Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, francisunderwood είπε

Για να είμαι ειλικρινής έχω πάθει πλάκα με τα γραφικά του forbidden west απο video που κυκλοφορούν , και έλεγα να κάνω skip το zero down για να χαρώ επιτέλους την κονσόλα με τις δυνατότητες τις...

#οχι :D 

ps εκτός αν δε σε νοιάζει το οικονομικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Ειναι must το zero dawn πριν το forbidden west.

Εγώ το σεπτέμβριο το έπαιξα το zero dawn (τότε που πηρε το 60fps patch). Το παιχνίδι είναι πανέμορφο και εκείνο (οκ το FW είναι καλύτερο), και όταν παίξεις το forbidden west, θα καταλαβαινεις τι γινεται στο story.

Το story του zero dawn, κατ'εμε, είναι εκπληκτικό (το FW δεν το τελείωσα ακομα) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμ άρα δεν "στέκεται" μόνο του το FB θα έχω απορίες και θα κοιτάω σαν βλάκας την τηλεόραση...πρέπει να περάσω από το ZD σε κάθε περίπτωση καταλαβαίνω σωστά ?

ok! 

Ευχαριστώ παιδιά ξεκινάει ξενύχτι από σήμερα...🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, francisunderwood είπε

χμμμμ άρα δεν "στέκεται" μόνο του το FB θα έχω απορίες και θα κοιτάω σαν βλάκας την τηλεόραση...πρέπει να περάσω από το ZD σε κάθε περίπτωση καταλαβαίνω σωστά ?

Σου κανει ενα μικρό intro το FW σε σχέση με την ιστορια του ZD. 

Χαρακτήρες που γνώρισες στο ZD όμως, συμβάντα που έγιναν σε εκείνο το παιχνίδι, χάνεις τη διεπαφή με αυτά.

Μπορείς, αν θες ΤΟΣΟ πολυ να το κάνεις skip, να δεις ενα story recap στο youtube (βρες ένα μεγάλης διάρκειας), αλλά εγώ θα πρότεινα να το παίξεις, έστω μονο το main quest.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, francisunderwood είπε

χμμμμ άρα δεν "στέκεται" μόνο του το FB θα έχω απορίες και θα κοιτάω σαν βλάκας την τηλεόραση...πρέπει να περάσω από το ZD σε κάθε περίπτωση καταλαβαίνω σωστά ?

ok! 

Ευχαριστώ παιδιά ξεκινάει ξενύχτι από σήμερα...🙂

στέκεται μόνο του , τα εξηγεί ωραία κ εχει κ πολυ ωραιο τρόπο αναγνωσης της προηγούμενης ιστορια ανα χαρακτήρας που συναντάς αλλα πιστεύω θα χαθεις αν θες πραγματκα να δεις λεπτομεριες

απλα .. καταλαβαινεις 2-3 πραγματακια πιο ευκολα κ γινεται πιο ευχάριστο απο lore 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, francisunderwood είπε

χμμμμ άρα δεν "στέκεται" μόνο του το FB θα έχω απορίες και θα κοιτάω σαν βλάκας την τηλεόραση...πρέπει να περάσω από το ZD σε κάθε περίπτωση καταλαβαίνω σωστά ?

ok! 

Ευχαριστώ παιδιά ξεκινάει ξενύχτι από σήμερα...🙂

Πάντως ακόμα και τα γραφικά του ZD θα σε εντυπωσιάσουν. 

Το πολύ πολύ δεν ασχολείσαι με side missions και κάνεις μόνο το main story για να μπεις στο κλίμα. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι κακό να περιμένεις μερικά patches ακόμα για το FB. Στο τέλος θα παίξεις ένα πιο προσεγμένο παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει το συμβόλαιο Αρχαία Κειμήλια? Δεν μπορώ να βρω το τρίτο με τίποτα. Μου έχει bugaρει μάλλον. Το κακό είναι ότι γυρνάω πίσω πριν καν πάω στον Npc που μου δίνει τις αποστολές και πάλι μου κάνει τα ίδια. Τι μπορώ να κάνω? Υπάρχει κάποιος που έκανε κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ferrari84 είπε

Καλησπέρα παιδιά... ισχύει ότι παίρνω τα 70€ έκδοση ps4 κι έχει free upgrade για ps5? Οπότε δεν έχει νόημα τα 80€ ps5 version?

ισχύει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο 50 ωρες τελος για μενα το fw. Εκπληκτικο. Ωρα να ασχοληθω με elden ring και gran turismo 7…

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ferrari84 είπε

Καλησπέρα παιδιά... ισχύει ότι παίρνω τα 70€ έκδοση ps4 κι έχει free upgrade για ps5? Οπότε δεν έχει νόημα τα 80€ ps5 version?

54,39 στο market24.gr και ναι είναι δωρεάν η αναβάθμιση στην ps5 εκδοση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2022 στις 12:10 ΠΜ, Grim Ripper είπε

Ωραίος και εγώ έτσι το έχω. Δεν έχεις βάλει να φαίνονται αντικείμενα που βρίσκεις στο δρόμο σου ώστε να μην σπαμάρεις το focus, ε;

Όχι, ρε συ. 😄

Παρεμπιπτόντως, έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά στα contextual hints / clues ώστε να μην χρειάζεται καν το σπαμάρισμα του R3 (τα φυτά έχουν μπλε πεταλουδίτσες ή ό,τι είναι τελοσπάντων, τα parts και τα μηχανήματα βγάζουν σπίθες κ.λπ.). Μου διαφεύγει αν υπήρχε και στο HZD το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kosmsamo είπε

Όχι, ρε συ. 😄

Παρεμπιπτόντως, έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά στα contextual hints / clues ώστε να μην χρειάζεται καν το σπαμάρισμα του R3 (τα φυτά έχουν μπλε πεταλουδίτσες ή ό,τι είναι τελοσπάντων, τα parts και τα μηχανήματα βγάζουν σπίθες κ.λπ.). Μου διαφεύγει αν υπήρχε και στο HZD το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό.

ισχυει,  κάπως το εχουν μελετήσει κ το εχουν κανει κ δε μου σπαει τα νευρα να ψαχνω γενικότερα οπως σε αλλα παιχνιδια,  για κάποιο λογο οτι θες το βρίσκεις εύκολα χωρίς να παιδεύεσαι  οχι μονο στα quest κτλ ακομα κ στα μενου των υπομενου, ισως  η χρωματικη παλετα? οτι ειναι πιο ευδιάκριτα καποιες λεπτομεριες? δε ξερω αλλά σιγουρά ειναι πολυ θετικο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2022 στις 3:43 ΜΜ, alelo είπε

54,39 στο market24.gr και ναι είναι δωρεάν η αναβάθμιση στην ps5 εκδοση. 

βάλτε και κωδικό PSADDICT για δωρεάν μεταφορικά.
Horizon Forbidden West PS4 σε νέα χαμηλότερη τιμή με δωρεάν μεταφορικά - PSaddict.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...