Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 31/8/2021 στις 3:34 ΜΜ, sp3cial είπε

Μπες στο σάιτ που σου είπε ο @Skywalker333 με βοήθησε παρα πολύ.. 

μετα από πολύ ψάξιμο, τα blackshark v2 τα πατάνε κάτω τα 3d pulse ! Τσέκαρε τα! 
 

λοιπον θέλω να κάνω μια ερώτηση! Σημαντική! Σκεφτόμουν τόσο καιρό να πάω για ψηφιακή. Μέσα σε τρία χρονια στο PS4 pro μου, αγόρασα μόνο 2-3 δισκάκια να παιξω. Έχω παρα πολλά ψηφιακά.. αλλά έχω και πολλααα δισκάκια που θα φάνε αναβαθμίσεις στο ps5. Συν το αγαπημένο Witcher 3 που θα φάει upgrade & free dlc. 
Λοιπον,

1) είτε πάω σε ψηφιακή και γλιτώνω 100€ κάτω.. και ξανά αγοράζω κάποια παιχνίδια (αλλά όπως είπα τα περισσότερα που θέλω τα έχω ψηφιακά).. και όποτε και αν βγει ποτε!

2) είτε πάω με δισκάκι συν εκατό ευρώ και δεν ψωνίζω αλλα παιχνίδια σε δισκάκια.. αλλά χάνω ότι έχω.. 

τωρα το ερώτημα μου είναι! Γίνεται άφοβα gameshare ανάμεσα σε δυο ps5 ; Ένας φίλος μου έχει κάποια παιχνίδια σε ψηφιακή μορφή. Από το PS4 μου μπαίνω χωρίς πρόβλημα στο λογαριασμό του, τα κατεβάζω και τα παίζω από το δικό μου προφίλ. Γίνεται αυτό από ps5 σε ps5? Ίσως παίξει σημαντικό ρολο στην απόφαση της έκδοσης ps5 που θα πάρω. 

 

Προσωπικα θεωρω καλυτερο σαν επενδυση με δισκο.  Αυτα τα 100ευρω τα εχω παρει ηδη πισω  απο οτι εχω παιχνιδια εχω αγορασει και πουλησει.

Συνηθως οι ψηφιακες μορφες των παιχνιδιων ειναι πιο ακριβες και αν το μετανιωσεις δεν μπορεις να τα πουλησεις.

Αλλα εξαρταται και τι gamer  εισαι , αν απλα παιζεις 1-2 παιχνιδια το χρονο δεν θα δεις και τρελη διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, johnnyman είπε

Assassin's creed odyssey deluxe στα 20 η την ultimate στα 35? Τι λέτε? 

Τα 2 remaster στην ultimate δεν με ενδιέφερουν. 

Ευχαριστώ 

Παρε την απλη

Τα  dlc του προσωπικα τα θεωρω απογοητευση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2021 στις 12:52 ΠΜ, Skywalker333 είπε

ναι τα 7Χ ενα χρονο μετα παραμενουν η μοναδικη λυση κατω απο 200Ε που παιζει κ σε xbox series κ στ ps5 wireless κ γινεται χαμουλης. εξω συχνα ειναι sold out.

αυτα και τα penrose x αλλα ειναι τσιμπημενα στο 300αρικο. Παιζει ρολο αν ειναι surround τα ακουστικα για τις κονσολες η παραμενει το ιδιο ο ηχος οπως με τα stereo?

Επεξ/σία από AcceleRacer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2021 στις 4:34 ΜΜ, sp3cial είπε

2) είτε πάω με δισκάκι συν εκατό ευρώ και δεν ψωνίζω αλλα παιχνίδια σε δισκάκια.. αλλά χάνω ότι έχω.. 

 

 

Τι εννοείς ότι χάνεις ότι έχεις? Τα ψηφιακά σου παιχνίδια μπορείς κανονικά να τα κατεβάσεις στο ps5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, johnnyman είπε

Assassin's creed odyssey deluxe στα 20 η την ultimate στα 35? Τι λέτε? 

Τα 2 remaster στην ultimate δεν με ενδιέφερουν. 

Ευχαριστώ 

Εγώ είχα αγοράσει σε δισκάκι το παιχνίδι και οταν βγήκε το season pass το αγόρασα. Δεν το μετάνιωσα είχε αρκετές ώρες παιχνιδιού σε Ατλαντίδα, κάτω κόσμο (ο Άδης με είχε δυσκολέψει θυμάμαι). Είχε και δωρεάν  το Assassin's Creed III Remastered αλλά δεν το έπαιξα ποτέ γιατί τον Νοέμβριο αγόρασα series x και έπαιξα το Valhalla.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AcceleRacer είπε

αυτα και τα penrose x αλλα ειναι τσιμπημενα στο 300αρικο. Παιζει ρολο αν ειναι surround τα ακουστικα για τις κονσολες η παραμενει το ιδιο ο ηχος οπως με τα stereo?

στο link που παρεθεσα στη προηγουμενη σελιδα εχει πληροφοριες πανω στο θεμα.

 

υγ: τα penrose ειναι ακουστικαρες κ planar αλλα ναι αυτα πανε σε κατηγορια low premium πλεον. τα αξιζουν ομως αν αγαπας τον ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Παρε την απλη

Τα  dlc του προσωπικα τα θεωρω απογοητευση

Τελικά θα περιμένω την gold μόλις την βγάλει κάνα 25αρι  

Καλημέρα 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, johnnyman είπε

Assassin's creed odyssey deluxe στα 20 η την ultimate στα 35? Τι λέτε? 

Τα 2 remaster στην ultimate δεν με ενδιέφερουν. 

Ευχαριστώ 

Εγώ αγόρασα την Utimate λόγω των DLC. Το odyssey το είχα ήδη αγοράσει όταν πρωτοκυκλοφόρησε, την απλή έκδοση. Αλλά με την έκπτωση βγαίνει η Ultimate πιο φτηνή από το να αγοράσω μόνο το season pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά ρε;

Collector's edition αλλά με digital το παιχνίδι...

https://koodoo.co.za/products/horizon-forbidden-west-collectors-edition-ps5

Ορίστε και όλες οι εκδόσεις.

https://blog.playstation.com/2021/09/02/pre-order-horizon-forbidden-west-now-collectors-and-digital-deluxe-editions-detailed/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά ρε;

Collector's edition αλλά με digital το παιχνίδι...

https://koodoo.co.za/products/horizon-forbidden-west-collectors-edition-ps5

Ορίστε και όλες οι εκδόσεις.

https://blog.playstation.com/2021/09/02/pre-order-horizon-forbidden-west-now-collectors-and-digital-deluxe-editions-detailed/

πως και δεν βαλαν digital statue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For players looking to have access to both the PS4 & PS5 versions of Horizon Forbidden West, please purchase the Digital Deluxe, Collector’s, or Regalla Editions. Dual entitlement does not apply to the standard and Special Editions.

Δεν είχαν πει ότι θα είναι free το upgrade στην PS5 έκδοση? Πάλι σε αναγκάζει να πληρώσεις παραπάνω για την next-gen...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ κάτι που δεν είχα σκεφτεί με τις CE/Regalia είναι ότι πιάνει και τα άτομα με digital ps5 όπου το δισκάκι θα τους ήταν άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kwstakisii είπε

 

Τι εννοείς ότι χάνεις ότι έχεις? Τα ψηφιακά σου παιχνίδια μπορείς κανονικά να τα κατεβάσεις στο ps5.

Εννοούσα ότι χάνω ότι έχω απο ήδη αγορασμένα physical games.

20 ώρες πριν, harisv είπε

Προσωπικα θεωρω καλυτερο σαν επενδυση με δισκο.  Αυτα τα 100ευρω τα εχω παρει ηδη πισω  απο οτι εχω παιχνιδια εχω αγορασει και πουλησει.

Συνηθως οι ψηφιακες μορφες των παιχνιδιων ειναι πιο ακριβες και αν το μετανιωσεις δεν μπορεις να τα πουλησεις.

Αλλα εξαρταται και τι gamer  εισαι , αν απλα παιζεις 1-2 παιχνιδια το χρονο δεν θα δεις και τρελη διαφορα.

Ναι όλοι αυτό μου λένε. Μάλλον κατά εκεί θα πάω γιατί θέλω να υπάρχει έστω ένα DVD Player / Blue-ray στο σπίτι. Αυτό φοβάμαι... αν μετανιώσω κανένα ακριβό παιχνιδάκι, δε θα μπορέσω να το πουλήσω! Αν και αγοράζω συνήθως αφού πέσει τρελά η τιμή.

20 ώρες πριν, johnnyman είπε

Assassin's creed odyssey deluxe στα 20 η την ultimate στα 35? Τι λέτε? 

Τα 2 remaster στην ultimate δεν με ενδιέφερουν. 

Ευχαριστώ 

Είχα πάρει την ultimate.. αλλά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, το βρήκα τόσο μεγάλο που με κούρασε. Παίζει να μετάνιωσα που δεν μπόρεσα να το πουλήσω. Αλλά στο PS5 ελπίζω να δώ μια διαφορά που θα με τραβήξει. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...