Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, G4iwrgos είπε

 Καλημέρα !το mortal shell έστω και στην απλή του την έκδοση έτσι όπως το δίνουν οι γύφτοι της σονυ χωρίς 4κ 60 fps αξιζει να το παίξω?  Και επίσης αν κατέβασε κανενας το godfall challenger edition και έχει άποψη..!

Μια χαρά παιχνίδι είναι το Mortal Shell, μικρό (σε ένα ΣΚ βγαίνει) αλλά καλή ανάπαυλα για souls veterans εν όψη elden ring. Βέβαια το είχα παίξει σε pc, δε ξέρω πως θα είναι η έκδοση για ps4 με κλειδωμένα 30.

Για το Godfall Jim Ryan Edition, γελάνε και τα τσιμέντα. Αύριο το δίνει "δώρο" και το κινεζομάγαζο EGS. Δε θα μου κάνει εντύπωση αν θα είναι f2p όταν έρθει στο steam.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, zyx1979 είπε

σοβαραα τωρα ρε φιλε? πω πω τρελη μπουρδα αυτο. ουτε καν δλδ σκετο το morales θελει και την ultimate?

Όχι το Morales πωλείται και ξεχωριστά.

3 ώρες πριν, ilias78 είπε

Δεν πρέπει να υποστηρίζει κ η τηλεόραση 3d ήχο?

Όχι δεν χρειάζεται κάποια υποστήριξη από την τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Saloufas είπε

 

Είμαι σίγουρος ότι οι αναβαθμίσεις στις σκιές και στα reflections μπορούν άνετα να εφαρμοστούν και στο PS5. Αλλά βλέπετε εκεί δεν πληρώσαμε το 10άρι άρα δεν δικαιούμαστε τίποτα από όλα αυτά. Μόνο fps unlock και πολύ μας είναι. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Είμαι σίγουρος ότι οι αναβαθμίσεις στις σκιές και στα reflections μπορούν άνετα να εφαρμοστούν και στο PS5. Αλλά βλέπετε εκεί δεν πληρώσαμε το 10άρι άρα δεν δικαιούμαστε τίποτα από όλα αυτά. Μόνο fps unlock και πολύ μας είναι. 

Αφου το δωσανε παλι καλα να λεμε. 😥

Κοιταγα τα παιχνιδια του ps plus collection και τα μισα τρεχουν στα 30fps. Ουτε για το Last Guardian εχουν κανει τιποτα που σε δισκακι unpatched τρεχει στα 60.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cariolanoc είπε

Αφου το δωσανε παλι καλα να λεμε. 😥

Κοιταγα τα παιχνιδια του ps plus collection και τα μισα τρεχουν στα 30fps. Ουτε για το Last Guardian εχουν κανει τιποτα που σε δισκακι unpatched τρεχει στα 60.

ισχύει δυστηχως με τα 30fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Είμαι σίγουρος ότι οι αναβαθμίσεις στις σκιές και στα reflections μπορούν άνετα να εφαρμοστούν και στο PS5. Αλλά βλέπετε εκεί δεν πληρώσαμε το 10άρι άρα δεν δικαιούμαστε τίποτα από όλα αυτά. Μόνο fps unlock και πολύ μας είναι. 

Υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος πάντως σε αυτό.

Οτι δηλαδή αν ζητούσαν 10ευρώ για...σκιές, τότε πάλι θα έκραζε ο κόσμος γιατί εδώ και κοντά 2χρόνια ξέρω γω βρίσκεις το ίδιο το παιχνίδι στα 10ευρω περίπου κουτάτο.

Από την άλλη σε άλλα παιχνίδια βλέπε Fifa,οι κονσόλες έχουν τις next gen εκδόσεις ενώ στο pc τις last gen.

Αν κάναμε ένα γκάλοπ στο forum πόσοι είναι υπέρ του 10ρικου ή πόσοι έχουν δώσει πολλά 10ευρα για ''next gen''upgrade,κάτι μου λέει ότι θα ήταν ελάχιστοι αυτοί.

Η έκδοση στο PC κυκλοφορεί σχεδόν 4χρόνια μετά με αρχική τιμή 50ευρώ,κοινώς ζητάνε πολλά παραπάνω χρήματα και έχει πέσει και παραπάνω δουλειά, άρα ψιλό αναμενόμενο να έχει και επιπλέον πράγματα σε σχέση με την έκδοση του PS.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όπως εμείς από την μεριά μας τα θέλουμε όλα τσάμπα μεν, οι ίδιες οι εταιρείες το βλέπουν προφανώς αλλιώς.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχταρμάς η τιμολογιακή πολιτική :D Καλή φάση το GoW στο pc πάντως - πολύς κόσμος που δεν τρελαίνεται για ps θα μπορέσει πλέον να παίξει την αφρόκρεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μην ξεχνάτε ότι πολύ πιθανών να έγιναν όλα λίγο πολύ από την αρχή. Δεν είναι Xbox για να γίνει το port πιο εύκολα. Λογικό το κόστος

Καλά το PS4 glorified PC είναι όπως και το xbox. Πάλι όμως θέλει αρκετή δουλειά για όλα τα καλούδια του πισι. Δεν ξέρω αν είναι για 50ε όπως αναφέρεται παραπάνω, αλλα σίγουρα έχει κάποιο κόστος

Επεξ/σία από chncynic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Αφου το δωσανε παλι καλα να λεμε. 😥

Κοιταγα τα παιχνιδια του ps plus collection και τα μισα τρεχουν στα 30fps. Ουτε για το Last Guardian εχουν κανει τιποτα που σε δισκακι unpatched τρεχει στα 60.

Πονεμένη ιστορία το last guardian, παιχνίδι που άρχισα καιρό και δε μπορώ να παίξω πάνω από μισή ώρα γιατί με πιάνει motion sickness από τον συνδυασμό της ανάπηρης κάμερας και των 30 fps. Κρίμα γιατί είναι πολύ ιδιαίτερο game.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ilos είπε

Πονεμένη ιστορία το last guardian, παιχνίδι που άρχισα καιρό και δε μπορώ να παίξω πάνω από μισή ώρα γιατί με πιάνει motion sickness από τον συνδυασμό της ανάπηρης κάμερας και των 30 fps. Κρίμα γιατί είναι πολύ ιδιαίτερο game.

Κρίμα γιατί τέτοιες παιχτικες εμπειριες βγαίνουν κυριολεκτικά ανα 10 χρόνια. Ακόμα νοσταλγώ το ending του. Πάρε ένα antivom και προχωρα 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ilosτο κράξιμο για το ps plus έπιασε τόπο και γρήγορα μάλιστα. Καλύτερη προσφορά και από black friday στα 30ευρώ τον χρόνο(2.5ευρώ ο μήνας δηλαδή) :D 

New 50% off promo for 12 months Playstation Plus via Sony. Offer is valid until December 19th and applies to new subscribers or existing users without an active subscription.

3846594_1.jpg

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, να δείτε πόσο κότσο θα μας πιάσει η Sony! Σε λίγο που θα κάνει τις περίφημες αλλαγές στην συνδρομή της για να πιάσει το game pass της Microsoft, να είστε σίγουροι πως με την παραπάνω "απλή PS plus" θα παίζουμε μόνο trials και θα πρέπει να δώσουμε άλλα τόσα για να πάρουμε το "πλήρες" πακέτο που θα έχει πλήρη πρόσβαση στα games και ps5 upgrades! Θα κλάψουμε όλοι μαζί τότε...
(δεν βασίζω κάπου τα παραπάνω, απλά μπήκα λίγο σε lamogio mode)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Καλά, να δείτε πόσο κότσο θα μας πιάσει η Sony! Σε λίγο που θα κάνει τις περίφημες αλλαγές στην συνδρομή της για να πιάσει το game pass της Microsoft, να είστε σίγουροι πως με την παραπάνω "απλή PS plus" θα παίζουμε μόνο trials και θα πρέπει να δώσουμε άλλα τόσα για να πάρουμε το "πλήρες" πακέτο που θα έχει πλήρη πρόσβαση στα games και ps5 upgrades! Θα κλάψουμε όλοι μαζί τότε...
(δεν βασίζω κάπου τα παραπάνω, απλά μπήκα λίγο σε lamogio mode)

Και να παίξουμε και αυτά που έχουμε κάνει claim ανα καιρούς θα προσθέσω εγω... Αν και από ότι βλέπω η Sony την αναβάθμιση τύπου switch online + πάει να την κάνει μόνο με game παλιότερα. Τo plus το βλέπω να μένει ώς έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...