Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία ΔΕΗ για ρευματοκλοπή


bania22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, bania22 είπε

Σωστό αυτο που λετε.... φυσικά υπαρχει, αλλα αντε να το αποδείξεις.... 

Το συμβόλαιο το καταλαβαίνω.

Η παροχή της ΔΕΗ γιατί να είναι στο όνομα του παππού ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Το συμβόλαιο το καταλαβαίνω.

Η παροχή της ΔΕΗ γιατί να είναι στο όνομα του παππού ?

εννοείται γιατί δεν το αλάλαξε? Γιατι πρωτα έπρεπε να γίνει συμβόλαιο ως αποδεικτικό σχέσης με το ακίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bania22 είπε

εννοείται γιατί δεν το αλάλαξε? Γιατι πρωτα έπρεπε να γίνει συμβόλαιο ως αποδεικτικό σχέσης με το ακίνητο.

ΠΡΩΤΗ φορά το ενοικίαζε ?

Φαντάζομαι όχι !!!!

Άρα, φυσιολογικα το ρεύμα έπρεπε να ήταν στο όνομα του προηγούμενου ενοικιαστή, ο οποίος φεύγοντας θα το έκοβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

ΠΡΩΤΗ φορά το ενοικίαζε ?

Φαντάζομαι όχι !!!!

Άρα, φυσιολογικα το ρεύμα έπρεπε να ήταν στο όνομα του προηγούμενου ενοικιαστή, ο οποίος φεύγοντας θα το έκοβε.

οχι, για πολλά χρονια δεν ενοικιαζόταν γιατί μέναμε εμεις οταν ανεβαίναμε στην Αθήνα, και για να εχει ρευμα το ακίνητο, ο παππούς το ειχε γυρίσει  στο όνομα του.  Αποφάσισε να το νοικιάσει για να μας βοηθήσει οικονομικά... Την πάτησε ο άνθρωπος. τι να λέμε τωρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

To νερό έπρεπε να κόψει. Σε 2 μέρες θα είχε φύγει.

Αν δεν είναι το θέμα τρολλιά... τότε υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην μένει καν μέσα ο τύπος και να μαϊνάρει κρυπτονομίσματα με ξένο ρεύμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, randomcat είπε

Αν δεν είναι το θέμα τρολλιά... τότε υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην μένει καν μέσα ο τύπος και να μαϊνάρει κρυπτονομίσματα με ξένο ρεύμα :P

Η αλήθεια είναι οτι δεν πολυκαταλαβα το σχόλιο σας....είναι σε φάση αστεΐσμου?  Εγω βοήθεια ζήτησα αν  κάποιος ξέρει ανάλογη  περίπτωση και πως να κινηθούμε....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lanike71 είπε

To νερό έπρεπε να κόψει. Σε 2 μέρες θα είχε φύγει.

Το εχω κανει και αν το πιστευεις δεν εφυγε μεχρι την αποφαση του δικαστηριου

ΥΓ Ειχα κοψει και το ρευμα

Επεξ/σία από cumulus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cumulus είπε

Το εχω κανει και αν το πιστευεις δεν εφυγε μεχρι την αποφαση του δικαστηριου

ΥΓ Ειχα κοψει και το ρευμα

Σας ευχαριστώ!!! με τα σχολια που διαβάζω μετάνιωσα που το ανέβασα.... οι περισσότεροι λένε οτι τρολλαρω. Και εγω ανησυχώ οχι μονο για την αδικία και για τα χρήματα που πρέπει να πληρωθούν, αλλα γιατί δεν μπορώ να διαχειριστώ την στεναχώρια του παππού μου... και παλι σας ευχαριστώ!

Μόλις τώρα, bania22 είπε

Σας ευχαριστώ!!! με τα σχολια που διαβάζω μετάνιωσα που το ανέβασα.... οι περισσότεροι λένε οτι τρολλαρω. Και εγω ανησυχώ οχι μονο για την αδικία και για τα χρήματα που πρέπει να πληρωθούν, αλλα γιατί δεν μπορώ να διαχειριστώ την στεναχώρια του παππού μου... και παλι σας ευχαριστώ!

Συγνώμη είχατε κόψει και νερό και ρεύμα και ΔΕΝ εφευγε? πως ζουσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bania22 είπε

 

Συγνώμη είχατε κόψει και νερό και ρεύμα και ΔΕΝ εφευγε? πως ζουσε?

Καταρχας το ενοικιο ηταν 160 ευρω μονο .Οταν τη ρωτησε ενας γειτονας ειπε οτι πληρωνει 5 ευρω την ημερα για να κανει μπανιο σε ενα ξενοδοχειο και τα υπολοιπα με εμφιαλωμενο.Φαι με γκαζακι .

Στην ερωτηση αφου δινεις τα ιδια με το ενοικιο ,γιατι δεν πληρωνεις ,η απαντηση ηταν οτι χαιρεται που δεν τα δινει στη συζυγο μου (αυτη ειναι η ιδιοκτητρια )

Απο αυτο καταλαβαινει καποιος πολλα.

Το κακο ηταν οτι ειχαμε πεσει στις απεργιες των δικηγορων επι Τσιπρα που κρατησαν παρα πολυ και δεν μπορουσαμε να κανουμε κατι,γιαυτο φτασαμε στα κοψιματα .Βεβαια τα "χαρισα" στο κρατος και με μεγαλη χαρα μεσω γνωστου εμαθα οτι αναγκαστηκε να τα "δωσει" .

ΥΓ Για να αντιληφθει κανεις το μεγεθος της μ...ς που την εδερνε ,να αναφερω οτι ειχε και μικρο παιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, cumulus είπε

Καταρχας το ενοικιο ηταν 160 ευρω μονο .Οταν τη ρωτησε ενας γειτονας ειπε οτι πληρωνει 5 ευρω την ημερα για να κανει μπανιο σε ενα ξενοδοχειο και τα υπολοιπα με εμφιαλωμενο.Φαι με γκαζακι .

Στην ερωτηση αφου δινεις τα ιδια με το ενοικιο ,γιατι δεν πληρωνεις ,η απαντηση ηταν οτι χαιρεται που δεν τα δινει στη συζυγο μου (αυτη ειναι η ιδιοκτητρια )

Απο αυτο καταλαβαινει καποιος πολλα.

Το κακο ηταν οτι ειχαμε πεσει στις απεργιες των δικηγορων επι Τσιπρα που κρατησαν παρα πολυ και δεν μπορουσαμε να κανουμε κατι,γιαυτο φτασαμε στα κοψιματα .Βεβαια τα "χαρισα" στο κρατος και με μεγαλη χαρα μεσω γνωστου εμαθα οτι αναγκαστηκε να τα "δωσει" .

ΥΓ Για να αντιληφθει κανεις το μεγεθος της μ...ς που την εδερνε ,να αναφερω οτι ειχε και μικρο παιδι.

δεν εδινε χρήματα για να σας εκδικηθεί....?  δεν μπορώ να καταλάβω τον παραλογισμό κάποιων ανθρώπων.... Τουλάχιστον εσάς δεν σας κατηγόρησαν με το αδίκημα της ρευματοκλοπης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, bania22 είπε

ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΤΕ??? Φωνάξατε την ΔΕΗ να δει αν είχε βλάβη ο μετρητής και χρέωσε σε σας το πρόστιμο?  Ποσο αδικο!!!  αρα δεν θα την γλιτώσει ο παππούς. Δεν συμβουλευτήκατε δικηγόρο? Σας είπε να πληρώσετε παρ ολο που δεν είχατε εσείς την ευθύνη?  

Τι θέλεις να κάνει η ΔΕΗ; Αφού στο όνομα του ιδιοκτήτη ήταν ο λογαριασμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Και ο οποίος κλειδαράς υπάρχει πιθανότητα να αρνηθεί να παρέχει τις υπηρεσίες του αν αυτός που ζητάει την παραβίαση δεν είναι ο ιδιοκτήτης.

Κε Μπαινοβγαίνη, εσείς;

 

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bania22 είπε

Σωστά!!!

Ειμαι μικρός για να καταλαβαίνω τις αδικίες, αλλα να το ξερω, αν θέλω να κανω κακό σε κάποιον, παω πειράζω το ρολοι του... και κάποια στιγμή θα πληρώσει....  Λογικό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...