Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

σε καποια σταματανε σε εμποδιο - ναι ρε εμενα το εχει αυτο  ΤΙ ΘΕΣ ΤΩΡΑ ΩΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

κάνε το τεστ με το λουκάνικο :D

  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά (και στο vw passat b6 που έχω) το είχαν κάνει από την αντιπροσωπεία αλλά πριν 10 χρόνια και δεν θυμάμαι ακριβώς τι και πως.

Στο Astra 1999 είχα βάλει πλακέτες στα παράθυρα, οπότε μόλις πατούσα να κλειδώσει, ανέβαζε αυτόματα τα παράθυρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/4/2024 στις 12:25 ΠΜ, tsofras είπε

Άσε τα SUV τότε αφού έχεις το άγχος για να αποκτήσεις λίγη εμπειρία πρώτα, βρες κάτι σαν το polo όπως είπες και φθηνότερο και ευκολοδηγητο και αν με το καλό του πάρεις τον αέρα και έρθει και 3ο μέλος στην οικογένεια χρησιμοποιείς το 25% για την μπέμπα

Ναι προς τα εκει κλινω τελικα. Περαν του πολο τι αλλο εχουμε σε αυτη την κατηγορια? Γιατι φανταζομαι και εκει θα ειναι προβλημα το αυτοματο κιβωτιο σωστα?

Εμφανισιακα μαρεσουν αρκετα αλλα καποια ειναι σχεδον κλειστοφοβικα μεσα, πχ opel corsa και peugeot 208 (δεν μου αρεσε και το τιμονι στο τελευταιο).

Fabia, rio ισως?

Επεξ/σία από shikabalas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, shikabalas είπε

Ναι προς τα εκει κλινω τελικα. Περαν του πολο τι αλλο εχουμε σε αυτη την κατηγορια? Γιατι φανταζομαι και εκει θα ειναι προβλημα το αυτοματο κιβωτιο σωστα?

Εμφανισιακα μαρεσουν αρκετα αλλα καποια ειναι σχεδον κλειστοφοβικα μεσα, πχ opel corsa και peugeot 208 (δεν μου αρεσε και το τιμονι στο τελευταιο).

Fabia, rio ισως?

Γιατι οχι μια Bmw σειρα 1 που προταθηκε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2024 στις 9:38 ΠΜ, dstilio είπε

Θα το έχει το 25% τότε;

Εγω θα έπαιρνα την BMW με την έκπτωση, θα το μεταπουλούσα 15% κάτω από την τιμη καταλόγου για κέρδος.

Μετα πάλι το ίδιο.

Μετα από κάποιες αγοραπωλησίες θα έχεις φτιάξει budget για μεταχειρισμένο χωρίς να βάλεις κάτι από την τσέπη σου.

Ελληνάρας κλασικός. Προφανώς θα υπάρχει κάποιο limit στον αριθμό αυτοκινήτων που μπορεί να πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπαρχει ενα οριο και επισης εισαι υποχρεωμενος να το κρατησεις 6 μηνες τουλαχιστον πριν το μεταπωλησεις.

Βεβαια υπηρχαν καποιοι τυχεροι που αγορασαν στην αρχη της πανδημιας και μετα το περας του 6μηνου πουλησαν πολυ παραπανω ετσι οπως ειχαν ανεβει οι τιμες σε ολα.

Για την σειρα 1 θα το κοιταξω να δω που ειναι οι τιμες στα μεταχειρισμενα, ελπιζω να μενουμε εντος μπατζετ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, shikabalas said:

Ναι υπαρχει ενα οριο και επισης εισαι υποχρεωμενος να το κρατησεις 6 μηνες τουλαχιστον πριν το μεταπωλησεις.

Βεβαια υπηρχαν καποιοι τυχεροι που αγορασαν στην αρχη της πανδημιας και μετα το περας του 6μηνου πουλησαν πολυ παραπανω ετσι οπως ειχαν ανεβει οι τιμες σε ολα.

Για την σειρα 1 θα το κοιταξω να δω που ειναι οι τιμες στα μεταχειρισμενα, ελπιζω να μενουμε εντος μπατζετ.

Γιατι μεταχ και οχι καινουργια αφου εχεις εκπτωση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, shikabalas είπε

Ναι υπαρχει ενα οριο και επισης εισαι υποχρεωμενος να το κρατησεις 6 μηνες τουλαχιστον πριν το μεταπωλησεις.

Βεβαια υπηρχαν καποιοι τυχεροι που αγορασαν στην αρχη της πανδημιας και μετα το περας του 6μηνου πουλησαν πολυ παραπανω ετσι οπως ειχαν ανεβει οι τιμες σε ολα.

Για την σειρα 1 θα το κοιταξω να δω που ειναι οι τιμες στα μεταχειρισμενα, ελπιζω να μενουμε εντος μπατζετ.

 

14 ώρες πριν, imr είπε

Γιατι μεταχ και οχι καινουργια αφου εχεις εκπτωση?

ακριβως, εφοσον εχεις εκπτωση σιγουρα θα σου βγει η καινουργια πιο φθηνα απο τη μτχ... εδω πουλάνε μτχ σε τιμες καινουργιων στην ελλαδα λόγω καθυστερήσεων παραδοσης ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 30.600 ξεκιναει εδω καινουριο, και μιλαμε για την 116i χειροκινητο με σχεδον τιποτα μεσα, ηδη με αυτοματο παει στα 32.700. Με την εκπτωση παμε 24,525, αν βαλεις και καποια εξτραδακια βγαινουμε εκτος μπατζετ ηδη. Οριακα βεβαια, οποτε θα το σκεφτω αν αξιζει μια μικρη υπερβαση. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα opel astra g του 2002 και τα μπροστινά παράθυρα όταν κλείνω το αμάξι να μπει ο συναγερμός κλείνουν μόνα τους, λογικά κάτι θα είχε κάνει αυτός που πέρασε τον συναγερμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, shikabalas είπε

Απο 30.600 ξεκιναει εδω καινουριο, και μιλαμε για την 116i χειροκινητο με σχεδον τιποτα μεσα, ηδη με αυτοματο παει στα 32.700. Με την εκπτωση παμε 24,525, αν βαλεις και καποια εξτραδακια βγαινουμε εκτος μπατζετ ηδη. Οριακα βεβαια, οποτε θα το σκεφτω αν αξιζει μια μικρη υπερβαση. 

για εμενα στα 25 οχι απλα αξιζει ο αυτοματος ασσος αλλα ειναι ισως το απολυτο VFM

και το μεγεθος του δε θεωρω οτι θα σε ζορισει, δεν ειναι οτι θα πας να μπλεξεις με αυτο στα στενά της κυψελης...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ με 25-26k η σειρά 1 της BMW είναι πολύ VFM. Νομίζω εφόσον έχεις την δυνατότητα αυτής της έκπτωσης μην το σκέφτεσαι καν για άλλη μάρκα ή μεταχειρισμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...