Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Zoanthrope είπε

Ανετότατα τρώει ban για το offense και δεν θα είναι ο πρώτος.

Και τα λεφτά του να πάρει πάρει θα έχει χάσει τα πάντα όλα και θα είναι περισσότερα.

dispute θα κανει στο paypal για να παρει τα χρηματα πισω για τον λογαριασμο που αγορασε και εν τελει κλειδωθηκε απο εξω. Η κονσολα τι δουλεια εχει.

Εχει τυχει και σε εμενα, και ολα οκ (οχι με ps account)

Απλα συνηθως σε αυτα τα site ζητανε πληρωμη ως friends & family, αλλα υπαρχουν και καποια "stores" που απλα εχουν κατευθειαν pp για αγορα

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, music_lover είπε

Διαβάζω ότι ps now περιλαμβάνει περίπου 800 games και από αυτά τα 500 είναι διαθέσιμα μόνο μέσω streaming ενώ τα 300 με δικαίωμα να τα κάνεις τοπικά download στην κονσόλα και απαιτεί ελάχιστη σύνδεση 5mbps για να δουλέψει. Εφόσον δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα, υποθέτω πως δεν υπάρχουν καν servers που θα κάνουν streaming για πελάτες στην χώρα μας. Αν το αγοράσω λοιπόν έστω και με πλάγιο τρόπο, θα μπορώ να παίζω σωστά αυτά τα 500 παχνίδια ή θα φάω άκυρο λόγω απόστασης από τον server με ping στο Θεό και freeze ανά διαστήματα? Και αν το πάθω, υπάρχει support που θα βοηθήσει? ή θα μου πει, κύριε στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται? Αν υπάρχει κανείς που το κάνει χρήση στην Ελλάδα ας μας πει τις εντυπώσεις του από αυτό όσον αφορά την απόδοση.

αν δεν κανω λαθος, αν μπεις απο account του εξωτερικου, μεσα απο τη κονσολα έχει free trial για μια εβδομαδα. Ρίξε και μια ματια στο παρακάτω βίντεο για οποιες αποριες.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, music_lover said:

Διαβάζω ότι ps now περιλαμβάνει περίπου 800 games και από αυτά τα 500 είναι διαθέσιμα μόνο μέσω streaming ενώ τα 300 με δικαίωμα να τα κάνεις τοπικά download στην κονσόλα και απαιτεί ελάχιστη σύνδεση 5mbps για να δουλέψει. Εφόσον δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα, υποθέτω πως δεν υπάρχουν καν servers που θα κάνουν streaming για πελάτες στην χώρα μας. Αν το αγοράσω λοιπόν έστω και με πλάγιο τρόπο, θα μπορώ να παίζω σωστά αυτά τα 500 παχνίδια ή θα φάω άκυρο λόγω απόστασης από τον server με ping στο Θεό και freeze ανά διαστήματα? Και αν το πάθω, υπάρχει support που θα βοηθήσει? ή θα μου πει, κύριε στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται? Αν υπάρχει κανείς που το κάνει χρήση στην Ελλάδα ας μας πει τις εντυπώσεις του από αυτό όσον αφορά την απόδοση.

Είχα πριν 3 χρόνια περίπου PS Now σε αμερικάνικο account. Το streaming ήταν μια χαρά, αν και στα 720p, πράγμα που δεν σε ενδιαφέρει, μιας και αυτά που streamάρεις είναι τα PS2 και PS3 games. Τα PS4 games τα κατεβάζεις locally. Δεν είχα συναντήσει ιδιαίτερο lag, ακόμα και στα πιο απαιτητικά games. Queue είχα συναντήσει, αλλά κι αυτό ελάχιστες φορές.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το streaming ήταν μια χαρά, αν και στα 720p, πράγμα που δεν σε ενδιαφέρει, μιας και αυτά που streamάρεις είναι τα PS2 και PS3 games..

Πλέον υποστηρίζει και 1080p streaming. 😃 Αλλά όντως είναι λίγο δώρον άδωρον για τα παλιά παιχνίδια (αν και νομίζω υπάρχουν πολυυυ λίγα native 1080p PS3 παιχνίδια, κάνα WipeOut κλπ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία. Ποιες οι επιπτώσεις αν φάει ban η κονσόλα? Δεν μπορεί να παίξει online? Δεν μπορεί να μπει store? Δεν μπορεί να παίξει γενικά? Είναι για πέταμα δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, ilias78 said:

Μια απορία. Ποιες οι επιπτώσεις αν φάει ban η κονσόλα? Δεν μπορεί να παίξει online? Δεν μπορεί να μπει store? Δεν μπορεί να παίξει γενικά? Είναι για πέταμα δηλαδή?

Σε περίπτωση που φάει ban η κονσόλα τότε δεν συνδέεται με το PSN με ότι αυτό σημαίνει. Παίζεις κανονικά παιχνίδια από δισκάκι κτλ. Αν είναι καμιά digital φαντάζομαι τον ήπιες αλλά δεν το έχω ψάξει και πολύ το θέμα.

 

Δεν γνωρίζω εάν σβήστηκαν μηνύματα αλλά μέχρι τώρα δεν είδα κάποιος να προτείνει την αγορά accounts. Και στο παρελθόν που έχει αναφερθεί όλοι απέτρεπαν την αγορά accounts για τους κινδύνους που εγκυμονεί .

 Σε κάποιες περιπτώσεις απλά ένας αγοράζει ένα παιχνίδι και το πουλάει σε 3 άτομα (ναι γίνεται μέχρι και 3 άτομα δεν θα εξηγήσω πως) και βγάζει κάποιος κέρδος ή στην χειρότερη κλέβουν κάρτες και με αυτές αγοράζουν παιχνίδια για να τα πουλήσουν. Σε αυτή την περίπτωση έχω διαβάσει χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ότι εάν θέσεις τέτοιο account ως primary τότε κινδυνεύει και η κονσόλα πέρα από το ίδιο το account. Σε όλες τις περιπτώσεις αυτά απαγορεύονται από τους όρους χρήσης σε όλες τις πλατφόρμες όπως απαγορεύεται το game sharing που κάνουμε με φίλους, η δήλωση ψευδών στοιχείων για αλλαγή region κτλ.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, ilias78 είπε

εμείς που έχουμε ήδη αυτά τα game του πακέτου γίνετε upgrade?

Εντάξει το βρήκα

https://www.radiotimes.com/technology/gaming/uncharted-legacy-of-thieves-upgrade-transfer-save/

 

τα έδωσα και εγώ τα 10 ευρώ :P 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το site δε θα το κάνω. 

Από το  site με διαβεβαίωσαν ότι όλα τους τα παιχνίδια ειναι original και τελικά το παιχνίδι ξεκλείδωσε μεσα από μια ρύθμιση στο account. Τώρα θα το ψάξω λίγο καλύτερα για να δω αν θα διαγράψω το δικό τους account και το παιχνίδι. 

Οπως καταλαβαίνετε είμαι αρχάριος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα δεν αξίζουν αυτά τα 10 ευρώ με βάση τα ελληνικά reviews που διάβασα για το Uncharted. Το παιχνίδι τρέχει ήδη 1440p/30 μέσω BC στο PS5. Επί της ουσίας παίρνεις 1440p/60 κάτι που θα μπορούσε να γίνει και με ένα free update. Δεν πιστεύω ότι το mode 4k/30 να είναι δημοφιλές, ούτε το 1080p/120 γιατί μιλάμε για ένα 3rd person παιχνίδι. Τα γραφικά παραμένουν ίδια. Το 3d audio είναι ok για όσους παίζουν με ακουστικά και αρέσκονται σε αυτές τις surround τεχνικές. Εκεί όμως που απογοητεύτηκα τελείως και είπα "να η αρπαχτή" είναι το ότι ενσωμάτωσαν ελάχιστα τα features του dualsense. Καλά κάνατε και το πήρατε, παραμένει παιχνιδάρα εν έτη 2022, δεν το συζητώ, το κατά - ευχαριστήθηκα στο PS4 Pro αλλά για μένα είναι ένα μεγάλο ΟΧΙ. Δεν επιβραβεύω τέτοιες πολιτικές.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Tolisgr80 είπε

Επειδή δε ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το site δε θα το κάνω. 

Από το  site με διαβεβαίωσαν ότι όλα τους τα παιχνίδια ειναι original και τελικά το παιχνίδι ξεκλείδωσε μεσα από μια ρύθμιση στο account. Τώρα θα το ψάξω λίγο καλύτερα για να δω αν θα διαγράψω το δικό τους account και το παιχνίδι. 

Οπως καταλαβαίνετε είμαι αρχάριος. 

Μα προφανώς τα παιχνίδια είναι original, πως θα παίξει μαϊμού; Το account σου παν πιάνου είναι; 😂. Ποια ρύθμιση για πες; Πες κ το Σιτέ Κλάιν Μάιν , μεγάλα παιδιά είμαστε οποίος θέλει να παίξει με τα λεφτά του κ την ηρεμία του δικαιώμα του

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Tolisgr80 είπε

Επειδή δε ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το site δε θα το κάνω. 

Από το  site με διαβεβαίωσαν ότι όλα τους τα παιχνίδια ειναι original και τελικά το παιχνίδι ξεκλείδωσε μεσα από μια ρύθμιση στο account. Τώρα θα το ψάξω λίγο καλύτερα για να δω αν θα διαγράψω το δικό τους account και το παιχνίδι. 

Οπως καταλαβαίνετε είμαι αρχάριος. 

Άλλη φορά να τα παίρνεις στο δικό σου account να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 

27 λεπτά πριν, sndev είπε

Μα προφανώς τα παιχνίδια είναι original, πως θα παίξει μαϊμού; Το account σου παν πιάνου είναι; 😂. Ποια ρύθμιση για πες; Πες κ το Σιτέ Κλάιν Μάιν , μεγάλα παιδιά είμαστε οποίος θέλει να παίξει με τα λεφτά του κ την ηρεμία του δικαιώμα του

Παράδειγμα, κακό αλλά παράδειγμα.

Παίζει προσφορά λοιπόν τώρα σε ένα παιχνίδι π.χ. 10 ευρώ στο store τις Ζιμπάμπουε.

Κάνεις καινούργιο account και το τσιμπάς. Μόνο αυτό το game μέσα π.χ.

Μετά αυτό το acc το πουλάς σε μένα 20 ευρώ γιατί το βαρέθηκες/μετάνιωσες που το πήρες ή απλά θες να βγάλεις μπαμ μπαμ ένα 10ράκι.

Είναι κλεμμένο το account αυτό;

Ότι είναι λάθος σύμφωνα με τις πολιτικές των MS/PS είναι. Κλεμμένο όμως είναι; :P

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Άλλη φορά να τα παίρνεις στο δικό σου account να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 

Παράδειγμα, κακό αλλά παράδειγμα.

Παίζει προσφορά λοιπόν τώρα σε ένα παιχνίδι π.χ. 10 ευρώ στο store τις Ζιμπάμπουε.

Κάνεις καινούργιο account και το τσιμπάς. Μόνο αυτό το game μέσα π.χ.

Μετά αυτό το acc το πουλάς σε μένα 20 ευρώ γιατί το βαρέθηκες/μετάνιωσες που το πήρες ή απλά θες να βγάλεις μπαμ μπαμ ένα 10ράκι.

Είναι κλεμμένο το account αυτό;

Ότι είναι λάθος σύμφωνα με τις πολιτικές των MS/PS είναι. Κλεμμένο όμως είναι; :P

Οχι δεν είναι! Ότι είναι λάθος; ναι είναι! Παρόλαυτα Δεν είχα σκεφτεί αυτή τη περίπτωση αλλά το παίζεις όταν δεν ξέρεις τον άλλον;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, music_lover είπε

Για μένα δεν αξίζουν αυτά τα 10 ευρώ με βάση τα ελληνικά reviews που διάβασα για το Uncharted. Το παιχνίδι τρέχει ήδη 1440p/30 μέσω BC στο PS5. Επί της ουσίας παίρνεις 1440p/60 κάτι που θα μπορούσε να γίνει και με ένα free update. Δεν πιστεύω ότι το mode 4k/30 να είναι δημοφιλές, ούτε το 1080p/120 γιατί μιλάμε για ένα 3rd person παιχνίδι. Τα γραφικά παραμένουν ίδια. Το 3d audio είναι ok για όσους παίζουν με ακουστικά και αρέσκονται σε αυτές τις surround τεχνικές. Εκεί όμως που απογοητεύτηκα τελείως και είπα "να η αρπαχτή" είναι το ότι ενσωμάτωσαν ελάχιστα τα features του dualsense. Καλά κάνατε και το πήρατε, παραμένει παιχνιδάρα εν έτη 2022, δεν το συζητώ, το κατά - ευχαριστήθηκα στο PS4 Pro αλλά για μένα είναι ένα μεγάλο ΟΧΙ. Δεν επιβραβεύω τέτοιες πολιτικές.

δεν εχω ασχοληθει ποτεμε το 4 και σκεφτομαι αν αξιζει περισσοτερο απο το ps plus collection η να παρω με 12,20 το dlc και να πληρωσω το upgrade να παιξω και τα 2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

..αλλά το παίζεις όταν δεν ξέρεις τον άλλον;;

Ο φίλος μας ο Τόλης το "έπαιξε", μιας και οι φίλοι του που του πρότειναν το site για έμπιστο δεν είχαν κάποιο πρόβλημα ποτέ, εγώ από την άλλη ούτε θα το "έπαιζα" ούτε θα το πρότεινα. :P

@Tolisgr80 μην αγχώνεσαι, ότι χρειάζεσαι μπορείς να ρωτάς στο φόρουμ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...