Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν εχει να κανει με την οθονη και σου λεω ξανα οτι αλλα κριτηρια εχω εγω οταν παιζω ενα παιχνιδι αλλα εσυ.

Εσυ το θεωρεις μαγεια με ευκρινεια μεγαλη ετσι οπως το βλεπεις,εγω παλι βλεπω το anti alliasing πολυ εντονο και σε συνδιασμο με το shimmering που κανει για μενα δεν ειναι ετσι οπως θα ηθελα να το παιξω.

Ασε που εχουν ανεβασει τοσο πολυ το sharpening που εχει χτυπησει κοκκινο για να το βλεπουν καποιοι σαν κι εσενα π.χ και να νμζουν οτι η εικονα εχει ''πολυ ευκρινεια''.

Όπως και να έχει δεν είναι άσχημο. Τεχνικά το παιχνίδι είναι αλλού. Φοβερή χρωματική παλέτα που το κάνει test drive για το HDR και απίστευτα σχεδιασμένος και λεπτομερής ο κόσμος του. Στην αρχή με χαλούσε λιγάκι και εμένα αυτό που λες αλλά έχει διορθωθεί και προσωπικά δεν το θεωρώ απαράδεκτο σε καμία περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαι εμενα μου αρεσει φιλε μου αλλα στο resolution mode.

Το performance δεν το αντεχω,τουλαχιστον μεχρι να φτιαξουν το προβλημα με το anti alliasing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Kαι εμενα μου αρεσει φιλε μου αλλα στο resolution mode.

Το performance δεν το αντεχω,τουλαχιστον μεχρι να φτιαξουν το προβλημα με το anti alliasing.

Πραγματικά το resolution είναι το κάτι άλλο αλλά σε σχέση με άλλα games πχ Ratchet and Clank εδώ με ζαλίζει. Οπότε ήταν μονόδρομος το performance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cocous είπε

Πραγματικά το resolution είναι το κάτι άλλο αλλά σε σχέση με άλλα games πχ Ratchet and Clank εδώ με ζαλίζει. Οπότε ήταν μονόδρομος το performance.

Eγω το παιζω με true motion και το προτιμω ετσι απο το performance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, cocous είπε

Πόσο τα έχεις ρυθμισμένα? Στο true motion?

De judder και deblur ολα τερμα δεξια,στο μεγιστο δλδ.

Στο filmaker mode,γιατι στην δικη μου ειναι κλειδωμενα στο game mode.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, optimus prime είπε

De judder και deblur ολα τερμα δεξια,στο μεγιστο δλδ.

Στο filmaker mode,γιατι στην δικη μου ειναι κλειδωμενα στο game mode.

Θα δοκιμάσω από περιέργεια να δω πώς φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε oled προσωπικά το resolution δεν παίζεται..Οντως υπάρχει μια μικρή διαφορά αλλά νομίζω οτι δεν δικαιολογεί όλο αυτό το σούσουρο με το οπτικό θέμα του.Εγώ πραγματικά το απόλαυσα στο performance

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, George7Byron είπε

Σε oled προσωπικά το resolution δεν παίζεται..Οντως υπάρχει μια μικρή διαφορά αλλά νομίζω οτι δεν δικαιολογεί όλο αυτό το σούσουρο με το οπτικό θέμα του.Εγώ πραγματικά το απόλαυσα στο performance

 

Εγω σε oled 77C1 το επαιξα αλλα μετα απο καποιο σημειο το συνηθισα στα 30fps. Εχει διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη αν έχει συζητηθεί το παράγγειλα σήμερα θα το έχω από βδομάδα. Να ρωτήσω και εγώ όσους ολοκλήρωσαν την εμπειρία γιατί από ότι διαβάζω σε review οι μισοί προτείνουν reso και οι υπόλοιποι 60αρι perfo. Τι ισχύει εν τέλη? 

 

Τα 30 πλέον που συνήθισα μου προκαλούν λίγο πονοκέφαλο. Αν και εδώ έχει λίγο καλύτερη ροή? Και αν κατάλαβα καλά και το 60ρι είχε κάποια θέματα στα χρώματα και τις έντονες αντιθέσεις αλλά βελτιώθηκαν με το χθεσινό πατς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...