Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γενικά ψόφια πράγματα από νέες ανακοινώσεις για το τι παιχνίδια θα δούμε μέσα στο 2022

Ισχύει. Προσωπικά πάλι καλά έχω τεράστιο backlog ακόμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Ισχύει. Προσωπικά πάλι καλά έχω τεράστιο backlog ακόμα.

 

Και εγώ μια από τα ίδια. Πριν λίγες μέρες πήρα την κονσόλα,έχω ήδη 2 παιχνίδια και εχω παραγγείλει άλλα 3 πέραν των horizon/Elden Ring τον φλεβαρη.

Θα ήθελα όμως να έδειχναν και τίποτα άλλο έστω multiplatform μιας και ειναι η ιδανική ευκαιρία τα game awards για αυτό το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Και εγώ μια από τα ίδια. Πριν λίγες μέρες πήρα την κονσόλα,έχω ήδη 2 παιχνίδια και εχω παραγγείλει άλλα 3 πέραν των horizon/Elden Ring τον φλεβαρη.

Θα ήθελα όμως να έδειχναν και τίποτα άλλο έστω multiplatform μιας και ειναι η ιδανική ευκαιρία τα game awards για αυτό το πράγμα.

Καλά εντάξει μήν παραπονιόμαστε - ειδικά όσοι έχουν ps + xbox ή PC, αληθινά δεν προλαβαίνουν να τα παίξουν όλα. Έπαιξε και πολύ covid delay και αρκετά πράγματα έχουν πάει στο 22. Δεν έχει νόημα να σπρώξουν κι άλλα γιατί θα φάνε κουβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε που είναι όλα αυτά τα αρκετά πράγματα που έχουν πάει στο 2022?

Τα περισσότερα που είδαμε για το πρώτο μισό του 2022,τα ξέραμε ήδη εδώ και πόσο καιρό όπως το Forspoken,Suicide Squad,elden ring κλπ.

Αντε ξέρω γω εκπληξη να πουμε το dlc του Cuphead για το καλοκαιρι.

Που είναι οι μεγάλες κυκλοφορίες από τις 3 μεγάλες εταιρειες(Sony,MS,Nintendo) που συνήθως βλέπαμε παλιότερα,πέραν από τα δικά τους events?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Γενικά ψόφια πράγματα από νέες ανακοινώσεις για το τι παιχνίδια θα δούμε μέσα στο 2022

Το alan wake μονο του μου φτανει για τα φετινα awards και για τα επομενα μη σου πω  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tesla22 είπε

Το alan wake μονο του μου φτανει για τα φετινα awards και για τα επομενα μη σου πω  

Το alan wake 2 δεν θα βγεί μέσα στο 2022 όμως. Πάει για ένα ξερό 2023 και δεν έδειξαν πάλι τίποτα από πλευράς gameplay.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε που είναι όλα αυτά τα αρκετά πράγματα που έχουν πάει στο 2022?

Τα περισσότερα που είδαμε για το πρώτο μισό του 2022,τα ξέραμε ήδη εδώ και πόσο καιρό όπως το Forspoken,Suicide Squad,elden ring κλπ.

Αντε ξέρω γω εκπληξη να πουμε το dlc του Cuphead για το καλοκαιρι.

Που είναι οι μεγάλες κυκλοφορίες από τις 3 μεγάλες εταιρειες(Sony,MS,Nintendo) που συνήθως βλέπαμε παλιότερα,πέραν από τα δικά τους events?

 

Αυτό λέω. Ότι είναι να βγεί το 22 το έχεις δεί ήδη, δεν έχει και πολύ νόημα οι εταιρίες να σπαταλήσουν χρόνο, χρήμα και hype εκτός κι αν είχαν gameplay trailers που δεν μπορούν να περιμένουν για E3 φάση. Δεν ξέρω γενικά τι περιμένατε απο τα βραβεία αυτά. Πέρα απο τις διαφημίσεις, το cringefest ήταν σχετικά μετρημένο σε σχέση με πέρυσι imho και το σόου είχε μια οκ ροή. Το είδα 1-4 το πρωί και άντεξα, το οποίο είναι θαύμα απο μόνο του. Ένα ωραίο πανηγύρι είναι, δεν το βλέπω προσωπικά σαν E3.

Συμφωνώ για cuphead! Μουσική, παρουσίαση αυθεντικότητα όλα 10/10

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chncynic είπε

Αυτό λέω. Ότι είναι να βγεί το 22 το έχεις δεί ήδη, δεν έχει και πολύ νόημα οι εταιρίες να σπαταλήσουν χρόνο, χρήμα και hype εκτός κι αν είχαν gameplay trailers που δεν μπορούν να περιμένουν για E3 φάση. 

Να σου υπενθυμίσω μόνο ότι στην Ε3 τα τελευταία χρόνια έχουμε δει κάποιες μεγάλες εταιρείες(βλέπε Sony)να μην συμμετέχουν καθόλου ή άλλες να μην δείχνουν και πολλά.

Το πρόβλημα με λίγα λόγια για μας είναι ότι έχουν μοιράσει περιεχόμενο από multiplatform παιχνίδια και exclusives σε όλα τα events και δεν ξέρεις τι να περιμένεις από που πλέον.

Btw @D.Luffy για τα 80ευρα, για δές εδώ φρέσκο πράγμα από εχτές από την Square Enix.

Και το Forspoken 80ευρώ.

FF7R price hike

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, alexcas777 said:

Εγώ( και πολλοί άλλοι)πάντως μείναμε με την όρεξη που περιμέναμε πως και πως να δούμε κάτι από Hogwarts legacy...μεγάλη ξενερα 

ηταν ετοιμο το τραιλερ αλλα φαινεται η WB φοβηθηκε το backlash απο το ολο θεμα που εχει δημιουργηθει για την συγγραφεα του harry potter και αποφασισε να το αναβαλλει.

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρέστε με δεν ξέρω που να το γράψω . Κλέψανε την χρεωστική μου κάρτα απο την σύζηγο και πριν προλάβω να καταλάβω τι γίνεται έγιναν 2 αγορές στο PLAYSTATION NETWORK αξίας 69,99 € & 24,99 € .

Ξέρει κανείς πως να κινηθώ για να πάρω τα λεφτά μου πίσω από την Sony ; Ακύρωσα την κάρτα της Εθνικής και μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να γίνει εκκαθάριση ( 3-4 εργάσιμες ημέρες ) και μετά να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής . 

 

Υπάρχει κάποιο support στηn sony live chat μήπως ; 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος...  Είμαι κάνα 40 λεπτό πριν το τέλος από το campaign στο call. Of duty  cold war . Πάω να παίξω την πίστα που έχω φτάσει   ξαφνικά  μου πετάει μήνυμα να βγω γιατί δεν έχει κατέβει από εκεί κ πέρα το update.. Είμαι σίγουρος ότι ήταν να κατέβει κατέβηκε από την αρχή .. 

Έπαιξα κ την προηγούμενη ξανά πίστα αλλά πάλι το ίδιο γίνεται.. Τι έχετε να προτείνετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Συγχωρέστε με δεν ξέρω που να το γράψω . Κλέψανε την χρεωστική μου κάρτα απο την σύζηγο και πριν προλάβω να καταλάβω τι γίνεται έγιναν 2 αγορές στο PLAYSTATION NETWORK αξίας 69,99 € & 24,99 € .

Ξέρει κανείς πως να κινηθώ για να πάρω τα λεφτά μου πίσω από την Sony ; Ακύρωσα την κάρτα της Εθνικής και μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να γίνει εκκαθάριση ( 3-4 εργάσιμες ημέρες ) και μετά να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής . 

 

Υπάρχει κάποιο support στηn sony live chat μήπως ; 

 

 

Λογικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι μιας και δεν έχεις καν πρόσβαση στον λογαριασμό στο οποίο έγιναν οι αγορές. Ούτε και ο κωδικός συαναλλγης βοηθάει. 

Νομίζω δεν έχει chat, αλλά email νομίζω απαντάνε σχετικά γρήγορα. Δες και τουιτερ μήπως έχουν κάνα support account 

Περίμενε την εκκαθάριση και κάνε αμφισβήτηση

Μόλις τώρα, Tresorikos είπε

Τι έχετε να προτείνετε; 

Στο pc υπάρχει επιλογή "scan and repair". Δεν ξερω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...