Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Αυτό. Διαβάζοντας το thread αυτό αναλυτικά, έχω την απορία για το τι παίζετε στο PS5 γενικά. Δεν γράφει κανείς τίποτα για παιχνίδια που παίζει. Είναι σαν να μην ασχολείστε με games.

Έχω πραγματική απορία: πόσα games παίζει αυτή την περίοδο ένας PS5 owner on average, τι games είναι αυτά και πόσα λεφτά έχει δώσει.

Ακριβως τιποτα..tshushima ,days gone,και gow επαιξα εγω,και spiderman ο γιος στις αρχές..des και returnal δεν ειναι του είδους μου, ειδικα για 60 80 ευρω μιας και θα κανα πείραμα..τωρα έχω να ασχοληθω με το ps5 πανω απο 7 μηνες.εχω βγαλει τα καπάκια για βάψιμο και βαριεμαι να τα βάψω, ένα μήνα είναι γυμνό.αν τα ειχα παιξει στο ps4 αυτά τα games δεν βρίσκω λόγο για την αγορά του ps5. Έχουν πέσει σε βαθύ ληθαργο..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, NickTG είπε

Το γράφουμε αυτό λες και η Sony βγάζει AAA κάθε μήνα. 

Σωστό αλλά μην ξεχνάς την πανδημία και τις καθυστερήσεις που αυτή έχει φέρει και στο software development.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, music_lover είπε

Σωστό αλλά μην ξεχνάς την πανδημία και τις καθυστερήσεις που αυτή έχει φέρει και στο software development.

λογικο αυτο που λες αλλα καποια στιγμη πρεπει να σταματησει να υφισταται σαν παραγοντας . Βεβαια θα μου πεις απανωτες κυκλοφοριες χωρις κονσολες να παιξεις χανουν το νοημα τους  αλλα για αυτο εγινε και η κωλοτουμπα του λαστ τζεν . Προσωπικα αυτο που με εξοργιζει σε αυτη την κατασταση περα της τιμολογησης ειναι αυτη η νεα μοδα με τα bundles που σε καθε παρτιδα ξεστοκαρουν και απο κατι είτε κοντρολερ είτε σου φορτώνουν παιχνιδια  και πατανε πανω στην ζητηση του κοσμου . Δεν ξερω αν ειναι καποιου είδους οδηγια απο την εταιρια ή το κανουν οι αλυσιδες για ευνοητους λογους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Τα saves του ps4 περνάνε στο ps5 με usb?

Δεν είχα psplus και έδωσα το ps4 για next gen.

Θα φάω άκυρο μάλλον ε?

Παίρνανε κανονικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, music_lover said:

Σωστό αλλά μην ξεχνάς την πανδημία και τις καθυστερήσεις που αυτή έχει φέρει και στο software development.

Μα δεν λέω μόνο για τώρα ούτε μόνο για τη Sony.

Πιο πριν δηλαδή επί PS4 έβγαζε ΑΑΑ κάθε τρεις και λίγο? Ή το έκανε η Microsoft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μα δεν λέω μόνο για τώρα ούτε μόνο για τη Sony.

Πιο πριν δηλαδή επί PS4 έβγαζε ΑΑΑ κάθε τρεις και λίγο? Ή το έκανε η Microsoft?

Όχι, αλλά όσο να πεις, επηρεάζει καταστάσεις. Ήδη έφαγαν πόσα καθυστέρηση. Σε όλες τις πλατφόρμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ακουστεί τιποτα για σλιμ σε αυτη τη μπακατελα; Ειμαι σε φαση χριστουγεννιατικου υπερκαταναλωτισμου όποτε βλεπω το demon's soul/tsushima bundle αλλα αν το ξαναπαρω και εχω fans απο τα λιντλ και coil whine θα το βαψω μπλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, privateer είπε

 

Αρρωστια αυτη η τιμονιερα και ειναι η πρωτη φορα που βλεπω τοσο μαρκετινγκ απο την Fanatec. Συνηθως πλασαριζοντουσαν logitec και thrustmaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Εχει ακουστεί τιποτα για σλιμ σε αυτη τη μπακατελα; Ειμαι σε φαση χριστουγεννιατικου υπερκαταναλωτισμου όποτε βλεπω το demon's soul/tsushima bundle αλλα αν το ξαναπαρω και εχω fans απο τα λιντλ και coil whine θα το βαψω μπλε...

600 euro για 2 παιχνίδια? Και δεν τα τρως σε τσίπουρα στο Βόλο ή στο μύλο των ξωτικών στα Τρίκαλα, τώρα που έρχονται και Χριστούγεννα? Ούτε coil whine θα βρεις εκεί ούτε fans από τα LIDL.. 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Εχει ακουστεί τιποτα για σλιμ σε αυτη τη μπακατελα; 

Μόλις που κλείσαμε ένα χρόνο κυκλοφορίας ρε παιδιά... Περιμένετε από τώρα ανακοινώσεις για νέο form factor με εντελώς διαφορετική λογική ψύξης και πιθανόν νέο chip για να αντέξει σε slim διαστάσεις? Πότε έχει ξαναγίνει αυτό στα χρονικά τόσο σύντομα για να γίνει τώρα? Και μάλιστα σε συνδυασμό με το παγκόσμιο πρόβλημα παραγωγής chipset?

Εδώ καλά καλά ακόμα και τα Sony faceplates φήμη είναι... Ούτε καν αυτά δεν πρόλαβαν να βγάλουν.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, music_lover είπε

600 euro για 2 παιχνίδια? Και δεν τα τρως σε τσίπουρα στο Βόλο ή στο μύλο των ξωτικών στα Τρίκαλα, τώρα που έρχονται και Χριστούγεννα? Ούτε coil whine θα βρεις εκεί ούτε fans από τα LIDL.. 🤣

Γιατι τα εξοδα για την μπλε λαδομπογια που τα πας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Εχει ακουστεί τιποτα για σλιμ σε αυτη τη μπακατελα; Ειμαι σε φαση χριστουγεννιατικου υπερκαταναλωτισμου όποτε βλεπω το demon's soul/tsushima bundle αλλα αν το ξαναπαρω και εχω fans απο τα λιντλ και coil whine θα το βαψω μπλε...

May be an image of 2 people and text that says 'Μπαμπά, o Άγιος Βασίλης ξέρει τι είναι playstation 5; Ναι Playstation 5 ζήτησες; Δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Εχει ακουστεί τιποτα για σλιμ σε αυτη τη μπακατελα; Ειμαι σε φαση χριστουγεννιατικου υπερκαταναλωτισμου όποτε βλεπω το demon's soul/tsushima bundle αλλα αν το ξαναπαρω και εχω fans απο τα λιντλ και coil whine θα το βαψω μπλε...

Η κονσόλα δύσκολα ακουγόταν το καλοκαίρι, πόσο μάλλον τώρα χειμώνα. Το μέγεθος είναι το πρόβλημα, όπως και το stand αν την έχεις σε  οριζόντια θέση που δεν ασφαλίζει καλά και με ένα σπρώξιμο έχει εκτοξευτεί στη στρατόσφαιρα μαζί με τον Jeff Bezos.

Μεσό-μακροπρόθεσμα ίσως και το liquid metal, που δεν είναι εύκολο να κάνει reapply ο καθένας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...