Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Το byd μου ήρθε στην έκθεση. Λογικά Δευτέρα αναχωρώ με αυτό!!!! 

Καλή αρχή να έχω στην ηλεκτροκινηση!!!! 😁

Με γειές, καλοτάξιδο! Αναμένουμε φώτο και review

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 hours ago, paylidis said:

δεν ειναι οτι θα πας να μπλεξεις με αυτο στα στενά της κυψελης...

Χτύπησες κατευθείαν στην πληγή. Στενά και ανηφόρες με το Megane 3.

Πάντως ναι, πιστεύω αξίζει η BMW στα λεφτά της έκπτωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2024 στις 5:04 ΜΜ, Ola150 είπε

Σημερα που το άφησα στον ήλιο νομίζω στέγνωσε τελείως όλο το κάθισμα και δεν μύρισα κάτι, όποτε πιστεύω πως είναι όλα καλά. 

δοκίμασε να βάλεις φακελάκια υγρασίας μέσα στο αμάξι για κανά μήνα να μαζέψουν ότι άλλο έχει μείνει και να δεις αν όντως έχει μείναι κάτι να μαζέψουν. Μη πάρεις ακριβά υπάρχει και φτηνά drolio στο σκλαβενίτη. σε ντουλάπες κάνουν εξαιρετική δουλειά. Χρησιμοποιώ το κουτί και όχι τα φακελάκια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, sotiris123 είπε

δοκίμασε να βάλεις φακελάκια υγρασίας μέσα στο αμάξι για κανά μήνα να μαζέψουν ότι άλλο έχει μείνει και να δεις αν όντως έχει μείναι κάτι να μαζέψουν. Μη πάρεις ακριβά υπάρχει και φτηνά drolio στο σκλαβενίτη. σε ντουλάπες κάνουν εξαιρετική δουλειά. Χρησιμοποιώ το κουτί και όχι τα φακελάκια.

Γενικά καλό θα ήταν να έχετε φακελάκι κρεμασμενο ΠΑΝΤΑ πισω στο πορτπαγκαζ, θα παθεις πλακα με το τι υγρασια μαζευει ετσι και αλλιως

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 23/04/2024 at 15:27, thodoris20s said:

Ελληνάρας κλασικός. Προφανώς θα υπάρχει κάποιο limit στον αριθμό αυτοκινήτων που μπορεί να πάρει.

Δεν είναι άτοπη η σκέψη του, μια χαρά γίνεται. Απλά:

1) υπάρχουν περιορισμοί (πρέπει να κρατήσεις το αμάξι χ μήνες η και χρόνια)

2) Άμα πουλάς συχνά πυκνά αμάξια, θα σου βάλει χέρι η εφορία και θα σου πει ότι είσαι έμπορος.

3) Πρέπει να έχεις όλα τα λεφτά σε μετρητά, αλλιώς χάνεται σε τόκους η έκπτωση

Αλλα φυσικά, άμα έχεις τα λεφτά , μπορείς να αγοράζεις καινούργιο κάθε 1-2 χρόνια (όσο επιτρέπεται) και να το πουλάς σε πολύ προνομιακή τιμή.

Το ξέρω επειδή το κάνω / έχω κάνει (σε άλλη εταιρία).

 

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Δεν είναι άτοπη η σκέψη του, μια χαρά γίνεται. Απλά:

1) υπάρχουν περιορισμοί (πρέπει να κρατήσεις το αμάξι χ μήνες η και χρόνια)

2) Άμα πουλάς συχνά πυκνά αμάξια, θα σου βάλει χέρι η εφορία και θα σου πει ότι είσαι έμπορος.

3) Πρέπει να έχεις όλα τα λεφτά σε μετρητά, αλλιώς χάνεται σε τόκους η έκπτωση

Αλλα φυσικά, άμα έχεις τα λεφτά , μπορείς να αγοράζεις καινούργιο κάθε 1-2 χρόνια (όσο επιτρέπεται) και να το πουλάς σε πολύ προνομιακή τιμή.

Το ξέρω επειδή το κάνω / έχω κάνει (σε άλλη εταιρία).

 

Δεν είπα ότι είναι άτοπη, είπα ότι είναι κλασική πονηρή σκέψη του Ελληνάρα που προσπαθεί από παντού να επωφεληθεί. 

Προφανώς οι εταιρείες δεν είναι τόσο χαζές, προβλέπουν κάποιο διάστημα διατήρησης του αυτοκινήτου και μπορεί να έχουν και όρους μεταπώλησης.

Όπως και να χει ο φίλος δεν ασχολείται τόσο για να μπει σε όλη αυτή την διαδικασία. Ένα αυτοκίνητο για δοκιμή θέλει και να επανέλθει σιγά σιγά να μπορεί να κάνει την δουλειά του. 

Σε κάθε περίπτωση βολεύει το καινούργιο BMW με την έκπτωση που έχει ανεξάρτητα από το τι θα κάνει μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, thodoris20s said:

Δεν είπα ότι είναι άτοπη, είπα ότι είναι κλασική πονηρή σκέψη του Ελληνάρα που προσπαθεί από παντού να επωφεληθεί. 

Προφανώς οι εταιρείες δεν είναι τόσο χαζές, προβλέπουν κάποιο διάστημα διατήρησης του αυτοκινήτου και μπορεί να έχουν και όρους μεταπώλησης.

Όπως και να χει ο φίλος δεν ασχολείται τόσο για να μπει σε όλη αυτή την διαδικασία. Ένα αυτοκίνητο για δοκιμή θέλει και να επανέλθει σιγά σιγά να μπορεί να κάνει την δουλειά του. 

Σε κάθε περίπτωση βολεύει το καινούργιο BMW με την έκπτωση που έχει ανεξάρτητα από το τι θα κάνει μετά

Δεν έχει καμία σχέση με ελληναρα στην συγκεκριμένη περίπτωση. Μια εταιρία προσφέρει ωφέλη στου εργαζόμενους της, για να αγοράζουν και να αλλάζουν αυτοκίνητο συχνά, με κέρδος και της εταιρίας και του εργαζομένου. 
Μα δεν είπε κάτι που δεν γίνεται, ουσιαστικά μπορεί να αλλάζει αλλαξιά συχνά πυκνά με ελάχιστο συνολικό κόστος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...