Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kostiger είπε

Εκείνοι που μάλλον κάτι δεν κατανοησαν σωστα, ειναι οι prιτζηδες της Σονυ. Δεν υπήρξε ποτέ τέτοιο mode του παιχνιδιού στο ps4. Π@π@ριες γράφουν. 

Ίσως το είχαν κάποτε στα σχέδια πριν αποφασίσει ο Τζιμάκος για το 10άρι καπέλο :P

Μάλλον τους ξέφυγε!

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ίσως το είχαν κάποτε στα σχέδια πριν αποφασίσει ο Τζιμάκος για το 10άρι καπέλο :P

Μάλλον τους ξέφυγε!

God Of War Kratos Nod GIF by PlayStation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χαμηλότερες οι πωλήσεις σε ps5 από όσες ήθελαν και προσπαθούν να βγάλουν από την μύγα ξίγκι,με αυτά τα 10ευρα upgrade(ή και με μεταφορές σε pc που ξαφνικά είναι μαζεμένες τελευταία).

Εννοείται ότι είναι για κλωτσιές όλες αυτές οι κινήσεις οποιουδήποτε είχε αυτή την ιδέα(4 the players τρομάρα τους),και μακάρι να το κόψουν αυτό μελλοντικά όταν θα έχουν ανέβει οι πωλήσεις των κονσολών, αλλιώς όσο περισσότεροι γίνονται οι κάτοχοι,τόσο μεγαλύτερο θα είναι το κράξιμο.

Αυτό θα φανεί περισσότερο και του χρόνου με το Ragnarok,όπως φάνηκε φέτος με το Horizon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Με streaming είναι αυτο

E86CFE17-1238-47A1-BB0F-2CE6AF8BEC81.jpeg

Το output της κονσόλας φαίνεται σε αυτό το  υπομενού. Δεν είναι 4K@60 φίλε μου. Δεν δείχνει real time την ανάλυση και το framerate.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Το θέμα είναι ότι για κάποιον που είχε ήδη ps4 και είχε παίξει τα ps+ collection games για το ps5, το ps+ δεν έχει ούτε την μισή αξία σαν υπηρεσία σε σχέση με το gamepass για να κοστολογείται στα μισά χρήματα imo. Τόσα χρόνια και δίνει 80% σαβούρα, ακόμα και το EGS που είναι free καλύτερα games δίνει τις περισσότερες φορές κάθε βδομάδα. Και είμαι και επιεικής γιατί αν βάλουμε μέσα τα first party του xbox που βγαίνουν day 1 ούτε το 1/10 της αξίας δεν θα έπρεπε να έχει. Πληρώνουμε για το δικαίωμα να παίζουμε mp ουσιαστικά και το οποίο ήταν free εποχές ps3. Πλέον σε αναγκάζει να το αγοράσεις και για το cloud στα ps5 saves, κάτι που ήταν free στο ps3/4 μέσω usb.

Θα προτιμούσα με λίγα λόγια να πληρώσω τα διπλά και να πάρω έστω κάτι, και όχι Godfall challenger edition. Μόνο η nintendo έχει ακόμα πιο γελοίο subscription model.

Για αυτό αν θυμάσαι είπαμε πριν λίγες ημέρες ότι με βάση τις παροχές του δεν αξίζει στα 60 ευρώ και ότι πιο σωστό είναι να το αγοράσει κάποιος όταν βγαίνει σε προσφορά 2 φορές τον χρόνο γύρω στα 40 ευρώ. Τώρα για το πόσο ακριβώς πραγματικά αξίζει δεν μπορώ να ξέρω, αναλόγως τα γούστα του καθενός όσον αφορά τα προσφερόμενα παιχνίδια. Εγώ έχω πολύ καιρό πάντως να δω κάτι που να μου τραβήξει το ενδιαφέρον. Τα βάζω μεν στην βιβλιοθήκη αλλά μέχρι εκεί. Ίσως επειδή καλομάθαμε και με το pass..

20 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Είναι χαμηλότερες οι πωλήσεις σε ps5 από όσες ήθελαν και προσπαθούν να βγάλουν από την μύγα ξίγκι,με αυτά τα 10ευρα upgrade(ή και με μεταφορές σε pc που ξαφνικά είναι μαζεμένες τελευταία).

Εννοείται ότι είναι για κλωτσιές όλες αυτές οι κινήσεις οποιουδήποτε είχε αυτή την ιδέα(4 the players τρομάρα τους),και μακάρι να το κόψουν αυτό μελλοντικά όταν θα έχουν ανέβει οι πωλήσεις των κονσολών, αλλιώς όσο περισσότεροι γίνονται οι κάτοχοι,τόσο μεγαλύτερο θα είναι το κράξιμο.

Αυτό θα φανεί περισσότερο και του χρόνου με το Ragnarok,όπως φάνηκε φέτος με το Horizon.

Έχω την απορία, πόσο είναι το ποσοστό αυτών που θα δώσουν αυτό το 10ρικο για να πάρουν μια αναβάθμιση που θα μπορούσε άνετα να δωθεί και δωρεάν. Θα μου πεις ok δούλεψαν για να την κάνουν αλλά υπάρχει και η νέα έκδοση που θα την πάρουν όλοι όσοι δεν έτυχε να το παίξουν ποτέ, ας βγάλουν από εκεί έσοδα, δεν τους φτάνουν πΧια? Δεν τους αντέχω ειλικρινά, εγώ που από τα χέρια μου πέρασαν κυριολεκτικά όλα τα PlayStation, fat & slim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Το output της κονσόλας φαίνεται σε αυτό το  υπομενού. Δεν είναι 4K@60 φίλε μου. Δεν δείχνει real time την ανάλυση και το framerate.

 Υπαρχει δυνατοτητα να δουμε την αναλυση σε real time;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dream21 είπε

 Υπαρχει δυνατοτητα να δουμε την αναλυση σε real time;

Όχι, μόνο το framerate στις φετινές TV της  LG με hdmi 2.1 και σε κάποια monitor.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dream21 είπε

 Υπαρχει δυνατοτητα να δουμε την αναλυση σε real time;

Από μενού της TV όχι.

Ακόμα και το DF στις κονσόλες αναγκάζεται χειροκίνητα να μετράει pixels επάνω σε γεωμετρικά σχήματα κτηρίων των παιχνιδιών για να υπολογίσει την ανάλυση. Εκτός αν ο Dev αναφέρει καθαρά την rendering resolution.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Όχι, μόνο το framerate στις φετινές TV της  LG με hdmi 2.1 και σε κάποια monitor.

Μαλιστα.

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Από μενού της TV όχι.

Ακόμα και το DF στις κονσόλες αναγκάζεται χειροκίνητα να μετράει pixels επάνω σε γεωμετρικά σχήματα κτηρίων των παιχνιδιών για να υπολογίσει την ανάλυση. Εκτός αν ο Dev αναφέρει καθαρά την rendering resolution.

 

ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Όχι, μόνο το framerate στις φετινές TV της  LG με hdmi 2.1 και σε κάποια monitor.

Κανένα panel δεν μπορεί να μετρήσει την internal rendering resolution ενός παιχνιδιού. Το μόνο που βλέπει είναι το σήμα της πηγής το οποίο είναι πάντα συγκεκριμένο και προκαθορισμένο από τα settings που έχει επιλέξει ο χρήστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Players who purchased Uncharted 4: A Thief’s End, Uncharted: The Lost Legacy, or Uncharted 4: A Thief’s End & Uncharted: The Lost Legacy Digital Bundle have the option to pay $10/€10 to upgrade to Uncharted: Legacy of Thieves Digital Version. The upgrade will be available starting at launch on January 28, 2022.

"Να, ορίστε, σας χρεώνουμε 10€, αλλά αυτήν την φορά σας δίνουμε κι ένα παιχνίδι αξίας 20€! Φορ Δε Πλέιερς!"*

*Μόνο αν δεν κάνατε το λάθος να αγοράσετε ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ παιχνίδια ή να πληρώνετε την PS+ συνδρομούλα σας, κορόιδα.

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...