ευκρινεια''.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...