Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, chncynic είπε

Επιτέλους! Άντε μήπως πάρουν λίγο φόρα και βάλουν και VRR!

 

2 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Βασικά να βάλουν folders, περισσότερα icons στην αρχική οθόνη και media player

 

56 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

συμφωνω. πριν VRR και λοιπες ομορφιες που ειναι καλοδεχουμενες αλλα ενδιαφερουν πολυ μικρο ποσοστο για την ωρα, καλυτερα να δουμε μια μεγαλη βελτιωση του UI που εχει πολλες ελλείψεις αλλα και περίεργες επιλογες ;) 

Μόνο σε μένα λείπουν τα themes (ειδικά τα dynamic); 😄

Στα πιο "κρίσιμα" πράγματα μιας feature wishlist εγώ θα έβαζα πάνω πάνω το back-up των saves PS5 παιχνιδιών σε usb. Μην ξεχνάμε ότι η κυρία Sony "νιώθει Nintendo στην τοποθεσία Μινάτο" και θέλει, πλέον, το ετήσιο 60άρι της για να έχουμε το δικαίωμα αυτό. 🤦‍♂️

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

 

 

Μόνο σε μένα λείπουν τα themes (ειδικά τα dynamic); 😄

Στα πιο "κρίσιμα" πράγματα μιας feature wishlist εγώ θα έβαζα πάνω πάνω το back-up των saves PS5 παιχνιδιών σε usb. Μην ξεχνάμε ότι η κυρία Sony "νιώθει Nintendo στην τοποθεσία Μινάτο" και θέλει, πλέον, το ετήσιο 60άρι της για να έχουμε το δικαίωμα αυτό. 🤦‍♂️

Καλα, εάν συνεχίσουν ετσι θα βρεθούν σε αυτή την τοποθεσία 😛:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Στα πιο "κρίσιμα" πράγματα μιας feature wishlist εγώ θα έβαζα πάνω πάνω το back-up των saves PS5 παιχνιδιών σε usb. Μην ξεχνάμε ότι η κυρία Sony "νιώθει Nintendo στην τοποθεσία Μινάτο" και θέλει, πλέον, το ετήσιο 60άρι της για να έχουμε το δικαίωμα αυτό. 🤦‍♂️

Εξοργιστική απόφαση εξαρχής. Έμμεσος εκβιασμός που σε αναγκάζει να παίζεις crossgen τίτλους στο καβουρδιστήρι το ps4 αν δε τα σκάσεις απλά για την σιγουριά του backup. Αλλά και να τα σκάσεις υπάρχει πάλι η περίπτωση να φας ήττα γιατί αφαιρέθηκε αυτή η δυνατότητα. Είχε κάνει corrupt το save μου στο cloud από το last guardian και δε μπορούσε καν να φορτώσει το game ούτε σε ps4 ούτε σε ps5... Βέβαια φταίω και εγώ που δεν είχα κρατήσει usb backups από το ps4. Αποτέλεσμα να χρειάζεται να σβήσω όλα τα settings και τα files από το cloud για να μπορέσω έστω να ξεκινήσω νέο game από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το ότι κοντεύουμε ένα χρόνο κυκλοφορίας με τραγική διαθεσιμότητα είναι απαράδεκτο. Πόσο θα πάρει ακόμα αυτή η κατάσταση ; Ευτυχώς με τα cross-gen δεν έχω πρεμούρα να το αγοράσω άμεσα αλλά και με τα leaks του GeForce NOW ίσως και να μην την πάρω καθόλου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά το ότι κοντεύουμε ένα χρόνο κυκλοφορίας με τραγική διαθεσιμότητα είναι απαράδεκτο. Πόσο θα πάρει ακόμα αυτή η κατάσταση ; Ευτυχώς με τα cross-gen δεν έχω πρεμούρα να το αγοράσω άμεσα αλλά και με τα leaks του GeForce NOW ίσως και να μην την πάρω καθόλου.

Το ιδιο ακριβως σκεφτομουν και εγω αν δεν υπαρχει πλεον αποκλειστικοτητα δεν εχω λογο να παρω την κονσολα θα προτιμησω να παρω τα παιχνιδια στο pc.Πηρα το ps4 για 5-10 παιχνιδακια που δεν υπαρχουν στο pc αν αλλαξει και αυτο δεν εχω λογο να παρω το 5αρι.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, icenex είπε

Το ιδιο ακριβως σκεφτομουν και εγω αν δεν υπαρχει πλεον αποκλειστικοτητα δεν εχω λογο να παρω την κονσολα θα προτιμησω να παρω τα παιχνιδια στο pc.Πηρα το ps4 για 5-10 παιχνιδακια που δεν υπαρχουν στο pc αν αλλαξει και αυτο δεν εχω λογο να παρω το 5αρι.

https://wccftech.com/nvidia-responds-to-geforce-now-database-leak-says-list-included-speculative-titles/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kostiger είπε

ε τι θα ελεγαν, "καναμε μαλακια, ουπς"; :P  deny, deny, deny everything, η κλασσικη πολιτικη ολων.

Το οτι η λιστα ειχε το Uncharted Collection ακριβως με το σωστο ονομα μεσα πριν ανακοινωθεί το ονομα επίσημα, μάλλον υποδηλώνει οτι σωστη ειναι η λιστα και οτι ισως τους τραβηξε το αυτι η Sony γιατι δεν ηταν ετοιμη ακομα να τα ανακοινωσει. νομιζω απο τις κινησεις της sony τα τελευταια χρονια, ειναι μαλλον η λογική συνέχεια οτι ολοι τους οι τίτλοι θα βγαινουν καποια στιγμη στο PC. απλα αντι να ειναι D1 οπως στην MS, θα περιμενουν 2-3-4 χρονια. Θα δουμε βεβαια στην πορεία, αλλα νομιζω για τετοιο μοντελο πανε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά το ότι κοντεύουμε ένα χρόνο κυκλοφορίας με τραγική διαθεσιμότητα είναι απαράδεκτο. Πόσο θα πάρει ακόμα αυτή η κατάσταση ; Ευτυχώς με τα cross-gen δεν έχω πρεμούρα να το αγοράσω άμεσα αλλά και με τα leaks του GeForce NOW ίσως και να μην την πάρω καθόλου.

 

58 λεπτά πριν, icenex είπε

Το ιδιο ακριβως σκεφτομουν και εγω αν δεν υπαρχει πλεον αποκλειστικοτητα δεν εχω λογο να παρω την κονσολα θα προτιμησω να παρω τα παιχνιδια στο pc.Πηρα το ps4 για 5-10 παιχνιδακια που δεν υπαρχουν στο pc αν αλλαξει και αυτο δεν εχω λογο να παρω το 5αρι.

Εαν θελετε ps5 μονο για τα exclusives, εχετε υπομονη και δεν σας νοιαζει ποτε (και αν) μπορει να ερθει καποιο παιχνιδι στο pc (νομιζω 2+ χρονια μπορουμε να υποθεσουμε οτι ειναι το ελαχιστο) τοτε δεν υπαρχει λογος αγορας κατα την γνωμη μου. 😋

Οποιος θελει να παιζει σαλονατος, μεσα σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα απο το release τα παιχνιδια και γουσταρει τα extra features τυπου dualsense (και δεν θελει/εχει να σκασει €800 για μια 3060 στο pc) τοτε το ps5 ειναι μια πολυ καλη λυση.

Σε αλλα νεα, εχουν βαλει double discount σε καποια παιχνιδια για συνδρομητες ps plus: https://blog.playstation.com/2021/09/14/playstation-plus-double-discounts-promotion-comes-to-playstation-store-2/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ε τι θα ελεγαν, "καναμε μαλακια, ουπς"; :P  deny, deny, deny everything, η κλασσικη πολιτικη ολων.

Το οτι η λιστα ειχε το Uncharted Collection ακριβως με το σωστο ονομα μεσα πριν ανακοινωθεί το ονομα επίσημα, μάλλον υποδηλώνει οτι σωστη ειναι η λιστα και οτι ισως τους τραβηξε το αυτι η Sony γιατι δεν ηταν ετοιμη ακομα να τα ανακοινωσει. νομιζω απο τις κινησεις της sony τα τελευταια χρονια, ειναι μαλλον η λογική συνέχεια οτι ολοι τους οι τίτλοι θα βγαινουν καποια στιγμη στο PC. απλα αντι να ειναι D1 οπως στην MS, θα περιμενουν 2-3-4 χρονια. Θα δουμε βεβαια στην πορεία, αλλα νομιζω για τετοιο μοντελο πανε.

Κι εγω αυτο έχω καταλάβει, αλλα τα 2-3-4 χρονια εχουν ποοολυ μεγάλο ευρος, εξ ου και όταν το βρήκα διαθέσιμο τον Ιούλιο, χωρίς πολλές τυμπανοκρουσιες το αγόρασα, για τα αποκλειστικά του πσ4 που δεν είναι διαθέσιμα και όσα έρθουν για το πσ5..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...