Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιαυτό περιμένω κάποιον που το έκανε(ή έστω στο ιντερνετ)να το επιβεβαιώσει, μην αγοράσω τσάμπα το upgrade(έχω μόνο το Uncharted 4 σε δισκάκι).

Σ' το επιβεβαιώνω εγώ, για αυτό κι έγραψα! (ευτυχώς δεν ήταν δικό μου το δεκάρικο, αλλά φίλου) 😂

Claim με UC4 δισκάκι το ξημέρωμα. Download-εγκατάσταση το μεσημέρι χωρίς δίσκο (σε κάποια φάση έβαλα και το WD Legion) και έριξα μια γρήγορη ματιά και στα δύο (με το UC4 μέσα). Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα είναι αν παίζει με οποιοδήποτε δισκάκι εκ των UC4/UC The Lost Legacy ή μόνο με το δισκάκι που έγινε το claim. edit: Και με το δισκάκι του The Lost Legacy ανοίγει το app, άρα δεν είχε σημασία που το έκανα claim με το άλλο. Και ξαναλέω, παίζουν κανονικά και τα δύο παιχνίδια.

Το ίδιο έγινε και με το Death Stranding DC.

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα είναι αν παίζει με οποιοδήποτε δισκάκι εκ των UC4/UC The Lost Legacy ή μόνο με το δισκάκι που έγινε το claim. 

αυτό ακριβώς ψάχνω για επιβεβαίωση, γιατί έτσι μόνο κάπως αξίζει όλο αυτό, αφού στην ουσία βγαίνει ''δωρεαν'' το upgrade αν  δεν έχεις και τα 2 παιχνίδια.

Καλά για την κουτάτη έκδοση των 50ευρώ δεν χρειάζεται να σχολιάσω πόσο μεγάλη αρπαχτή είναι.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιαυτό περιμένω κάποιον που το έκανε(ή έστω στο ιντερνετ)να το επιβεβαιώσει, μην αγοράσω τσάμπα το upgrade(έχω μόνο το Uncharted 4 σε δισκάκι).

Αρα για να διαλέξεις από το μενου ποιο θα παίξεις,χρειάζεται να έχεις και το δισκάκι του κάθε παιχνιδιού ή δεν χρειάζεται κάν δισκάκι?

Εχω το lost legacy digital θες να κάνω το upgrade να δω αν παίζω έτσι το un4? Το χω 99% ότι γίνεται. Βασικά κάτσε να το κάνω τώρα κ μια να κατέβει κ σου λεω

19 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Δωρεάν είναι και οι 2 το θέμα είναι όμως άλλο...έχεις ξαναδεί PS3 version στο ps store του PS4; 

 

ps3.jpg.86462270895558567f5a149c3110a69d.jpg

Γτ δε λες ότι είσαι ήδη συνδρομήτης στο Spartacus k το πας απέξω απέξω; Ε;

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

Εχω το lost legacy digital θες να κάνω το upgrade να δω αν παίζω έτσι το un4? Το χω 99% ότι γίνεται. Βασικά κάτσε το κάνω τώρα να κατέβει κ σου λεω

Για κουτάτο παιχνίδι συγκεκριμένα με ενδιαφέρει γιατί αυτό έχω.

Και κανονικά δεν θα σκεφτόμουν καν για το 10ρικο,αλλά αν ειναι να σου δίνει μαζί και το άλλο παιχνίδι μια η άλλη βγαίνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

αυτό ακριβώς ψάχνω για επιβεβαίωση, γιατί έτσι μόνο κάπως αξίζει όλο αυτό, αφού στην ουσία βγαίνει ''δωρεαν'' το upgrade αν  δεν έχεις και τα 2 παιχνίδια.

Καλά για την κουτάτη έκδοση των 50ευρώ δεν χρειάζεται να σχολιάσω πόσο μεγάλη αρπαχτή είναι.

Με το UC4 δισκάκι που έχεις και με το upgrade, θα μπορείς να παίξεις και το The Lost Legacy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αφού θα παίζει κ τα 2 παιχνίδια έχοντας αγόρασμενο μονο το ένα από τα 2 σε digital, το θεωρώ άκυρο να μη παίζει κ κουτατο.. πάντως για αρχή κατεβάζει 2 διαφορετικά από ότι καταλαβαίνωSmartSelect_20220128-211833_Gallery.jpg.2f0cd2c02ef47dadc4d7646fe2ce3469.jpg

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sndev είπε

Ναι αφού θα παίζει κ τα 2 παιχνίδια έχοντας αγόρασμενο μονο το ένα από τα 2 σε digital, το θεωρώ άκυρο να μη παίζει κ κουτατο.. πάντως για αρχή κατεβάζει 2 διαφορετικά από ότι καταλαβαίνωSmartSelect_20220128-211833_Gallery.jpg.2f0cd2c02ef47dadc4d7646fe2ce3469.jpg

Δεν είναι δύο διαφορετικά, απλά σου δίνει την επιλογή να κατεβάσεις τα αρχεία ενός εκ των δύο πρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Δεν είναι δύο διαφορετικά, απλά σου δίνει την επιλογή να κατεβάσεις τα αρχεία ενός εκ των δύο πρώτα.

Ναι έχεις δίκιο το παρατήρησα τώρα που το είπες ότι κατεβάζει ένα μεγάλο. Υπομονή κάνα μισάωρο να δω αν θα παίξει το uc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sndev είπε

Ναι έχεις δίκιο το παρατήρησα τώρα που το είπες ότι κατεβάζει ένα μεγάλο. Υπομονή κάνα μισάωρο να δω αν θα παίξει το uc

Ρε παιδιά αφου το έχουν πει. Οτι αν κάποιος έχει ενα απο τα δυο δικαιούται με 10€ την έκδοση του PS5. Και έχει και τα 2 μέσα

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vorlon68 είπε

Ρε παιδιά αφου το έχουν πει. Οτι αν κάποιος έχει ενα απο τα δυο με τα 10€ παίρνει και τα 2 στο PS5 απο την στιγμή που ουσιαστικά ειναι ένα game

Έχεις δίκιο το λένε ,αλλά αυτοί που τα λένε κατά καιρούς λένε κ βλακείες κ η αλήθεια είναι στο στορε δε το λέει ξεκάθαρα. Uc4 το ΧΑ λιώσει ειδικά το ονλινε αλλά ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσω ήταν να πουλήσω το δισκάκι για να μην έχω πρόσβαση..  ευκαιρία με 10 ε να ξαναμπεί στη συλλογή μου κ ας μη το ξανανοιξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

Έχεις δίκιο το λένε ,αλλά αυτοί που τα λένε κατά καιρούς λένε κ βλακείες κ η αλήθεια είναι στο στορε δε το λέει ξεκάθαρα. Uc4 το ΧΑ λιώσει ειδικά το ονλινε αλλά ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσω ήταν να πουλήσω το δισκάκι για να μην έχω πρόσβαση..  ευκαιρία με 10 ε να ξαναμπεί στη συλλογή μου κ ας μη το ξανανοιξω

Επειδή το πήρα ειναι οπως το Uncharted collection με τα 1-2-3. Μεσα απο το μενου του game διαλέγεις ποιο απο τα 3 θα παίξεις. Ετσι και εδω, διαλέγεις ποιο απο τα 2 θέλεις. Αμα στο store στο έχει με 10€ εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Δωρεάν είναι και οι 2 το θέμα είναι όμως άλλο...έχεις ξαναδεί PS3 version στο ps store του PS4;

Για να πω την αλήθεια οχι... ειμαι με 5 btw σε μενα δείχνει την 4 δωρεαν την αλλη 2.99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Για να πω την αλήθεια οχι... ειμαι με 5 btw σε μενα δείχνει την 4 δωρεαν την αλλη 2.99

Εμένα μου τα δείχνει όλα 2.99 από ps5 store...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

Εμένα μου τα δείχνει όλα 2.99 από ps5 store...

Και μένα το ίδιο. Μέσα απο το app του κινητου και του store απο browser το έχει σαν μη διαθέσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...