Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχτές έγινε το εξής κουλό το οποίο δεν ξέρω πως έγινε. Έπαιζα λοιπό ωραία κ καλά. Πάνω στο τραπέζι είχα αφήσει το κοντρόλ της τηλεόρασης κ η κόρη μου ζωγράφιζε. Γυρνάω να δω τι ζωγραφιές κάνει κ ακούω το μπιπ του ps5 όταν ανοίγει!!!!! Κοιτάω την τηλεόραση, μαύρη οθόνη!!!!!! Το φως το ps5 αναβοσβήνει σε λευκό χρώμα!!!!! Υπέθεσα ότι όπως γύρισα στο τραπέζι, κάτι πατησα από το κοντρόλ (έχω ενεργοποιήσει τις επιλογές να γυρίζει αυτόματα στο hdmi του ps5 όταν το ανοίγω κ στην τηλεόραση όταν το κλεινω). Δεν θυμάμαι κ πως το άνοιξα κ αν βρέθηκα κατευθείαν στο παιχνίδι ή στο κεντρικό μενού. Θυμάμαι μόνο πως στο παιχνίδι ήμουν στο σημείο που έκλεισε.

Δεν έδωσα άλλη σημασία. Σήμερα όμως, ψάχνοντας στο YouTube για ευκολότερο τρόπο απενεργοποησεις της κονσόλας, έπεσα σε κάτι βιντεακια που δείχνουν λύσεις στο πρόβλημα της τυχαίας απενεργοποιησης του ps5 από μόνο του!!!!!! Τι φάση ειναι αυτό????  Παίζει όντως να έκλεισε μόνο του???? 

 

edit.

Μάλλον υποψιάζομαι τι έγινε. Ψάχνοντας στο net, είδα πως με ενεργοποιημένο το hdmi link, αν απενεργοποιηθει η τηλεόραση, κλείνει κ το ps5. Οπότε μάλλον πατήσα το power button της τηλεόρασης. Δεν θυμάμαι όμως πως άνοιξαν όλα μετά. Αν πατηθεί το ps button του ds, με κλειστεί τηλεόραση, ανοίγει κ η τηλεόραση?

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, sp3cial είπε

Καλησπέρα μπορώ να κάνω GameShare σε δυο άτομα ?

οχι

50 λεπτά πριν, ilias78 είπε

 

 

edit.

Μάλλον υποψιάζομαι τι έγινε. Ψάχνοντας στο net, είδα πως με ενεργοποιημένο το hdmi link, αν απενεργοποιηθει η τηλεόραση, κλείνει κ το ps5. Οπότε μάλλον πατήσα το power button της τηλεόρασης. Δεν θυμάμαι όμως πως άνοιξαν όλα μετά. Αν πατηθεί το ps button του ds, με κλειστεί τηλεόραση, ανοίγει κ η τηλεόραση?

εμένα ναι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Εχτές έγινε το εξής κουλό το οποίο δεν ξέρω πως έγινε. Έπαιζα λοιπό ωραία κ καλά. Πάνω στο τραπέζι είχα αφήσει το κοντρόλ της τηλεόρασης κ η κόρη μου ζωγράφιζε. Γυρνάω να δω τι ζωγραφιές κάνει κ ακούω το μπιπ του ps5 όταν ανοίγει!!!!! Κοιτάω την τηλεόραση, μαύρη οθόνη!!!!!! Το φως το ps5 αναβοσβήνει σε λευκό χρώμα!!!!! Υπέθεσα ότι όπως γύρισα στο τραπέζι, κάτι πατησα από το κοντρόλ (έχω ενεργοποιήσει τις επιλογές να γυρίζει αυτόματα στο hdmi του ps5 όταν το ανοίγω κ στην τηλεόραση όταν το κλεινω). Δεν θυμάμαι κ πως το άνοιξα κ αν βρέθηκα κατευθείαν στο παιχνίδι ή στο κεντρικό μενού. Θυμάμαι μόνο πως στο παιχνίδι ήμουν στο σημείο που έκλεισε.

Δεν έδωσα άλλη σημασία. Σήμερα όμως, ψάχνοντας στο YouTube για ευκολότερο τρόπο απενεργοποησεις της κονσόλας, έπεσα σε κάτι βιντεακια που δείχνουν λύσεις στο πρόβλημα της τυχαίας απενεργοποιησης του ps5 από μόνο του!!!!!! Τι φάση ειναι αυτό????  Παίζει όντως να έκλεισε μόνο του???? 

 

edit.

Μάλλον υποψιάζομαι τι έγινε. Ψάχνοντας στο net, είδα πως με ενεργοποιημένο το hdmi link, αν απενεργοποιηθει η τηλεόραση, κλείνει κ το ps5. Οπότε μάλλον πατήσα το power button της τηλεόρασης. Δεν θυμάμαι όμως πως άνοιξαν όλα μετά. Αν πατηθεί το ps button του ds, με κλειστεί τηλεόραση, ανοίγει κ η τηλεόραση?

Ναι με το HDMI link ανοιγοκλείνουν μεταξύ τους συμβατές με αυτό συσκευές. Μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις αυτές στο μενού της τηλεόρασης και της κονσόλας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilias78 είπε

Οποτε μήπως τα ενεργοποίησα έτσι πάλι. Θα το δοκιμάσω. 

κοιτα το hdmi link ετσι λειτουργεί δεν είναι κατι καινούριο κ στα tv box το ιδιο γίνεται  αν δεις λογικα με το χειριστήριο της tv σου πρέπει να μπορεις να περιηγηθείς κ στα menu του ps4-5. 

πάντως ακομα κ να μη πάτησες κατι μπορει να δωσε λάθος εντολη η tv σου στην hdmi κ να ανοιξε μου χε τύχει παλιότερα σε Ps4. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το HMDI link το είχα πάθει όταν ακόμα δεν ήξερα καλά καλά τι είναι και όταν επέλεγα το HDMI source της συνδεδεμένης κονσόλας αυτή άνοιγε και ήμουν σε μια φάση όπως η Φοίβη από τα Φιλαράκια που νόμιζε ότι ανοιγόκλεινε την τηλεόραση με τα μάτια. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

κοιτα το hdmi link ετσι λειτουργεί δεν είναι κατι καινούριο κ στα tv box το ιδιο γίνεται  αν δεις λογικα με το χειριστήριο της tv σου πρέπει να μπορεις να περιηγηθείς κ στα menu του ps4-5. 

πάντως ακομα κ να μη πάτησες κατι μπορει να δωσε λάθος εντολη η tv σου στην hdmi κ να ανοιξε μου χε τύχει παλιότερα σε Ps4. 

Απλά δεν έχει ξανά τύχει να κλείσω την tv με ανοιχτεί κονσόλα κ λόγο hdmi link να κλείσει κ αυτή. Ούτε με κλειστη TV να πατήσω πρώτα το ps button κ να ανοίξουν όλα. Πάντα ανοίγω πρώτα TV κ πάντα κλείνω πρώτα κονσόλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις 22 Νοεμβρίου το έχω στη ντουλάπα μαζί με τα ρούχα γιατί δεν έχω tv. Σήμερα την αγορασα κι αυτή, αύριο παραλαμβάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν κλείσεις την τηλεόραση το ps5 μπαίνει σε αναμονή πάντως.  Ελπίζω σε μελλοντική ενημέρωση να προστεθει και η επιλογή να απενεργοποιειται και ολας π θα βόλευε πολύ πιστεύω στους περισσότερους. 

Επεξ/σία από G4iwrgos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση .. έφτιαξα αμερικανικό account με διεύθυνση που έχω αμερικανική αλλά Δυστηχως δεν μπορώ να περάσω στον τρόπο πληρωμής καμία ελληνική κάρτα αλλά και ούτε τον λογαριασμό του PayPal για αγορές. 
Δεν παίζει πλέον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ερώτηση .. έφτιαξα αμερικανικό account με διεύθυνση που έχω αμερικανική αλλά Δυστηχως δεν μπορώ να περάσω στον τρόπο πληρωμής καμία ελληνική κάρτα αλλά και ούτε τον λογαριασμό του PayPal για αγορές. 
Δεν παίζει πλέον;

βασικά νομίζω δεν παιζει τα τελευταία χρονια. πάντως σίγουρα τωρα δε παιζει σε κανενα region  γτ το δοκιμασία για psnow πριν κανα 2μηνο. Μόνο  αγορά προπληρωμένων καρτων,

επισης αν ειναι να κανεις για πιο οικονομικα κ μπορεις να βρεις τουρκικες καρτες (οσο εψαξα δε βρηκα διαθεσιμες ) αξιζει ακομα περισσοτερο (70 e απο ελληνικο αντιστοιχουν σε 600λιρες δλδ σε 40 ε ) αλλα δεν εχει Psnow

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sndev είπε

βασικά νομίζω δεν παιζει τα τελευταία χρονια. πάντως σίγουρα τωρα δε παιζει σε κανενα region  γτ το δοκιμασία για psnow πριν κανα 2μηνο. Μόνο  αγορά προπληρωμένων καρτων,

επισης αν ειναι να κανεις για πιο οικονομικα κ μπορεις να βρεις τουρκικες καρτες (οσο εψαξα δε βρηκα διαθεσιμες ) αξιζει ακομα περισσοτερο αλλα δεν εχει Psnow

Οκ κατάλαβα . Όποτε πάω για προπληρωμένη και βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, G4iwrgos είπε

Όταν κλείσεις την τηλεόραση το ps5 μπαίνει σε αναμονή πάντως.  Ελπίζω σε μελλοντική ενημέρωση να προστεθει και η επιλογή να απενεργοποιειται και ολας π θα βόλευε πολύ πιστεύω στους περισσότερους. 

Έχει τέτοια επιλογή. Απενεργoποιεις το power off link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...