Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Nikolas7_7 είπε

Pc δε χτίζεις κάθε μέρα. Κάθε μέρα συνήθως αγοράζεις φθηνά πράγματα. Μακάρι κάθε μέρα να ψωνίζαμε πράγματα των 50 ευρώ έκαστος...θα ήταν και άχρηστη η προσφορά γιατί θα είχαμε καλή οικονομική κατάσταση. 

Οπότε μην κοιτάμε το δέντρο, την εξαίρεση και όχι τον κανόνα,  το δάσος..

Για μια φορά που έκανες μεγάλη παραγγελία, δεν σημαίνει ότι οι πολλοί κάνουν το ίδιο και άρα αξίζει η νέα προσφορά... Η παλιά ήταν πολύ καλύτερη, ξεκάθαρα. Άλλο που με μια μεγάλη παραγγελία κάνεις αποσβεση και την νέα 

Κοίταξε για την παλιά υπηρεσία δεν ήξερα καν. Έκατσε να θέλω να παραγγείλω και να στήσω το pc της ανιψιάς μου και σκέφτηκα πως θα ήταν καλή ιδέα να το κάνω μέσω σκρουτζ με τη νέα υπηρεσία που είχα δει ότι έχει. Το έκανα και τελικά βγήκα κερδισμένος. 

Μετά το pc build έκανα αρκετές ακόμα παραγγελίες και είδα τη συμπεριφορά του σκρουτζ σε προϊόντα που είτε ήταν doa είτε χάλασαν στην πορεία και πως αντέδρασε. 

Από τη στιγμή που είχα καλή εμπειρία (μέχρι στιγμής τουλάχιστον και με ένα ιστορικό 30 παραγγελιών) ήρθα εδώ και την έγραψα. 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Κοίταξε για την παλιά υπηρεσία δεν ήξερα καν. Έκατσε να θέλω να παραγγείλω και να στήσω το pc της ανιψιάς μου και σκέφτηκα πως θα ήταν καλή ιδέα να το κάνω μέσω σκρουτζ με τη νέα υπηρεσία που είχα δει ότι έχει. Το έκανα και τελικά βγήκα κερδισμένος. 

Μετά το pc build έκανα αρκετές ακόμα παραγγελίες και είδα τη συμπεριφορά του σκρουτζ σε προϊόντα που είτε ήταν doa είτε χάλασαν στην πορεία και πως αντέδρασε. 

Από τη στιγμή που είχα καλή εμπειρία (μέχρι στιγμής τουλάχιστον και με ένα ιστορικό 30 παραγγελιών) ήρθα εδώ και την έγραψα. 

 

 

 

 

Το ότι έκανες αποσβεση με μια μεγάλη παραγγελία το είπα και εγώ νωρίτερα σε μήνυμα μου και σίγουρα εύκολα κάνεις αποσβεση μες τη χρονιά, απλά επειδή συζητάμε για τη διαφορά με την παλιά, η παλιά ήταν πολύ καλύτερη και έκανες αποσβεση πολύ πιο εύκολα. Και σίγουρα εγώ πχ που είμαι στην παλιά,το να μου πασαρει σαν καλύτερη τη νέα είναι αστείο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε εγώ είδα skroutz plus και μπήκα.😂😂 Δεν ξέρω τι έδινε αυτή η παλιά συνδρομή. Μπορεί κάποιος να μου πει και μένα τι περιελάμβανε γιατί δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου το νήμα. 

Από εκεί και πέρα συνήθως έτσι πάει. Κάνουν μία θελκτική υπηρεσία, μαζεύουν κόσμο και μετά που έχουν μία βάση πελατών αρχίζουν και την υποβαθμίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Κοίταξε εγώ είδα skroutz plus και μπήκα.😂😂 Δεν ξέρω τι έδινε αυτή η παλιά συνδρομή. Μπορεί κάποιος να μου πει και μένα τι περιελάμβανε γιατί δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου το νήμα. 

Από εκεί και πέρα συνήθως έτσι πάει. Κάνουν μία θελκτική υπηρεσία, μαζεύουν κόσμο και μετά που έχουν μία βάση πελατών αρχίζουν και την υποβαθμίζουν. 

Η παλιά συνδρομή υπολόγιζε το καλάθι του skroutz ως ένα ενιαίο κατάστημα. Οπότε συγκέντρωνες παραγγελίες από διάφορα καταστήματα και όταν έφταναν οι αγορές του καλαθιού στα 20€ είχες δωρεάν μεταφορικά από όλα τα καταστήματα.

Η αναλογία πήγαινε 20€ ανα 3 διαφορετικά καταστήματα, παράδειγμα 5€ από ένα, 2€ από άλλο και 13€ από το τρίτο.Όλα αυτά έρχονταν με δωρεάν μεταφορικά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψε και κάποιος πιο πάνω, για να επιμένουν διαρκώς με απανωτά email σε ήδη υπάρχοντες συνδρομητές της υπηρεσίας να αναβαθμίσουν στην νέα, μόνο για δικό τους συμφέρον είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το χάλασαν πολύ με αυτό που έχουν τώρα. Στο παράδειγμα που δίνεις με το τωρινό μοντέλο πρεπει και στα 3 καταστήματα να πληρώσεις μειωμένα μεταφορικά. Πάντως την 1η υπηρεσία δεν την πήρα ποτέ χαμπάρι. 

Τώρα στέλνουν mails κάθε τρεις και λίγο, κάποια στιγμή στο μέλλον θα έρθει ένα mail που θα λέει η παλιά μας υπηρεσία δεν υφίσταται πλέον, πρέπει να γραφτείτε στη νέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγάλο φάουλ ήταν ότι το πήγαν από 0 στο 15

Μπορούσαν να κάνουν κάτι ενδιάμεσο, πχ 30€ στις 3 παραγγελίες με όριο τα 5

Εγω δεν την αλλάζω με τίποτα την συνδρομή μέχρι την λήξη της 

Για να δούμε τι θα προσφέρει το site του προέδρου στην αρχή για να πάρει και κόσμο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένετε και πολλά από το shopflix, τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον. Χωρίς developers και με ένα πρόχειρο cs-cart περισσότερο μαρκετίστικο είναι το μπάσιμο στην αγορά για να προλάβουν τις εξελίξεις.

Θα τους πάρει χρόνο να βγάλουν ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα που θα μπορεί να ανταγωνιστεί το skroutz.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/2/2022 στις 8:41 ΜΜ, mindreader είπε

Ποσο κοστιζει το skroutz plus; Το νεο εννοω.

Αν έχεις ήδη συνδρομή με τους παλιούς όρους και αποφασίσεις ότι σε συμφέρει με τους καινούριους, απλά κάνεις αποδοχή και συνεχίζεται μέχρι τη λήξη της αρχικής. Για νέα ή ανανέωση φαντάζομαι ότι θα συνεχίσει να χρεώνεται η συνδρομή των €17/έτος.

Στις 21/2/2022 στις 8:41 ΜΜ, mindreader είπε

Ή ποτε /σε ποια περιπτωση αξιζει;

Τελείως υποκειμενικό.

- Εγώ πχ κάποια στιγμή διαπίστωσα ότι κάνω συχνά παραγγελίες στο εύρος των €15-19/αντικείμενο, και σπανιότατα χαμηλότερες -> με συμφέρει το καινούριο. (Στην παραγγελία της φωτογραφίας θα έπρεπε ή να πληρώσω κανονικά τα μεταφορικά ή να ψάχνω τι να βάλω να συμπληρώσω.)

- Κάποιος άλλος παραγγέλνει συχνά 2-3 πραγματάκια από διαφορετικά καταστήματα των €6-10 το καθένα -> τον συμφέρει το παλιό.

- Αν αγοράζεις μια φορά το χρόνο δε σε συμφέρει κανένα.

Clipboard01.jpg

Επεξ/σία από apostolispd
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2022 στις 6:32 ΜΜ, BEBELAC είπε

Σχετικά με την εγγύηση του Σκρουτζ πάντως δεν έχω και τόσο καλή εμπειρία.

Αγόρασα οθόνη για κινητό η οποία εμφάνισε πρόβλημα ένα μήνα μετά την αγορά και σταμάτησε να λειτουργεί.

 Τους ζήτησα να στείλω το κινητό για να δουν ότι δεν έχει σπάσιμο/χτύπημα η οθόνη. Η απάντησή τους ήταν ότι πρέπει να στείλω μόνο την οθόνη. Κατά την αφαίρεση δημιουργήθηκε ένα μικρό ρήγμα.

Έχουν περάσει 3 εβδομάδες από τότε που το έστειλα και δεν έχω νεότερα. Σε ερώτημα που τους έστειλα μου είπαν ότι το ακόμα το εξετάζουν.

Δεν είναι και τόσο καλή η εγγύηση όσο νόμιζα.

Τελικά μόλις σήμερα έμαθα ότι θα μου επιστρέψουν όλο το ποσό.

Μπορεί να καθυστέρησαν αλλά ξηγήθηκαν σπαθί. Τελικά μου επέστρεψαν όλο το ποσό που αντιστοιχούσε στην αγορά της οθόνης.

Οπότε όντως είναι ένα + η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το πιο τραγικό, αγοράζεις προϊόν κάτω των 15 ευρώ μέσω καλάθι skroutz, 3 ευρώ μεταφορικά, το αγοράζεις εκτός καλαθιού skroutz, 2.5 ευρώ μεταφορικά, really? Ποιο ξεφτέρι το σκέφτηκε αυτό 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2022 στις 8:18 ΜΜ, SilentVoice είπε

Όσοι ψωνίζετε συνήθως από το καλάθι του Σκρουτζ, να κοιτάτε και τις σελίδες των καταστημάτων καμιά φορά.

Μου έχει συμβεί σε 2-3 αγορές , να πετύχω καλύτερη τιμή από το κατάστημα, καθώς έδινε π.χ. 5€ κουπόνι ή 10-20% έκπτωση με εγγραφή σε newsletter ή πρώτη αγορά.

ισχύει αυτό μου έχει συμβεί άπειρες φορες.. ωστόσο πρεπει απλώς να είσαι πιο προσεκτικός πρωτού πατησεις αγορά... όσων αφορά για skroutz ή bestprice εγώ ψηφίζω skroutz πολύ πιο αξιόπιστο κατά τη γνώμη μου κ λειτουργικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι σχετικό με το σκρούτζ plus αλλά αυτό τι είναι πάλι με τα μεταφορικά - εκτός καλαθιού - για κάποια καταστήματα; To ίδιο και στο bestprice. Και στις 2 περιπτώσεις αφορά κάρτα μνήμης οπότε αμελητέος όγκος/βάρος.

image.png.b55990f340975ccd430eadd1a64bb7a2.png

image.png.ce631956b5be77f357916b6aa8546a47.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, satsok2 είπε

Όχι σχετικό με το σκρούτζ plus αλλά αυτό τι είναι πάλι με τα μεταφορικά - εκτός καλαθιού - για κάποια καταστήματα; To ίδιο και στο bestprice. Και στις 2 περιπτώσεις αφορά κάρτα μνήμης οπότε αμελητέος όγκος/βάρος.

image.png.b55990f340975ccd430eadd1a64bb7a2.png

image.png.ce631956b5be77f357916b6aa8546a47.png

Το πρώτο είναι με ασφάλιση δέματος, σου έχει και την απλή επιλογή με 5 ευρώ. 

Στο bestprice είναι λάθος,, αν πας στο κατάστημα έχει 2 επιλογές ΕΛΤΑ και μια άλλη με 6 και 7 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2022 στις 5:30 ΠΜ, satsok2 είπε

Όχι σχετικό με το σκρούτζ plus αλλά αυτό τι είναι πάλι με τα μεταφορικά - εκτός καλαθιού - για κάποια καταστήματα; To ίδιο και στο bestprice. Και στις 2 περιπτώσεις αφορά κάρτα μνήμης οπότε αμελητέος όγκος/βάρος.

image.png.b55990f340975ccd430eadd1a64bb7a2.png

image.png.ce631956b5be77f357916b6aa8546a47.png

Είναι η γνωστή τακτική που κάνουνε.Ρίχνουμε την τιμή στο προϊόν για να βγαίνουν στις πρώτες θέσεις και ανεβάζουν τα μεταφορικά για να βγάζουν κέρδος.

Και αυτό γιατί η default επιλογή του Skroutz για την εμφάνιση είναι η τιμή του προϊόντος χωρίς τις υπόλοιπες χρεώσεις.Πρέπει ο χρήστης να πατήσει το "Τελική Τιμή" για να εμφανιστεί η σειρά με το τελικό ποσό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...