Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανέμορφα close up και γωνιές θέασης στις μαχες…. χάρμα οφθαλμών γενικότερα. Πάτησαν στην επιτυχημένη συνταγή του πρώτου και το βελτίωσαν παντού. Μακάρι να βγάζει και περισσότερη ψυχή (διαδραστικότητα) αυτή τη φορά ο κόσμος του.

 

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Lotof είπε

Πανέμορφα close up και γωνιές θέασης στις μαχες…. χάρμα οφθαλμών γενικότερα. Πάτησαν στην επιτυχημένη συνταγή του πρώτου και το βελτίωσαν παντού. Μακάρι να βγάζει και περισσότερη ψυχή (διαδραστικότητα) αυτή τη φορά ο κόσμος του.

 

2 μήνες έμειναν (18/2/22). Ελπίζουμε να μην υπάρξει καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, G4iwrgos είπε

Όντως?  Θα το τσεκάρω αύριο να δω.νομιζα μονο αναμονή μπαίνει 

Τλκα αν απενεργοποιησεις το power off link  απλα δε κάνει τπτ  Και λογικό είναι .αν το ενεργοποιήσεις σ λέει ότι το ps5 θα μπει σε rest mode

Επεξ/σία από G4iwrgos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εργαζόμενοι της Porsche οι οποίοι είναι fans της σειράς GT, δημιούργησαν το μοντέλο Vision GT που είναι αμιγώς ηλεκτρικό, φτιαγμένο από ανθρακονήματα και τιτάνιο και θα το δούμε πρώτη φορά αποκλειστικά στο επερχόμενο GT7

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Lotof είπε

Πανέμορφα close up και γωνιές θέασης στις μαχες…. χάρμα οφθαλμών γενικότερα. Πάτησαν στην επιτυχημένη συνταγή του πρώτου και το βελτίωσαν παντού. Μακάρι να βγάζει και περισσότερη ψυχή (διαδραστικότητα) αυτή τη φορά ο κόσμος του.

 

Εντυπωσιακοτατο και η αποδειξη πως αν και cross-gen αν ενα studio εχει τις βασεις μπορει να δωσει αυτο το αποτελεσμα. Ωραιες δειχνουν και οι νεες προσθηκες στο gameplay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την παπαραποψάρα μου. tl;dr αν δεν έχεις ps4 και μεταπήδησες γενιά απο ps3->5 τότε τζετ τα ps+&now και προφανώς και ps5.Αλλά σαν εταιρεία η SONY εμένα μου δείχνει κακό πρόσωπο και δε πρόκειται να δώσω δεκάρα πέρα των subscription.

Πιο αναλυτικά:

Ειμαι ΠΟΛΥ casual gamer. Βασικά επέστρεψα στο gaming λόγω της φάσης πανδημίας πέρυσι. Σπάνια χρησιμοποιώ την κονσόλα πάνω από 3 ώρες σε καθημερινή. 

Παρόλα αυτά μιας και μένω UK έχω και PSnow & Plus. Επειδή ΔΕΝ ΕΙΧΑ PS4,τα βλέπω σαν 2 ουσιαστικά ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ υπηρεσίες. TLOU2, RDR2, Arkham Knight etc 3Α στο psnow(για περιορισμένο χρονικό διάστημα2-3-4 μήνες αλά videoclub τα περισσότερα βέβαια),και μικρότερα παιχνιδια(oddword, FF7, ME:shadow of war).

ΑΝ ΟΜΩΣ κάποιος είχε ps4(φαντάζομαι τεράστια πλειονότητα)θεωρώ τσάμπα την αγορά του PS5. Πραγματικά τραγικές crossgenίλες(με κάθε σεβασμό στα παιδιά που έχουν ps4)ακόμα και σε επόμενης γενιάς θεωρητικά παιχνιδια(NHFW, GOW Ragnarock)και κάποια ωραία upgrade σε γραφικά σε προηγούμενης γενιάς κονσόλας. Αν δε μπορούσε ας μην το έβγαζε καν. Το 140Μ fanbase του PS4 ίσως δεν αλλάξει(τραγικά) ούτε το 2022...Ε με κάθε σεβασμό δε πρόκειται να αγοράσω παιχνίδια με 80£.Απλά δεν κατευθύνονται προς τα εμένα. Δεν με σέβονται που έχω ps5. Έκανα renew και στα 2 available subscription και θα μείνω με τα παιχνίδια που δίνονται εκεί. 

ΥΓ:το ps+ για όποιον έχει ps5 είναι αστείο. Πραγματικά αντί ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ να ξεκινησει να δίνει 2 παιχνίδια ps5 συνεχίζει και δίνει 1 και μάλιστα αυτό το μήνα λειψό. Κακή πολιτική. Και δεν είμαι και κανας τρελός gamer οπότε δεν έχω και καμιά τρελή σύνδεση με το SONY uni οπότε στη χειρότερη πάντα μπορώ να το δώσω σε κάνα κολλητό και να πάω σε Xbox. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

ΑΝ ΟΜΩΣ κάποιος είχε ps4(φαντάζομαι τεράστια πλειονότητα)θεωρώ τσάμπα την αγορά του PS5. Πραγματικά τραγικές crossgenίλες(με κάθε σεβασμό στα παιδιά που έχουν ps4)ακόμα και σε επόμενης γενιάς θεωρητικά παιχνιδια(NHFW, GOW Ragnarock)και κάποια ωραία upgrade σε γραφικά σε προηγούμενης γενιάς κονσόλας. Αν δε μπορούσε ας μην το έβγαζε καν. Το 140Μ fanbase του PS4 ίσως δεν αλλάξει(τραγικά) ούτε το 2022...Ε με κάθε σεβασμό δε πρόκειται να αγοράσω παιχνίδια με 80£.Απλά δεν κατευθύνονται προς τα εμένα. Δεν με σέβονται που έχω ps5. Έκανα renew και στα 2 available subscription και θα μείνω με τα παιχνίδια που δίνονται εκεί. 

Αν είχες PS4 και πας στο PS5 τα ίδια game εχουν τεράστια διαφορα. Μονο και μονο τα 60fps κανουν το ιδιο game πολυ καλύτερο. Μην πω και για τους χρόνους φόρτωσης. Εφόσον δεν είχες PS4 καλύτερα να μην λές πραγματα που δεν ξέρεις μονο και μονο για να κράξεις, απο την στιγμή που δεν εχεις παίξει το ιδιο game σε 4 και 5...... 

Με την δική σου λογική, κάποιος γιατι να πάρει S & X? Ας κρατήσει το παλιο Xbox αφου ουτε εκει εχει next gen games.................

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Iσχύει ότι προσωπικά δεν είχα αλλά είχε ο αδερφός μου το FAT4ρι 500gb. Το πόιντ σου.

Αν παίξεις 2η φορά ίδιο παιχνίδι τότε πάσο δε το έχω κάνει προσωπικά ποτέ(edit:ψέματα. Μόλις θυμήθηκα ότι 15 χρόνια μετά βρήκα στο psnow τα GOW1-2-3 και τα έπαιξα. Τα είχα παίξει στην εποχή τους. My fault. Είμαι ειλικρινής). 

Οπότε όχι δεν είναι άλλο game-το θεωρώ (πολύ ευγενικά) ηλίθιο να το πιστεύει κάποιος αυτό. 

Άλλο game είναι διαφορτικά physics, σενάριο, δυνατότητες, ανάπτυξη χαρακτήρα, landscapes, αντικείμενα, αναβαθμίσεις etc. Όχι δεν είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ παιχνίδι όταν φορτώνει ταχύτερα καρφωτά 60fps. Είναι πιο ευκολόπεπτο πιο άνετο. 10001% αν εγραφες αυτό.

Σου είπα εν τω μεταξύ εγώ να πας να πάρεις άμεσα S&X? σου είπα ότι αν δε βελτιωθεί το attitude της εταιρείας δίνοντας όσο πιο γρήγορα γίνεται στις υπηρεσίες της καλύτερα παιχνίδια δίχως να κοροϊδεύει(η ίδια που έλεγε για διαχωρισμό γενεών) δεν έχω λόγο προσωπικά να μείνω στο οικοσύστημα. Από τη στιγμή που η SONY δείχνει να πηγαίνει προς υπηρεσίες είμαι υποχρεωμένος εγώ αν δε με καλύπτει να παρέμενα αν δε κάλυπτε. Σου είπα τι να κάνεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος; θες να κάτσεις με γεια σου και χαρά σου. Σου λέω τι δε καλύπτει εμένα. Αν εσύ ψήνεσαι να αγοράζεις crossgen 80£, ή μη ΑΑΑ παιχνίδια σε αυτή τη τιμή μαγκιά σου και άπλα σου. 
 

Επεξ/σία από Praetorian
Προσβλητικοί Χαρακτηρισμοί
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowfax-1- είπε

Να πω και εγώ την παπαραποψάρα μου. tl;dr αν δεν έχεις ps4 και μεταπήδησες γενιά απο ps3->5 τότε τζετ τα ps+&now και προφανώς και ps5.Αλλά σαν εταιρεία η SONY εμένα μου δείχνει κακό πρόσωπο και δε πρόκειται να δώσω δεκάρα πέρα των subscription.

Πιο αναλυτικά:

Ειμαι ΠΟΛΥ casual gamer. Βασικά επέστρεψα στο gaming λόγω της φάσης πανδημίας πέρυσι. Σπάνια χρησιμοποιώ την κονσόλα πάνω από 3 ώρες σε καθημερινή. 

Παρόλα αυτά μιας και μένω UK έχω και PSnow & Plus. Επειδή ΔΕΝ ΕΙΧΑ PS4,τα βλέπω σαν 2 ουσιαστικά ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ υπηρεσίες. TLOU2, RDR2, Arkham Knight etc 3Α στο psnow(για περιορισμένο χρονικό διάστημα2-3-4 μήνες αλά videoclub τα περισσότερα βέβαια),και μικρότερα παιχνιδια(oddword, FF7, ME:shadow of war).

ΑΝ ΟΜΩΣ κάποιος είχε ps4(φαντάζομαι τεράστια πλειονότητα)θεωρώ τσάμπα την αγορά του PS5. Πραγματικά τραγικές crossgenίλες(με κάθε σεβασμό στα παιδιά που έχουν ps4)ακόμα και σε επόμενης γενιάς θεωρητικά παιχνιδια(NHFW, GOW Ragnarock)και κάποια ωραία upgrade σε γραφικά σε προηγούμενης γενιάς κονσόλας. Αν δε μπορούσε ας μην το έβγαζε καν. Το 140Μ fanbase του PS4 ίσως δεν αλλάξει(τραγικά) ούτε το 2022...Ε με κάθε σεβασμό δε πρόκειται να αγοράσω παιχνίδια με 80£.Απλά δεν κατευθύνονται προς τα εμένα. Δεν με σέβονται που έχω ps5. Έκανα renew και στα 2 available subscription και θα μείνω με τα παιχνίδια που δίνονται εκεί. 

ΥΓ:το ps+ για όποιον έχει ps5 είναι αστείο. Πραγματικά αντί ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ να ξεκινησει να δίνει 2 παιχνίδια ps5 συνεχίζει και δίνει 1 και μάλιστα αυτό το μήνα λειψό. Κακή πολιτική. Και δεν είμαι και κανας τρελός gamer οπότε δεν έχω και καμιά τρελή σύνδεση με το SONY uni οπότε στη χειρότερη πάντα μπορώ να το δώσω σε κάνα κολλητό και να πάω σε Xbox. 

Τσαμπα τοσο τσαμπα που δε θελω ουτε να βλεπω το θρυλικο μου ps4(day one αγορα τοτε).Τοσο τσαμπα που οταν παιζω κατι στα 30fps λεω δεν ειναι δυνατον να επαιζα ετσι.Ακομα περισσοτερο τσαμπα(ξεφτιλα εμετος) το dualsense το returnal το Ratchet κτλ...Αστα λεω να ξαναπαρω ενα psvita η ακομα να επιστρεψω στο gameboy γιατι οχι κ στην amiga...

Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.Για να τελειωνουμε,μη το παρετε ποτε ειναι χαλια περιμενετε 3-4 χρονια να μεστωσει ,να βγει το προ να εχει βιβλιοθηκη κτλ.Εμας εδω γιατι μας ζαλιζετε ?

  • Like 6
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

...

Χωρις παρεξηγηση ηρθες και ειπες την αποψη σου απαξιωνοντας τελειως καποια δυνατα χαρακτηριστικα της κονσολας επειδη απλα δεν εχει βιβλιοθηκη ακομη η κονσολα πραγμα που συμβαινει καθε φορα σε νεα γενια.Μπορει για σενα να μην μετρανε τα 4k60 καρε, adaptive triggers, ssd, δεν κανει σαν αεροπλανο η κονσολα γιατι εχει καλυτερο συστημα ψυξης κ.α αλλα υπαρχει αρκετος κοσμος που αυτα τα πραγματα του φτανουν και του περισσευουν για την ωρα.

Οποτε φιλτατε θα μπορουσες να πεις την αποψη σου χωρις να γινεις εριστικος-απαξιωτικος και πιστεψε με δεν θα ανοιγε μυτη.Αυτο δεν σημαινει οτι οποιος εχει αντιθετη αποψη απο εσενα οτι ειναι φανμποι ή εχει μετοχες στην σονυ.

Ps. Και στα λεει καποιος αυτα που ειναι ακομη με ps4pro.

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...