Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια βοήθεια ρε παιδιά pls. Έχω αγοράσει κλειδί για fifa22  στο ps5 και μετά από 1 μήνα περίπου το παιχνίδι κλειδώθηκε. Ξέρει κανείς πως το ξεκλείδωνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Διαβάζω ότι ps now περιλαμβάνει περίπου 800 games και από αυτά τα 500 είναι διαθέσιμα μόνο μέσω streaming ενώ τα 300 με δικαίωμα να τα κάνεις τοπικά download στην κονσόλα και απαιτεί ελάχιστη σύνδεση 5mbps για να δουλέψει. Εφόσον δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα, υποθέτω πως δεν υπάρχουν καν servers που θα κάνουν streaming για πελάτες στην χώρα μας. Αν το αγοράσω λοιπόν έστω και με πλάγιο τρόπο, θα μπορώ να παίζω σωστά αυτά τα 500 παχνίδια ή θα φάω άκυρο λόγω απόστασης από τον server με ping στο Θεό και freeze ανά διαστήματα? Και αν το πάθω, υπάρχει support που θα βοηθήσει? ή θα μου πει, κύριε στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται? Αν υπάρχει κανείς που το κάνει χρήση στην Ελλάδα ας μας πει τις εντυπώσεις του από αυτό όσον αφορά την απόδοση.

Εγώ ζω Σκωτία το έχω με αγγλικό account και το παίζω όταν έρχομαι Ελλάδα κανονικά στο λάπτοπ μ. Στριμ δίχως θέματα(50ρι φορθνετ/νοβα δε ξέρω τι σκατα είναι). Υπάρχει ένα frame drop σε σημεία αλλά playable είναι για τα δικά μ γουστα και βασικά είναι ακριβώς το ίδιο fd που υπάρχει και Σκωτία. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tolisgr80 είπε

Μια βοήθεια ρε παιδιά pls. Έχω αγοράσει κλειδί για fifa22  στο ps5 και μετά από 1 μήνα περίπου το παιχνίδι κλειδώθηκε. Ξέρει κανείς πως το ξεκλείδωνω? 

Account αγορασες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Tolisgr80 είπε

Ναι ακριβώς 

Τον ήξερες κ το αγόρασες; Ξέρεις ότι δεν ήταν κλεμμένο κ ο ιδιοκτήτης απλά άλλαξε το pass γτ το ανακάλυψε; Αν δεν ήταν κλεμμένο του Χες έμπιστοσυνη ότι δε θα άλλαζε το pass για να το ξαναπουλησει στον επόμενο;  

Δε σε κατηγορώ απλά προσπαθώ μέσα από αυτό να καταλάβουν κ όσοι σκευτονται να πληρώσουν account δυνητικά τι κυνδινους εμπεριέχει αυτή η ενέργεια. 

Δε μπορείς να κάνεις κάτι μπορεί να βρεις κ το μπελα σου στο τέλος εάν ήταν κλεμμένο ακουντ, δυστυχώς..

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sndev είπε

Τον ήξερες κ το αγόρασες; Ξέρεις ότι δεν ήταν κλεμμένο κ ο ιδιοκτήτης απλά άλλαξε το pass γτ το ανακάλυψε; Αν δεν ήταν κλεμμένο του Χες έμπιστοσυνη ότι δε θα άλλαζε το pass για να το ξαναπουλησει στον επόμενο;  

Δε σε κατηγορώ απλά προσπαθώ μέσα από αυτό να καταλάβουν κ όσοι σκευτονται να πληρώσουν account δυνητικά τι κυνδινους εμπεριέχει αυτή η ενέργεια. 

Δε μπορείς να κάνεις κάτι μπορεί να βρεις κ το μπελα σου στο τέλος εάν ήταν κλεμμένο ακουντ, δυστυχώς..

Ευχαριστώ για την ενημέρωση .Από ένα "γνωστό" site αγόρασα όπου έχουν πάρει 2 δικοί μου κ μου είπαν ότι είναι οκ. Δυστυχώς δε σκέφτηκα όλα αυτά που ανέφερες. Μου είπαν απλα ότι αγοράζουν κωδικούς με τουρκική λίρα κ βγαίνει πιο οικονομικα. Δε γνωρίζω περαιτέρω λεπτομέρειες. 

Η αλήθεια είναι ότι σκαλωσα με αυτά που ανέφερες. Δεν έχω σκοπό να ξανά κάνω τέτοια αγορά. Θενκς again 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tolisgr80 είπε

Ευχαριστώ για την ενημέρωση .Από ένα "γνωστό" site αγόρασα όπου έχουν πάρει 2 δικοί μου κ μου είπαν ότι είναι οκ. Δυστυχώς δε σκέφτηκα όλα αυτά που ανέφερες. Μου είπαν απλα ότι αγοράζουν κωδικούς με τουρκική λίρα κ βγαίνει πιο οικονομικα. Δε γνωρίζω περαιτέρω λεπτομέρειες. 

Η αλήθεια είναι ότι σκαλωσα με αυτά που ανέφερες. Δεν έχω σκοπό να ξανά κάνω τέτοια αγορά. Θενκς again 

Πώς το πλήρωσες μπας και γλυτώσεις τα λεφτά τουλάχιστον ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Πώς το πλήρωσες μπας και γλυτώσεις τα λεφτά τουλάχιστον ;

 

Με PayPal. Τους έχω στείλει στείλει mail. Αν θέλετε ενημερώσω μόλις μου απαντησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tolisgr80 είπε

Με PayPal. Τους έχω στείλει στείλει mail. Αν θέλετε ενημερώσω μόλις μου απαντησουν

Τυχερός. Αν δεν βγάλεις άκρη με αυτό το "γνωστό" site άνοιξε dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Tolisgr80 said:

Με PayPal. Τους έχω στείλει στείλει mail. Αν θέλετε ενημερώσω μόλις μου απαντησουν

Απέφευγε αυτά τα accounts. Υπάρχει περίπτωση μέχρι και να φάει ban η κονσόλα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ChrisAce είπε

Τυχερός. Αν δεν βγάλεις άκρη με αυτό το "γνωστό" site άνοιξε dispute.

Λολ - τι dispute -στον "κλεπταποδόχο" ? Ακόμα και στην περίπτωση που το πουλάει όντως και δεν κράτησε/έδωσε κωδικούς email κτλ τεντώνει το ToS από το Steam μέχρι το Xbox (και προφανώς στο trigger happy PSN) μέχρι το τέρμα. Η καλύτερη περίπτωση είναι να χάσει παιχνίδια. Η χειρότερη είναι αυτή που γράφει ο φίλος παρακάτω:

1 ώρα πριν, gRim είπε

Απέφευγε αυτά τα accounts. Υπάρχει περίπτωση μέχρι και να φάει ban η κονσόλα.

 

Επεξ/σία από Zoanthrope
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zoanthrope είπε

Λολ - τι dispute -στον "κλεπταποδόχο" ? Ακόμα και στην περίπτωση που το πουλάει όντως και δεν κράτησε/έδωσε κωδικούς email κτλ τεντώνει το ToS από το Steam μέχρι το Xbox (και προφανώς στο trigger happy PSN) μέχρι το τέρμα. Η καλύτερη περίπτωση είναι να χάσει παιχνίδια. 

 

Λολ - Τα λεφτά του θα τα πάρει πίσω από paypal μια χαρά και χωρίς κίνδυνο να χάσει τίποτα.

Πλήρωσε το "γνωστό" site είπε και δεν ξέρουμε καν ποιο είναι.

Τώρα ποιος μίλησε για tos από steam μέχρι xbox ή psn ή "κλεπταποδόχους" δεν έχω καταλάβει..

Αλλά όπως και να έχει θα μας πει μόνος του, όπως είπε θα ενημερώσει.

Αρκετά νομίζω το offtopic.

 

 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...