Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Twisted_Metal είπε

"Unplayable εντελώς" το U4...

 

Με τίποτα, σε νιώθω, ζούμε άλλωστε στην εποχή της υπερβολής, σε όλα τα επίπεδα. Είναι όμως και θέμα εγκεφάλου του καθενός, του τι συνήθισε, τι αντέχει, τι αντιλαμβάνεται, τι γνωρίζει κτλ. Έχει ανθρώπους που δεν ξεχωρίζουν τα 30hz από τα 60hz. Έχει ανθρώπους που δεν αντιλαμβάνονται το stutter και άλλους που δεν το αντέχουν ούτε ένα δευτερόλεπτο. Αρχικά πρέπει ο εγκέφαλος να εκπαιδευτεί ώστε να καταλάβει ότι κάτι υπάρχει εκεί. Αλλά ακόμα και να το δει μπορεί να σου πει πως δεν τον ενοχλεί. Οπότε καθένας με τις ιδιαιτερότητες του. "Άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της πεταλούδας" που λέει και ένας φίλος μου σοφός 😆

12 λεπτά πριν, G4iwrgos είπε

Μόλις βάλεις επανω το χειριστηριο γίνετε πορτοκαλι .αν για παράδειγμα είναι στο 90 95% θα φορτίσει 5 10 λεπτά καο θα σταματήσει. Εγώ πάντως που το έχω από περισυ το Δεκέμβριο δλδ περίπου 15 μήνες δεν έχω παρατηρήσει κάποια πτώση της μπαταρίας.ισως επειδή δεν το έχω ποτέ ξεφορτιτσο .με το π τελειώνω το παιχνίδι το βάζω επάνω στο charge.γενικα όλες αυτές οι μπαταρίες δεν έχουν κάποιο θέμα στο ποσό συχνά θα φορτιστουν.το να πέσει η απόδοση της μπαταρίας είναι κάτι αναπόφευκτο σε βάθος χρόνου. Το ίδιο ισχύει και στα κινητά. 

Σ' εμένα πάντως δεν συμβαίνει αυτό, δεν φορτίζουν τόσο συχνά. Υποψιάζομαι πως είναι περισσότερο το ποσοστό, ίσως 80% και κάτω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, music_lover είπε

 

Σ' εμένα πάντως δεν συμβαίνει αυτό, δεν φορτίζουν τόσο συχνά. Υποψιάζομαι πως είναι περισσότερο το ποσοστό, ίσως 80% και κάτω.

Άρχισα να το ψάχνω λίγο στο νέτ, κάποιοι γράφουν ότι φορτίζει όταν είναι στο 70% κ κάτω. Αλλά δεν είναι official απάντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Άρχισα να το ψάχνω λίγο στο νέτ, κάποιοι γράφουν ότι φορτίζει όταν είναι στο 70% κ κάτω. Αλλά δεν είναι official απάντηση.

Η αλήθεια είναι ότι δεν το τσέκαρα αν παίξεις δλδ 10 15 λεπτά και το  βάλεις για φόρτιση αν θα φορτίσει η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Απορία, στα παλιότερα ps  3/4 (ειχα και τα δυο αλλα δεν θυμαμε) οταν έβαζες game στα 30 fps, αλλαζε το refresh rate της tv/monitor στα 30 hz?

Όχι. Το framerate ενός παιχνιδιού δεν είναι άμεσα συνδεδεμένο με το refresh output του panel.

Ανέκαθεν υπήρχαν στάνταρς ως προς το refresh rate μιας TV. Στην Ευρώπη ήταν το PAL στα 50Hz και στην Αμερική το NTSC στα 60hz. 

Μόνο σε κάποια monitors νομίζω ότι μπορούσες να το αλλάξεις και πιο κάτω από 50hz.

Προφανώς με την έλευση των LCD το νέο στάνταρ είναι πλέον τα 60Hz.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agent_Orange είπε

Αναρωτιομουν αν γινοταν αυτό, μηπως τα 30αρια να μην φαινονταν τοσο απάλευτα

Θα σε έπιανε ένας ωραιότατος πονοκέφαλος αν το panel σου ανανεώταν μόνο 30 φορές το δευτερόλεπτο. Σίγουρα θα έκανες εμετό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, firepc said:

Αυτο που χρειαζεται η Sony ειναι να δωσει ενα 20αρικο και να παρει την Take Two, αν θελει να λεει οτι παιζει μπαλα

Με ενα 20αρικο δεν παιρνεις ουτε ενα IP απο Take2😂 Ποσο μαλλον τωρα που αγορασε την Zynga

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, privateer είπε

Με ενα 20αρικο δεν παιρνεις ουτε ενα IP απο Take2😂 Ποσο μαλλον τωρα που αγορασε την Zynga

καπου ειχα δει οτι η αξια της ειναι 18 δις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...