Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, skritikos είπε

(εγώ πάλι δεν πάω θάλασσα τα καλοκαίρια... 🤣)

Εσύ είσαι γενναίος! Και δεν το λέω ειρωνικά. Βουτάει ο μικρός και γω κάνω τον κινέζο στην ψάθα!

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

@atrigane

@skritikos

Ευχαριστώ παίδες μου τελείωναν και τα reactions Μπορεί να την κάνω την απόπειρα να ξαναδοκιμάσω σε κλειστό από Σεπτέμβρη

Άντε με το καλό και του χρόνου θα ρωτάς γνώμες αν θα βάλεις coilover στο leon!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, atrigane είπε

Εσύ είσαι γενναίος! Και δεν το λέω ειρωνικά. Βουτάει ο μικρός και γω κάνω τον κινέζο στην ψάθα!

Άντε με το καλό και του χρόνου θα ρωτάς γνώμες αν θα βάλεις coilover στο leon!

Χεχε

Ευχαριστώ ας μου περάσουν αυτά τα προβλήματα και ας οδηγώ μία ζωή Yugo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dstilio είπε

Παντως αν βρουμε λύση στο πρόβλημα μετά από τρία αυτοκίνητα θα είναι τρομερή επιτυχία.

ρεπορταζ για εκπομπή μιας ώρας θα βγει 

Το να μπεις στη διαδικασία να ξαναπείς αυτό που σε απασχολεί ξανά και ξανά, πολλές φορές καταλήγει στη λύση του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, atrigane είπε

Άσε τα planks δεν βοηθάνε σε τίποτα, ειδικά με τον τρόπο που μας έχουν δείξει να τα κάνουμε. Στο λέω που κάνω βάρη 11 χρόνια και βαθύ κάθισμα με 150κιλά χωρίς ζώνη στα 80κιλά σωματικό βάρος. Ποτέ δεν τα θεώρησα ότι βοηθάνε, ίσα ίσα τα θεωρώ έως και επικίνδυνα. Και τα βαράκια ξέχνα τα.

Εδώ είσαι, αυτό, α υ τ ό, ΑΥΤΟ, Α Υ Τ Ο. Και όταν σε πιάνουν οι ίλιγγοι συνεχίζεις απλά πέφτεις σε ρυθμό για να βρεις αναπνοές και συνεχίζεις. Δηλ. κολυμπάς και ρίχνεις ρυθμό μέχρι εκεί που ο ίλιγγος αντέχεται. Και όταν το κάνεις 5-10 φορές θάρθει εκείνη η φορά που θα περιμένεις τον ίλιγγο και εκείνος δεν θαρθει...

Πριν 17 μήνες σακάτεψα τα πόδια μου σε αυτοκινητιστικό. Όταν βγήκα από το νοσοκομείο ήμουν σε μια φάση που όταν "περπατούσα" νόμιζες ότι αυτός ο άνθρωπος προσπαθεί να μάθει ζεϊμπέκικο. Ήμουν για λύπηση. Όπου και να πήγα, μου έλεγαν να είμαι ευγνώμων που ξαναπερπατάω και να ξεχάσω για πάντα τα βάρη, το τζούντο και το μουάι τάι και να αρχίσω κολύμπι. Ε το πήρα απόφαση και με αβάσταχτους πόνους και δυνατά παυσίπονα οδηγούσα 1 ώρα για να βρω πισίνα και άλλη 1 πίσω. Φαντάζεσαι για τι πόνο μιλάμε κατά τη διάρκεια της κολύμβησης. Θυμάμαι την 1η μέρα, μπήκα μέσα και κάπου στο 1/3 της πισίνας βούλιαξα επειδή έμεινα από αναπνοή λόγω πόνων. Και κρατήθηκα από τα σκοινιά και δεν πήγα πάτο. Βγήκα και έφυγα. Μην λέω πολλά, μετά από 6 μήνες έκανα το 1ο μου κάθισμα(χωρίς κιλά). Εκείνη τη στιγμή φαντάστηκα ότι τώρα δεν έχω τίποτα στην πλάτη και σε μερικούς μήνες θαχω 1 μπάρα με 100κιλά. Έτσι και έγινε. Αυτή τη στιγμή έχω επανέλθει πλήρως στις πολεμικές τέχνες, η δύναμη μου στα βάρη είναι περίπου στο 80% απότι πριν και έχω βάλει στόχο σε 2 χρόνια να ανέβω σε ρινγκ. Ξαναλέω, κολύμπι και ξανά κολύμπι και ρύθμιζέ το τόσο ώστε να μπορείς να συνεχίσεις και με τον ίλιγγο και σιγά σιγά θα μεγαλώσεις τις ανοχές και αντοχές στο σώμα σου και θα φύγουν όλα. Αρκεί βέβαια να μην τυχαίνει κάτι κάθε λίγο όπως με τα κρεββάτια και σε σακατεύει γιατί σε πάει πίσω αυτό κάθε φορά και πάλι από την αρχή.

ΥΓ. Πρόσφατα έκλεισα τα 43 και ταλαιπωρούμαι εκ γενετής με πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας. Το αναφέρω για να δείξω ότι ο δρόμος μου δεν είναι στρωμένος με άσφαλτο και ό,τι κάνω χρόνια τώρα είναι εναντίον των γιατρών μου(παρόλο που οι εξετάσεις μου είναι πολύ καλές θεωρούν ότι όλη αυτή η γυμναστική είναι υπερβολική για έναν φυσιολογικό άνθρωπο, πόσο μάλλον για μένα)-πλην του καρδιολόγου που μου έχει δώσει το ελεύθερο.

Καταλαβαινεις βεβαια πως δεν μπορεις να δινεις ιατρικες συμβουλες βασει των δικων σου εμπειριων, ετσι; Πας να κανεις καλο, ειμαι βεβαιος, αλλά πιστεψε με οι πιθανοτητες ειναι πως θα χειροτερευσεις μια κατασταση.

Μπραβο σου που ειχες μια τοσο αξιοθαυμαστη πορεια. 
 

Αλλα ο ίλιγγος δεν ξεπερνιεται ούτε με την επιμονή, ούτε με την θέληση. 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dstilio είπε

Παντως αν βρουμε λύση στο πρόβλημα μετά από τρία αυτοκίνητα θα είναι τρομερή επιτυχία.

ρεπορταζ για εκπομπή μιας ώρας θα βγει 

Χεχε παιδιά το έχω ξαναπεί είστε και η παρέα μου πλέον αρκετοί εδώ μέσα λόγω της καραντίνας.

Επίσης το καλό με το forum είναι ότι μπορείς να πετύχεις κόσμο που να έχει τις ίδιες ανησυχίες + προβλήματα με εσένα οπότε όλο και κάτι θα κερδίσεις.

Από στενούς φίλους - συγγενείς δεν έχω κάποιον που να έχει αντίστοιχα θέματα οπότε είναι πολύ δύσκολο να καταλάβουν την ποιότητα ζωής που μπορεί να έχεις.

Επίσης δεν έχουν πάθος για τα αυτοκίνητα οπότε εδώ καλύπτω και τις 2 ανάγκες 😁

1 ώρα πριν, atrigane είπε

Το να μπεις στη διαδικασία να ξαναπείς αυτό που σε απασχολεί ξανά και ξανά, πολλές φορές καταλήγει στη λύση του!

Συμφωνώ

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Χεχε παιδιά το έχω ξαναπεί είστε και η παρέα μου πλέον αρκετοί εδώ μέσα λόγω της καραντίνας.

Επίσης το καλό με το forum είναι ότι μπορείς να πετύχεις κόσμο που να έχει τις ίδιες ανησυχίες + προβλήματα με εσένα οπότε όλο και κάτι θα κερδίσεις.

Από στενούς φίλους - συγγενείς δεν έχω κάποιον που να έχει αντίστοιχα θέματα οπότε είναι πολύ δύσκολο να καταλάβουν την ποιότητα ζωής που μπορεί να έχεις.

Επίσης δεν έχουν πάθος για τα αυτοκίνητα οπότε εδώ καλύπτω και τις 2 ανάγκες 😁

Και εδώ συμφωνώ απλά είχε όλη την καλή διάθεση να μου ανεβάσει την ψυχολογία.

Ήπια το rebrain μου μετά από χρόνια πασαλιφτηκα με αλοιφή έκανα και τις διατάσεις μου οπότε είμαι καλύτερα τώρα.

Θα δοκιμάσω εκδρομή αύριο και ότι γίνει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xgol είπε

Καταλαβαινεις βεβαια πως δεν μπορεις να δινεις ιατρικες συμβουλες βασει των δικων σου εμπειριων, ετσι; Πας να κανεις καλο, ειμαι βεβαιος, αλλά πιστεψε με οι πιθανοτητες ειναι πως θα χειροτερευσεις μια κατασταση.

Μπραβο σου που ειχες μια τοσο αξιοθαυμαστη πορεια. 
 

Αλλα ο ίλιγγος δεν ξεπερνιεται ούτε με την επιμονή, ούτε με την θέληση. 

Ναι δεν θα διαφωνήσω και σίγουρα έπρεπε να το πω ότι δεν είμαι γιατρός και απλά δίνω συμβουλές και πως ό,τι κάνει είναι δικιά του ευθύνη και σίγουρα καμία περίπτωση δεν είναι ίδια με την άλλη. Απλά-χωρίς να ξέρω τον άνθρωπο προσωπικά- έχω καταλάβει ότι είναι σκεπτόμενος και πως ό,τι ακούει και διαβάζει το φιλτράρει πρώτα και κρατάει ίσως κάτι που θα τον βοηθήσει. Δεν ακολουθεί τυφλά μια οποιαδήποτε συμβουλή.

Και το να σκέφτεται αν θα οδηγήσεις 1-2 ώρες γιατί μετά θα'ναι χάλια το θεωρώ ήδη μια πολύ σοβαρή κατάσταση που μόνο βελτίωση μπορεί να έχει. Γι'αυτό και ανέφερα τι έκανε ο ίδιος και ένιωσε καλά, ώστε να το ξανακάνει. Συν ότι την κολύμβηση την συστήνουν σε όλους-εκτός από δερματικά προβλήματα-δεν έχω ακούσει γιατρό να λέει μην κολυμπάς. Το αντίθετο, είναι αυτό που προτείνουν πάντα, το πιο ανώδυνο για το σώμα. Δηλ. λένε αν μπορείς να πας σε πισίνα, αλλιώς έστω περπάτημα. 

Αν πάντως ήμουν/φάνηκα ότι το παίζω αυθεντία και ειδήμων ζητώ συγγνώμη δεν το ήθελα. Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ-και συνεχίζω-και μόνο όταν έγινα γιατρός του εαυτού μου κατάφερα να βελτιώσω την ποιότητα της ζωής μου. Σε σημείο να λέω ότι είμαι δάσκαλος και να υποθέτουν αμέσως γυμναστής ή κάτι ανάλογο. Και'γω να λέω μέσα μου, "που να'ξερες". Ζητώ συγγνώμη και πάλι αν έγινα πιεστικός απέναντι στον tsofras.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, atrigane είπε

Ναι δεν θα διαφωνήσω και σίγουρα έπρεπε να το πω ότι δεν είμαι γιατρός και απλά δίνω συμβουλές και πως ό,τι κάνει είναι δικιά του ευθύνη και σίγουρα καμία περίπτωση δεν είναι ίδια με την άλλη. Απλά-χωρίς να ξέρω τον άνθρωπο προσωπικά- έχω καταλάβει ότι είναι σκεπτόμενος και πως ό,τι ακούει και διαβάζει το φιλτράρει πρώτα και κρατάει ίσως κάτι που θα τον βοηθήσει. Δεν ακολουθεί τυφλά μια οποιαδήποτε συμβουλή.

Και το να σκέφτεται αν θα οδηγήσεις 1-2 ώρες γιατί μετά θα'ναι χάλια το θεωρώ ήδη μια πολύ σοβαρή κατάσταση που μόνο βελτίωση μπορεί να έχει. Γι'αυτό και ανέφερα τι έκανε ο ίδιος και ένιωσε καλά, ώστε να το ξανακάνει. Συν ότι την κολύμβηση την συστήνουν σε όλους-εκτός από δερματικά προβλήματα-δεν έχω ακούσει γιατρό να λέει μην κολυμπάς. Το αντίθετο, είναι αυτό που προτείνουν πάντα, το πιο ανώδυνο για το σώμα. Δηλ. λένε αν μπορείς να πας σε πισίνα, αλλιώς έστω περπάτημα. 

Αν πάντως ήμουν/φάνηκα ότι το παίζω αυθεντία και ειδήμων ζητώ συγγνώμη δεν το ήθελα. Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ-και συνεχίζω-και μόνο όταν έγινα γιατρός του εαυτού μου κατάφερα να βελτιώσω την ποιότητα της ζωής μου. Σε σημείο να λέω ότι είμαι δάσκαλος και να υποθέτουν αμέσως γυμναστής ή κάτι ανάλογο. Και'γω να λέω μέσα μου, "που να'ξερες". Ζητώ συγγνώμη και πάλι αν έγινα πιεστικός απέναντι στον tsofras.

Καθόλου πιεστικός μην αγχώνεσαι και σε ευχαριστώ.

Απλά επειδή διαβάζουν αρκετοί έχει δίκιο και ο

@xgol

Κάποιος μπορεί να μην φιλτράρει σωστά και να κάνει χειρότερη ζημιά ανάλογα με το πρόβλημα που έχει

All good 😀

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, atrigane είπε

Ναι δεν θα διαφωνήσω και σίγουρα έπρεπε να το πω ότι δεν είμαι γιατρός και απλά δίνω συμβουλές και πως ό,τι κάνει είναι δικιά του ευθύνη και σίγουρα καμία περίπτωση δεν είναι ίδια με την άλλη. Απλά-χωρίς να ξέρω τον άνθρωπο προσωπικά- έχω καταλάβει ότι είναι σκεπτόμενος και πως ό,τι ακούει και διαβάζει το φιλτράρει πρώτα και κρατάει ίσως κάτι που θα τον βοηθήσει. Δεν ακολουθεί τυφλά μια οποιαδήποτε συμβουλή.

Και το να σκέφτεται αν θα οδηγήσεις 1-2 ώρες γιατί μετά θα'ναι χάλια το θεωρώ ήδη μια πολύ σοβαρή κατάσταση που μόνο βελτίωση μπορεί να έχει. Γι'αυτό και ανέφερα τι έκανε ο ίδιος και ένιωσε καλά, ώστε να το ξανακάνει. Συν ότι την κολύμβηση την συστήνουν σε όλους-εκτός από δερματικά προβλήματα-δεν έχω ακούσει γιατρό να λέει μην κολυμπάς. Το αντίθετο, είναι αυτό που προτείνουν πάντα, το πιο ανώδυνο για το σώμα. Δηλ. λένε αν μπορείς να πας σε πισίνα, αλλιώς έστω περπάτημα. 

Αν πάντως ήμουν/φάνηκα ότι το παίζω αυθεντία και ειδήμων ζητώ συγγνώμη δεν το ήθελα. Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ-και συνεχίζω-και μόνο όταν έγινα γιατρός του εαυτού μου κατάφερα να βελτιώσω την ποιότητα της ζωής μου. Σε σημείο να λέω ότι είμαι δάσκαλος και να υποθέτουν αμέσως γυμναστής ή κάτι ανάλογο. Και'γω να λέω μέσα μου, "που να'ξερες". Ζητώ συγγνώμη και πάλι αν έγινα πιεστικός απέναντι στον tsofras.

Αλιμονο! Μη ζητας συγγνωμη. Απλα οντως δε ξερουμε ποιος μας διαβαζει, ειναι και καλοκαιρι, πολλοι θα πανε στη θαλασσα. Ιλιγγος και επιμονη σε ανοιχτη θαλασσα = προβλημα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xgol είπε

πολλοι θα πανε στη θαλασσα. Ιλιγγος και επιμονη σε ανοιχτη θαλασσα = προβλημα!

Πω ρε φίλος έχεις απόλυτο δίκιο, δεν το σκέφτηκα καθόλου. Παρασύρθηκα από τα συναισθήματά μου. Ευτυχώς που σαν ψυχραιμότερος το επισήμανες👍

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες φτου φτου δίωρη οδήγηση σήκωσα σχεδόν τέρμα κάθισμα , χαμήλωσα το τιμόνι και καμία σχέση.

Σίγουρα δεν είναι το ίδιο όπως η οδήγηση στην κίνηση αλλά αν και ένιωθα πολύ περίεργη την θέση οδήγησης γιατί ήμουν πάντα με πίτα το κάθισμα έβλεπα ότι με βολεύει και στην μέση και δεν έτρωγα ζόρι στους ώμους.

Το αμάξι πολύ ξεκούραστο, σταθερό με ταχύτητα ακριβώς 117 χλμ νιώθεις ότι πας με 50.

Βλέπω φως στον ορίζοντα τουλάχιστον να μπορώ να κάνω τις εκδρομές μου

Ελπίζω και στην επιστροφή να έχω την ίδια εντύπωση.

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές

Επίσης not bad κατανάλωση

Screenshot_2021-06-05-17-32-32-72_109407a22598d4454bb27ce9392978cd.jpg.1e778387e1445c6f4cec915a962b792f.jpg

Η τελευταία μπάρα που είναι στο Θεό είναι 2λεπτη διαδρομή

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2021 στις 6:40 ΜΜ, tsofras είπε

Χεχε παιδιά το έχω ξαναπεί είστε και η παρέα μου πλέον αρκετοί εδώ μέσα λόγω της καραντίνας.

Επίσης το καλό με το forum είναι ότι μπορείς να πετύχεις κόσμο που να έχει τις ίδιες ανησυχίες + προβλήματα με εσένα οπότε όλο και κάτι θα κερδίσεις.

Από στενούς φίλους - συγγενείς δεν έχω κάποιον που να έχει αντίστοιχα θέματα οπότε είναι πολύ δύσκολο να καταλάβουν την ποιότητα ζωής που μπορεί να έχεις.

Συνειδηποροι στην καρδιά και στην ζωή @tsofras ❤️  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Συνειδηποροι στην καρδιά και στην ζωή @tsofras ❤️  

Το γροσουζεψα rebrain , alogfren και είμαι σκατα

Αλλά δεν το δίνω μόνο στην οδήγηση γιατί κολύμπησα και θάλασσα με 23 βαθμούς και φύσαγε και μάλλον την πάτησα από όλα σήμερα

Θα κλείσω φυσικοθεραπεία πάλι μήπως στρώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Το γροσουζεψα rebrain , alogfren και είμαι σκατα

Αλλά δεν το δίνω μόνο στην οδήγηση γιατί κολύμπησα και θάλασσα με 23 βαθμούς και φύσαγε και μάλλον την πάτησα από όλα σήμερα

Θα κλείσω φυσικοθεραπεία πάλι μήπως στρώσω

Και μετά το Μπάνιο πήγες και έκοψες λίγα ξύλα και βοηθησες και σε καμία μετακόμιση μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Και μετά το Μπάνιο πήγες και έκοψες λίγα ξύλα και βοηθησες και σε καμία μετακόμιση μήπως;

Όχι εντάξει αλλά μου είναι δύσκολο να θεωρήσω υπερβολή την οδήγηση για ένα δίωρο και κολύμπι στη θάλασσα για 10 λεπτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...