Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οπως λοιπόν έγραψα και πιο πίσω που το προσπέρασες, ας κάνουμε μια ιστορική αναδρομή πίσω στο 2013 που βγήκε το Ps4 να δούμε πως ήταν η κατάσταση από τα μεγάλα σε πωλήσεις exclusives

  • Uncharted 4(2016)
  • Horizon zero Dawn (2017)
  • God of War (2018)
  • Spider Man(2018)
  • Last of Us 2(2020)
  • Ghost of tsushima(2020)

Αρα και σε ps4 μεριά,αργήσαμε αρκετά να δούμε system seller παιχνίδια όπως ήταν αναμενόμενο.

Για τις δε τιμές,αυτά είναι τα καλά των κουτάτων παιχνιδιών,και τα κακά των ψηφιακών. Εγώ πάντως αν έμενα στην Αγγλία με τόσες προσφορές που βάζουν τα καταστήματα,ούτε που θα σκεφτόμουν για ψηφιακά.

Οχι ρε συ δεν το προσπέρασα ίσα ίσα ρώτησα. Γιατί απλά δεν γνωρίζω για το PS4. Δεν ασχολήθηκα. Απολογούμαι τι να πω :P

Αυτό είναι ένα ΠΟΛΥ ανυσηχητικό pattern. Είναι κάτι το οποιο ΔΕΝ θα έπρεπε να συμβαίνει. Εν ολίγοις κακώς έγινε και στο PS4 και θα έπρεπε να βγείτε με δίκανα :P αν ισχύει.

Bλέπω πχ COD4, ES, Drake Fortune, R&C Future, Tekken, GH3, AC τη πρώτη χρονιά. AΝ παμε τη 2η χάνεται η μπάλα(GTA,MGS4,Fallout3,FarCry2,Prince of Persia,Dead space).

Στo PS2 τα ίδια:TonyHawk3,GTA3,MGS2,GT3,Devil may cry,FF X πρώτο έτος.  Αν ψαξεις σε metacritic θα βρεις(η ξερω γω σε whatoplay) θα βρούμε τα πάντα ανα ημερομηνίες μην αραδιάζω. Ε τί να πω. Μπορεί να μη σε ενοχλεί οκ.

Δεν πατάω search για το ps4 σε πιστεύω αλλά να καταλάβουμε ότι είναι άλλο η οικονομική κατάσταση του καθένα στο 2008 και αλλο το 2020(δεν είμαστε όλοι πλούσιοι που μένουμε στο UK με 38κ στο Λονδίνο :P η με 22κ στη Γλασκώβη :D). ΟΚ καταλαβαίνω ότι είναι λάθος το πως σκεφτομαι για σένα. Για μένα ξαναλέω η κονσόλα είναι πολύ καλή που πήδηξα από το Ps3 τα δε ssunscription το now απαραίτητα γιατί δεν είχα παίξει παιχνίδια του 4(και έχω και time limit-δε μου τα αφήνουν να τα παίξω όποτε βολεύομαι). Δεν θεωρώ ότι κερδίζετε κάτι να σκάσετε 500 για το 5(σήμερα)όσοι έχετε το 4(pro),αλλά δεν το έχω ζήσει. Πιο πολύ κάθομαι και γράφω γιατί οι 2 πρώτοι ήταν ειρωνικοί και προκλητικοί όπως γράψανε. 

Καλή συνέχεια.

ΥΓ: ΔΕ ΚΟΡΟΙΔΕΨΑ ρε παιδιά...κανένας δε κοροιδεύω που τα σκάει. Καλά κάνει. Έχει άλλες ανάγκες. Το ότι λέω ότι για μένα δεν αξίζει δε σημαίνει ότι τον κοροιδεύω. Μπορεί να το έχει ψάξει καλύτερα από μένα αλλά το ότι η SONY 101% δεν προσφέρει ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ(δεν έχω μετοχές σόνι-είμαι καταναλωτής αν των άλλων στόχος είναι αποκλειστικά το κέρδος για μένα αν δεν ικανοποιούν τα θέλω μου ΠΡΕΠΕΙ να είναι το κράξιμο και το μπινελίκι)μετά από 20 χρόνια στην αγορά εξαιρετικές υπηρεσίες ε είναι τρομερό θέμα το οποίο είναι για να 'αρπάξεις τα όπλα΄. Μπορεί όντως να βλέπεις τεράστια διαφορά σε ένα game που έχεις πριν ξαναπαίξει και με 30/60 fps καρφωτά να σε τραβάει να το ξαναπαίξεις οκ, απλά δε νομίζω εμένα να με έπειθε για 500.

Και πάλι καλή συνέχεια παίδες

Επεξ/σία από shadowfax-1-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε



Bλέπω πχ COD4, ES, Drake Fortune, R&C Future, Tekken, GH3, AC τη πρώτη χρονιά. AΝ παμε τη 2η χάνεται η μπάλα(GTA,MGS4,Fallout3,FarCry2,Prince of Persia,Dead space).

Στo PS2 τα ίδια:TonyHawk3,GTA3,MGS2,GT3,Devil may cry,FF X πρώτο έτος.  Αν ψαξεις σε metacritic θα βρεις(η ξερω γω σε whatoplay) θα βρούμε τα πάντα ανα ημερομηνίες μην αραδιάζω. Ε τί να πω. Μπορεί να μη σε ενοχλεί οκ.

 

βαζεις μέσα παιχνιδια που δεν εχουν να κάνουν με τη sony αλλα τα ριχνεις στo ps που ειναι της σονυ κ καπου εκει γινεται η συγχυση ,νομιζω. δλδ κατηγορείς το διπλά φούρνο που δε βγάζει ζεστα ψωμια για το δικο σου μαγαζί που δε μπορεί να βγάλει περισσότερα καπώς έτσι, περίπου. 

γτ αν το πάμε έτσι να βάλεις μεσα σε οσα ανέφερες  guardians of the galaxy death loop hades it takes two etc . ειναι λάθος όμως.. , πιστεύω. 

 

απο την αλλη ο Fulgore σου λεει για τα αποκλειστικά και μονο της sony τα οποία αντιστοιχα εκεινες τις εποχες  ηταν σαφώς λιγότερα ?

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok κτλβα πως το θέτεις από την άποψη ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι/δεν είναι στο χέρι της, ίσως τότε είμαι εγώ λάθος για το πως μπαίνουν σε now & + τα games, και πως βγαίνουν τα top games και όντως κακώς περίμενα περισσότερα πράγματα. Κουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ilos είπε

Δεν είδα προσωπικά να είναι κάπου εριστικός ο @shadowfax-1-, την άποψη του εξέφρασε απλώς. Και εγώ όλο το πακέτο ps5 και ps+ το θεωρώ κατά πολύ υποδεέστερο από xbox+gamepass, ειδικά αν είχες ps4 και τα περισσότερα παιχνίδια του ps+ collection τα είχες παίξει ήδη.

Εμείς όλοι ατομικά είμαστε υπεύθυνοι σαν καταναλωτές για αυτό και η sony βρίσκει και τα κάνει. Έδωσα 300+ για ps3+DeS, 400+ για ps4+bloodborne και 500+ για ps5+DeS remake (see a pattern? 😁). Για κάποιον αυτά τα χρήματα μπορεί να είναι υπερβολή για ένα και μόνο παιχνίδι. για μένα είναι η φάση μου. Αλλά ναι ps+ δε πρόκειται να ξαναανανεώσω από τη στιγμή που σταμάτησα να παίζω online και δε δίνει τίποτα της προκοπής.

 

Αυτό έλειπε, μια υπηρεσία που κοστίζει 120 ευρώ τον χρόνο και σου δίνει πρόσβαση σε πάνω από 400 τίτλους να θεωρείται κατώτερη από μια άλλη που κοστίζει 60 ευρώ τον χρόνο και σου δίνει πρόσβαση σε 56 τίτλους. Τα αυτονόητα λες δλδ και αμφιβάλλω τα μέγιστα αν υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που να θεωρεί ότι το ps+ είναι ισάξιο ή ανώτερο του pass.

Συγκρίνεις όμως ανόμοια πράγματα. Άλλο πράγμα το pass, άλλο πράγμα το plus. Το 1ο είναι video games subscription service, ενώ το 2ο είναι paid PS Network service subscription με σκοπό την παροχή premium benefits. Διαφορετικό κόστος, διαφορετικές παροχές, διαφορετικός σκοπός.

Η Sony δεν έχει προς το παρόν υπηρεσία ανάλογη ή αντίστοιχη του pass και συνεπώς δεν έχει λογική η άμεση σύγκριση τους.

Το μόνο που μπορούμε να συζητήσουμε είναι το τι συμφέρει οικονομικά εμάς τους παίκτες αλλά όπως προείπα αυτό είναι αυτονόητο και το ανέφερα στην 1η παράγραφο..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, icenex είπε

@D.LuffyΘα σου πω το εξης με το χερι στην καρδια, οτι οποιο παιχνιδι μπορεις πλεον να το παιξεις απο τα 30 στα 60καρε ειναι αλλη εμπειρια και ανετα ξαναπαιζεις εναν ΑΑΑ τιτλο για αλλο ενα playthrough στα 60καρε.

Συμφωνώ και επαυξάνω ότι τα 60fps είναι πολύ σημαντικά και είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που θα ξαναπαίξω ένα παιχνίδι (που μου άρεσε βέβαια εξαρχής) απλά και μόνο για την καλύτερη εμπειρία. Περιμένω για ένα δεύτερο playthrough στο Uncharted 4 και όταν (ή αν) με το καλό έρθει και το Bloodborne θα είμαι ο πιο ευτυχισμένος gamer...

Αυτό που λέω όμως είναι ότι δεν ξέρω πόσοι είναι διατεθημένοι να επαναλάβουν το ίδιο game. Εγώ κι εσύ προφανώς και είμαστε. Ξέρω όμως αρκετά άτομα που μου λένε ότι δεν πρόκειται να αγγίξουν για δεύτερη φορά game που έχουν τελειώσει απλά και μόνο για το framerate. Μα βρε παιδιά θα το ξαναπαίξετε πολύ καλύτερα.... όχι ευχαριστώ το έχω τελειώσει το τάδε προτιμώ να παίξω το sequel :). Αυτό είναι που θέλω να πω.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

σε ρωταω γτ εχω διαβάσει οτι αν streamareis einai το πολυ εως 1080 ενω αν κατεβασει ειναι εως 4κ αλλα δεν κατεβαίνουν ολα τα παιχνίδια. καλη φαση το μαφια σκευτομουν το psnow για το συγκεκριμένο παιχνιδι καθως δε το χα παίξει στην ωρα του .

επισης και αλλο που διαβασα κ λογικα γινεται, αν εχετε ηδη λογαριασμό ελληνικο τοτε τον ξενο πχ αγγλικο του psnow το κανετε secondary στο ps4/5 κ παιζεται απο το κανονικο σας account για τα trophie . πρακτικά gamesharing με το psnow

Με streaming είναι αυτο

E86CFE17-1238-47A1-BB0F-2CE6AF8BEC81.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ξέρω όμως αρκετά άτομα που μου λένε ότι δεν πρόκειται να αγγίξουν για δεύτερη φορά game που έχουν τελειώσει απλά και μόνο για το framerate. Μα βρε παιδιά θα το ξαναπαίξετε πολύ καλύτερα.... όχι ευχαριστώ το έχω τελειώσει το τάδε προτιμώ να παίξω το sequel :). Αυτό είναι που θέλω να πω.

ενας από αυτούς είμαι κ εγω :D

3 λεπτά πριν, dream21 είπε

Με streaming είναι αυτο

E86CFE17-1238-47A1-BB0F-2CE6AF8BEC81.jpeg

super αν ειναι 4κ σε streaming σίγουρα βέβαια δεν ειναι 60 fps δυστυχώς σαν παιχνίδι :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αυτό έλειπε, μια υπηρεσία που κοστίζει 120 ευρώ τον χρόνο και σου δίνει πρόσβαση σε πάνω από 400 τίτλους να θεωρείται κατώτερη από μια άλλη που κοστίζει 60 ευρώ τον χρόνο και σου δίνει πρόσβαση σε 56 τίτλους. Τα αυτονόητα λες δλδ και αμφιβάλλω τα μέγιστα αν υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που να θεωρεί ότι το ps+ είναι ισάξιο ή ανώτερο του pass.

Συγκρίνεις όμως ανόμοια πράγματα. Άλλο πράγμα το pass, άλλο πράγμα το plus. Το 1ο είναι video games subscription service, ενώ το 2ο είναι paid PS Network service subscription με σκοπό την παροχή premium benefits. Διαφορετικό κόστος, διαφορετικές παροχές, διαφορετικός σκοπός.

Η Sony δεν έχει προς το παρόν υπηρεσία ανάλογη ή αντίστοιχη του pass και συνεπώς δεν έχει λογική η άμεση σύγκριση τους.

Το μόνο που μπορούμε να συζητήσουμε είναι το τι συμφέρει οικονομικά εμάς τους παίκτες αλλά όπως προείπα αυτό είναι αυτονόητο και το ανέφερα στην 1η παράγραφο..

Το θέμα είναι ότι για κάποιον που είχε ήδη ps4 και είχε παίξει τα ps+ collection games για το ps5, το ps+ δεν έχει ούτε την μισή αξία σαν υπηρεσία σε σχέση με το gamepass για να κοστολογείται στα μισά χρήματα imo. Τόσα χρόνια και δίνει 80% σαβούρα, ακόμα και το EGS που είναι free καλύτερα games δίνει τις περισσότερες φορές κάθε βδομάδα. Και είμαι και επιεικής γιατί αν βάλουμε μέσα τα first party του xbox που βγαίνουν day 1 ούτε το 1/10 της αξίας δεν θα έπρεπε να έχει. Πληρώνουμε για το δικαίωμα να παίζουμε mp ουσιαστικά και το οποίο ήταν free εποχές ps3. Πλέον σε αναγκάζει να το αγοράσεις και για το cloud στα ps5 saves, κάτι που ήταν free στο ps3/4 μέσω usb.

Θα προτιμούσα με λίγα λόγια να πληρώσω τα διπλά και να πάρω έστω κάτι, και όχι Godfall challenger edition. Μόνο η nintendo έχει ακόμα πιο γελοίο subscription model.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Συμφωνώ και επαυξάνω ότι τα 60fps είναι πολύ σημαντικά και είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που θα ξαναπαίξω ένα παιχνίδι (που μου άρεσε βέβαια εξαρχής) απλά και μόνο για την καλύτερη εμπειρία. Περιμένω για ένα δεύτερο playthrough στο Uncharted 4 και όταν (ή αν) με το καλό έρθει και το Bloodborne θα είμαι ο πιο ευτυχισμένος gamer...

Αυτό που λέω όμως είναι ότι δεν ξέρω πόσοι είναι διατεθημένοι να επαναλάβουν το ίδιο game. Εγώ κι εσύ προφανώς και είμαστε. Ξέρω όμως αρκετά άτομα που μου λένε ότι δεν πρόκειται να αγγίξουν για δεύτερη φορά game που έχουν τελειώσει απλά και μόνο για το framerate. Μα βρε παιδιά θα το ξαναπαίξετε πολύ καλύτερα.... όχι ευχαριστώ το έχω τελειώσει το τάδε προτιμώ να παίξω το sequel :). Αυτό είναι που θέλω να πω.

Ειδικά αν έχεις και τις 4 πλατφορμες (ps5,xsx/s,switch,pc) είναι πρακτικά αδύνατο να ξαναπαίξεις όλα αυτά που έχουν γίνει remaster με καλυτερες αναλύσεις και fps και ταυτόχρονα να παίζεις και τα νέα που κυκλοφορούν. Πραγματικά κάθε μέρα κάτι μου τραβάει την προσοχή να δοκιμάσω και κάποια νοσταλγία να παίξω κάτι παλιό. Αλλά δε φτάνει ο χρόνος. Που και χρόνο να είχα μιλάμε θα ήθελα 15 ώρες gaming την ημέρα.Για αυτό και μόνο δεν έχει νοήμα για 30 fps να το ξαναδείς στα 60 1080p, σε 2-3 γενιες με 4κ 120 και rt remasters εκεί το ξανασυζητώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafftw είπε

Ειδικά αν έχεις και τις 4 πλατφορμες (ps5,xsx/s,switch,pc) είναι πρακτικά αδύνατο να ξαναπαίξεις όλα αυτά που έχουν γίνει remaster με καλυτερες αναλύσεις και fps και ταυτόχρονα να παίζεις και τα νέα που κυκλοφορούν. Πραγματικά κάθε μέρα κάτι μου τραβάει την προσοχή να δοκιμάσω και κάποια νοσταλγία να παίξω κάτι παλιό. Αλλά δε φτάνει ο χρόνος. Που και χρόνο να είχα μιλάμε θα ήθελα 15 ώρες gaming την ημέρα.Για αυτό και μόνο δεν έχει νοήμα για 30 fps να το ξαναδείς στα 60 1080p, σε 2-3 γενιες με 4κ 120 και rt remasters εκεί το ξανασυζητώ.

Για αυτό αν κάτι είναι multiplatform, το παίζεις στο ανώτερο platform εξαρχής (συνήθως στο pc), για να μην σε πολυνοιάζει μετά. Τώρα αν κάτι ήταν exclusive, ναι πρέπει να έχεις λίγο εμμονή με το game για να ξανακάτσεις μετά από χρόνια να παίξεις remasters.

Το DeS πχ το είχα παίξει αρκετά στο ps3, ελάχιστα στο psnow σε έναν φίλο (μακριά), στο pc με RPCS3 κλειδωμένα 60 fps + με online (ίσως η καλύτερη έκδοση για τους purists) και φυσικά το remake σε ps5. Αλλά αντιλαμμβάνομαι ότι δεν υπάρχουν πολλοί σα και μένα να κουβαλάνε την ίδια τρέλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, stafftw είπε

με 4κ 120 και rt remasters εκεί το ξανασυζητώ.

Ναι, παίζει ρόλο και αν το patch προσφέρει κάτι παραπάνω από ένα απλό fps unlock. Προφανώς θα τραβήξει πιο πολύ κόσμο να ασχοληθεί ξανά εάν γίνουν περισσότερες προσθήκες και βελτιώσεις.

27 λεπτά πριν, sndev είπε

super αν ειναι 4κ σε streaming σίγουρα βέβαια δεν ειναι 60 fps δυστυχώς σαν παιχνίδι :(

Όχι δυστυχώς δεν είναι 4K. Αυτό που βλέπουμε στην φωτο, είναι πολύ απλά το output της κονσόλας (ή του PC) στην TV. Δεν έχει καμία σχέση με το framerate και την ανάλυση του παιχνιδιού τα οποία εξακολουθούν να είναι 1080p30.

Αν έβαζες το δισκάκι ή κατέβαζες κανονικά το παιχνίδι στην κονσόλα, πάλι τα ίδια νούμερα της φωτό θα έβλεπες. Είναι μόνο το output.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We're excited to share our latest trailer for Uncharted: Legacy of Thieves Collection, remastered for PS5 and coming to PC for the first time ever in the series. Our upcoming release includes the single-player experiences of the award-winning Uncharted 4: A Thief's End, which features Nathan Drake's weary return to his old ways and Uncharted: The Lost Legacy, a breakout story for antagonist turned ally, Chloe Frazer. Uncharted: Legacy of Thieves Collection will be available on PS5 on January 28[SUP].[/SUP] For those of you who cannot wait to get your hands on the PC version, stay tuned for more details from us on specs and the upcoming release date.

 

Graphics

First off, graphic updates. Here's a look at the options players can select from:
 
  • Fidelity Mode – For those of you who have a 4K display and want super sharp resolution above all else to enjoy the stunning environments and details the Uncharted series is known for, select Fidelity Mode and play in native 4K resolution with a 30fps target framerate.
  • Performance Mode – We carried over the high framerate PS4 patch with Performance Mode, which targets a 60fps frame rate.
  • Performance+ Mode – If you're all about the smoothest gameplay possible and don't mind a resolution drop, try out our first ever Performance+ Mode which targets 120fps* at a 1080p resolution.

51728813547_009dd31431_h.jpg

"PlayStation Plus members who claimed Uncharted 4: A Thief's End via their PlayStation Plus subscription are not eligible for the $10/€10 digital PS5 upgrade."

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, privateer είπε
We carried over the high framerate PS4 patch with Performance Mode, which targets a 60fps frame rate.

:huh: Πότε κυκλοφόρησε "high framerate patch" για το PS4 στο συγκεκριμένο παιχνίδι? Κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά μάλλον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

:huh: Πότε κυκλοφόρησε "high framerate patch" για το PS4 στο συγκεκριμένο παιχνίδι? Κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά μάλλον...

Εκείνοι που μάλλον κάτι δεν κατανοησαν σωστα, ειναι οι prιτζηδες της Σονυ. Δεν υπήρξε ποτέ τέτοιο mode του παιχνιδιού στο ps4. Π@π@ριες γράφουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...