Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, jumaru99 είπε

Χρόνια παρακαλούσαμε να φύγουν οι φάκελοι από εκεί να καθαρίσει το τοπίο και να κάποιος τους ζητάει πίσω! 

Χρονια εχω μαθει να μπαινω με This PC και ηταν πολυ πιο απλο και γρηγορο. Η μεγαλυτερη βλακεια που το αφαιρεσαν.

Προσθετεις εναν φακελο στο Quick access στην πλαινη αρηστερη μπαρα και σου πεταγεται και στο μεσαιο παραθυρο χωρις να εχεις την δυνατοτητα να τον αποκρυψεις απ το μεσαιο και να το εχεις μονο στο αριστερο panel. Αν επιλεξεις πλοηγηση με τον Home δεν σου αφηνει να δημιουργησης νεο φακελο. (εκτος αν κανω λαθος η κατι δεν παει καλα στα δικα μου 11ρια).

Κατα τα αλλα εχεις καθαρο τοπιο. 😂

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, ChownTuen είπε

Δεν μαρέσει καθόλου το καινούριο search button :( 

Το ίδιο και εμένα είναι πολύ ξεκάρφωτος σχεδιασμός  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Εκανα καθαρη εγκατασταση του Wii Pro 22Η2 απο τοτε,καθε φορα που ενεργοποιω ή επανακκινω το laptop μου, μου ζητα να επιλεξω τομο!

Τι συμβαινει και τι πηγε στραβα στην εγκατασταση μεσω USB ?

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-11-15 083545.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, micos000 είπε

Μήπως έκανες την εγκατάσταση σε άλλον δίσκο; Κατέβασε το EasyBCD και διόρθωσε το boot.

OK και στη συνεχεια τι κανω? Backup και καθαρη εγκατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://unboxholics.com/news/tech/100209-windows-11-i-nea-22h2-enimerosi-prokalese-ena-sovaro-thema-ti-apanta-i-microsoft

Some games and apps might experience lower than expected performance or stuttering on Windows 11, version 22H2. Affected games and apps are inadvertently enabling GPU performance debugging features not meant to be used by consumers. 

IDs are 41766570 and 41990091.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα πρόσφατα μια καθαρή εγκατάσταση win11 edu, και χρησιμοποίησα το rufus για να φτιάξω bootable usb drive με το iso των windows. Πριν την εκκίνηση της διαδικασίας εμφανίζει ένα παράθυρο, που μπορείς να επιλέξεις να αφαιρέσει την ανάγκη των win11 για TPM 2.0. To έχει δοκιμάσει κανείς; Το PC της υπογραφής που έχει Ryzen 1ης γενιάς δεν υποστηρίζετε από τα 11άρια. Στην κεντρική σελίδα της εφαρμογής έχει φωτογραφία με το τι μπορείς να απενεργοποιήσεις μέσα από το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μην δουλευουν αυτα που προσφερει? Στην ουσια, αφαιρει ενα αρχειο απο την εγκατασταση των 11 που κοιταει για ολες αυτες τις παραμετρους (tpm, secure boot κλπ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Catalyst είπε

Έκανα πρόσφατα μια καθαρή εγκατάσταση win11 edu, και χρησιμοποίησα το rufus για να φτιάξω bootable usb drive με το iso των windows. Πριν την εκκίνηση της διαδικασίας εμφανίζει ένα παράθυρο, που μπορείς να επιλέξεις να αφαιρέσει την ανάγκη των win11 για TPM 2.0. To έχει δοκιμάσει κανείς; Το PC της υπογραφής που έχει Ryzen 1ης γενιάς δεν υποστηρίζετε από τα 11άρια. Στην κεντρική σελίδα της εφαρμογής έχει φωτογραφία με το τι μπορείς να απενεργοποιήσεις μέσα από το πρόγραμμα.

Δεκαδες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

νεο update insider preview Build 25247

 

Μπορεις να δεις αν προστεθηκε η ελληνικη γλωσσα στο Voice Access;

https://pureinfotech.com/enable-voice-access-windows-11-22h2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fearless είπε

Μπορεις να δεις αν προστεθηκε η ελληνικη γλωσσα στο Voice Access;

https://pureinfotech.com/enable-voice-access-windows-11-22h2/

στα κανονικα  11 22Η2 που εχω δεν μου δινει αλλη επιλογη μονο αγγλικα αλλα η γλωσσα που εχω ειναι  στα αγγλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...