Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, tsofras είπε

Όπου μαζεύεται πάνω απο 25 κιλά ροπής βάζουν του υγρού Γιώργο αφού είναι το όριο του DQ200

Σωστο, απλα κ το διλιτρο πετρελαιο με μια αναζητηση που ειχα κανει προ μηνων φαινεται να φοραει ξηρου (κ μου εκανε εντυπωση) - ισως θελει διασταυρωση αυτο... ενα φεγγαρι βεβαια το διλιτρο πετρελαιο εβγαινε με 2 διαφορετικές ιπποδυναμεις οποτε ισως το ενα φοραει ξηρου κ το αλλο υγρου ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Το νέο Tiguan λογικά ξηρού τύπου πρέπει να έχει. Βλέπω 150 άλογα και 25 Νm ροπή. Αποτρεπτικός παράγοντας αν ισχύει.

Yeap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Οικογενειακό συμβούλιο. 

Αποφαση---

 

🦭

υποθετω εχει καποιο εμοτικον που δε μου εμφανιζεται; για καντε το ταλαρα κ σε εμας του pc

39 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Το νέο Tiguan λογικά ξηρού τύπου πρέπει να έχει. Βλέπω 150 άλογα και 25 Νm ροπή. Αποτρεπτικός παράγοντας αν ισχύει.

ναι σαφως ξηρου...

(και σαφως^2 και ειναι αποτρεπτικος παραγοντας να δωσεις ενα σκασμο λεφτα για αμαξι που ξερεις οτι κατα 99% θα χαλασει το κιβωτιο του στη πενταετία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, paylidis said:

(και σαφως^2 και ειναι αποτρεπτικος παραγοντας να δωσεις ενα σκασμο λεφτα για αμαξι που ξερεις οτι κατα 99% θα χαλασει το κιβωτιο του στη πενταετία)

Κρίμα γιατί φαίνεται εξαιρετικό το νέο και έχει και καλή τιμολόγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, paylidis είπε

ρισκο το αυτοματο+μεταχειρισμένο+VAG

εκτος εαν πας σε καποιο μοντέλο (λογικα στο Q3 θα υπαρχει σε καποια ακριβη εκδοση) με dsg υγρου

το Budget σου ειναι καλο, θα βρεις επιλογές... Καμια Χ1;

ναι ξεψαχνιζοντας λιγο τι εχετε γραψει εδω μεσα καταλαβα οτι VAG και αυτοματο υπαρχουν καποια θεματακια.. κριμα γιατι ειχα ξεχωρισει Kamiq και T-roc σε αυτην την κατηγορια.

Για Χ1 ακου τι γινεται τωρα, λογω δουλειας εχω εκπτωση 20-25% στις τιμες καταλογου για ολες τις BMW (αναλογα το μοντελο, μονο για καινουριο αμαξι δεν ισχυει δηλαδη για μεταχειρισμενα). Ακομα και ετσι ομως ειμαστε πανω απο το μπατζετ αλλα το κυριοτερο ειναι οτι λογω αυτων που ανεφερα στο πρωτο ποστ δεν νοιωθω ετοιμος για αμαξι του κουτιου, ειμαι και αγχωδης και δεν θα το ευχαριστηθω. Παμε για κατι μεταχειρισμενο καλυτερα και σε μερικα χρονια που θα εχω γραψει καποια χιλιομετρα καλως εχοντων των πραγματων το ξαναβλεπω.

Τωρα σκεφτομαι μηπως και σε κατι μικροτερο τελικα για 1-2 χρονια. Τυπου polo. Πφφφ ολο πιο πολυ μπερδευομαι. 😂

Επεξ/σία από shikabalas
  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, shikabalas είπε

ναι ξεψαχνιζοντας λιγο τι εχετε γραψει εδω μεσα καταλαβα οτι VAG και αυτοματο υπαρχουν καποια θεματακια.. κριμα γιατι ειχα ξεχωρισει Kamiq και T-roc σε αυτην την κατηγορια.

Για Χ1 ακου τι γινεται τωρα, λογω δουλειας εχω εκπτωση 20-25% στις τιμες καταλογου για ολες τις BMW (αναλογα το μοντελο, μονο για καινουριο αμαξι δεν ισχυει δηλαδη για μεταχειρισμενα). Ακομα και ετσι ομως ειμαστε πανω απο το μπατζετ αλλα το κυριοτερο ειναι οτι λογω αυτων που ανεφερα στο πρωτο ποστ δεν νοιωθω ετοιμος για αμαξι του κουτιου, ειμαι και αγχωδης και δεν θα το ευχαριστηθω. Παμε για κατι μεταχειρισμενο καλυτερα και σε μερικα χρονια που θα εχω γραψει καποια χιλιομετρα καλως εχοντων των πραγματων το ξαναβλεπω.

Τωρα σκεφτομαι μηπως και σε κατι μικροτερο τελικα για 1-2 χρονια. Τυπου polo. Πφφφ ολο πιο πολυ μπερδευομαι. 😂

Άσε τα SUV τότε αφού έχεις το άγχος για να αποκτήσεις λίγη εμπειρία πρώτα, βρες κάτι σαν το polo όπως είπες και φθηνότερο και ευκολοδηγητο και αν με το καλό του πάρεις τον αέρα και έρθει και 3ο μέλος στην οικογένεια χρησιμοποιείς το 25% για την μπέμπα

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το έχει το 25% τότε;

Εγω θα έπαιρνα την BMW με την έκπτωση, θα το μεταπουλούσα 15% κάτω από την τιμη καταλόγου για κέρδος.

Μετα πάλι το ίδιο.

Μετα από κάποιες αγοραπωλησίες θα έχεις φτιάξει budget για μεταχειρισμένο χωρίς να βάλεις κάτι από την τσέπη σου.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, shikabalas είπε

Για Χ1 ακου τι γινεται τωρα, λογω δουλειας εχω εκπτωση 20-25% στις τιμες καταλογου για ολες τις BMW (αναλογα το μοντελο, μονο για καινουριο αμαξι δεν ισχυει δηλαδη για μεταχειρισμενα). Ακομα και ετσι ομως ειμαστε πανω απο το μπατζετ αλλα το κυριοτερο ειναι οτι λογω αυτων που ανεφερα στο πρωτο ποστ δεν νοιωθω ετοιμος για αμαξι του κουτιου, ειμαι και αγχωδης και δεν θα το ευχαριστηθω. Παμε για κατι μεταχειρισμενο καλυτερα και σε μερικα χρονια που θα εχω γραψει καποια χιλιομετρα καλως εχοντων των πραγματων το ξαναβλεπω.

Ωραία όλα αυτά με την έκπτωση κλπ αλλά που είναι το πρόβλημα στο να πάρεις μια μτχ Χ1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, shikabalas said:

ναι ξεψαχνιζοντας λιγο τι εχετε γραψει εδω μεσα καταλαβα οτι VAG και αυτοματο υπαρχουν καποια θεματακια.. κριμα γιατι ειχα ξεχωρισει Kamiq και T-roc σε αυτην την κατηγορια.

Για Χ1 ακου τι γινεται τωρα, λογω δουλειας εχω εκπτωση 20-25% στις τιμες καταλογου για ολες τις BMW (αναλογα το μοντελο, μονο για καινουριο αμαξι δεν ισχυει δηλαδη για μεταχειρισμενα). Ακομα και ετσι ομως ειμαστε πανω απο το μπατζετ αλλα το κυριοτερο ειναι οτι λογω αυτων που ανεφερα στο πρωτο ποστ δεν νοιωθω ετοιμος για αμαξι του κουτιου, ειμαι και αγχωδης και δεν θα το ευχαριστηθω. Παμε για κατι μεταχειρισμενο καλυτερα και σε μερικα χρονια που θα εχω γραψει καποια χιλιομετρα καλως εχοντων των πραγματων το ξαναβλεπω.

Τωρα σκεφτομαι μηπως και σε κατι μικροτερο τελικα για 1-2 χρονια. Τυπου polo. Πφφφ ολο πιο πολυ μπερδευομαι. 😂

Και γιατί δεν παίρνεις απλά μια καινούργια 1? (οχι την χ) 

Μία χαρά νορμάλ μέγεθος είναι και με ένα παιδί βολεύεσαι για χωρους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...