Προς το περιεχόμενο

Coca cola zero - νέα γεύση


Xejolontas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου φάνηκε βελτιωμένη. Σαν να πλησιάζει σε γεύση ακόμα περισσότερο την κλασική που για μένα είναι η καλύτερη αλλά αποφεύγω λόγω θερμίδων.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Xejolontas είπε

Ρε παιδιά την δοκιμάσατε την νέα γεύση? Την κάνανε ακόμα πιο νερουλή ?? Κριμα

Όχι τίποτα άλλο, πήγα σε φιλικό σπίτι και νόμιζα ότι με κέρασαν ξεθυμαμενη οι καρμιρηδες...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

Όχι τίποτα άλλο, πήγα σε φιλικό σπίτι και νόμιζα ότι με κέρασαν ξεθυμαμενη οι καρμιρηδες...

Ακριβώς το ίδιο νομιζε και ο πατέρας μου όταν άνοιξε μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προχτές πήρα την σκληρή απόφαση να κόψω την Coca cola. Έπινα μόνο zero εδω και 5 χρόνια ενώ γενικά πίνω κάθε μέρα τουλάχιστον ένα κουτάκι από 2η-3η δημοτικού. Ο λόγος ήταν εντελώς τυχαία ότι μυρισα το δοχείο εσωτερικά από την τρύπα που μπαίνει το καλαμάκι, αυτό όταν δεν είναι παγωμένο και έχεις καταναλώσει να πάει κάτω κάτω, το δοχείο μυρίζει εσωτερικά μια μυρωδιά που προσωπικά με αηδιασε, λέω τι κάθομαι και πίνω τόσα χρόνια..... Μου έλεγαν όλοι να την κόψω αλλά δεν άκουγα. 

Τέλος πάντων, την έχω αντικαταστήσει με χυμό συμπυκνωμένου βυσσινου που τον βάζω μέσα στο νερό. Έχει πάρα πολύ ζάχαρη, θα ψάξω να βρω και μη ζαχαρούχο που υπάρχουν. Ελπίζω να με βοηθήσει σε κάτι. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Εγώ προχτές πήρα την σκληρή απόφαση να κόψω την Coca cola. Έπινα μόνο zero εδω και 5 χρόνια ενώ γενικά πίνω κάθε μέρα τουλάχιστον ένα κουτάκι από 2η-3η δημοτικού. Ο λόγος ήταν εντελώς τυχαία ότι μυρισα το δοχείο εσωτερικά από την τρύπα που μπαίνει το καλαμάκι, αυτό όταν δεν είναι παγωμένο και έχεις καταναλώσει να πάει κάτω κάτω, το δοχείο μυρίζει εσωτερικά μια μυρωδιά που προσωπικά με αηδιασε, λέω τι κάθομαι και πίνω τόσα χρόνια..... Μου έλεγαν όλοι να την κόψω αλλά δεν άκουγα. 

Τέλος πάντων, την έχω αντικαταστήσει με χυμό συμπυκνωμένου βυσσινου που τον βάζω μέσα στο νερό. Έχει πάρα πολύ ζάχαρη, θα ψάξω να βρω και μη ζαχαρούχο που υπάρχουν. Ελπίζω να με βοηθήσει σε κάτι. 

Δεν έχεις άδικο. Προσωπικά ο "εθισμός" με κρατάει ακόμα, αλλά κάποια στιγμή για κόψιμο θα πάει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Lucifer είπε

Βασίλη καλησπέρα, δοκίμασε να πίνεις μπύρα.

Δεν μου αρέσει καθόλου η μπυρα. 

Κατι σχετικά γλυκό έψαχνα, τσάι με στεβια η βυσσινο. Τσάι πίνω το πρωί και το απόγευμα. 

Αυτό το πράγμα με τον εθισμό στην Coca cola και τα αναψυκτικά και την δυσκολία διακοπής, είναι απίστευτο, σαν το τσιγάρο ας πούμε, κάποιοι γνωστοί μου δεν πίνουν καθόλου. Έχει τύχει να πιω ακόμα και μισό μπουκάλι 1.5 λίτρο σε μια ημέρα, ενώ κάποιες φορές μετά την zero έπινα πορτοκαλάδα με ανθρακικό με τρελή ζάχαρη. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε έχει ζάχαρη είναι πρέζα, κάνε υπομονή μια-δυο βδομάδες και θα είναι πιο εύκολο.

Μπορείς ως μεταβατικό στάδιο να παίξεις κάναν χυμό ροδάκινο (λιγώνει γρήγορα) ή ροζ λεμονάδα "Κάμπος Χίου", τη δοκίμασα πρόσφατα και είναι αρκετά ιδιαίτερη, ίσως σου κάνει κλικ.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πολλά χρόνια έπινα 3-4 λίτρα coca cola zero την ημέρα. Πλέον την έχω περιορίσει στα 3 μπουκαλάκια των 500ml και προσπαθώ να την κόψω τελείως αλλά δεν κόβεται η άτιμη. 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, michael92 είπε

Για πολλά χρόνια έπινα 3-4 λίτρα coca cola zero την ημέρα. Πλέον την έχω περιορίσει στα 3 μπουκαλάκια των 500ml και προσπαθώ να την κόψω τελείως αλλά δεν κόβεται η άτιμη. 

Υπερβολικη ποσοτητα...

Κοψτε το παιδια,εχουν τα παντα ολα μεσα αυτα.

Προσωπικα κοκα θα πιω οταν παραγγειλω και φαι απο εξω,δηλαδη μια φορα στις 7-10 μερες.Την αποφευγω γιατι και με τη καφεινη δε με παιρνει υπνος (δε πινω καφε και δε την εχει συνηθισει καθολου ο οργανισμος μου).

Αν στο τσακιρ κεφι πιω πανω απο μισο λιτρο,νιωθω και αφυδατωμενος μετα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...