Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, stcp είπε

Εγω μετα απο ενα χρονο δεν εχω καταλαβει διαφορα και στα 2 που εχω. Εχω ακουσει ομως απο αλλους να παραπονιουνται για αυτο που λες.

Αν κάποιοι πατάνε σαν μανιακοι με δυναμη τα R2 & L2 οταν ειναι ενεργοποιημένα τα adaptive triggers λογικό ειναι να χαλάσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Ναι. Αν μοιράζεσαι παιχνίδια με αλλον όπως εγω συμφερει. Εγω έχω να παρω game σε δίσκο απο το 2015

Απο ότι εχω καταλάβει αν κάνεις upgrade στην έκδοση του 5 σταματάει το δωρεάν απο το plus και φαίνετε σαν δικό σου. Ετσι έκανα import στο Hitman 3 τα 1 και 2 και φαίνονται ποια δικά μου, χωρις plus

Τα Hitman είναι ειδική περίπτωση.

Spoiler

Τα Hitman 1 και 2 (που δόθηκαν μέσω plus) δεν έχουν κάποια PS5 έκδοση, οπότε δεν έχουν ούτε κάποια αναβάθμιση. Δηλαδή, άμα δεν έχεις PS+, δεν μπορείς να παίξεις ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Κλασσικά πράγματα.

Το Hitman 3 έχει PS5 έκδοση και δωρεάν αναβάθμιση. Το παιχνίδι δεν είναι δωρεάν, ούτε έχει δοθεί στο PS+. Το "παραθυράκι" στην όλη υπόθεση έρχεται με το Free Starter Pack (το demo, ουσιαστικά) και τα Access Pass για τα Hitman 1 και 2. Εφόσον έχεις τα δύο αυτά παιχνίδια, δικαιούσαι δωρεάν τα Access Pass τους για το Hitman 3 (θα μπορούσε κάλλιστα η IOI να μην δίνει πρόσβαση σε αυτά σε όσους έχουν τα παιχνίδια μέσω PS+).

TLDR; Τυπικά, αυτά που σου ανήκουν για πάντα είναι το Hitman 3 Free Starter Pack και τα Hitman 3 Access Pass: Hitman 1 GOTY Edition και Hitman 3 Access Pass: Hitman 2 Standard Edition.

12 ώρες πριν, johnnyman είπε

Παιδιά το cyberpunk αξίζει να το δω τώρα που το έχει προσφορά στο store η είναι μάπα? 

Το μισό μου playthrough έγινε σε PS5. Η διαφορά με το PS4 Pro (που έγινε το άλλο μισό) ήταν παραπάνω από εμφανής, με τα 60 fps, την υψηλότερη ανάλυση κλπ. Με το τελευταίο patch δεν συνάντησα κανένα crash, μόνο κάποια μικρά bugs, όπως κάποια T-Pose NPC, κάποια σκαλώματα στο pause menu κλπ. Ακόμα έχει θέματα με streaming / loading assets (pop in κλπ., ειδικά αν οδηγείς με μεγάλη ταχύτητα).

ΑΝ (μεγάλο αν) μπορείς να τα προσπεράσεις αυτά, τα 25€ είναι δίκαιη τιμή για το περιεχόμενο που προσφέρει. Για μένα, αν περισσεύουν, δεν κοιτάς κάποιο άλλο παιχνίδι και θες να το παίξεις τώρα ντε και καλά, το παίρνεις κι αν δεις ότι σου σπάει τα νεύρα περίμενε την δωρεάν next-gen αναβάθμιση (αν φιλοτιμηθούν να την βγάλουν, κάποτε).

Ειδάλλως, πάρε κάποιο άλλο παιχνίδι και περίμενε. Μόνο κερδισμένος μπορείς να βγεις (ένα λιγότερο παιχνίδι στο backlog, περισσότερα patches που ενδεχομένως να βγουν, το next-gen update και, φυσικά, ακόμα καλύτερη τιμή).

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Αν κάποιοι πατάνε σαν μανιακοι με δυναμη τα R2 & L2 οταν ειναι ενεργοποιημένα τα adaptive triggers λογικό ειναι να χαλάσουν. 

Ε, η σχεση με το χειριστηριο ειναι σχεση μισους και παθους...

😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, stcp είπε

Ε, η σχεση με το χειριστηριο ειναι σχεση μισους και παθους...

😄

Του βάζω κουβερτούλα να μην κρυώσει, και παντα στο ρεύμα να μην γκρινιάζει, και παντα με τρυφερότητα, δεν είμαστε και γκαοδ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα έναν δίσκο για επέκταση χώρου στο PS5, τον Samsung 980 Pro στο 1tb από το γερμανικό Amazon στα 139 euro, τιμή Black Friday, με τα 667gb ελεύθερου χώρου που έχει το PS5 δεν μπορώ να βάλω πολλά πράγματα, ειδικά τώρα που πολλά games πιάνουν 100+gb (κάτι cod,gran turismo,rdr2 κτλ) άσε που θέλω να προστατεύσω και τον εσωτερικό ssd από τα πολλά γράψε-σβήσε (καθότι ενσωματωμένος στην μητρική με άγνωστο mtbf) συν το γεγονός πως αν δεν τον χρειάζομαι για αποθηκευτικό χώρο στην κονσόλα μπορώ να τον τοποθετήσω και σε οποιοδήποτε pc αύριο μεθαύριο με διαθέσιμη θύρα m2, με τις υγείες μου λοιπόν 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Τσίμπησα έναν δίσκο για επέκταση χώρου στο PS5, τον Samsung 980 Pro στο 1tb από το γερμανικό Amazon στα 139 euro, τιμή Black Friday, με τα 667gb ελεύθερου χώρου που έχει το PS5 δεν μπορώ να βάλω πολλά πράγματα, ειδικά τώρα που πολλά games πιάνουν 100+gb (κάτι cod,gran turismo,rdr2 κτλ) άσε που θέλω να προστατεύσω και τον εσωτερικό ssd από τα πολλά γράψε-σβήσε (καθότι ενσωματωμένος στην μητρική με άγνωστο mtbf) συν το γεγονός πως αν δεν τον χρειάζομαι για αποθηκευτικό χώρο στην κονσόλα μπορώ να τον τοποθετήσω και σε οποιοδήποτε pc αύριο μεθαύριο με διαθέσιμη θύρα m2, με τις υγείες μου λοιπόν 🤣

Πήρες και heatsink μαζί ? Χρειάζεται για το PS5 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, FrankyGR είπε

Πήρες και heatsink μαζί ? Χρειάζεται για το PS5 ?

Χρειάζεται ναι, πήρα αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/28521992/Be-Quiet-Cooling-For-M-2-SSD-MC1.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, music_lover είπε

πολυ καλή τιμή οταν στην ελλαδα ξεκινάει απο τα 160€+

 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dream21 είπε

πολυ καλή τιμή οταν στην ελλαδα ξεκινάει απο τα 160€+

Εχει παίξει και φθηνότερα πάντως ο συγκεκριμένος αυτές τις μέρες οπως και ο αντιστοιχος western digital αλλά και άλλοι gen4 δίσκοι,αλλα για τέτοια πράγματα (ή και για τηλεορασεις,ηχομπάρες,ακουστικά κλπ)καλό θα ήταν να υπάρχει ένα ξεχωριστό θέμα γιατί χάνονται εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/H-Fanatec-παρουσίασε-την-επίσημη-τιμονιέρα-Gran-Turismo-7-με-τιμή-από-700-ευρώ-(video)/71317.html

Αν κάποιος έχει την δυνατότητα να την πάρει θα ειναι άλλο game μετα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kundi είπε

Ο συγκεκριμένος νομίζω ειναι αργός για το PS5, ο άλλος στα 159€ ειναι κατάλληλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Ο συγκεκριμένος νομίζω ειναι αργός για το PS5, ο άλλος στα 159€ ειναι κατάλληλος

Πρέπει να μπεις στην διαδικασία να αλλάξεις ψήκτρα γιατί δεν χωράει στο PS5 και να βάλεις άλλη. Δεν ξέρω αν η εταιρεία δέχεται να το κάνεις χωρίς να χάσεις την εγγύηση.. επίσης κατά το πρόσφατο παρελθόν η adata έχει πιαστεί στα πράσα να αλλάζει controller στους δίσκους της με κατώτερης ποιότητας, είχε γίνει θέμα στο tom's hardware κάποια στιγμή.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...