Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

 

Λογικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι μιας και δεν έχεις καν πρόσβαση στον λογαριασμό στο οποίο έγιναν οι αγορές. Ούτε και ο κωδικός συαναλλγης βοηθάει. 

Νομίζω δεν έχει chat, αλλά email νομίζω απαντάνε σχετικά γρήγορα. Δες και τουιτερ μήπως έχουν κάνα support account 

Περίμενε την εκκαθάριση και κάνε αμφισβήτηση

σε ποιο email φιλε μου ; εστειλα email εδω '[email protected]' ειναι σωστο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενδιαφέρουσα η εξαγορά της Valkyrie Entertainment από την Sony αλλά δεν μπόρεσα να βρω ποιόν τίτλο ανέπτυξε στο παρελθόν? Ήταν πάντα υποστηρικτικό studio? Επειδή στο site τους έχει μέσα φωτογραφίες του Forza Motorsport 7 και Halo Infinite, τι φάση?

http://valkyrie-entertainment.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ενδιαφέρουσα η εξαγορά της Valkyrie Entertainment από την Sony αλλά δεν μπόρεσα να βρω ποιόν τίτλο ανέπτυξε στο παρελθόν? Ήταν πάντα υποστηρικτικό studio? Επειδή στο site τους έχει μέσα φωτογραφίες του Forza Motorsport 7 και Halo Infinite, τι φάση?

http://valkyrie-entertainment.com/

Απο unboxholics

Πρόκειται για ένα στούτντιο που έχει την έδρα του στο Seattle, ιδρύθηκε το 2002 και στο παρελθόν έχει βοηθήσει στην ανάπτυξη μεγάλων τίτλων όπως τα God of War, inFAMOUS, Twisted Metal, Valorant, State of Decay 2 αλλά και το πρόσφατο Halo Infinite των Microsoft και 343 Industries. Συνολικά, η Valkyrie αποτελεί το 17ο (!) στούντιο υπό το banner των PlayStation Studios. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Συγχωρέστε με δεν ξέρω που να το γράψω . Κλέψανε την χρεωστική μου κάρτα απο την σύζηγο και πριν προλάβω να καταλάβω τι γίνεται έγιναν 2 αγορές στο PLAYSTATION NETWORK αξίας 69,99 € & 24,99 € .

Ξέρει κανείς πως να κινηθώ για να πάρω τα λεφτά μου πίσω από την Sony ; Ακύρωσα την κάρτα της Εθνικής και μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να γίνει εκκαθάριση ( 3-4 εργάσιμες ημέρες ) και μετά να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής . 

 

Υπάρχει κάποιο support στηn sony live chat μήπως ; 

 

 

Η Sony δεν έχει καμία δουλειά με αυτό. Είναι μεταξύ εσένα και της τράπεζας. Θα κάνεις αμφισβήτηση αφού έχεις δηλώσει κλοπή.

Μα καλά, δεν έχεις κάποιο μηχανισμό transaction approval στην Εθνική;;!

 

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

Κ μετα η σονυ θα μπλοκάρει κ το λογαριασμο του κλεφτη που χρησιμοποιησε τη καρτα αφού θα χασει κ τα λευτα της😂

Αυτο σκεφτομουν καθως διαβαζα το στορυ απο την "περιπετεια" του ανθρωπου. Εντωμεταξυ ποιο σαινι σκεφτηκε να παρει κατι σε λογαριασμο του με κλεμμενη καρτα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, skritikos είπε

Η Sony δεν έχει καμία δουλειά με αυτό. Είναι μεταξύ εσένα και της τράπεζας. Θα κάνεις αμφισβήτηση αφού έχεις δηλώσει κλοπή.

Μα καλά, δεν έχεις κάποιο μηχανισμό transaction approval στην Εθνική;;!

 

Την Sony την έψαξα για να προβει σε κάποια ενέργεια στον λογαριασμο του Κοπριτη αφου ειναι τοσο ηλίθιος που έκανε αγορά 69,99 € και 24,99 στο PlayStation network με κλεμμένη κάρτα. Με την Εθνική που μίλησα περιμενω την Δευτέρα να γίνει η εκκαθάριση για να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής. Εχω καμια ελπίδα η να κλαψω από τώρα τα 95 € ? Έχεις κανεις παρομοια εμπειρία? 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Την Sony την έψαξα για να προβει σε κάποια ενέργεια στον λογαριασμο του Κοπριτη αφου ειναι τοσο ηλίθιος που έκανε αγορά 69,99 € και 24,99 στο PlayStation network με κλεμμένη κάρτα. Με την Εθνική που μίλησα περιμενω την Δευτέρα να γίνει η εκκαθάριση για να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής. Εχω καμια ελπίδα η να κλαψω από τώρα τα 95 € ? Έχεις κανεις παρομοια εμπειρία? 

πες οτι ειναι χαμενα, η ψυχικη οδυνη κ οτι σκας κοστιζει περισσοτερο. αν γυρισουν θα νε απο την εθνικη - που λογικα θα γυρισουν αφου δηλωσες κ κλοπη κτλ καποια στιγμη- . δεν ειναι θεμα σονυ δυστηχως η ευτηχως 

οταν γυρισουν να σε σιγουρος οτι η σονυ θα κλειδωσει κ το λογαριασμο του τυπου.

καποια στιγμη εχει γραφει ενας αριθμος επικοινωνιας στη σονυ (πριν κανα χρονο )επειδη στο 2 step verification δεν ερχοταν ποτε το sms δυστηχως ουτε τον αριθμο θυμαμαι ουτε αν ηταν σε αυτο το νημα η στο psplus ηστο ps4. ψαξε να το βρεις κ καλεσε τους τη δευτερα ειμαι σιγουρος οτι θα σε καθοδηγησουν εαν δεν μπορουν αυτοι να κανουν κατι. ειναι ελληνικο τμημα κ βοηθαει.

 

α .. βαλτε το ριμαδι να σας ερχετε sms η δαχτυλικο για επιβεβαιωση συναλαγης σε ονλινε αγορες.. δεν ειναι τα 100 ε οσο η στεναχωρια οτι σε βιασανε

 

edit: @GaGaS_Thess ελα νανε καλα το google 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Την Sony την έψαξα για να προβει σε κάποια ενέργεια στον λογαριασμο του Κοπριτη αφου ειναι τοσο ηλίθιος που έκανε αγορά 69,99 € και 24,99 στο PlayStation network με κλεμμένη κάρτα. Με την Εθνική που μίλησα περιμενω την Δευτέρα να γίνει η εκκαθάριση για να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής. Εχω καμια ελπίδα η να κλαψω από τώρα τα 95 € ? Έχεις κανεις παρομοια εμπειρία? 

Εμπειρια δεν εχω αλλα θεωρω θα τα παρεις πισω εφοσον σου ειπαν να περιμενεις την εκκαθαριση για να κανεις αμφισβητηση συναλλαγης, ειδικα αφου υπαρχει θεμα κλοπης και ποσο μαλλον οταν το εχεις παρει χαμπαρι σχετικα γρηγορα και εχεις ειδοποιησει γιατι αν ειχε περασει καιρος παιζει να τα εκλαιγες.

Βεβαια θα ειχες γλυτωσει ολη αυτην την ταλαιπωρια βαζοντας απλα καποιο μηχανισμο εγκρισης των συναλλαγων.

Παντως ο κοπριτης και να μην επικοινωνουσες με την σονυ αν δουν οτι κανεις αμφισβητηση συναλλαγης-ζητησεις τα λεφτα σου πισω απο την τραπεζα χωρις να μιλησες πρωτα με το support τους και εχεις χρησιμοποιησει αυτα που αγορασες τοτε τρωει ban το account η τουλαχιστον ετσι ξερουμε απο αλλες εμπειριες εδω μεσα.

 Btw αν δεν σου κανει κοπο ποσταρε μετα να μας πεις τι εγινε τελικα κ αν πηρες τα λεφτα σου πισω.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, icenex είπε

Εμπειρια δεν εχω αλλα θεωρω θα τα παρεις πισω εφοσον σου ειπαν να περιμενεις την εκκαθαριση για να κανεις αμφισβητηση συναλλαγης, ειδικα αφου υπαρχει θεμα κλοπης και ποσο μαλλον οταν το εχεις παρει χαμπαρι σχετικα γρηγορα και εχεις ειδοποιησει γιατι αν ειχε περασει καιρος παιζει να τα εκλαιγες.

Βεβαια θα ειχες γλυτωσει ολη αυτην την ταλαιπωρια βαζοντας απλα καποιο μηχανισμο εγκρισης των συναλλαγων.

Παντως ο κοπριτης και να μην επικοινωνουσες με την σονυ αν δουν οτι κανεις αμφισβητηση συναλλαγης-ζητησεις τα λεφτα σου πισω απο την τραπεζα χωρις να μιλησες πρωτα με το support τους και εχεις χρησιμοποιησει αυτα που αγορασες τοτε τρωει ban το account η τουλαχιστον ετσι ξερουμε απο αλλες εμπειριες εδω μεσα.

 Btw αν δεν σου κανει κοπο ποσταρε μετα να μας πεις τι εγινε τελικα κ αν πηρες τα λεφτα σου πισω.

Η κίνηση έγινε 22:31 και η ακυρώσω της κάρτας έγινε 22:33 και το τηλέφωνο στην εθνική 22:38 για δήλωση κλοπής . Όλα έγιναν μέσα σε 7 λεπτά ουσιαστικά και αυτό μου δίνει ελπίδες. Έγκριση συναλλαγών βλακεία μου για τις online αγορές δεν το ειχα εβεργοποιημενο δεν ήξερα καν ότι υπήρχε γιατί όταν πληρώνω αέριο και ρευμα τηλέφωνο κτλπ μου έρχεται ΟΤΡ 6 ψηφίο που το ζητάει για να προχωρησει . Στις online δεν ήξερα ότι προχωραει από μόνο του χωρίς ΟΤΡ :( . Μόλις έχω νέα από τηνΕθνικη εννοείται θα σας ενημερώσω. Αν έχω και κάποια απάντηση από την Sony το ίδιο. Τώρα αν φάει η όχι ΒΑΝ ο λογαριασμός του δεν νομίζω ότι θα το γνωρίσω ποτε . Το θέμα είναι το email που ποσταρα πιο πανω είναι το σωστό? Αν και αν ήταν λάθος θα μου ερχόταν ότι δεν υπαρχει

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες ότι σου έκλεψαν την κάρτα, εννοείς την πλαστική ή τα στοιχεία της κάρτας με internet? Προσπαθώ να καταλάβω εάν έγινε φυσική κλοπή ή υπεξαίρεση των στοιχείων της μέσω πχ phishing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Η κίνηση έγινε 22:31 και η ακυρώσω της κάρτας έγινε 22:33 και το τηλέφωνο στην εθνική 22:38 για δήλωση κλοπής . Όλα έγιναν μέσα σε 7 λεπτά ουσιαστικά και αυτό μου δίνει ελπίδες. Έγκριση συναλλαγών βλακεία μου για τις online αγορές δεν το ειχα εβεργοποιημενο δεν ήξερα καν ότι υπήρχε γιατί όταν πληρώνω αέριο και ρευμα τηλέφωνο κτλπ μου έρχεται ΟΤΡ 6 ψηφίο που το ζητάει για να προχωρησει . Στις online δεν ήξερα ότι προχωραει από μόνο του χωρίς ΟΤΡ :( . Μόλις έχω νέα από τηνΕθνικη εννοείται θα σας ενημερώσω. Αν έχω και κάποια απάντηση από την Sony το ίδιο. Τώρα αν φάει η όχι ΒΑΝ ο λογαριασμός του δεν νομίζω ότι θα το γνωρίσω ποτε

99.99% θα τα παρεις πισω τα λεφτα σου δεν νομιζω να υπαρχει θεμα.Μολις χασει τα λεφτα της η σονυ χωρις να εχεις επικοινωνησει πρωτα μαζι τους και γινει αμφισβητηση συναλλαγης στο δικτυο της το πρωτο πραγμα που κανει ειναι να ριξει ban στο account και αυτο ειναι νομιζω σχεδον 100% σιγουρο οποτε η χαρα του κοπριτη δεν θα κρατησει για πολυ.

Και αυτο το ξερουμε γιατι κατα καιρους καποια μελη εκαναν κατι αντιστοιχο βεβαια με τις δικες τους καρτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όταν λες ότι σου έκλεψαν την κάρτα, εννοείς την πλαστική ή τα στοιχεία της κάρτας με internet? Προσπαθώ να καταλάβω εάν έγινε φυσική κλοπή ή υπεξαίρεση των στοιχείων της μέσω πχ phishing.

Την πλαστικη την χρεωστική κάρτα όχι τον αριθμό της. 

4 λεπτά πριν, icenex είπε

99.99% θα τα παρεις πισω τα λεφτα σου δεν νομιζω να υπαρχει θεμα.Μολις χασει τα λεφτα της η σονυ χωρις να εχεις επικοινωνησει πρωτα μαζι τους και γινει αμφισβητηση συναλλαγης στο δικτυο της το πρωτο πραγμα που κανει ειναι να ριξει ban στο account και αυτο ειναι νομιζω σχεδον 100% σιγουρο οποτε η χαρα του κοπριτη δεν θα κρατησει για πολυ.

Και αυτο το ξερουμε γιατι κατα καιρους καποια μελη εκαναν κατι αντιστοιχο βεβαια με τις δικες τους καρτες.

Αυτο θέλω. Να φαει ΒΑΝ ο τσόγλανος 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω τον πόνο μου, ξενέρωσα λίγο με το demo του Matrix και τα κοληματάκια που έχει στα καρέ στο αρχικό βίντεο με τους πρωταγωνιστές, αλλά και στο παιχνίδι στα γραφικά που σε αρκετά σημεία φαίνεται να ζορίζεται και να κάνει σπασίματα!
Ελπίζω να μην είναι αυτό το όριο του Ps5 και να περιμένουμε το 6 για να γίνει "νεράκι" στην κίνηση το παραπάνω πρόβλημα.

Demo είναι το καταλαβαίνω και μάλιστα σε αρχικό στάδιο, αλλά μου φαίνεται περίεργο που το έβγαλαν με τέτοια μικρά θέματα! Οπτικά φυσικά είναι ΑΠΟΛΑΥΣΗ και δείχνει πως θα είναι το αύριο στο gaming.
TIP: Κλείστε από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού το matrix filter και θα γίνει η εικόνα πραγματικά σαν αληθινή!
Φανταστείτε το GTA6 με την συγκεκριμένη μηχανή γραφικών ..

Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...