Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Καλυτερα γιατί δεν παίζει 79€ και για αυτό τώρα 

Χαχα

Γενικα ειναι πολλα τα 80αρια μαζεμενα αυτο το διαστημα απο παιχνιδια😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 29/7/2021 στις 11:22 ΠΜ, vag.patrick είπε

Εγω ξεμπλεξα (Σχεδον) με τα exclusives του 5 Και σιγα σιγα θα παιξω αυτα που αφησα οταν ειχα το προ και εκανε σαν αεροπλανο. Δε ξερω για εσας , εμενα παντως αυτος ο θορυβος (και εκανα τα παντα και στην τριχα απο παστες κλπ) με απωθουσε απο το να κατσω να παιξω. Εβαζα ακουστικα και παλι το ακουγα ρε φιλε... Οποτε στο 5ρι απολαμβανω αυτα που αφησα στο 4 χωρις θορυβο και στις περισσοτερες περιπτωσεις και με καλυτερο Performance. Εγω το βλεπω Win-Win. Απο κει και περα , το gaming ξανα γινε μοδα τα τελευταια χρονια και πολλοι το αγορασαν απλα για να πουν οτι εχουν κονσολα και αυτοι ειναι αρκετοι για launch κονσολας.Ισως να παρεξηγω κατι η να το ξεχναω αλλα στο 4 και στο 3 δεν ηταν ετσι.

Ενας απτους κυριους λογους που πηρα PS5. Για να παιξω με BC καποια PS4 games σε 4K σαν ανθρωπος. Δεν υπαρχει ο θορυβος του PS4 Pro,ειδικα της πρωτης εκδοσης. Τεραστια ξενερα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Υπάρχει κάποιο exclusive που περιμένουμε από τη Sony το 2ο εξάμηνο του τρέχοντος έτους;

Το κενα

Και το ντεθλουπ

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Εύχομαι η ερώτηση που κάνω να μην έχει απαντηθεί και ξανά επαναλαμβάνομαι. 

Αγόρασε ο αδερφός μου μια κονσόλα Ps5 και εγώ (στο δικό μου σπίτι) έχω ένα ps4. 

Είναι νόμιμο να μπει με το λογαριασμό μου και να παίζει στο ps5 τα παιχνίδια της βιβλιοθήκης μου από το σπίτι του και εγώ από το δικό μου να παίζω στο 4?

Ή είναι παράνομο να χρησιμοποιηθεί το ίδιο account σε διαφορετική κονσόλα ή σε διαφορετική IP?

 

Ευχαριστώ πολύ

Επεξ/σία από wazzaa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα το Hori Fighting Edge. Το fight stick είναι εξαιρετικό και μάλιστα πλέον έρχεται με αυτοκόλλητο Works with PS5, εκτός από το κλασικό Officially licensed PS stick. Απλά κουμπώνεις και παίζει κατευθείαν. 
 

Το δοκίμασα με Guilty Gear Strive την PS5 έκδοση και δεν είχα κανένα θέμα. Στιβαρή κατασκευή, ιδανικό μέγεθος, δεν έχω ομολογουμένως εμπειρία με fighting sticks αλλά το συγκεκριμένο είναι ποιοτικό αν μη τι άλλο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως με αυτή την ζέστη και πριν βάλω A/C στο δωμάτιο είχε σχεδόν 35C και το PS5 ουτε που ακουγόταν. Με το PS4 θα με είχαν πάρει τηλ. απο την Τανάγρα για την απογείωση του F16

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειναι τοσο ακριβα ρε γαμωτο ακομα τα παιχνιδια. Στο 4 απο τη μερα κυκλοφοριας το βρισκες ηδη 20 ευρω κατω. ΠΧ last of us 2 το παιρνεις 49.9 release date. Τωρα να δωσει 63 ευρω για ratchet ειναι εξωφρενικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάφερα να ασχοληθώ όσο θα ήθελα, μόνο το astro's playroom έβαλα να δω τι παίζει με το χειριστήριο.

Σήμερα όμως θα δοκιμάσω το TLOU 2 να δω πως πάει με το patch για 60 FPS. Πείτε μου πως δεν θα κάνει σαν αεροπλάνο και δεν θέλω τίποτε άλλο. Το PS4 Pro ήταν έτοιμο να εκραγεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shodan είπε

Εγώ δεν κατάφερα να ασχοληθώ όσο θα ήθελα, μόνο το astro's playroom έβαλα να δω τι παίζει με το χειριστήριο.

Σήμερα όμως θα δοκιμάσω το TLOU 2 να δω πως πάει με το patch για 60 FPS. Πείτε μου πως δεν θα κάνει σαν αεροπλάνο και δεν θέλω τίποτε άλλο. Το PS4 Pro ήταν έτοιμο να εκραγεί.

Για να το τεσταρεις βαλε παιχνιδι του  ps5, στα παιχνιδια του 4 δεν ζοριζεται. Για παραδειγμα στο demon's souls βαρανε ανεμιστηρια κόιλ γουάινς κτλ. 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eλπιζω να βγουν γρήγορα καινούργια games, δεν υπάρχει τιπτα next-gen , συμβουλη μου μετα το  2022 αγοραστε κονσολα ,ps5 ,  

αυτά από έμενα που τα έχω παίξει 

cod - μικρο campaign απλα ντροπη

vanhalla- πιο βαρετο δεν υπαρχει η μαχες απλα απογοητευση

Morales- ισως δεν είναι για όλες τις ηλικίες 

rathcet - το βαριέσαι είναι για παιδάκια 

dirt 5 με κλειστα τα ματia , η αισθηση με το dualsense me to τελευταιο update τα σπαει .

returnαλ - δεν έχει save ειναι σπαστικο για εμενα ,

nba 21 τέλειο 

fifa 21 τέλειο 

moto gp 21 , τελεια γραφικα αληθινο αλλα δυσκολο .

village - δεν ειναι για ολους 

watch dogs legion - σε 3 λεπτα καταλαβενεις οτι δεν κανει ουτε για ps3 

 

 

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...