Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πιστεύω το Plus θα το πάνε στα 40€, το plus με τα games PS4+5 στα 60€ και το plus με τα games PS1+2+3+4+5 στα 80€ και όσοι έχουν plus θα μπορέσουν να πάνε σε όποιο tier θέλουν αναλογικα με πόσους μήνες έχουν υπόλοιπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Καλά, να δείτε πόσο κότσο θα μας πιάσει η Sony! Σε λίγο που θα κάνει τις περίφημες αλλαγές στην συνδρομή της για να πιάσει το game pass της Microsoft, να είστε σίγουροι πως με την παραπάνω "απλή PS plus" θα παίζουμε μόνο trials και θα πρέπει να δώσουμε άλλα τόσα για να πάρουμε το "πλήρες" πακέτο που θα έχει πλήρη πρόσβαση στα games και ps5 upgrades! Θα κλάψουμε όλοι μαζί τότε...
(δεν βασίζω κάπου τα παραπάνω, απλά μπήκα λίγο σε lamogio mode)

Ενας λόγος παραπάνω που αξιζει περισσότερο τώρα να αγοράσει κάποιος την συνδρομή αυτή σε τέτοια τιμή μόνο για 1 χρόνο(μην στακάρει δηλαδή πολλές συνδρομές και αργότερα το μετανιώσει αν δεν είναι σίγουρος),και από του χρόνου να αναμένει να δει τι θα παίξει με την νέα υπηρεσία όπως ακούγεται αρκετά και να πράξει ανάλογα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

@ilosτο κράξιμο για το ps plus έπιασε τόπο και γρήγορα μάλιστα. Καλύτερη προσφορά και από black friday στα 30ευρώ τον χρόνο(2.5ευρώ ο μήνας δηλαδή) :D 

New 50% off promo for 12 months Playstation Plus via Sony. Offer is valid until December 19th and applies to new subscribers or existing users without an active subscription.

3846594_1.jpg

Ελλάδα δεν φαίνεται τέτοια προσφορά. Προς το παρών μόνο για UK? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οτι δηλαδή αν ζητούσαν 10ευρώ για...σκιές, τότε πάλι θα έκραζε ο κόσμος γιατί εδώ και κοντά 2χρόνια ξέρω γω βρίσκεις το ίδιο το παιχνίδι στα 10ευρω περίπου κουτάτο.

Αν το σκεφτείς, για το Tsushima χρέωσαν 10άρι για ένα μικρό bump στην ανάλυση και Japanese lipsync. Θέλω να πω ότι έτσι κι αλλιώς και με πληρωμή πάλι δεν προσφέρουν και τίποτα το ιδιαίτερο.

Νομίζω ότι ο Jimάκος θα ήθελε πολύ να χρεώσει κάτι έξτρα για το GoW στο PS5 αλλά νομίζω ότι απλώς δεσμεύτηκε όταν είπε ότι το 10άρι θα ισχύει από ένα σημείο και μετά. Πάντως το παιχνίδι δεν είναι ακόμα native PS5 app. Ίσως το βαφτίσει "remaster" ή "director's cut" αργότερα κοντά στην κυκλοφορία του PC...

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Ελλάδα δεν φαίνεται τέτοια προσφορά. Προς το παρών μόνο για UK? 

Εμένα μου το δείχνει από την εφαρμογή του κινητού. Βέβαια επειδή έχω ήδη ενεργή δεν μπορώ να την βάλω, αλλά την δείχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Εμένα μου το δείχνει από την εφαρμογή του κινητού. Βέβαια επειδή έχω ήδη ενεργή δεν μπορώ να την βάλω, αλλά την δείχνει.

Τι κουταμάρα αυτό. Εμένα που λήγει σε λιγότερο από μήνα δεν μπορώ να επωφεληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Αν το σκεφτείς, για το Tsushima χρέωσαν 10άρι για ένα μικρό bump στην ανάλυση και Japanese lipsync... Θέλω να πω ότι έτσι κι αλλιώς και με πληρωμή πάλι δεν προσφέρουν και τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Spoiler

 

Μπορεί και να είχαν σκοπό να το βγάλουν και να το πήραν πίσω μετά και το πρόσφατο κράξιμο με το horizon(και στο ghost φάγανε μερικό γιαυτό και είναι κατακόκκινο το metacritic σε user score).

Στο ghost δεν κακοφαίνεται τόσο,γιατί είναι πιο προσφατο παιχνιδι,πουλάει ακόμα καλα(γιαυτό και έχει κρατήσει και τιμή),έβγαλε πρόσφατα και dlc/ps5 έκδοση

https://www.skroutz.gr/search.html?keyphrase=ghost+of+tsushima&order_by=pricevat&order_dir=asc&price_min=32&price_max=70

Φυσικά όπως και εσύ γνωρίζεις,και σε PC μεριά έχει πέσει κράξιμο για την αρχική τιμή για σχεδόν 4ετών παιχνίδι όταν βγεί.

Θέλω να πω ότι μια ζωή όλο παράπονα θα υπάρχουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω πόσοι διαθέτουν τόσα χρήματα για controller αλλά ας το αναφέρω καλού κακού

Scuf has announced the first third-party PlayStation 5 controllers called the Reflex, Reflex Pro, and Reflex FPS. The controllers are designed for the PS5.

The basic layout is identical to the PS5 DualSense controller, however, the controllers do have several new features. There are removable back control paddles that are similar to the Xbox Elite Series 2. They can be reprogramed or disable using a button on the back. There is also swappable thumbsticks and faceplate trim that can be removed in case you want to change colors.

The Reflex and Reflex Pro use the PS5 adaptive triggers, however, the Reflex FPS changes them to instant triggers that are similar to one tap of a mouse button. 

The Reflex controllers will come in black, white, gray, orange, navy blue, and red. However, only the black version will be available at launch. 

The Scuf Reflex controllers are now available for $199 for the baseline controller, $229 for the Reflex Pro, and $259 for the Reflex FPS.

First Third-Party PS5 Controllers Announced

First Third-Party PS5 Controllers Announced

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

@ilosτο κράξιμο για το ps plus έπιασε τόπο και γρήγορα μάλιστα. Καλύτερη προσφορά και από black friday στα 30ευρώ τον χρόνο(2.5ευρώ ο μήνας δηλαδή) :D 

New 50% off promo for 12 months Playstation Plus via Sony. Offer is valid until December 19th and applies to new subscribers or existing users without an active subscription.

3846594_1.jpg

Κάποιο λάκο έχει η φάβα, μη πέσετε με τα μούτρα. Υποψιάζομαι ότι με το spartacus/tier list θα υπάρξει υποβάθμιση του basic πακέτου σε σχέση με ότι παρέχεται αυτή τη στιγμή. Το οποίο θα είναι και κατόρθωμα tbh.😁

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Αν το σκεφτείς, για το Tsushima χρέωσαν 10άρι για ένα μικρό bump στην ανάλυση και Japanese lipsync. Θέλω να πω ότι έτσι κι αλλιώς και με πληρωμή πάλι δεν προσφέρουν και τίποτα το ιδιαίτερο.

Νομίζω ότι ο Jimάκος θα ήθελε πολύ να χρεώσει κάτι έξτρα για το GoW στο PS5 αλλά νομίζω ότι απλώς δεσμεύτηκε όταν είπε ότι το 10άρι θα ισχύει από ένα σημείο και μετά. Πάντως το παιχνίδι δεν είναι ακόμα native PS5 app. Ίσως το βαφτίσει "remaster" ή "director's cut" αργότερα κοντά στην κυκλοφορία του PC...

Ούτε καν διαφορά στην ανάλυση χρέωσαν και οι 2 versions 4k60 είναι. Haptics /japan lipsync και τα cinematics αντί για videos με την in game engine πληρώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All The Game Awards 2021 Winners

  • Game of the Year — It Takes Two
  • Best Game Direction — Deathloop
  • Best Narrative — Marvel's Guardians of the Galaxy
  • Best Art Direction — Deathloop
  • Best Score and Music — NieR Replicant
  • Best Audio Design — Forza Horizon 5
  • Best Performance — Maggie Robertson as Lady Dimitrescu, Resident Evil Village
  • Games for Impact — Life Is Strange: True Colors
  • Best Ongoing Game — Final Fantasy XIV Online
  • Best Indie Game — Kena: Bridge of Spirits
  • Best Mobile Game — Genshin Impact
  • Best Community Support — Final Fantasy XIV Online
  • Innovation in Accessibility — Forza Horizon 5
  • Best VR/AR Game — Resident Evil 4 VR
  • Best Action Game — Returnal
  • Best Action/Adventure Game — Metroid Dread
  • Best RPG — Tales of Arise
  • Best Fighting Game — Guilty Gear Strive
  • Best Family Game — It Takes Two
  • Best Simulation/Strategy Game — Age of Empires 4
  • Best Sports/Racing Game — Forza Horizon 5
  • Best Multiplayer Game — It Takes Two
  • Content Creator of the Year — Dream
  • Best Indie Debut — Kena: Bridge of Spirits
  • Most Anticipated Game — Elden Ring
  • Best Esports Game — League of Legends
  • Best Esports Athlete — S1mple
  • Best Esports Team — Natus Vincere
  • Best Esports Coach — Kkoma
  • Best Esports Event — 2021 League of Legends World Championship
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πώς σας φάνηκε το demo του Matrix awake? Πιστεύω με την Unreal engine 5 θα βγάλουν ωραία games

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...