Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, icenex είπε

Για αρχη το σημειο συναντησης κατα προτιμηση καπου κεντρικα, μην σου κανουν κανα πεσιμο κ αντι για κονσολα παρεις μερικα καρουμπαλα και μελανιες. :P

Ιδανικα θα ειναι να μπει η κονσολα σε λειτουργια αλλιως θες αποδειξη με την εγγυηση που να αντιστοιχει στην κονσολα σε περιπτωση που εχει η αποδειξη σειριακο αριθμο τοτε θα πρεπει να ειναι ιδιος και στο χαρτι και στην κονσολα.

Τελος εννοειτε οτι πρεπει να ανοιχτει, δηλαδη αν αυτος εχει βαλει 10 κιλα κρεμμυδια εσυ πως μπορεις να το ξερεις? αν γινει κατι τετοιο μετα θα χρειαστει να χρεωθεις κ κανενα κουνελι απο τον κρεοπωλειο για να φτιαξεις στιφαδο τοσα κρεμμυδια θα παρεις με 600-700 ευρω? Να φανταστω σκαλπ?

Όχι δεν είναι scalper το δίνει όσο το αγόρασε χειριστήριο έξτρα και παιχνίδι στα 570 .

Σκέφτηκα να άνοιγα το κουτί να δω αν όντως υπάρχουν τα σωστά κομμάτια, αλλά θα μου πει ο άλλος αδερφέ αν το μετανοιωσες πως θα το δώσω μετά και θα έχει και δίκιο...

Οι ταινίες ασφαλείας στο κουτί φαίνονται αν ξεκολλήσουν διότι τραβάει και το χαρτόνι μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους! Σε όσους έπαιξαν το Uncharted collection... αξίζει η αγορά του στα 20€ (10 αγορά game + 10 upgrade)? Είχα παίξει και τα δύο προηγούμενα σε απλό ps4 , όχι pro. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, triton922 είπε

Καλησπέρα παιδιά...απο eneba κλειδιά αγοράζουμε κανονικά για playstation γιατί δεν έχει τύχει να πάρω ποτέ τι να προσέξω?

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι κλειδιά και όχι accounts;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, triton922 είπε

Καλησπέρα παιδιά...απο eneba κλειδιά αγοράζουμε κανονικά για playstation γιατί δεν έχει τύχει να πάρω ποτέ τι να προσέξω?

 

Καλησπέρα φίλε. Έχω αγοράσει δύο τρεις φορές προπληρωμενες psn , όλα οκ ήταν. Υπάρχουν και κωδικοί για εκπτώσεις... έχω έναν υπόψη για 3% δε ξέρω αν υπάρχει και κάτι καλύτερο! Καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Συμφωνώ σε όλα αυτά που λές. Προσωπικά όμως προτιμώ 10 ευρώ upgrade από καθόλου upgrade (γιατί free δεν πρόκειται να το κάνουν, χρειάζεται δουλειά από developers + testing για να βγεί τέτοιο upgrade).

Είχα ξεκινήσει πριν χρόνια το Lost Legacy και το άφησα. Πήγα να το ξαναπιάσω πριν μερικούς μήνες στο PS5 και πραγματικά δεν μπορούσες να το παίξεις με 30fps, ήταν σαν να έτρεχε σε stutter machine. Οπότε ναι μεν ξινίζει το 10ρικο αλλά τουλάχιστον θα μπορέσω τώρα να το παίξω με FPS της προκοπής, όπως επίσης να ξαναπαίξω και το thieves end.

Για εμένα προσωπικά, fair τιμή θα ήταν τα 3-5 ευρώ.

Συμφωνώ ότι υπάρχει διαφορά αλλά υπερβάλλεις imo.

Τo Uncharted 4 ήταν από τα πρώτα games που δοκίμασα/έπαιξα στο ps5 και δεν το βρήκα unplayable.

Από την στιγμή που είναι stable το 30αρι, παίζει σε καλή τηλεόραση που το διαχειρίζεται αναλόγως με τα δικά της φίλτρα, είναι μια χαρά. Υπόψιν δεν είναι ότι έχω συνηθίσει τα 30fps και είπα δεν βαριέσαι. Αυτό μεταφράζεται διαφορετικά στο εκάστοτε παιχνίδι. Πχ άλλο το 30αρι του Uncharted, άλλο του Rachet and Clank (σε Fidelity mode) και άλλο το Cοntrol που είναι μακράν το χειρότερο που έχω δει.

 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ferrari84 είπε

Καλησπέρα σε όλους! Σε όσους έπαιξαν το Uncharted collection... αξίζει η αγορά του στα 20€ (10 αγορά game + 10 upgrade)? Είχα παίξει και τα δύο προηγούμενα σε απλό ps4 , όχι pro. Ευχαριστώ!

Εφόσον τα έχεις παίξει, για μένα δεν αξίζει, αφού το μεγαλύτερο δέλεαρ, κατά την άποψή μου, είναι να μην έχεις παίξει κάποιο από τα δύο (ή και τα δύο, αλλά κάνοντας αυτό που λες, όχι για 50€, είπαμε). Υπάρχει και το δωρεάν εισιτήριο για την ταλαιπωρημένη ταινία, αλλά η δική μας αγορά είναι στην απ' έξω, ως συνήθως. 😄

Δεν υπάρχει λίγο έξτρα περιεχόμενο ώστε να πεις "α, θα δω και λίγο καινούριο content.". Έστω τίποτα BTS βίντεο. Αντιθέτως, έχει αφαιρεθεί περιεχόμενο (το MP και το Survival).

Οι τεχνικές αναβαθμίσεις εξαρτώνται κι από την τηλεόραση που έχεις. Π.χ. αν δεν έχεις 120αρι πάνελ, τι να το κάνεις το Performance+ (ωραίο mode, παρεμπιπτόντως, παρόλο που η ανάλυση πέφτει αισθητά). Θα ήθελα να μπει περισσότερο χέρι με RTX κλπ. Και η υλοποίηση του 3D Audio και των χαρακτηριστικών του DualSense είναι οκ, όχι κάτι εξωπραγματικό (που και να ήταν, πάλι δεν θα έλεγα ότι αξίζουν το 10αρικο από μόνα τους). Τα loading times είναι η μέρα με τη νύχτα (προσωπικά, δεν με ενοχλεί αυτό το κομμάτι) και βοηθάνε, κάπως, στο draw distance.

υ.γ. Τώρα, αν είσαι trophy hunter, μεταφέρεις τα saveακια σου και, τσουπ, έχεις ένα εύκολο platinum τρόπαιο. Θα εκπλαγείτε πόσοι τα έσκασαν ΜΟΝΟ για αυτόν τον λόγο, δλδ για μια υπόθεση λίγων λεπτών (ή, στην χειρότερη, λίγων ωρών). 😃

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

Συμφωνώ ότι υπάρχει διαφορά αλλά υπερβάλλεις imo.

Τo Uncharted 4 ήταν από τα πρώτα games που δοκίμασα/έπαιξα στο ps5 και δεν το βρήκα unplayable.

Από την στιγμή που είναι stable το 30αρι, παίζει σε καλή τηλεόραση που το διαχειρίζεται αναλόγως με τα δικά της φίλτρα, είναι μια χαρά. Υπόψιν δεν είναι ότι έχω συνηθίσει τα 30fps και είπα δεν βαριέσαι. Αυτό μεταφράζεται διαφορετικά στο εκάστοτε παιχνίδι. Πχ άλλο το 30αρι του Uncharted, άλλο του Rachet and Clank (σε Fidelity mode) και άλλο το Cοntrol που είναι μακράν το χειρότερο που έχω δει.

 

Προσωπική άποψη πάντα, ίσως αν το συνέχιζα και έπαιζα καμια ώρανα το συνήθιζα, αλλά γενικά αν μάθεις στα 60+ fps, δύσκολα δεν ενοχλείσαι από το 30άρι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα 10 ευρώ για το uncharted έχει κάποιο deadline? Ρωτάω επειδή το παιχνίδι δεν το έχω και λέω να αγοράσω το ps4 game ώστε μετά να κάνω το upgrade. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, G4iwrgos είπε

Αυτό με τα 10 ευρώ για το uncharted έχει κάποιο deadline? Ρωτάω επειδή το παιχνίδι δεν το έχω και λέω να αγοράσω το ps4 game ώστε μετά να κάνω το upgrade. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Δεν έχει deadline μη σου πω ότι πιστεύω σε κάνα χρόνο θα παίξει κ σε έκπτωση σε τπτ Χριστούγεννα 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sndev είπε

Δεν έχει deadline μη σου πω ότι πιστεύω σε κάνα χρόνο θα παίξει κ σε έκπτωση σε τπτ Χριστούγεννα 😂

https://www.skroutz.gr/s/20352095/Uncharted-The-Lost-Legacy-Hits-Edition-PS4-Game.html αυτό παίρνω σωστά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα...με την εφαρμογή ps remote play μπορώ να χρησιμοποιώ την κονσόλα και εκτός σπιτιού???

Δλδ μπορώ να ρυθμίζω τις  λήψεις και τα downloads όπως τα θελω με κάποιο τρόπο από μακρια???

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, triton922 είπε

Καλημέρα...με την εφαρμογή ps remote play μπορώ να χρησιμοποιώ την κονσόλα και εκτός σπιτιού???

Δλδ μπορώ να ρυθμίζω τις  λήψεις και τα downloads όπως τα θελω με κάποιο τρόπο από μακρια???

Thanks.

Το remote play είναι εφαρμογή που μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια της κονσόλας από το κινητό.αυτο π λες εσύ γίνετε μέσω του ps app την οποία κατεβάζεις από το playstore.για ν διαχειριστείς downloads και αλλα η κονσόλα σ πρέπει ν είναι είτε σε αναμονή είτε ενεργή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόση κουβέντα για τα... "unplayable" 30 καρέ (πιο πάνω ειπώθηκε πως το U4  σχεδόν δεν παίζεται. Παναγια μου δλδ) και εν τω μεταξύ παίζουμε παιχνίδια σε 20,30 και 60fps εδώ και 30 χρόνια. Και παραπάνω δηλαδή. Από την εποχή του Atari και του NES.

 

πω πω ελιτισμός

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...