Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, sistah είπε

Σε καθαρη εγκατασταση, μετα απο restart εχω 17% usage απο τα 16gb (με μερικα προγραμματα που ξεκινανε στο startup οπως LGhub, windows defender κτλ).
Ανοιξα 30 tab στον chrome οπου το ενα παιζει video και ειμαι στο 35% δηλαδη εχει φαει 5,5GB.
Κοινως, δεν παει τιποτα στον θεο. Για να την τρωμε την εχουμε την μνημη, οχι για να καθεται, ασε που υπαρχει και το page pool.

Ναι σε εσενα.. αυτο προσπαθω να σας πω.
Καταλαβαίνεις τοτε, οτι στην δικη μου περίπτωση ειμαι στα 5.5gb χωρις να εχω σοβαρο ανοικτο ,
Για να την τρωμε την εχουμε, δεν σημαινει ομως οτι για default καταστάσεις πρεπει να τρωει τοση μνήμη,
απο την στιγμη που ολοι εσεις στα 16 gb  τρωτε κατω του 20%...
Κατι παιζει με εμενα και τους υπολοιπους που παραπονιούντε, κοινως καπου υπαρχει ασυμβατοτητα και γενικα δεν εχουν στρωσει ακομη σαν windows (αυτο ειναι το μονο σιγουρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

image.png.021c56061f96093c6f02c565f8f523a7.png

Η παραπάνω φωτογραφία είναι με edge ανοιχτό να τρέχει facebook. Μήπως να κλείνατε κανα άχρηστο background process οπως πχ teams/skype κλπ κλπ?

Επίσης τα Windows 11 είναι πολύ καλύτερα σε  memory agnostic benchmarks τύπου GB απο τα 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Devastor είπε

image.png.021c56061f96093c6f02c565f8f523a7.png

Η παραπάνω φωτογραφία είναι με edge ανοιχτό να τρέχει facebook. Μήπως να κλείνατε κανα άχρηστο background process οπως πχ teams/skype κλπ κλπ?

Επίσης τα Windows 11 είναι πολύ καλύτερα σε  memory agnostic benchmarks τύπου GB απο τα 10

Γιατι ρε γμτ; Θα αναγκαστω να ξανα κανω format ...
Υπαρχει καποιο Impact το οτι εχω δευτερο user?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, baspax1 said:

Γιατι ρε γμτ; Θα αναγκαστω να ξανα κανω format ...
Υπαρχει καποιο Impact το οτι εχω δευτερο user?

Δεν ξέρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να βάλεις 2ο χρήστη στο σύστημα σου. Προσωπικό σου σύστημα είναι. H παρακάτω φωτογραφία είναι με 7 καρτέλες edge, discord, ΗWinfo, LoL
image.png.510d7e89efb5e0bfb09f98dfd5398fb8.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Devastor είπε

Δεν ξέρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να βάλεις 2ο χρήστη στο σύστημα σου. Προσωπικό σου σύστημα είναι. H παρακάτω φωτογραφία είναι με 7 καρτέλες edge, discord, ΗWinfo, LoL
image.png.510d7e89efb5e0bfb09f98dfd5398fb8.png

Και εγω τις ιδιας λογικης ημουν, αλλα αν χρησιμοποιεί πανω απο ενας το laptop σου, τοτε ειναι must..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, alexisnik19911 είπε

παιδια μια ερωτηση στα γρηγορα για να γινει bypass τα prerequisites πρεπει να διαγραφουν τα appraiser.dll και appraiserres.dll ??

Το πιο ευκολο ειναι να κατεβασεις τα iso των 10 και 11 να τα αποσυμπιεσεις σε φακελους και να αντιγραψεις το install απο τον φακελο των 11 στο 10 (απο το sources).

Κανεις μετά setup και upgrade

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Twoface είπε

Σας δουλεύει η ζωγραφική στα 11 ;; 
 

Οχι μονο η ζωγραφικη δουλευει αλλα με τις αναβαθμισεις που παιρνει το 775 συστημα που τα εχω βαλει φοβαμαι μη γινουν και windows 12 στο τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...