Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρες

Σκοτωμένος σηκώθηκα σήμερα , πολύ πιθανό να με έχει πειράξει και ο καιρός γιατί πάντα είμαι χάλια σε τέτοιες αλλαγές

Ελαφρύς ίλιγγος , πιασμένος αυχένας , τραπεζοειδής, ώμοι με πονάει καιεη μέση ειδικά χαμηλά δεξιά

Πάμε για τρίτη συνεχόμενη σήμερα οπότε update ,το απόγευμα

Δεν παίρνω και τίποτα εν τω μεταξύ ούτε χάπι για ίλιγγο ούτε παυσίπονο ούτε καν αλοιφή για να έχω καλύτερη άποψη από τις αλλαγές που νιώθω

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλημέρες

Σκοτωμένος σηκώθηκα σήμερα , πολύ πιθανό να με έχει πειράξει και ο καιρός γιατί πάντα είμαι χάλια σε τέτοιες αλλαγές

Ελαφρύς ίλιγγος , πιασμένος αυχένας , τραπεζοειδής, ώμοι με πονάει καιεη μέση ειδικά χαμηλά δεξιά

Πάμε για τρίτη συνεχόμενη σήμερα οπότε update ,το απόγευμα

Δεν παίρνω και τίποτα εν τω μεταξύ ούτε χάπι για ίλιγγο ούτε παυσίπονο ούτε καν αλοιφή για να έχω καλύτερη άποψη από τις αλλαγές που νιώθω

Εύχομαι σήμερα να δεις βελτίωση

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Καλημέρες

Σκοτωμένος σηκώθηκα σήμερα , πολύ πιθανό να με έχει πειράξει και ο καιρός γιατί πάντα είμαι χάλια σε τέτοιες αλλαγές

Ελαφρύς ίλιγγος , πιασμένος αυχένας , τραπεζοειδής, ώμοι με πονάει καιεη μέση ειδικά χαμηλά δεξιά

Πάμε για τρίτη συνεχόμενη σήμερα οπότε update ,το απόγευμα

Δεν παίρνω και τίποτα εν τω μεταξύ ούτε χάπι για ίλιγγο ούτε παυσίπονο ούτε καν αλοιφή για να έχω καλύτερη άποψη από τις αλλαγές που νιώθω

Ρε ανθρωπε ασε τα πειραματα κ τα tsofras clinical trials. Παρε το rebrain σου να στρωσεις. 
 

Α! Και εμβολιο ε?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tsofras είπε

Βραδινό update

Θα έλεγα χειρότερα από εχθές

Λίγους ιλίγγους, ξαφνικά άρχισε να νιώθω σφίξιμο πάλι στο αυχένα και τους ώμους , με πονάει λίγο ο αριστερός ώμος και κάτω από την μασχάλη και κάτι τσιμπήματα στην αριστερή γάμπα.

Δεν ξέρω αν είναι φάσεις όπως στις φυσικοθεραπείες που την πρώτη εβδομάδα έχω τρελούς πόνους και μετά αρχίζω και στρώνω.

Θα την ρωτήσω αύριο και θα σας πω.

Θα κάνω ένα update αύριο το πρωί

Καλό βράδυ

Υ.Γ. Ελπίζω να μην σας κουράζω με τον σχολιασμό απλά τα γράφω για να έχετε μία ιδέα της διαδικασίας

Έχεις μακρύ δρόμο ακόμη, μην βιάζεσαι και μην το σκέφτεσαι συνέχεια, με την έννοια της υπερανάλυσης.

Όποτε σε πιάνουν οι σκέψεις να βγαίνεις για ένα περπάτημα έξω (κι έτσι λέει έγραψε 30χλμ σε μια μέρα!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xgol είπε

Ρε ανθρωπε ασε τα πειραματα κ τα tsofras clinical trials. Παρε το rebrain σου να στρωσεις. 
 

Α! Και εμβολιο ε?!

Έχω κλείσει 19 του μήνα :D

Μα πως θα σας γράψω αντικειμενικό review με υποβοήθηση ? 🤣

1 ώρα πριν, skritikos είπε

Έχεις μακρύ δρόμο ακόμη, μην βιάζεσαι και μην το σκέφτεσαι συνέχεια, με την έννοια της υπερανάλυσης.

Όποτε σε πιάνουν οι σκέψεις να βγαίνεις για ένα περπάτημα έξω (κι έτσι λέει έγραψε 30χλμ σε μια μέρα!).

Είναι γεγονός ότι με τα πόδια έχω γράψει περισσότερα χιλιόμετρα απο ότι έχω γράψει με τα αυτοκίνητα τον τελευταίο χρόνο

Peugeot 2008 = 600Km

Seat Ibiza = 800Km

Seat Leon = 884Km (επιτέλους εκδρομή)

Σύνολο με αυτοκίνητα : 2284

Σύνολο απο περπάτημα : Περίπου 2600 χλμ

😂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Είναι γεγονός ότι με τα πόδια έχω γράψει περισσότερα χιλιόμετρα απο ότι έχω γράψει με τα αυτοκίνητα τον τελευταίο χρόνο

Peugeot 2008 = 600Km

Seat Ibiza = 800Km

Seat Leon = 884Km (επιτέλους εκδρομή)

Σύνολο με αυτοκίνητα : 2284

Σύνολο απο περπάτημα : Περίπου 2600 χλμ

😂

Επικό!!

Μακάρι να βρεις άκρη και να νιώσεις πάλι καλά το σώμα σου. 

Μιας και δουλεύεις από σπίτι νομίζω πρέπει να επενδύσεις άμεσα και σε καλή καρέκλα, ή να ζητήσεις να σου φέρουν αυτήν που είχες στο γραφείο σου.  

https://www.gazzetta.gr/plus/viral/article/1590432/oi-radio-arvyla-trolaroyn-tin-karekla-gia-gamers-toy-adoni-kalo-hioymor-apantise-vid

  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tsofras είπε

Είναι γεγονός ότι με τα πόδια έχω γράψει περισσότερα χιλιόμετρα απο ότι έχω γράψει με τα αυτοκίνητα τον τελευταίο χρόνο

Peugeot 2008 = 600Km

Seat Ibiza = 800Km

Seat Leon = 884Km (επιτέλους εκδρομή)

Σύνολο με αυτοκίνητα : 2284

Σύνολο απο περπάτημα : Περίπου 2600 χλμ

😂

Λοιπόν, από πέρσι αρχές Μαρτίου, αυτοκίνητο κάπου 2500χλμ μαζί με ένα μικρό ταξίδι το καλοκαίρι (1000χλμ).

Μηχανή 1000χλμ

Περπάτημα/τρέξιμο/βουνά 800χλμ

Ποδήλατα 5000χλμ 

🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, tzampatzis είπε

Επικό!!

Μακάρι να βρεις άκρη και να νιώσεις πάλι καλά το σώμα σου. 

Μιας και δουλεύεις από σπίτι νομίζω πρέπει να επενδύσεις άμεσα και σε καλή καρέκλα, ή να ζητήσεις να σου φέρουν αυτήν που είχες στο γραφείο σου.  

https://www.gazzetta.gr/plus/viral/article/1590432/oi-radio-arvyla-trolaroyn-tin-karekla-gia-gamers-toy-adoni-kalo-hioymor-apantise-vid

  

Το είχα δει στο ράδιο αρβύλα και ειλικρινά απόρησα, τόσες ανατομικές καρέκλες υπάρχουν ποιος πήγε και του πρότεινε καρέκλα για gamer ως την καλύτερη επιλογή?

17 λεπτά πριν, skritikos είπε

Λοιπόν, από πέρσι αρχές Μαρτίου, αυτοκίνητο κάπου 2500χλμ μαζί με ένα μικρό ταξίδι το καλοκαίρι (1000χλμ).

Μηχανή 1000χλμ

Περπάτημα/τρέξιμο/βουνά 800χλμ

Ποδήλατα 5000χλμ 

🤣

Αν δεν τράβαγα το ζόρι να βάζω το ποδήλατο ασανσέρ το αμάξι θα το είχα μόνο για ταξίδια και για να κουβαλήσω κάτι όταν χρειαστεί ( που θα μπορούσα να έχω της γυναίκας)

Περισσότερο για να νιώθω ασφαλής το θέλω επειδή έχω και τα παιδιά/γονείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αυτήν κοιτάω αλλά είναι λίγο αουτς η τιμή στα 1500ε

http://www.anatomiko.gr/eidos.aspx?kod=RESTING

Και αυτή που σου έστειλα τόσο έχει. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, skritikos είπε

Ο καλύτερος τρόπος να κάθεσαι είναι να μην κάθεσαι. Standing desk ή έστω δυναμικό κάθισμα σε μια μεγάλη (65-75cm) μπάλα αέρος για pilates.

Μπορώ να κάνω ταυτόχρονα και aerial yoga 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μπορώ να κάνω ταυτόχρονα και aerial yoga 😂

Εγώ σταμάτησα χρόνιο πόνο χαμηλά στην πλάτη/μέση (είμαι πολύ ψηλός, με θέματα εκεί από την εφηβεία) κάνοντας χρήση 75cm μπάλας τις περισσότερες μέρες της εβδομάδας. Και σωστό setup στο γραφείο φυσικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, skritikos είπε

Εγώ σταμάτησα χρόνιο πόνο χαμηλά στην πλάτη/μέση (είμαι πολύ ψηλός, με θέματα εκεί από την εφηβεία) κάνοντας χρήση 75cm μπάλας τις περισσότερες μέρες της εβδομάδας. Και σωστό setup στο γραφείο φυσικά.

 

Ρε φίλε έχω που έχω ίλιγγο αν κάθομαι και σε μπάλα θα θέλω εμετοστοπ για να δουλέψω 😂

Αλλά κατάλαβα τι λές

Υ.Γ. ελπίζω να μην παρεξηγήσεις το "Ρε"

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...