Προς το περιεχόμενο

Coca cola zero - νέα γεύση


Xejolontas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα; Τι ποσότητες είναι αυτές που πίνετε; Έχετε κάνει καμία εξέταση; Δεν σας δημιούργησε κανένα πρόβλημα; Ρωτάω γιατί τέτοιες ποσότητες πρώτη φορά ακούω!

Εγω έπινα κανα κουτάκι αναψυκτικό κανα Σάββατο και ένιωθα τύψεις μετά για την ζάχαρη που έβαζα μέσα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Coca Cola, δεν πίνω πάνω απο 15 χρόνια. Μέχρι πριν 5 χρόνια, άντε να έπινα που και που καμιά Pepsi Max, μου άρεσε πολύ περισσότερο η γεύση της.

Πλέον δεν μπορώ να πιω καμία, ούτε καν μια  στο 6μηνο και δεν μου λείπει καθόλου μπορώ να πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

Αλήθεια τώρα; 😱

Το χειρότερο μου ήταν το 2016. 3 λίτρα coca cola, 2-3 monster των 500ml + 1-2 καφέδες με λικέρ. Το αποτέλεσμα ήταν να πάθω κρίσεις πανικού από την υπερκατανάλωση καφεΐνης σε σημείο που να νιώθω ότι θα πεθάνω, καρδιακοί παλμοί στους 110-120 ενώ ήμουν ακίνητος, να πάω νοσοκομείο και να μην μου βρίσκουν τίποτα. Αν ζω σήμερα είναι από θαύμα.

  • Sad 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, michael92 είπε

Το χειρότερο μου ήταν το 2016. 3 λίτρα coca cola, 2-3 monster των 500ml + 1-2 καφέδες με λικέρ. Το αποτέλεσμα ήταν να πάθω κρίσεις πανικού από την υπερκατανάλωση καφεΐνης σε σημείο που να νιώθω ότι θα πεθάνω, καρδιακοί παλμοί στους 110-120 ενώ ήμουν ακίνητος, να πάω νοσοκομείο και να μην μου βρίσκουν τίποτα. Αν ζω σήμερα είναι από θαύμα.

Την ιδια μερα σκουπισες-σφουγγαρισες ολη τη πολυκατοικια φανταζομαι :P

Πραγματικα με τετοιες ποσοτητες ,ζεις απο θαυμα.Τσαμπα ταλαιπωρεις τη καρδια σου.

Μια φορα ειχα πιει ενα Monster οταν ταξιδευα με μηχανη.Ε εκανα 500χλμ ταξιδι ,εφτασα σπιτι το απογευμα και μεχρι τη 7 το πρωι το ματι ηταν γαριδα.Κοιμηθηκα 7-9 και μετα ξυπνησα και παλι το ματι γαριδα ολη μερα.Με τα 2-3 θα εβλεπα ηχους και θα ακουγα φωτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, michael92 είπε

Το χειρότερο μου ήταν το 2016. 3 λίτρα coca cola, 2-3 monster των 500ml + 1-2 καφέδες με λικέρ.

Και πριν τον ύπνο δυο γραμμούλες κοκό για χαλάρωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dantε είπε

Την ιδια μερα σκουπισες-σφουγγαρισες ολη τη πολυκατοικια φανταζομαι :P

Παραδόξως όχι. Την μόνη φορά που έχω κάνει εμετό ενήλικος ήταν επειδή είχα φάει κάτι χαλασμένα φιστίκια. :lol: 

4 λεπτά πριν, Dantε είπε

Πραγματικα με τετοιες ποσοτητες ,ζεις απο θαυμα.Τσαμπα ταλαιπωρεις τη καρδια σου.

Μια φορα ειχα πιει ενα Monster οταν ταξιδευα με μηχανη.Ε εκανα 500χλμ ταξιδι ,εφτασα σπιτι το απογευμα και μεχρι τη 7 το πρωι το ματι ηταν γαριδα.Κοιμηθηκα 7-9 και μετα ξυπνησα και παλι το ματι γαριδα ολη μερα.Με τα 2-3 θα εβλεπα ηχους και θα ακουγα φωτα.

Τα monster όντως είναι ότι χειρότερο, έχουν πεθάνει ακόμα και αθλητές από ανακοπή και όντως μιλάμε για κωλοφαρδία που δεν έπαθα κάτι σοβαρό. Ευτυχώς τα έχω κόψει τελείως.

https://mphprogramslist.com/fda-investigates-monster-energy-drinks-linked-to-5-deaths/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lucifer είπε

Οτιδήποτε έχει ζάχαρη είναι πρέζα, κάνε υπομονή μια-δυο βδομάδες και θα είναι πιο εύκολο.

Μπορείς ως μεταβατικό στάδιο να παίξεις κάναν χυμό ροδάκινο (λιγώνει γρήγορα) ή ροζ λεμονάδα "Κάμπος Χίου", τη δοκίμασα πρόσφατα και είναι αρκετά ιδιαίτερη, ίσως σου κάνει κλικ.

Και η μπύρα είναι πρέζα κι ας μην έχει ζάχαρη 😁

Και εγώ πίνω πάρα πολύ σπάνια αναψυκτικά (τύπου 1-2 φορές το μήνα) αλλά επειδή έτυχε προχτές και ήπια μια καινούργια Zero, εμένα μου φάνηκε ότι πλησιάζει πλέον ακόμα περισσότερο στην κανονική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, michael92 είπε

Για πολλά χρόνια έπινα 3-4 λίτρα coca cola zero την ημέρα. Πλέον την έχω περιορίσει στα 3 μπουκαλάκια των 500ml και προσπαθώ να την κόψω τελείως αλλά δεν κόβεται η άτιμη. 

Και νομιζα ότι ήμουν στους ελάχιστους που έπιναν τόσο πολύ. Χωρίς πλάκα, είναι ασυληπτοι αυτοί οι αριθμοί λίτρων που αναφέρεις ότι πίνεις ημερισιως. 

Ελπίζω να μιλάς για zero, αν μιλάς για κανονική Coca cola με ζάχαρη, πήγαινε το συντομότερο σε έναν γιατρό να εξετάσετε το ζάχαρο που έχεις, επίσης έλεγχος σε νεφρά και συκώτι. 

Εύχομαι να την κόψεις εντελως και ότι καλύτερο. 

1 ώρα πριν, michael92 είπε

Το χειρότερο μου ήταν το 2016. 3 λίτρα coca cola, 2-3 monster των 500ml + 1-2 καφέδες με λικέρ. Το αποτέλεσμα ήταν να πάθω κρίσεις πανικού από την υπερκατανάλωση καφεΐνης σε σημείο που να νιώθω ότι θα πεθάνω, καρδιακοί παλμοί στους 110-120 ενώ ήμουν ακίνητος, να πάω νοσοκομείο και να μην μου βρίσκουν τίποτα. Αν ζω σήμερα είναι από θαύμα.

Πολύ ακραίες καταστάσεις..... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι έπινες πολύ coca cola αλλά κυρίως επειδή έχει πολύ ζάχαρη και δεν προσφέρει και τίποτα αν το σκεφτείς (σχετικό είναι αυτό βέβαια, ότι ευχαριστιέται ο καθένας). Από καφείνη, δεν είναι υπερβολική ποσότητα τα παραπάνω που έπινες, σου μιλάει κάποιος που πίνει 200g+ φραπέ την εβδομάδα, αλλά και κάθε οργανισμός δεν είναι ίδιος, εσύ ξέρεις. Η ζάχαρη όμως είναι πολύ. Το "αν ζω σήμερα είναι από θαύμα" θα μπορούσε να το πει κάποιος που έχει στην καθημερινότητα του "δημητριακά" και κάκτους. Ψυχραιμία.

Επεξ/σία από l337
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα συναδελφο στην Αγγλια που επινε μονο coca cola. Δεν επινε νερο καθολου!! Ερχοταν δουλεια καθε μερα με 2χ1.5λιτρο κοκα κολα κανονικη:

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ειχα συναδελφο στην Αγγλια που επινε μονο coca cola. Δεν επινε νερο καθολου!! Ερχοταν δουλεια καθε μερα με 2χ1.5λιτρο κοκα κολα κανονικη:

Αυτό μου είχε συμβεί στην Ολλανδία. Με μπύρα όμως. Ξεκινουσε 7 το πρωί και όποτε τον έβλεπα μέσα στην ημέρα έπινε μπύρα. Όταν τον ρώτησα αν πίνει ποτέ νερό μου απάντησε το θεϊκό : " νερό πίνουν μόνο τα άλογα".

🤭😁😅

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ειχα συναδελφο στην Αγγλια που επινε μονο coca cola. Δεν επινε νερο καθολου!! Ερχοταν δουλεια καθε μερα με 2χ1.5λιτρο κοκα κολα κανονικη:

Εαν πίνεις αναψυκτικό όταν διψας, μειώνεις τις ποσότητες νερού που πίνεις υπό κανονικές συνθήκες νομοτελειακα γιατί φουσκώνει το στομάχι με υγρά. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος βέβαια να δούμε αν θα εμφανίσει κάποιο πρόβλημα 

 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Αυτό μου είχε συμβεί στην Ολλανδία. Με μπύρα όμως. Ξεκινουσε 7 το πρωί και όποτε τον έβλεπα μέσα στην ημέρα έπινε μπύρα. Όταν τον ρώτησα αν πίνει ποτέ νερό μου απάντησε το θεϊκό : " νερό πίνουν μόνο τα άλογα".

🤭😁😅

Οικοδόμος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...