Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει βγάλει το Cosmote deals for you δωρεάν τα μεταφορικά στο shopflix.gr για ένα μήνα με 20 λεπτά = 2,4€ το χρόνο 😝

Νομίζω ότι είναι μια καλή εναλλακτική για να δοκιμαστεί.  https://www.cosmote.gr/dealsforyou/offer/634ebbb97ec4908f1a63da19/SHOPPING-SHOPFLIX-ΔΩΡΕΑΝ-ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

Επεξ/σία από darkmatinee
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Έχει βγάλει το Cosmote deals for you δωρεάν τα μεταφορικά στο shopflix.gr για ένα μήνα με 20 λεπτά = 2,4€ το χρόνο 😝

Νομίζω ότι είναι μια καλή εναλλακτική για να δοκιμαστεί.  https://www.cosmote.gr/dealsforyou/offer/634ebbb97ec4908f1a63da19/SHOPPING-SHOPFLIX-ΔΩΡΕΑΝ-ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

Μόλις διάβασα τους όρους, no thanks :D

• Η προσφορά ισχύει για αποστολή αγορών αξίας άνω των 20€ και για προϊόντα έως 2 κιλά. Σε περίπτωση αποστολής προϊόντων αξίας άνω των 2 κιλών θα ισχύει έκπτωση μεταφορικών έως 1,5€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sortie είπε

Μόλις διάβασα τους όρους, no thanks :D

• Η προσφορά ισχύει για αποστολή αγορών αξίας άνω των 20€ και για προϊόντα έως 2 κιλά. Σε περίπτωση αποστολής προϊόντων αξίας άνω των 2 κιλών θα ισχύει έκπτωση μεταφορικών έως 1,5€.

Σαν του νέου skroutz+ δηλαδή 😇

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darkmatinee είπε

Έχει βγάλει το Cosmote deals for you δωρεάν τα μεταφορικά στο shopflix.gr για ένα μήνα με 20 λεπτά = 2,4€ το χρόνο 😝

Νομίζω ότι είναι μια καλή εναλλακτική για να δοκιμαστεί.  https://www.cosmote.gr/dealsforyou/offer/634ebbb97ec4908f1a63da19/SHOPPING-SHOPFLIX-ΔΩΡΕΑΝ-ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

Πολύ δυνατό για όσους δεν έχουν ανανεώσει την συνδρομή!


Αν δεν το είχα κάνει ήδη, σε αυτούς θα πήγαινα.

31 λεπτά πριν, sortie είπε

Σε περίπτωση αποστολής προϊόντων αξίας άνω των 2 κιλών θα ισχύει έκπτωση μεταφορικών έως 1,5€.

Πόσο πάει το παραπάνω κιλό; αρα περίπου 2+1 κιλό δώρο με έκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν ειμαι μονο εγω που με ενοχλει που προσπαθουνε ΜΕ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ να κοψουν αρνητικες κριτικες. Αγοραζω παιχνιδι με 19,70€, το ιδιο προιον στην πολη που μενω εχει 19,90€ αλλα δεν εχω μεταφορικο μεσο να παω να το παρω αμεσα. Μου σκαει μυτη ενα ανοιγμενο και εμφανος μεταχειρισμενο παιχνιδι. Η σελιδα του καταστηματος ακομη και σημερα πουλαει το μεταχειρισμενο με τιμη πρακτικα καινουργιου χωρις καποια σημανση. Το Skroutz λεει οτι πρεπει να προσεξεις οτι ειναι σε κατηγορια μεταχειρισμενα παιχνιδια. Μα τι με νοιαζει η κατηγορια, αναζητηση στο προιον που ηθελα εκανα και μου το εμφανισε.

Γιατι στα αλλα μεταχειρισμενα το συγκεκριμενο καταστημα αναφερει ξεκαθαρα (οπως κανουν ολα τα καταστηματα) την λεξη USED για να ξερουμε τι αγοραζουμε; Αυτο το πραγμα ειναι παραπλανηση, δεν μπορεις να το ξεχωρισεις ουτε απο τιμη ουτε απο περιγραφη προιοντος, μονο εαν καθεσαι να κοιτας την κατηγορια...σοβαρα ρε Skroutz;
Νομιζω οτι κοροιδευομαστε κανονικα.

Δεν εχω καμια εμπιστοσυνη με τις αξιολογησεις και τις κριτικες, ειναι πιεσμενα ολα να βγουν τελεια.

Η εικονα του καταστηματος στα μεταχειρισμενα που πουλαει...
image.png.8e11953f42be8cfadf31c5598a90cb30.png

Δηλαδη προσπαθουν απελπισμενα να μας σπρωξουν στον Βαγγελα; Ντροπη ρε παιδια

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Σαν του νέου skroutz+ δηλαδή 😇

Nope! Εκεί έχω δωρεάν μεταφορά, αρκεί να είναι πάνω από 20 ευρώ και μέχρι 14 κιλά αν θυμάμαι καλά. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι μερικόι λέτε κάτι απαντήσεις του τύπου "No thanks" και κάτι τέτοια περίεργα για τα ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά του Shopflix με 0.20€ / μήνα, πραγματικά ξεπερνάει το όριο της υποκρισίας. 

Τα 2 κιλά σας χάλασαν; 

Μιλάμε για 0.20€ παιδιά. Και κάτι να μην πάρεις, so what ; Έναν κωδικό, σίγουρα θα τον έχεις διαθέσιμο από κάποια άλλη χρήση που θα έχεις κάνει π.χ ένα BOX, μια Shell το οτιδήποτε. 

Επίσης το Shopflix έβαλε και την υπηρεσία για πλήρωμες με 4 άτοκες δόσεις χωρίς κάρτα ΣΤΟ ΣΎΝΟΛΟ του καλαθιού και ΌΧΙ μόνο για ΕΝΑ προϊόν στο καλάθι όπως κάνει το Skroutz. 

Μιλάμε για πολύ γέλιο. Το είπαμε και πολλοί δεν το πιστεύατε. Μπάλα μόνο του δεν θα έπαιζε για πολύ καιρό. 

Επεξ/σία από ThanosR92
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είχαμε γράψει πολλοί εδώ μέσα ότι δε θα είχαμε πρόβλημα να πληρώνουμε και 35 ε πχ το χρόνο για να έχουμε δωρεάν μεταφορικά για χαμηλότερης αξίας αποστολές ή άθροισμα 20€ ανά τρεις αποστολές. Η γράφαμε για έστω μια μικρή αποστολή το δίμηνο ή τρίμηνο. 

Πέρασε στην πλάκα.

Πλέον έχουμε χάσει και κάθε εμπιστοσύνη στο Σκρουτζ.

Προχθές διάβαζα ότι Σκρουτζ είναι 45% στα χέρια της CVC , ε;

Αν δεν κάνω λάθος.  [ CVC = η εταιρεία που έχει αγοράσει το μεγαλύτερο πακέτο ΔΕΗ, όλο σχεδόν τον ιδιωτικο τομέα / νοσοκομεία στην υγεία, ΕΘΝΙΚΗ ασφαλιστική. Δε χρειάζεται να αναφερθώ παραπάνω για το τι εκφράζει η συγκεκριμένη εταιρεία ε; ]

 

14 ώρες πριν, sortie είπε

Nope! Εκεί έχω δωρεάν μεταφορά, αρκεί να είναι πάνω από 20 ευρώ και μέχρι 14 κιλά αν θυμάμαι καλά. 

Πόσο είπαμε ότι το πληρώνεις αυτό; Και πόσο δίνει αυτή τη σκάρτη υοηρεσία ο Βαγγέλας; (Όχι περισσότερο συμπαθής)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, safridia είπε

Δεν ξερω εαν ειμαι μονο εγω που με ενοχλει που προσπαθουνε ΜΕ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ να κοψουν αρνητικες κριτικες. Αγοραζω παιχνιδι με 19,70€, το ιδιο προιον στην πολη που μενω εχει 19,90€ αλλα δεν εχω μεταφορικο μεσο να παω να το παρω αμεσα. Μου σκαει μυτη ενα ανοιγμενο και εμφανος μεταχειρισμενο παιχνιδι. Η σελιδα του καταστηματος ακομη και σημερα πουλαει το μεταχειρισμενο με τιμη πρακτικα καινουργιου χωρις καποια σημανση. Το Skroutz λεει οτι πρεπει να προσεξεις οτι ειναι σε κατηγορια μεταχειρισμενα παιχνιδια. Μα τι με νοιαζει η κατηγορια, αναζητηση στο προιον που ηθελα εκανα και μου το εμφανισε.

Γιατι στα αλλα μεταχειρισμενα το συγκεκριμενο καταστημα αναφερει ξεκαθαρα (οπως κανουν ολα τα καταστηματα) την λεξη USED για να ξερουμε τι αγοραζουμε; Αυτο το πραγμα ειναι παραπλανηση, δεν μπορεις να το ξεχωρισεις ουτε απο τιμη ουτε απο περιγραφη προιοντος, μονο εαν καθεσαι να κοιτας την κατηγορια...σοβαρα ρε Skroutz;
Νομιζω οτι κοροιδευομαστε κανονικα.

Δεν εχω καμια εμπιστοσυνη με τις αξιολογησεις και τις κριτικες, ειναι πιεσμενα ολα να βγουν τελεια.

Η εικονα του καταστηματος στα μεταχειρισμενα που πουλαει...
image.png.8e11953f42be8cfadf31c5598a90cb30.png

Δηλαδη προσπαθουν απελπισμενα να μας σπρωξουν στον Βαγγελα; Ντροπη ρε παιδια

Γράφει σε όλα τα παιχνίδια used στο τίτλο τους όμως δηλαδή μεταχειρισμένο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί αρνητικών κριτικών σε προϊόντα Σκρούτζ: Έβαλα σήμερα,μετά από καιρό , 1 αστέρι σε προϊόν που είχα αγοράσει από σκρουτζομάγαζο(αγορά εκτός σκρουτζ-φθηνότερη τιμή από τα υπόλοιπα τα εντός).Αρχικά εμφάνισε ότι η κριτική είναι υπό έγκριση.Επειδή δε φαινόταν 'επιβεβαιωμένη αγορά' στην κριτική ,ανέβασα και φωτογραφία.Έπειτα μου ήρθε email  από skroutz ότι καταχωρήθηκε η κρτική.Όμως, η βαθμολογία του προϊόντος δεν επηρεάστηκε.Στο ίδιο email ,μου ζήτησαν :

 

Θα θέλαμε, λοιπόν, να μας βοηθήσεις σε αυτή την προσπάθεια, στέλνοντας σε αυτό το email:
1) μια φωτογραφία του προϊόντος
2) την απόδειξη αγοράς
3) το e-mail επιβεβαίωσης της online παραγγελίας σου

Τους απάντησα μετά από λίγο στο email με φωτογραφίες και screenshots.Μετά από λίγο ,μέτρησε η βαθμολογία μου στο μέσο όρο.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία μου εμπειρία, μου έδειξε ότι σαν να έχουν χάσει λίγο τη μπάλα? δεν ξέρω.

Παραγγέλνω την Κυριακή μέσω του καλαθιού όντας μέλος, 2 ξεχωριστές παραγγελίες η μία των 160 ευρώ και η άλλη των 22 μικρά πακέτα το τονίζω. Μια χαρά στην αρχή εννοείται διαθέσιμα, μου βγάζει ότι θα παραλάβει η σκρουτζ mile Δευτέρα και θα παραδοθούν σε σκρουτζ point σήμερα Τρίτη. 

Περιμένω κι εγώ όπως κάθε φορά μήνυμα ότι τοποθετήθηκαν ώστε να πάω να τα πάρω. Εν τω μεταξύ έως τις 12 το μεσημέρι δεν υπήρχε καμία ενημέρωση που άλλοτε από το πρωί στις 8 σου έλεγαν 2ωρο παράδοσης. Σήμερα τίποτα. Ούτε τι θα γίνει ούτε 2ώρο.

Ερχεται ξαφνικά μήνυμα στις ~2 το μεσημέρι ότι κάτι πήγε στραβά και να επαναδρομολογήσω να μου το φέρουν απευθείας. Κύριοι ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΕΤΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΘΑ ΤΟ ΔΗΛΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ! 🤡

Επειδή ήμουν στο δρόμο δεν ασχολήθηκα αμέσως. Μετά από ένα μισάωρο μου έρχεται μήνυμα ότι τοποθετήθηκε το πρώτο πακέτο! Whhaaat? Μετά από 20 λεπτά και το δεύτερο πακέτο. Και μάλιστα ήρθε 2 ή 3 φορές το μήνυμα.

Και λέω ΑΝ είχα ζητήσει επαναδρομολόγηση όπως μου έλεγαν τι μπάχαλο θα δημιουργούνταν?

Δεν ξέρω αλλά δεν μου άρεσε η οργάνωση του όλου θέματος.

Είχα κανα μήνα να παραγγείλω κάτι και βλέπω ότι άλλαξαν πκάποια πράγματα. Ελπίζω να ήταν τυχαίο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dtk-386 είπε

Η τελευταία μου εμπειρία, μου έδειξε ότι σαν να έχουν χάσει λίγο τη μπάλα? δεν ξέρω.

Παραγγέλνω την Κυριακή μέσω του καλαθιού όντας μέλος, 2 ξεχωριστές παραγγελίες η μία των 160 ευρώ και η άλλη των 22 μικρά πακέτα το τονίζω. Μια χαρά στην αρχή εννοείται διαθέσιμα, μου βγάζει ότι θα παραλάβει η σκρουτζ mile Δευτέρα και θα παραδοθούν σε σκρουτζ point σήμερα Τρίτη. 

Περιμένω κι εγώ όπως κάθε φορά μήνυμα ότι τοποθετήθηκαν ώστε να πάω να τα πάρω. Εν τω μεταξύ έως τις 12 το μεσημέρι δεν υπήρχε καμία ενημέρωση που άλλοτε από το πρωί στις 8 σου έλεγαν 2ωρο παράδοσης. Σήμερα τίποτα. Ούτε τι θα γίνει ούτε 2ώρο.

Ερχεται ξαφνικά μήνυμα στις ~2 το μεσημέρι ότι κάτι πήγε στραβά και να επαναδρομολογήσω να μου το φέρουν απευθείας. Κύριοι ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΕΤΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΘΑ ΤΟ ΔΗΛΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ! 🤡

Επειδή ήμουν στο δρόμο δεν ασχολήθηκα αμέσως. Μετά από ένα μισάωρο μου έρχεται μήνυμα ότι τοποθετήθηκε το πρώτο πακέτο! Whhaaat? Μετά από 20 λεπτά και το δεύτερο πακέτο. Και μάλιστα ήρθε 2 ή 3 φορές το μήνυμα.

Και λέω ΑΝ είχα ζητήσει επαναδρομολόγηση όπως μου έλεγαν τι μπάχαλο θα δημιουργούνταν?

Δεν ξέρω αλλά δεν μου άρεσε η οργάνωση του όλου θέματος.

Είχα κανα μήνα να παραγγείλω κάτι και βλέπω ότι άλλαξαν πκάποια πράγματα. Ελπίζω να ήταν τυχαίο.

 

Εντάξει, μην το τραβάμε. Στην διανομή συμβαίνουν καθημερινά προβλήματα στους δρόμους. Όπως άλλωστε μπορεί να συμβεί στον καθένα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

Εντάξει, μην το τραβάμε. Στην διανομή συμβαίνουν καθημερινά προβλήματα στους δρόμους. Όπως άλλωστε μπορεί να συμβεί στον καθένα μας.

Δεν μου είχε συμβεί ποτέ σε διανομή σε Σκρουτζ point. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, satsok2 είπε

Πόσο είπαμε ότι το πληρώνεις αυτό; Και πόσο δίνει αυτή τη σκάρτη υοηρεσία ο Βαγγέλας; (Όχι περισσότερο συμπαθής)

Πληρώνω 17 το χρόνο. Και να με πλήρωνε ο Βαγγέλας δεν θα του ακουμπούσα ούτε ευρώ. Σκοπεύω να μείνω μακρυά από ναρκέμπορους και οπορτουνιστές. Αυτή όμως είναι η προσωπική μου άποψη. 

20 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Το ότι μερικόι λέτε κάτι απαντήσεις του τύπου "No thanks" και κάτι τέτοια περίεργα για τα ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά του Shopflix με 0.20€ / μήνα, πραγματικά ξεπερνάει το όριο της υποκρισίας. 
 

Αν σε εξυπηρετεί τα χώνεις στον Βαγγέλα αν όχι τα χώνεις ώπου σε εξυπηρετεί καλύτερα. Δεν καταλαβαίνω γιατί κράζουμε κόσμο για τις επιλογές του. Επίσης δεν έχω κοσμοτε οπότε δεν θα πάρω νούμερο απλά για αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Το ότι μερικόι λέτε κάτι απαντήσεις του τύπου "No thanks" και κάτι τέτοια περίεργα για τα ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά του Shopflix με 0.20€ / μήνα, πραγματικά ξεπερνάει το όριο της υποκρισίας. 

Τα 2 κιλά σας χάλασαν; 

Μιλάμε για 0.20€ παιδιά. Και κάτι να μην πάρεις, so what ; Έναν κωδικό, σίγουρα θα τον έχεις διαθέσιμο από κάποια άλλη χρήση που θα έχεις κάνει π.χ ένα BOX, μια Shell το οτιδήποτε. 

Επίσης το Shopflix έβαλε και την υπηρεσία για πλήρωμες με 4 άτοκες δόσεις χωρίς κάρτα ΣΤΟ ΣΎΝΟΛΟ του καλαθιού και ΌΧΙ μόνο για ΕΝΑ προϊόν στο καλάθι όπως κάνει το Skroutz. 

Μιλάμε για πολύ γέλιο. Το είπαμε και πολλοί δεν το πιστεύατε. Μπάλα μόνο του δεν θα έπαιζε για πολύ καιρό. 

Αξιζει να το εχεις, αμα κανεις χρηση (κιλα,διαθεσιμοτητα προιοντων) αλλο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...