Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ρε φίλε έχω που έχω ίλιγγο αν κάθομαι και σε μπάλα θα θέλω εμετοστοπ για να δουλέψω 😂

Αλλά κατάλαβα τι λές

Υ.Γ. ελπίζω να μην παρεξηγήσεις το "Ρε"

Εντάξει σε καταλαβαίνω! Αλλά μην φανταστείς πως στην μπάλα κουνιέσαι πολύ. Κάθεται με το βάρος αρκετά και απλά εσύ κρατάς πιο δυναμικά τον κορμό στημένο αντί να ρεμπελιάζεις στην πλάτη σαν pretzel!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, skritikos είπε

Εντάξει σε καταλαβαίνω! Αλλά μην φανταστείς πως στην μπάλα κουνιέσαι πολύ. Κάθεται με το βάρος αρκετά και απλά εσύ κρατάς πιο δυναμικά τον κορμό στημένο αντί να ρεμπελιάζεις στην πλάτη σαν pretzel!

 

Η αλήθεια είναι ότι ενώ ξέρω πως πρέπει να κάθομαι δεν βολευομαι ιδιαίτερα οπότε θα στραβοκάτσω , ανεβάζω πόδια στην καρέκλα γενικά κάθομαι κάπως παράξενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsofras είπε

ανεβάζω πόδια στην καρέκλα

Μέγα λάθος κατά τη γνώμη μου, ειδικά για μας τους άντρες που έχουμε διαφορετική ανατομία απτις γυναίκες. Ούτε φυσικά να κρέμονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, atrigane είπε

Μέγα λάθος κατά τη γνώμη μου, ειδικά για μας τους άντρες που έχουμε διαφορετική ανατομία απτις γυναίκες. Ούτε φυσικά να κρέμονται

έχεις δίκιο απλά γέλασα με το να κρέμονται :D

Έφυγα

source.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xgol είπε

Ζηλευω ρε φιλε πραγματικά..!

Τι θες και εσύ? Έλα να πάμε παρέα 🤣

Μόλις γύρισα η γιατρός μου είπε λογικό λόγω της υγρασίας με μία συνεδρία δεν θα έφτιαχναν τα θέματα.

Αυτές οι βελόνες στα χέρια με ενοχλούν ειδικά στο σημείο ανάμεσα σε αντίχειρα και δείκτη πετάγομαι όταν τις βάζει.

Επίσης μου μένει μετά ενόχληση

Πάω για περπάτημα

Laters 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Τι θες και εσύ? Έλα να πάμε παρέα 🤣

Μόλις γύρισα η γιατρός μου είπε λογικό λόγω της υγρασίας με μία συνεδρία δεν θα έφτιαχναν τα θέματα.

Αυτές οι βελόνες στα χέρια με ενοχλούν ειδικά στο σημείο ανάμεσα σε αντίχειρα και δείκτη πετάγομαι όταν τις βάζει.

Επίσης μου μένει μετά ενόχληση

Πάω για περπάτημα

Laters 😃

Ζηλευω το ποσο ευκολα βγαινει το 100αρικο για μερικους..! 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, xgol είπε

Ζηλευω το ποσο ευκολα βγαινει το 100αρικο για μερικους..! 😂

Άσε ρε φίλε το υπολόγιζα σήμερα 260€ την ώρα.

Βέβαια δεν κάνει κάτι συνηθισμένο αρκεί να έχει αποτέλεσμα.

Αλλιώς θα πετάξω 800+€ για να παίζει κάποιος βελάκια στο κορμί μου 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες

Δεν νομίζω ότι πάει και πολύ καλά το πράγμα, βέβαια έχει τρελή υγρασία εδώ και 2 ημέρες αλλά η λογική ήταν να ανακουφιστω με τον βελονισμό.

Αντιθέτως έχω ζαλάδες, ιλίγγους και πονάει πλέον όλο μου το σώμα.

Νιώθω μία μικρή απογοήτευση γιατί ενθουσιάστηκα την πρώτη ημέρα θα συνεχίσω όμως μέχρι τέλους και ότι βγεί.

Δευτέρα πάω πάλι

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν μου αρέσει ότι δεν μου εξηγεί τίποτα , με το τσιγκέλι της τα βγάζω.

Αντί να κάτσει να μου εξηγήσει κανα 2 πράγματα εφ'οσον κάνει και κάτι που δεν είναι συνηθισμένο , έρχεται πετάει τις βελόνες μετά απο 20 λεπτά τις βγάζει πληρώνω και έφυγα.

Κάτσε ρε άνθρωπε , εξήγησε μου , είναι φυσιολογικό να πονάω περισσότερο ? Όπως στις φυσικοθεραπείες την πρώτη εβδομάδα ? Θα δω διαφορά τώρα ή σταδιακή βελτίωση ?

10 λεπτά υπόθεση για τα 80ε που δίνω για 20 λεπτά έλεος

Θα της το πώ την Δευτέρα πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Οι βελόνες πάνε όντως βαθιά ή ίσα ίσα μπαίνουν στο δέρμα;

Δεν μπορώ να σου πώ με ακρίβεια 1 πόντο πρέπει να μπαίνουν.

Ότι το διαφημίζουν όλοι ως ανώδυνο μόνο marketing θα μπορούσα να το πω .

Είναι lotto τι πόνο θα νιώσεις ανάλογα με το που θα μπεί η βελόνα.

Σε μέση , πλάτη δεν νιώθω σχεδόν τίποτα

Σε κεφάλι επίσης

Σε αυχένα άλλες φορές τίποτα άλλες να σου τρυπάει ο εγκέφαλος

Στους αχίλλειους άλλες φορές τίποτα , κάποιες φορές πόνο στα πόδια , προχθές έτρεμε η πατούσα για για 5λεπτο

Ο χειρότερος μέχρι στιγμής είναι στους καρπούς και ειδικά ανάμεσα στον αντίχειρα - δείκτη στο μαλακό σημείο

Και επειδή είναι νευρόπονος θεωρώ ότι είναι χειρότερος απο τους μυικούς πόνους που έχω όταν πάω για φυσικοθεραπεία και μου σπάνε τους κόμπους. Και εκεί είμαι έτοιμος να δακρύσω απο τον πόνο αλλά είναι γνώριμος , μυϊκός πόνος.

Στον βελονισμό είναι kinder έκπληξη :D

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία ήταν αρκετά διαφορετική. Για αρκετές εβδομάδες ένα καλοκαίρι ήμουν σε βελονισμό παράλληλα με δυο φυσιοθεραπευτικά session κάθε εβδομάδα στο ίδιο κέντρο. Τα αποτελέσματα στον αυχένα και την πλάτη μου ήταν άμεσα και δραματικά. Με μηδενικό πόνο μετά τα session παρότι έγινε χρήση και πιο "extreme" τεχνικών που προσπαθούσαν οι άνθρωποι να μου εξηγήσουν παράλληλα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...